Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kozek: Antyrakietowy ser szwajcarski

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

>Autor

Skąd wiadomo, że F-16 ciagle się psują? Proszę o źródła.

autor: Damian, data nadania: 2007-06-12 13:15:02, suma postów tego autora: 56

Zgrabny tekst,

tylko skąd ten tytuł?

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-06-12 14:26:32, suma postów tego autora: 5956

pytanie

Nie znalazłem dotąd lewicowej "białej księgi" w sprawie instalacji wyrzutni amerykańskiej tarczy w Polsce. Nie byłbym znudzony przedstawieniem kompletnej argumentacji przeciwko tej instalacji i krytyczną analizą argumentów jej zwolenników. W szczególności proszę autora o rzeczowe przedstawienie(lub wskazanie adresu) wspomnianych w tekście argumentów z zakresu balistyki.

autor: peregrinus, data nadania: 2007-06-12 14:46:02, suma postów tego autora: 141

RP czyli proamerykański Trzeci Świat

Polska jest jednym z kilku obok Albani krajów trzeciego świata tak bardzo proamerykańskich,a media korporacyjne ot tego są żeby kłamać,a co do wpisów internautów,kretynów w polsce dostatek to i tam pełno

autor: czewony, data nadania: 2007-06-12 16:29:25, suma postów tego autora: 350

Telewizji

oglądać się nie da. Tak samo jest z wieloma pismami w kraju. Wczoraj (w zasadzie już dzisiaj) w polsatowskim "Bumerangu" redaktor Karnowski, konserwatywno-liberalnego "Dziennik" ocenił iż jeżeli mieli prawo wyjść w manifestacji alterglobaliści, i w ich szeregach m.in. komuniści, prawo do zgromadzeń powinno też przysługiwać neonazistom. Przynajmniej tak można było odebrać komentarz tego człowieka odnośnie pokazania w materiale filmowym chłopaka który grał na trąbce "Międzynarodówkę" a potem ukazania ludzi niosących czerwone sztandary dodatkowo ozdobione sierpami i młotami. Same komentarz na temat symboli sierpa i młota i także czerwonego sztandaru były także dość ciekawe. Komentatory jednogłośnie "pluralistycznie" uznali że młodzież idąca z takimi symbolami jest po prostu nie wyedukowana (pewnie niewyedukowana przez IPN). "Inteligencja" z Polsatu uznała iż są to symbole zbrodniczego totalitaryzmu;). Piękna okładka Fuck-tu oznajmiająca ludowi że przyjeżdża "przyjaciel" Bu(l)sh-it do kraju wpisuje się w szersze naśladownictwo prawicowego dyskursu innych pism. Najgorsze jest to że na pismo fucktowskie dają się nabierać zwykli ludzie, często ludzie pracy. Głupie artykuły o tym czy ktoś się rozebrał i pokazał za przeproszeniem penisa na estradzie ludzi "pociągaj". Nasze społeczeństwo dobrze zna fuckt a nigdy nie słyszało o jakby nie było jedynie mocno lewicowej gazecie w Polsce czyli Trybunie Robotniczej. Oczywiście red. Warzecha wie także że alterglobaliści nie mają żadnych sprecyzowanych celów. Otóż mają. Tymi celami są walka o socjalizm i komunizm czyli lepsze jutru, lepszy świat. Wymieniłem te cele rzecz jasna z własnej perspektywy. Także liberalna "Polityka" nie mogła sowich czytelników nie poinformować że na manifestacjach przeciwko G8 walczą o taki "inny świat?" w założeniu zły gdyż doszło do zamieszek. A czy przed wojną pytam się Polityki jak robotnicy manifestowali też byli chuliganami? Czy we Włoszech i Francji kiedy masowo w latach 60-tych i 70-tych i 80-tych demonstrowali komuniści, oni także byli chuliganami. Oczywiście nie biorę w obronę osób które pojechały specjalnie do Rostocku aby się tylko bić. Chodzi mi o to co by było jakby robotnicy zrzeszeni w związkach zawodowych postanowili się sprzeciwić w Rostocku przeciwko kapitalizmowi w sposób już nie tylko werbalny.
Przygłupów internetowych, piewców kapitalizmu i prawicowców niestety jest pod dostatek a administratorzy tzw "otwartych" portali np. z Onetu jakoś dziwnym trafem nie poddają cenzurze wpisów o tzw. lewakach, "socjalistycznym" NSDAP i PiS. Napisać coś negatywnego na temat panującego systemu, rządzących czy ogólnie rzecz biorąc prawicę jest znacznie trudniej. Także często "kontrowersyjne" (według nich) komentarze są publikowane po (z własnego doświadczenia wiem) trzech a nawet czasami czterech godzinach. Chwała Ameryce, pogarda dla tzw. lewactwa, próby ukazywania osób o socjalistycznych przekonaniach (komunistów i socjalistów) jako przygłupów (współczesną ciemnotę), takie komentarze na forach są jak najbardziej dozwolone. W zasadzie tylko socjaldemokracja jest chyba uznawana przez te portale. Socjaldemokraci są jednak tak czasami "lewicowi" że potrafią dopiec bardziej w komentarzach marksistom niż prawicy, faszystom.
Ostatnio na onecie jeden ziomek napisał odnośnie szczytu G8 że "lewacy" którzy tam się pojawiają nie myją się, są narkomanami i należy ich tępić. Oczywiście takie komentarze wchodzą bez problemu na forum Onetu. Dochodzi do tego ostentacyjna promocja Mikkego i neoliberalizmu za czym idzie kapitalizmu postawy wolno-rynkowej. Co ciekawe na onecie bez problemów swoje blogi pozakładały osoby czy też inicjatywy o sympatiach faszystowskich. Niestety portale te są właśnie ogólnie znane i takie brednie internauci czytają, pamiętajmy są wśród nich ludzie także jeszcze do końca nie ujarzmieni propagandowo.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-12 18:05:37, suma postów tego autora: 1000

