Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Chmielewska, Żukowski: Rozłączyć się z narodem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

W Polsce

akurat, patriotyzmem i Ojczyzną gardzą ci sami ludzie, którzy wyrażają się z nienawiścią o blokowiskach i "moherowych beretach".

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-12 22:19:01, suma postów tego autora: 20871

Aby uniknąć nieporozumień,

dodam, że mam tu na mśli lewiciwą frakcję Gazety Wyborczej, radio Tok FM, pewną część publicystyki TVN oraz satelickie wobec wymienionych wydawnictwo Książka i Prasa.

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-12 22:21:00, suma postów tego autora: 20871

Hm..

Czy pogarda dla beretów musi iść w parze z pogardą dla blokowisk ? Ja akurat gardzę ojczyzną,patriotyzmem itd. Nie przepadam też specjalnie za słuchaczkami radia maryja, zaś do blokowisk nic nie mam bo sam w takowym kompleksie mieszkam.Widząc jak wygląda życie w niektórych kamienicach doceniam to.

autor: Saint_Just, data nadania: 2007-02-14 20:32:40, suma postów tego autora: 201

Saint_Just

Masz piękny nick. Tylko, że twój patron, jak w sam raz, był wojującym nacjonalistą. A czy można sobie wyobrazić bardziej radykalny manifest patriotyzmu niż Marsylianka?
Ja myślę, że można być przeciwnym dominującemu wzorowi mentalności narodowej (w Polsce to nawet pożądane). Ale warto robić to, stojąc na tej ziemi, a nie z perspektywy Paryżewa i Londyniszcza, a raczej swoich niespelnionych marzeń, żeby tam funkcjonować (to ostatnie dotyczy, oczywista, lewicowej Warszawki).
Osobiście kocham Polskę, co nie przeszkaDza mi być jak najgorszego zdania o powołujących się nadaremno na jej imię elitach władzy i pieniądza.

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-15 02:03:00, suma postów tego autora: 20871

A wiele

poglądów i zachowań tzw. moherowych beretów jest dla mnie trudnych do przyjęcia. Ale to są jednak ludzie ubodzy, skopani przez transformację. Zawsze będe po ich stronie przeciw nowobogackim. Obojetne, czy nowobogaccy określają się jako neoliberałowie, czy jako alterglobaliści.

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-15 02:06:49, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Ci biedni, skopani przez transformację mają to, czego chcieli. Najczęściej pod dyktando Kościoła głosowali na Solidarność za nowym systemem, chcieli odmienić oblicze tej ziemi, to odmienili. Prawdziwą ofiarą to jestem ja i mnie podobni, którzy na to draństwo nigdy nie głosowali, a ponieśli straty.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-02-22 01:34:14, suma postów tego autora: 291

Iwonko,

Jeżeli glosowałaś na PZPR, SLD czy Kwaśniewskiego, to liderzy tej opcji chcieli dzikiego kapitalizmu dokładnie tak samo, jak Wałęsa, Mazowiecki i Michnik. Wszyscy zostaliśmy oszukani, w tym sęk.

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-22 09:09:39, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz