Samorządowa Trasa Lewicy

[2024-03-24 22:21:26]

W dniu dzisiejszym, 24 marca 2024 roku, odbyły się dwa ważne wydarzenia na Samorządowej Trasie Lewicy.
W Poznaniu odbyła się dzisiaj konferencja prasowa Nowej Lewicy, na której przedstawiono główne samorządowo-wyborcze postulaty partii.
Pierwszym z nich jest darmowy transport publiczny. Wicepremier Krzysztof Gawkowski mówił o darmowym transporcie publicznym dla dzieci i młodzieży oraz przypomniał stały postulat lewicy na temat „realnego rozdziału państwa i kościoła, który tak często uwiera nas w samorządach”.
Drugą z propozycji programowych parlamentarnej lewicy są mieszkania na wynajem i czyste miasto. Poświęcił temu czas Robert Biedroń. Wskazał na to, że "mieszkanie na wynajem to szansa, że będziemy budowali odpowiedzialność za przyszłe życie milionów Polaków, którzy dzisiaj wynajmują mieszkania i nie wierzą, że kiedyś będą mogli po nie sięgnąć".
Natomiast Beata Urbańska, kandydatka na prezydenta Poznania zwróciła uwagę na wagę czystości i porządku w mieście.
W Szczecinie kampanię wyborczą lokalnej lewicy wsparł Adrian Zandberg, który zaakcentował konieczność zmiany polityki mieszkaniowej w Polsce. Jego zdaniem, to lewica do tej pory kładzie największy nacisk na te sprawy. Do tej pory, zaproponowała ona zakaz flippingu (agresywnego wypraszania dotychczasowych najemców i remontowania mieszkań, by sprzedaż je drożej) oraz wprowadzenie podatku katastralnego od trzeciego posiadanego mieszkania.
Przypomnijmy, że tegoroczna kampania wyborcza lewicy parlamentarnej odbywa się pod hasłem: "SMS - Szkoła, Mieszkanie, Szpital". Trasa Samorządowa Lewicy jest kontynuacją konwencji, która odbyła się we Wrocławiu 3 marca 2024 i zapoczątkowała tegoroczną kampanię samorządową Nowej Lewicy i Lewicy Razem.

Tomasz Ryszdrukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Przyjdź na Weekend Antykapitalizmu 2024 – 24-26 maja w Warszawie
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
24-26 maja
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 czerwca:

1793 - Rewolucyjny Konwent uchwalił konstytucję Republiki Francuskiej gwarantującą po raz pierwszy w historii powszechne prawo wyborcze.

1821 - Wojska Simóna Bolívara zwyciężyły w bitwie o Carabobo, będącej ostatecznym rozstrzygnięciem wojny o niepodległość Wenezueli.

1901 - Otwarto pierwszą wystawę prac Pabla Picassa, hiszpańskiego malarza przez lata związanego z lewicą.

1902 - Urodziła się Lidia Ciołkoszowa, działaczka PPS, historyczka. Żona Adama Ciołkosza. Od 1979 przewodnicząca PPS na obczyźnie, od 1990 honorowa przewodniczaca PPS w kraju.

1905 - W Warszawie PPS zorganizowała powszechny strajk solidarności z robotnikami Łodzi.

1905 - Zmarł Kazimierz Kelles-Krauz, filozof, socjolog, publicysta, pedagog; działacz i teoretyk Związku Zagranicznego Socjalistów Polskich, później Polskiej Partii Socjalistycznej.

1944 - Na stacji kolejowej Ryczów k. Wadowic zginął w walce z Niemcami Adam Rysiewicz, sekretarz OKR (WRN) Kraków.

1945 - W Paryżu powstał Komitet Sekcji Odrodzonej PPS.

1957 - Tajni agenci dominikańskiego dyktatora Rafaela Trujillo przeprowadzili nieudany zamach na centrolewicowego prezydenta Wenezueli Rómulo Betancourta, co wywołało międzynarodowy skandal.

1960 - Patrice Lumumba został pierwszym premierem Demokratycznej Republiki Konga.

1961 - Urodziła się Rebecca Solnit, amerykańska eseistka, aktywistka i historyczka.


?
Lewica.pl na Facebooku