>CHErwony

Czy Kolega sugeruje, że portale powinny wprowadzić cenzurę ?

autor: Damian, data nadania: 2007-06-12 20:43:26, suma postów tego autora: 56

Ja sugeruje że

ta cenzura jest "odpowiednio" stosowana co do panującego porządku wypowiedzi.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-12 20:57:02, suma postów tego autora: 1000

CHErwony

Ja byłam po prostu w szoku, kiedy zobaczyłam tę okładkę Faktu. To cudowne zdjęcie Krzaczora na tle amerykańskiej flagi, i ten tytuł na pół strony "Witaj, Przyjacielu"! Podejrzewam, że tak mogłaby drzewiej wyglądać okładka celebrująca wizytę Wujka Soso niewiele ponad pół wieku wcześniej... Tak oto historia zatacza koło... :(

autor: RedCat, data nadania: 2007-06-12 21:55:57, suma postów tego autora: 39

>CHErwony

A kiedy Kolega narzeka na to, że internauci wypisują, że lewaków trzeba tępić, to Kolega co sugeruje? Czy tego rodzaju wypowiedzi są dowodem na cenzurę?

autor: Damian, data nadania: 2007-06-12 21:57:49, suma postów tego autora: 56

Hammer & Sickle

No jakby nie było to zdaje się był oficlajny symbol ZSRR, zwłaszcza na czerwonym tle (sierp i młot jest też w godle np. Austrii). W Estonii stosowanie takich symboli jest prawnie zakazane ( w każdym razie mieli wprowadzić taką ustawę, z tymże obejmowała by ona jeszcze symbol gwiazdy). W Polsce, gdzie naród (jak się domyślam słysząc i czytając komentarze) wolał być eksterminowany przez hitlerowców, niż wyzwalany przez armie radziecką, sierp i młot kojarzy się bardzo źle, i to pewno większości. Dlatego chociażby w drodze nie zrażania sobie jeszcze bardziej opinii publicznej należałoby się wstrzymać z pokazywaniem tego symbolu.

autor: J.K, data nadania: 2007-06-12 22:15:58, suma postów tego autora: 948

Kocie,

a co powiesz o Wyborce, z ktorą związani są idole Twego środowiska: Dunin, Sierakowski, Zgliczyński?
Protestowała pewnie przeciw wizycie Busha? I broniła Iraku przed interwencją?

