Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

PPS stawia diagnozę i proponuje rozwiązanie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

pps żyje...????

czy pps ma jakąś aktualną stronę www? może oficjalną...?

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-04-23 00:52:08, suma postów tego autora: 1805

Tez

mi nowosci...

autor: ve-lo, data nadania: 2007-04-23 02:33:55, suma postów tego autora: 63

Brawo!

O to chodzi, ciekawe tylko kogo to obchodzi...

autor: Emisariusz, data nadania: 2007-04-23 06:17:09, suma postów tego autora: 39

LUDZKA TWARZ PPS

"Społeczna gospodarka rynkowa" i "kapitalizm z ludzką twarzą" to według PPS wyróżniki lewicowości i... socjalizmu.

autor: BB, data nadania: 2007-04-23 08:23:00, suma postów tego autora: 4605

PPS

No i gut 1- go Maja zloza HOLD LiDOWI pod OPZZ cale PPS

autor: MM, data nadania: 2007-04-23 09:50:26, suma postów tego autora: 490

Poczekajmy na opinię SLD

PPS powinna w pierwszej kolejności skonsultować ten projekt z SLD. Po to by nie pozostał on jedynie w sferze zapowiedzi i wyobrażeń. Ewentualne jednoczenie środowisk lewicowych powinno krystalizować wokół SLD, o czym w PPS powinni pamiętać.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-04-23 10:03:29, suma postów tego autora: 134

Wcentrumzwrocie,

konsolidacja lewicy ma się dokonać wokół SLD: partii - o czym świadczą liczne wypowiedzi jej lidera, Wojciecha Olejniczaka - przebierającej nóżkami do koalicji ze skrajnie liberalną Platformą. Dziwna z tego wyszłaby lewica!

autor: ABCD, data nadania: 2007-04-23 11:39:59, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Pragmatyzm polityczny zmusza do trzeźwego spojrzenia na mozliwosci ewentualnego rzadzenia. Nie ma watpliwosci co do tego, że jedyny rząd jaki moze utworzyc LiD to rzad z PO. Przynajmniej na dzień dzisiejszy. Lepiej byłoby natomiast gdyby w takim układzie udział pierwiastka lewicowego był jak największy. W interesie nas wszystkich jest jak najwieksza reprezentacja lewicy w takiej koalicji, lewicy która bedzie odwaznie i jasno stawiac socjalne postulaty.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-04-23 12:19:39, suma postów tego autora: 134

To celem PPS-u

już nie jest SOCJALIZM tylko zaledwie społeczna gospodarka rynkowa. Ehh żal PPS-u, kto tam trzyma władze teraz wogóle?

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-23 13:58:33, suma postów tego autora: 1000

CHErwony

A w którym PPSie? Bo ja np. już dawno przestałem orientować się w tych wszystkich konkurencyjnych władzach PPS. Warto by było sprecyzować który zarząd partii wydał taką wiekopomnie odkrywczą prawdę (znaną ideowej lewicy od co najmniej kilku lat).

autor: Cisza_, data nadania: 2007-04-23 14:39:44, suma postów tego autora: 2083

wLewoZwrot

Pragmatyzm to jest dobry dla PO czy PiS. Pragmatyzm juz nieraz sprawil, ze SLD wygrało wybory jako tzw. "partia lewicowa", ktora przeciez nigdy nie byla. Być moze jedyny rzad LiD moze utworzyć z PO. Ale co z tego? Być moze PiS jedyny rzad moze utworzyc Z LPR i Samoobrona? Ale co nas to obchodzi? Co nas obchodzą rządy kolejnych liberałów? Jaki znowu "pierwiastek lewicowy". Zdewastowanie Kodeksu Pracy? Ustawa antyaborcyjna? Kolejne prywatyzacje? To ma byc ten pierwiastek lewicowy? Czy Ty myslisz, ze wszyscy mamy amnezje? Nie pamietamy czym byly rzady Millera? Czyms sie roznily od obecnych? Znowu mielibysmy wybrac to samo guano? Ja dziekuje!

autor: politbiuro, data nadania: 2007-04-23 15:21:14, suma postów tego autora: 486

