Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Besancenot: Bez współpracy ani rusz!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jak to jest ?

Popatrzysz na prawo to usłyszysz, że Europa to kolos na glinianych nogach, wypchany marnotrawnym socjałem, a przedstawiciel organizacji lewicowej mówi że "obecnie Unia jest Europą rynku i maksymalnego zysku dla międzynarodowych koncernów oraz firm zajmujących się obrotem kapitału". W takim razie jaka w końcu jest ta Europa ?

autor: tom, data nadania: 2007-04-19 22:54:47, suma postów tego autora: 7

O mój Boże!!!!

W Polsce jest ultraliberalny kapitalizm!!! Matko święta!! W Polsce jest nadal socjalizm!!! To powiedzcie mi co w takim razie propaguje UPR? Kosmicznie ultraliberalny kapitalizm?

autor: szyblucki, data nadania: 2007-04-20 09:15:00, suma postów tego autora: 73

tom

w ostatnich latach UE odchodzi od swoich zdobyczy socjalnych i wysługuje się korporacjom ponadnarodowym, choć nadal jej socjal jest większy niż w Polsce.

szyblucki:
W Polsce mamy socjalizm? Buahahaha!!! I oznaką tego jest to, że tylko jakieś 15 proc. wszystkich bezrobotnych ma prawo do zasiłku?
Przy okazji: niedawno wpadł mi w ręce Wprost jeszcze z 2001 roku. Na jego łamach opublikowano wypowiedź H. Bochniarz, która stwierdziła, że w Polsce mamy silną presję związków zawodowych. Dawno mnie nikt tak nie rozśmieszył.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-04-20 14:12:36, suma postów tego autora: 1084

Do szyblucki

W Polsce już od dawna niema nawet tej minimalnej wersji socjalizmu jaką była PRL. W Polsce mamy kapitalizm z jeszcze zachowanymi zdobyczami społecznymi z PRL-u jak np. bezpłatne studia które tacy tacy jak ty chcielibyście sprywatyzować.
Kapitalizm jest i w Europie gdzie także są pewne zdobycze socjalne wywalczone prze ludzi pracy gdy jeszcze Zachód bała się tzw. czerwonej "zarazy". Dziś Zachód niszczy nawet te zdobycze które wcale nie były socjalizmem tylko wywalczonymi sobie przez robotników przywilejami. Kapitalizm taj naprawdę praktycznie w skali całej Europy istnieje wszędzie, czasami łagodniejszy (co wcale nie znaczy że do przyjęcia na dłuższą metę gdyż jak pokazuje jego neoliberalna forma kapitalizm jest z gruntu zły dla pracownika/robotnika)i gorszy.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-20 14:58:14, suma postów tego autora: 1000

Oj ja nie chciałbym widzieć wersji waszego socjalizmu

To musiałoby być okropne!! Teraz też jest socjalizm.Nie ma własności prywatnej,musze sie ubepieczyc zapinać pasy,związki zawodowe istnieją(szkoda że nie mamy Thatcher Reagana albo Pinocheta) a jedynie prawdziwy kapitalizm(a nie to co dzisiaj jest czyli socjalizm z ludzką twarzą)w wersji UPR.Bezpłatna szkoła? a co to nauczyciele za darmo pracują? Przestańcie życ w utopii.I jeszcze jedno nie odpowiedzieliście mi.Czym wg was jest propozycja UPR-u?Kosmicznym kapitalizmem?

autor: szyblucki, data nadania: 2007-04-20 23:28:25, suma postów tego autora: 73

szyblucki

Niema co z tobą polemizować bo po przeczytaniu twojego ostatniego komentarza można stwierdzić że żyjesz w świecie fantazji i jesteś tylko niestety jedną z wielu ofiar panującego od lat prawicowego dyskursu w polityce. Przyznaje Ci jedno, jesteś "zabójczo" zabawny. Wystrzeliłeś jak Filip z konopi o tym że niema w naszym kraju własności prywatnej.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-21 10:57:54, suma postów tego autora: 1000

szyblucki

No i co z tego, że są w Polsce związki zawodowe? Tylko w dyktaturach ich nie ma. W Polsce zw. zaw. są bardzo słabe, zbiurokratyzowane, niewiele mogą zdziałać. Porównaj sobie zaangażowanie francuskich związków i francuskich protestów (chociażby przeciwko ustawie o CPE) do polskich strajków (np. niedoszłego strajku górników, którzy wycofali się z postulatu zatrzymania prywatyzacji).

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-04-21 12:07:06, suma postów tego autora: 1084

Dziękuje bardzo za taki "kapitalizm"

Związki zawodowy nalezy rozpedzić czym się da,bo hamują rozwój gospodarki i pasozytuja.Trzeba dbać o konsumentów nie ludzi pracy.I w tym się różnimy socjaliści...A może byś kolego podał przykłady a nie hasła"żyje fantazji" "zabwany" etc. Być może ja nie wiem co to jest socjalizm w waszym mniemaniu ale to co dzisiaj mamy nie ma NIC wspólnego z kapitalizmem. Odsyłam na strone www.pjkm.pl

autor: szyblucki, data nadania: 2007-04-21 13:10:40, suma postów tego autora: 73

szyblucki

Hehe ty prawdziwku kapitalistyczny. Platforma JKM och cóż za organizacja, fanatyków kapitalizmu w każdym calu. To co powie JKM jest święte i należy to wyrazić "aplauzem" w opisie na jego blogu. Coś Ty kapitalizmu "absolutnie" niema. Mamy "socjalizm" gdzie istnieją takie instytucje jak Centrum Adama Smitha czy BCC które co gorsza propagują tenże socjalizm.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-21 15:59:11, suma postów tego autora: 1000

Wystarczy ze istnieje przymus ubezpieczen...

I wiele innych jak zakaz preodukcji mleka ile chce i wiele wiele podobnych socjalistycznych regulacji.

autor: szyblucki, data nadania: 2007-04-21 16:40:33, suma postów tego autora: 73

szyblucki

A rozwijające się ostatnio w Polsce agencje pracy tymczasowej to socjalizm? A reformy Balcerowicza robione pod dyktando Banku Światowego, prywatyzacja kopalń - to też socjalizm?

Obowiązkowe ubezpieczenia to jedna z niewielu z istniejących obecnie w Polsce zdobyczy socjalnych.

A wracając do UPR - tak, to skrajna, a nawet wręcz kosmicznie liberalna partyjka, w dodatku faszyzująca.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-04-21 19:46:56, suma postów tego autora: 1084

Szylbucki

Ciebie i twojego Kurwina po rewolucji nie pozwoliłbym rozstrzelać, zostawoiłbym Was jako zabawnych wariató do cyrku, żeby ludzie patrzyli ku przestrodze czym sie kończą kapitalistyczne dewiacje

autor: red spider 666, data nadania: 2007-04-21 19:51:45, suma postów tego autora: 1549

Jak to pięknie będzie po rewolucji!

Ciekawa dyskusja. Jest w Polsce socjalizm czy nie ma. Wspaniała jest natomiast wizja Polski (autorstwa red spider666) po rewolucji. Korwina nie pozwoli ROZTRZELAĆ, ale innych... To tak na marginesie jako memento dla tych, którzy wierzą wszelkiej maści lewicowcom. Was lewicowcy to też dotyczy - rewolucja pożera własne dzieci - więc wy też możecie być tymi, których red spider666 pozwoli rozstrzelać.
Orsocchiotto

autor: Orsocchiotto, data nadania: 2007-04-24 09:58:01, suma postów tego autora: 8

Dodaj komentarz