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-12 23:48:43, suma postów tego autora: 20871

Panel

Niedzwiedzia przysluga takie sierpy i mloty przeciw tarczy. Ot co.

autor: Panek, data nadania: 2007-06-13 03:25:17, suma postów tego autora: 896

GRA W KOTERIE

To niewątpliwie rozsądna decyzja - zamiana tekstu Jankowskiej na Kozeka - jest jednak małe "ale". Na skrajnie partyjniackim tekście Jankowskiej można się było czegoś nauczyć i zrozumieć do czego prowadzi każde, nie tylko "zielone", partyjniactwo i dominująca tu i teraz gra w koterię.

autor: BB, data nadania: 2007-06-13 07:34:12, suma postów tego autora: 4605

Damian

Czy ci się mózg przegrzał. Ty w PRL byłbyś w TPPR (towarzystwo przyjaźni polsko radzieckiej. Skoro tak łatwo przychodzi ci wychwalać wielkiego brata to mam podejrzenia że nalezysz do tej znacznej grupy konformistów którzy swoim panom nawet g... z reki jedzą. W wiekszosci to dzisiejsi liberałowie. A w sprawie tarczy i sojuszu z USA. Żadne dane i analizy nie są lepszym argumentem niż argument moralny. Państw agresywnych, bandyckich takich jak dziś USA się nie popiera. Pewe rzeczy się po prostu wie. A ta pieprzona realistyczna polityka narobiła juz zbyt wiele szkód (np. Monachium) Z przestępcami (miedzynarodowym) nie wchodzi się w sojusze. Tzw, rzeczowe argumenty w tej sprawie a priori mam wiec w dupie.

autor: red spider 666, data nadania: 2007-06-13 10:13:13, suma postów tego autora: 1549

Trafnie rzecz całą

ująłeś i w słowa ubrałeś, mój drogi red spider 666...
Aż mi się "Dębowe" samo otwarło. Twoje zdrowie!

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-06-13 12:05:24, suma postów tego autora: 5956

>red spider 666

Czy Kolega odnosi się do mojej wypowiedzi? Ni cholery nie rozumiem.

autor: Damian, data nadania: 2007-06-13 12:27:06, suma postów tego autora: 56

Red Spider 666

Argumentem decydującym jest oczywiście moralność Red Spidera 666, bo cóż jest bardziej obiektywnego od subiektywizmu. Interesujące, że bandytą jest jedynie Bush, bo już Prezio i SLD-SDPL (z Izabelą "Mister Ed" Jarugą i tow. Borowskim - aktualnie pacyfistami) to swojacy, których należy wspierać (w końcu jakby nie było, marna ale jednak lewica). Argumenty merytoryczne można oczywiście pominąć, bo przecież grunt że stoi za tym USA. USA i koncerny są be, zwłaszcza Coca-cola, która wycofała się ze sponsorowania przyszłorocznej Parady Równości. To dla prawdziwych lewicowców prawdziwy dramat.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-06-13 13:02:54, suma postów tego autora: 6195

ABCD

Cos lubisz się mnie czepiać pod byle pozorem.... Co ma piernik do lokomotywy? To po pierwsze. A po drugie: skąd tak świetnie jesteś poinformowany o "moim środowisku"?

autor: RedCat, data nadania: 2007-06-13 13:18:37, suma postów tego autora: 39

Strasznie dziwne, ciekawe czemu nasze elity sa za USA?

W tym wiekszosc reporterow? Czyzby dlatego ze bali sie Rosji? A dlaczego bac sie Rosji, skoro to tacy fajni goscie sa? Moze dlatego ze przez 50 lat dzieki nim nie mozna bylo kupic w sklepach papieru toaletowego? Ja bym tez sie wkurzyl.

autor: jliber, data nadania: 2007-06-13 16:50:25, suma postów tego autora: 4329

Kocie,

nie czepiam się, tylko pytam. A kto pyta, nie błądzi.
Piernik do wiatraka ma to, że wiatrak robi mąkę, z której wypieka się piernik.
Środowiska można się natomiast domyśleć po głoszonych poglądach.
W sumie, Fakt i Wyborka są gazetami codziennymi, które w ilości deklaracji proamerykańskich stoją co najmniej na równi. Wobec tego dziwią mnie alterglobaliści z Warszawy czy też Warszawki, którzy piewszej z tych gazet nie lubią, drugą zaś - wręcz na odwrót.
Zaraz, zaraz... Ktoś bywały mi opowiadał, że Le Monde.Diplomatique.Polska jest organem promocyjnym redaktora wspomnianej Wyborki, Artura Domosławskiego.
Nie zdaje Ci się, Kocie, że to trochę dziwne?

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-13 17:07:00, suma postów tego autora: 20871

A z lokomotywą

to, z kolei, łączy pierniki, że lokomotywa wozi mąkę, z ktorej pierniki się piecze.
Przyśniły mi się, Kocie, demonstracje warszawskich alterglobalistów pod kioskami.Hasła takie: Ludzie! Towarzysze! Nie kupujcie proamerykańskich szmatławców! Czytajcie Pana Adama! El Che vive!

