Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Petrov: Prawdziwy powód ataku na Iran

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

a imperia i tak upadaja:)

Czyżby z artykułu wynikało, że najlepsze w oporze i walce p[rzeciw dominacji imperiów jest silne państwo narodowe ( podkreslam słowo narodowe), socjalne i odrzucajace kapitalizm??? Towarzyszu Ciszewski silne socjalne panstwo narodowe, socjalizm państwowy a nie anarchosyndykalizm jedyna prawdziwą drogą:))

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-03-19 17:09:17, suma postów tego autora: 272

+++

Moze i smutne, ale na pewno prawdziwe. Takich tekstow nam trzeba, bo przeciez od analiz polityczno-ekonomicznych nie oczekuje sie pocieszenia, tylko wyostrzenia percepcji. A zreszta, jest nutuka optymizmu - a nuz widelec dolary zaczna wracac do miejsca wydruku? :-)

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-20 02:05:14, suma postów tego autora: 4409

socjalista-patriota,

czy wobec miedzynarodowych rynkow finansowych suwerennosc jednego kraju wystarczy do... robienia czegos wiecej o obrony tejze suwerennosci?

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-20 14:02:01, suma postów tego autora: 4409

po czesci sie zgadzam

Z socjalista-patryjota. Jestem zwolennikiem silnego państwa narodowego. Byle to nie poszło w stronę narodowego socjalizmu :). Raczej coś w rodzaju Szwecji. Silny naród, otwarty, socjalny i bogaty. Jak potrzebuje samolotu bojowego to projektuje własny samolot bojowy optymalnie odpowiadaajacy możliwościom. A Polska? 5 razy ludniejsza, samolotu zaprojektowac nie jest w stanie, a kupuje samolot niezdolny do wojny obronnej (podatnosc na atakowanie lotnisk). Szwecja - silne, socjalne panstwo. Polska - neoliberlany wypierdek, który ma ułudę suwerenności, a który teraz byloby rozwalic łatwiej niż II RP.

autor: Panek, data nadania: 2007-03-20 18:28:22, suma postów tego autora: 896

izolacjonizmn ok:)

Izolując się od obcego kapitału, bezdusznych organizacji i instytucji finansowych, tworzac silne socjalne państwo narodowe uniezalezniamy sie od światowych spekulantów, międzynarodowego kapitału i globalnej gospodarki. Niedługo cały ten system z nadwyzkami dolarów zawali sie i tylko wyjscie z globalnej gospodarki może uchronic wiele gospodarek w tym polska. Ewentualnie współpracę nalezy ograniczać do niewielkiego obszaru geodgraficznego np. europy Środkowo- Wschodniej ( coś w stylu RWPG:))

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-03-20 20:47:46, suma postów tego autora: 272

Panek, socjalista-patriota

Rozumiem Was i zapewniam, ze tez chcialbym wiecej "decyzjonizmu" (zwl. gospodarczego, dajmy na to a propos branz strategicznych, ale takze np. obronnosci) na poziomie panstwa, ktore w wiekszym stopniu zalezy ode mnie niz koncern z zarzadem pod Londynem i zasobami finansowymi w Honolulu. Problemem jest jednak rynek pieniezny i niemal hegemonia dolara, z ktorym jako tako konkuruje wlasciwie tylko euro - paradoksalnie "silny zloty" zaszkodzilby glownie... nam, zwl. polskiemu eksportowi. RWPG doilo nas jak cholera na potrzeby Moskwy... Moze jakies Miedzymorze, jak chcieli kilkanascie lat temu KPN-owcy? Zreszta, jak slusznie zauwazyl Panek suwerennosci (bankow, mass-mediow, wiekszej czesci przemysku ciezkiego a obawiam sie, ze takze polityki zagranicznej i obronnej) Polska JUZ NIE MA.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-20 21:23:01, suma postów tego autora: 4409

Zeitgeist

Coz, polecam obejrzenie obu czesci tego filmiku z polskimi napisami ( lub w wersji oryginalnej ).

Po "przefiltrowaniu" i wyjeciu pewnego idealizmu, film porusza interesujace tematy zawarte w tym artykule jak i oferuje rozwiazanie ( w dluzszym okresie czasu ).

Pozdrawiam

autor: cosar, data nadania: 2009-01-14 02:19:09, suma postów tego autora: 1

Dodaj komentarz