Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Większość Polaków za pozostawieniem pomników żołnierzy radzieckich

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Sowjetisches Ehrenmal

Mnie też nie podoba się usuwanie tych pomników. Np. w Wiedniu i Berlinie (także w częsci zachodniej, na Tiergarten) takie stoją, nikomu nie przeszkadzają. Myślę, że powinny pozostać chociażby jako znak czasów, jako pamiątka przeszłości.

autor: Bury, data nadania: 2007-05-24 20:49:49, suma postów tego autora: 5751

:)

a co z pomnikami postawionymi ku czci żołnierzy armii radzieckiej którzy ramię w ramię we wrześniu 1939 r walczyli z wermahtem przeciwko Polsce?

bo na wielu pomnikach pisze jak wół "poległym w latach 39-45"

autor: Ramones, data nadania: 2007-05-24 22:08:34, suma postów tego autora: 595

Ramones,

czy gdzieś w Polsce są takie pomniki? Pytam na serio, ja takowych nigdzie nie widziałem i o żadnych takowych nie słyszałem. A napis "1939-1945"? Sądzę, że to wynik - mówiąc prosto z mostu - ciemnoty lokalnych decydentów. Pomniki mogłyby zostać jako symbol przeszłości, pamiątka historii. W (we) Wiedniu taki stoi w pobliżu Dworca Południowego, okupacja Austrii skończyła się w 1955 roku i jakoś do tych pór go nie rozebrano. Zresztą temat ten jest zupełnie zastępczy, moim zdaniem jest dokładnie tym samym, co dla części lewicy prawa gejów, Romów itp.

autor: Bury, data nadania: 2007-05-24 23:48:51, suma postów tego autora: 5751

swego czasu takowy widziałem...

i się usmiałem do łez....najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest ich przenoszenie na cmentarze wojskowe co zresztą w większości przypadków uczyniono na pocz. 90tych.....zgoda co do tego że obecna "akcja" to na wyrost gdyż takowych pomników w Polsce stojących w centralnych miejscach maist praktycznie już nie ma

autor: Ramones, data nadania: 2007-05-25 08:14:35, suma postów tego autora: 595

Dodaj komentarz