Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Chwedeńczuk: Nad grobem Adama Schaffa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

i znow pieknie nie mowia nam calej prawdy ;p

"...robił rzeczy słuszne i niesłuszne, dobre i złe." - to dosc lagodne okreslebue wychwalania pod niebiosa Stalina, i mysle, ze tego "malutkiego bledy" wielu nie wybaczy mu nigdy

autor: Jezus, data nadania: 2006-12-03 23:05:38, suma postów tego autora: 4

sceptyczna maniera Hume'a

Prof. Chwedeńczuk jest filozofem analitycznym i powinien wiedzieć, że brak powszechnej akceptacji i niekonkluzywność, to nie to samo. W filozofii nie panuje na szczęście demokracja większościowa i dlatego wręcz przeciwnie - bywa ona "konkluzywna". To tylko sceptyczna maniera Hume'a uniemożliwia dostrzeżenie rozmaitych i nader ważkich konkluzji filozoficznych. Łącznie z tymi które określają myśl Marksa.

autor: sal paradise, data nadania: 2006-12-04 13:51:43, suma postów tego autora: 1199

Spadkobiercy

W gronie uczniów i przyjaciół Adama Schaffa znaleźli się również jego nowolewicowi i alterglobalistyczni spadkobiercy. Wielki wpływ Schaffa na nową lewicę odnotował zatem nie tylko były sekretarz KC PZPR Andrzej Werblan ("Adam Schaff, jakim go znałem"), ale również portale "prawdziwej lewicy" - lewica.pl: P. Kisling i K. Kretkowski ("Adam Schaff nie żyje"), Bartosz Machalica ("Pogrzeb Adama Schaffa") oraz LBC: Helmund ("Pamięci Adama Schaffa") i M. Nowicki (autor okolicznościowej klepsydry). "NIEUTOLONYM W ŻALU" odpowiedzieliśmy m.in. na łamach "Dyktatury Proletariatu". Kropkę nad "i" w korespondującym z nami artykule ("Łaskawy strażnik świętego ognia") zechciał postawić na łamach "Trybuny Robotniczej" Przemysław Wielgosz. Przy czym, nie przypadkiem pominął on nowolewicowe i alterglobalistyczne przełożenie Schaffa. Publikacja wspominków nie marksisty Bohdana Chwadeńczuka i obrona Schaffa przez autora "Marksizmu po Abu Graib" świadczą jednak o trwałości tych związków. Problem pozostał zatem otwarty.

autor: BB, data nadania: 2006-12-05 11:46:29, suma postów tego autora: 4605

Dodaj komentarz