PROSOCJALNY PO-LID

Już widze pierwiastek socjalny w koalicji PO-LiD. Tak naprawde dwie najbardziej prosocjalne partie w parlamencie to Samoobrona i LPR. LiD w rzeczywistości nie ma bardziej lewicowego programu gospodarczo-spolecznego niż PiS. Obie te partie są pod tym względem bardzo nijakie, ani lewicowe ani prawicowe. Koalicja "centrowego" Lid'u z konserwatywno-liberalną PO byłaby chyba najmniej "socjalnym" rządem od 89 roku.

autor: TOKEMON, data nadania: 2007-04-23 15:58:52, suma postów tego autora: 1

politbiuro

Celem do realizacji lewicowych idei jest przede wszystkim władza. Aby tę władze sprawować w naszym systemie ustrojowym, potrzeba dogadywania się z różnymi siłami politycznymi. Nic nie wskazuje na to by SLD otrzymało w wyborach poparcie pozwalające na samodzielne rządzenie. Wobec tego partia ta stoi przed wyborem - przejść do opozycji lub realizować swój program w koalicji z inną partią/partiami. Ostatecznie to ostatnie rozwiązanie jest lepsze niż powierzenie władzy w ręce sił politycznych, które nie tylko będą realizować liberalny program, ale także wcielać w życie inne elementy prawicowej wizji świata. A na to lewica nie może się zgodzić. Stąd zatem potrzeba dokonania trudnego, ale koniecznego i najlepszego w prognozowanych okolicznościach wyboru.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-04-23 15:58:57, suma postów tego autora: 134

Cisza_

Zadałem to pytanie raczej z wyrazu mojej głębokiej dezaprobaty wobec poczynań PPS-u. Chciałem ukazać też przez to śmieszność sytuacji do jakiej w tej partii dochodzi. Wiem że w PPS-ie jest kilka zarządów i co najmniej kilka wodzów. Jedni by chcieli sprzymierzenia z SLD, drudzy z radykalną lewicą, trzeci to sami chyba nie wiedzą czego chcą.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-23 17:31:37, suma postów tego autora: 1000

PPS - SLD pies!

Obecnie na czele PPS stoi SLD-owska geriatria, która zdobyła władzę w partii za pomocą kruczków prawnych. Starsi ludzie bez wizji i programu. Zresztą to widać po tym bełkocie powyzej. Żal historyczneg sztandaru...

autor: ziuczek, data nadania: 2007-04-23 18:36:50, suma postów tego autora: 47

Respect!

Po 17 latach dojść do takiej konstatacji.
;p

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2007-04-23 19:14:42, suma postów tego autora: 141

CHErwony

Obserwując nieco to co dzieje się w PPS, dochodzę do wniosku że już nawet nie o różne koncepcje działania w tej partii chodzi, a o personalne podziały, w których wszystkie frakcje są równie żenujące. Po kilku spotkaniach w sprawie anty-tarczy z udziałem tych ludzi i ich "mądrościami" (typu odkrycie że o akcji trzeba zawiadomić media i pytanie ile tysięcy podpisów pod petycją przeciw tarczy jest w stanie zebrać PPS) przestalismy (CK-LA) nawet przychodzić, bo szkoda naszego czasu. PPS tak na prawdę już nie żyje. Smutne, ale prawdziwe.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-04-23 20:45:01, suma postów tego autora: 2083

Miller i Olejniczak - SLD będzie socjalliberalne

wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=354566
(usunąć spacje z adresu)

autor: Thor, data nadania: 2007-04-23 21:12:57, suma postów tego autora: 990

Liczyłem na kompormitacje ale że aż taką?

Jest dziś wywiad w organie prasowym Millera czyli w "Trybunie" z synem "klasy robotniczej" czyli właśnie z Millerem który zakłada jak to pięknie nazwał platformę socjalliberalną w $LD. Dziwne że takowa platforma nie istniała dotąd, przecież do SLD należą tylko socjaldemokraci (socjalliberalowie). Z drugiej strony wreszcie kończy się gra pozorów z ich strony, strony ZDRAJCÓW. Jak sam były premier uznał to właśnie "lewica" socjalliberalna jest nowoczesną "lewicą". Wyraził się także w sposób stanowczy o tym iż przewodnią rolę w państwie powinna mieć gospodarka wolnorynkowa i chce aby taki zapis wpisać do konstytucji programowej $LD. Chyba już wszystko jest jasne w temacie związanym z "lewicowością" $LD.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-23 22:21:19, suma postów tego autora: 1000

Dodaj komentarz