Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Sierakowski: Dziecięce choroby lewicowości

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nic dodac nic ujac

Diagnoza sluszna, miejmy nadzieje ze pacjenta da sie jeszcze uratowac

autor: Kautsky, data nadania: 2007-02-07 19:55:53, suma postów tego autora: 420

a co z syfilisem ?

Ruch lewicowy stoi przed problemami, o których się lewicowym filozofom nie śniło.
Z chorób dzięcięcych się wyrasta, gorzej z chorobami wieku dojrzałego.
Nie zdiagnozowano wszak wstydliwej choroby lewicy:
Po zdobyciu władzy wypiąć się na elektorat i korzystać z niej pełną gębą. Śmierć frajerom
- tak nazywa się ta choroba i jest rodzajem lewicowego syfilisu.
Ta choroba jest śmiertelna i oznacza koniec znaczenia lewicy na scenie politycznej.
Lewica powinna przestać przebąkiwać o rewolucji lub w ogóle o rewolucyjnych zmianach w systemie. Program swój powinna oprzeć na prawach człowieka i zaspokajaniu potrzeb społecznych i potrzeb środowiska człowieka, a potem ciężka praca ludzi wolnych od tej ciężkiej choroby, dla zdobycia zaufania i władzy. Neoliberalne doradztwo należy odrzucić Potem stopniowe, konsekwentne realizowanie programu, roboty starczy na kilkadziesiąt lat. Jeśli się to uda to będzie to właśnie ta pozytywna udana rewolucja u której bram być może staniemy.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-02-07 22:41:59, suma postów tego autora: 2307

ksiązka

Wstęp owszem - konkretny.
Przede wszystkim jednak książka jest dobra(jak na Zizka), nawet jeśli nierówna. Właśnie ją przeczytałem i im bardziej była przeczytana, tym bardziej miałem wrażenie, że w prasie mówi się o jakiejś innej książce. Niesamowite zjawisko. Dość żenujące przy tym.

Polecam

autor: sal paradise, data nadania: 2007-02-08 15:22:55, suma postów tego autora: 1199

Ciekawy felieton

o polskich wydawcach i komentatorach Zizka, radykalnie lewicowych w tym stopniu, w jakim zapałka jest bronią masowego rażenia, można znaleźć tutaj:
http://www.obywatel.org.pl/indexphp?name=News&file=article&sid=7112

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-08 16:43:43, suma postów tego autora: 20871

Tylko że

Strona internetowa "Obywatela" jest niedostępna z przyczyn technicznych.

autor: BB, data nadania: 2007-02-08 18:49:24, suma postów tego autora: 4605

DO MODERATORA I REDAKCJI LEWICA.PL

Jaki jest powód zatrzymania już dwóch naszych postów w tym temacie?

autor: BB, data nadania: 2007-02-09 08:44:38, suma postów tego autora: 4605

Dziękuję za takie porady p. Sierakowskiego

Z intelektualistami myślącymi, jak w kompletnie niezrozumiałych dla przeciętnego człowieka języku napisać tekst na temat gejów, religii itp. lewica zajdzie bardzo daleko.
PS: Właśnie niedawno kupiłem sobie Krytykę Polityczną. Zacząłem czytać kilka artykułów, żadnego nie skończyłem i stwierdziłem, że na marne wydałem 15 zł.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-02-09 20:53:20, suma postów tego autora: 1084

RRRadykale,

Do pisma Krytyka polityczna, jego światopoglądu i koterii towarzyskiej czuję antypatię. Radzę jednak poczytac przekłady, jeśli już im nabiłeś kasę (to ostatnie zresztą nie ma wielkiego znaczenia, bo SLD i tak wykupuje niesprzedaną część nakładu KP). Przekłady bywają tam godne uwagi. Teksty autorskie - tak, jak piszesz.

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-09 22:44:14, suma postów tego autora: 20871

Ten artykuł zamula sytację jasną i oczywistą.

Koła nie wymyślimy bo wystarczy poczytać światłych komunistów by wiedzieć ,ze jak by nie patrzeć szczytowym osiągnięciem cywilizcji ludzkiej w przyszłoSci musi być ustrój sprawiedliwości społecznej czyli komunizm.Rodzi się pytanie dlaczego do tej pory to nie wychodzi bo:nastąpiło chwilowe zauroczenie liberalizmem oraz miliardy dolarow od kapitalistow i Watykanu poszły na zwalczanie lewicy /stąd jej rozdrobnienie w Europie/.Ponieważ kapitalizm korzystającz okazjio wznowil bezkompromisoy wyzysk ludzi pracy najemnej to i nawrót do ideii lewicy będzie szybszy.

autor: Jakub Szela, data nadania: 2007-06-20 13:40:36, suma postów tego autora: 172

Dodaj komentarz