Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

List otwarty do zaprzyjaźnionego narodu polskiego

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

To jedna z najpiękniejszych kart historii Polski.

Tak można jedynie skomentować ten tekst.

I smuci człowieka jedynie fakt, że z tego co są dumne wszystkie suwerenne i niepodległe narody świata, to my akurat się tego wypieramy.

Dla mnie jest to też następny dowód, że o naszej obecnej suwerenności w ogóle nie można dzisiaj mówić!

A dowodem są własnie takie i wiele innych kłamliwych interpretacji historii (chociażby akcja BURZA i generał Walter).


autor: dzeus, data nadania: 2007-06-07 20:32:47, suma postów tego autora: 1046

Piękny tekst

Francja znów pokazuje faszyzującym zaściankowcom oblicze potomków tych słów Wolność-Równość-Braterstwo

autor: czewony, data nadania: 2007-06-07 21:43:01, suma postów tego autora: 350

Jutro

Jutro napiszą do nas z Katynia, Charkowa, Miednoje, Ostaszkowa, może formacje SS Totenkopf, SD, SA itd - to też będą piękne teksty.
Tylko czy tu o teksty chodzi.
Robienie wody z mózgu to też piekna sprawa.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-06-08 06:45:02, suma postów tego autora: 193

Dzeusz

Chociaż w tym prypadku zgadzam się z tobą w całej rościągłości.W Polsce z bandytów,morderców i zdrajców robi się bohaterów.(NSZ,UPA).

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-06-08 08:35:50, suma postów tego autora: 220

wymazywanie historii

Jest mi tak strasznie wstyd przed światem za to wszystko, co się u nas od półtora roku dzieje... Momentami mam wrażenie, że czytam Mrożka albo banitę nowego kanonu lektur, Gombrowicza... Nie wiem, czy kiedykolwiek na taką skalę rządziła u nas głupota i zaściankowa, wsteczna mentalność. A najgorsza jest ta bezsiła: dla przykładu, podpisywałam już przynajmniej dwie petycje domagające się referndum w sprawie tarczy antyrakietowej, i co z tego? Czy ktoś z Was słyszał w mediach cokolwiek na temat podobnych głosów obywatelskiego sprzeciwu? Nie sądzę. A teraz co? Wystosujemy kolejną petycję, tym razem w obronie pamięci Brygad?

autor: RedCat, data nadania: 2007-06-08 08:41:16, suma postów tego autora: 39

Pytanko?

Mam pytanko do wszystkich.

Czy ktoś z was słyszał , lub lepiej jeszcze widział gdzieś jakąkolwiek wypowiedź wodza Al Kwapone w tym temacie?!

Pytam , bo ja tego jakoś nigdzie nie zauważyłem!


autor: dzeus, data nadania: 2007-06-08 10:55:46, suma postów tego autora: 1046

Kocie,

nie w tym problem, że Gombrowicza nie chce Giertych. Gorzej, iż młodzież go nie chce, bo woli edukację profesjonalną plus popkulturę. W czym ma zresztą poparcie lewicy.
A tarcza i tak padnie. Z innych zupełnie powodów niż opór w Polsce, oczywista. Tym akurat nie ma co się martwić.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-08 11:25:00, suma postów tego autora: 20871

Jeszcze do Kota,

Teraz przynajmniej są dwie (wredne) opcje. A do niedawna był tylko Gnębon Puczymorda zaścianka z europejskimi pretensjami, Adam M. Nie daj Boże czy Marksie powrotu tamtego koszmaru!

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-08 11:27:18, suma postów tego autora: 20871

dzeus

mimo że jesteś jak wynika przynajmniej z twoich komentarzy socjalistą patriotą zgadzam się z tobą w zupełności.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-08 14:37:30, suma postów tego autora: 1000

Francuzami roznych opcji politycznych?

Bez przesady, wszyscy wiemy ze to wylacznie socjalisci marksistowscy napisali ten tekst, inaczej by sie tutaj nie ukazal. Najwiekszym ich przeciwnikiem sa zawsze socjalisci narodowi, choc tak naprawde to dwie strony tego samego medalu. Obie frakcje zakladaja silny interwencjonizm panstwa w gospodarke, najwazniejsza roznica to ta pierwsza dalaby ludziom troche wiecej wolnosci osobistej (homoseksualizm, aborcja itp) niz druga, ale za to troche mniej wolnosci gospodarczej, choc to raczej ideologiczne roznice, bo w praktyce zadnej wolnosci nie jest tak naprawde zbyt wiele (przyklady to np rasizm i homofobia PRLu albo socjalizm gospodarczy PiSu), a system jest niezmiennie totalitarny aby stworzyc nowego czlowieka. Socjalizm to zawsze polaczenie blednych teorii ekonomicznych z religijna wiara w przeznaczenie historii (Hegl u Marksa, pseudonaukowa wyzszosc rasy aryjskiej u faszystow).

autor: jliber, data nadania: 2007-06-13 17:05:09, suma postów tego autora: 4329

Bohaterzy.........

brygady miedzynarodowe to była zbieranina najgorszego elementu, codziennie było rozstrzeliwanych 4 -5 osobników z brygad miedzynarodowych ( jakoś trzeba było zapanowac nad motłochem). Nikt z wielbicieli brygad nie pomyślał że majac taka przewage liczebną "republikanie" przegrali wojne - a dleczego? czytaj powyżej. Głównym celem socjalistów była zawsze walka z kościołem i tradycją to nie jest kwestia jakiegokolwiek programu to po prostu slepa nienawiść.

autor: kshyshtovv, data nadania: 2008-10-25 12:16:52, suma postów tego autora: 8

Dodaj komentarz