Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Czy >zielony ład< powali klasę średnią ?

Komentarze

Dodaj komentarz

Gen samozagłady?

Karierę robi ostatnio w Polsce wprowadzone przez PiS pojęcie genu sprzeciwu, jako osobniczej cechy prawdziwych Polaków. No to pójdźmy dalej: w kolejce są inne geny jak na przykład gen głupoty czy gen samounicestwienia, szczególnie prezentowany przez przeciwników szczepień. Ale być może gen samounicestwienia jest osobniczą cechą całego ludzkiego gatunku? Przecież wśród istot żyjących na Ziemi wyłącznie człowiek nie ma większych oporów przed zabiciem innego przedstawiciela swojego gatunku. Powód jest nieważny, może to być religia, ale też 20 zł, lub różnica poglądów na wdzięki Maryni. Być może gen samozagłady rozpowszechnił się niczym najbardziej zjadliwy wirus wraz z rozpowszechnianiem się uniwersalnego towaru wymiany - pieniądza? Oglądałem dzisiaj w tv wstrząsający francuski film dokumentarny o fałszowaniu żywności na świecie. Wnioski są przerażające: fałszuje się wszystko, co możliwe i bez żadnych istotnych przeciwdziałań i konsekwencji. Ale karmienie ludzi byle czym to nie tylko oszustwo etykietkowe - to również świadome działanie na szkodę zdrowia innych ludzi w niewyobrażalnej skali. Na marginesie Polska też ma w tym znaczący udział przez fałszowanie wołowiny i przerabianie padłych zwierząt, bez kontroli weterynaryjnej, na "paszę dla ludzi". Co napędza tą ogromną, międzynarodową machinę? Autorzy mówią wprost: pogoń za łatwym, olbrzymim zyskiem. Co to ma wspólnego z wpisem Radosława? Ano to, że w naszym rozwoju doszliśmy najpewniej do punktu krytycznego: kontynuowanie dotychczasowej praktyki korzystania przez człowieka z zasobów Ziemi równoznaczne będzie z unicestwieniem człowieka, z jego samozagładą. Albo nastąpią radykalne, powszechne, świadome zmiany, albo... Zmiany dotyczyć powinny nie tylko kwestii gospodarczych. Również, a może przede wszystkim dotyczyć powinny standardów i wartości filozoficznych, rządzących działalnością człowieka. Wśród nich podniosę zapomnianą wartość, jaką powinna być WSPÓŁNOTA LUDZKA. Drugą, ważną kwestią jest koniczność złożenia do grobu tabu WZROSTU. U nas wszystko musi rosnąć: PKB, dochód, produkcja, konsumpcja itd itp. A więc nie ilość, ale jakość.

autor: preux, data nadania: 2022-01-02 22:31:28, suma postów tego autora: 8

Wiadomo, że Autor nie wyrósł do dziś z krótkich spodenek pioniera - komsomolca,

...więc patrzy na świat przez różowe okulary marksizmu.

Ale Pan, panie preux, zatrzymał się w rozwoju na poziomie trzylatka, patrzącego ze zdumieniem i ciekawością na mamę, tatę,i innych ludzi, nic nie rozumiejąc kim jest i po co.
Najważniejszą przyczyną tych negatywnych, w Pana ocenie, zjawisk jest koszmarne przeludnienie i tzw. prawa natury
( a właściwie nasze genetyczne cechy ).
Nie da się ich zmienić, bo w przyrodzie konkurencja jest wpisana genotyp Ziemi (a może i Wszechświata?).
Jest nas coraz to więcej i więcej i dlatego walka każdego z każdym o status, nabiera właśnie takich cech, które Pan potępia.
A dlaczego walczymy o status ? - to problem z zakresu socjobiologii dziś nazywającej się psychologią polityczną , do której studiowania szczerze Pana zachęcam.

autor: tarak, data nadania: 2022-01-06 00:35:58, suma postów tego autora: 3203

Dodaj komentarz