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-13 17:34:21, suma postów tego autora: 20871

jilber jak sklerotyk

wszędzie Rocja,czeerwony spisek,KGB i brak papier toaletowego,historia ala IPN.Czy dopiero zamach Al-Kaidy OSTUDZI TEN ZAŚCIANKOWY,DOGMATYZM UWIELBIENIA DLA WUJA SAMA??

a CO DO ESTONI I WEGIER to paranoja zakazuje się sierpa i młota oraz gwiazdy,szykanuje komunistów,a jednocześnie stawia pomniki SS,oto wartości europejskie z Europy Wschodniej

autor: czewony, data nadania: 2007-06-13 18:32:42, suma postów tego autora: 350

Czerwony (czarny humor)

Zależy jeszcze jaka Al kaida. Jej kaukazki oddział cieszy sie u nas powszechną miłością elit, a "bohaterowie" czeńskiego ruchu niepodległościowego (dobrze jest jęsli są Czeczeńcami!) są u nas postaciami kultowymi. Naprzkyład ich imieniem nazywa się rondo w Warszawie, a w czasie przyjazdu Ławrowa odbywa się koncert poparcia dla niepodległości Czecznii, a kiedy pytają sie nas Rosjanie czy uznajemy całość terytorialną ich kraju, pada odpowiedź "Że nie mają sie o co obrażać, bo Polska zawsze uznawała niepodległość Czecznii". A Putin zagroził że w nas wyceluje rakiety, dopiero po tym jak nasz premiero-prezydent zaczął zabiegać o tą tarczę antyrakietową i rakiety Patriot.

autor: J.K, data nadania: 2007-06-13 19:51:40, suma postów tego autora: 948

Czy to

na u naszych braci, towarzyszy Madziarów była historia tego typu że prawicowe czubki oburzyły się z powody czerwonej gwiazdy jako loga jednego z bardziej znanych marek piw?

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-13 19:56:29, suma postów tego autora: 1000

No tak

Szydzić można ze wszystkiego.
Prtzypominam, że radziecki parasol juz był - efekt mizerny.
To może teraz USA i zobaczymy co z tego urośnie.
Pozdrawiam: a
W jednym takim literackim dziele był taki co sojuszników szukał daleko - w Chinach, może to nie jest takie złe i zobaczmy co wyjdzie z USA.

autor: a, data nadania: 2007-06-13 22:32:46, suma postów tego autora: 193

ABCD

Nadal Cię nie rozumiem, chociaż doceniam tak zgrabne wyjasnienie powiązań między piernikiem a lokomotwą (zanotowałam sobie). Czy ja przypadkiem w mojej wypowiedzi przeciwstawiałam Fakt Wyborczej? Nie przypominam sobie. Jak również nie przypominam sobie, żebym w ogole cokolwiek gdziekolwiek pisała na temat tej ostaniej, dobrego tudzież złego. Moja wypowiedź zaadresowana do CHErwonego była komentarzem na temat czegoś, co nemal zbiło mnie z nóg, kiedy niewinnie stałam sobie w kolejce do kasy w sklepie i dla zabicia czasu patrzyłam po półce z prasą. Wyborcza ma się do tego jak pięść do nosa (wiem, tę zależność też mi zgrabnie wyjaśnisz). Tak więc wybacz, ale powtórzę, że się po prostu czepiasz (nie pierwszy zresztą raz). I to by było na tyle, jak mawiał pewien Profesor Mniemanologii Stosowanej.
A jeszcze gwoli wyjaśnienia: zapewniam Cię, że moje poglądy sytuują się na lewo od Wyborczej.

autor: RedCat, data nadania: 2007-06-14 10:04:15, suma postów tego autora: 39

Ależ, Kocie,

nie wątpię w szczerośc Twoich pogladów ani w to, że, przynajmniej intencjonalnie, sytuują się one na lewo od Wyborki.
Tylko, dlaczego ludziom lewicy jakoś dziwnie wpada w oko obrzydliwa bzdura wydrukowana u konkurencji Wyborki? A już taka sama bzdura w Wyborce - jakoś mniej?
Temat ten aż się prosi o psychoanalizę w stylu Lacana.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-14 15:22:12, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Wiekszosc twoich wypowiedzi dotyczy spraw personalnych, kanapowych, niemal osobistych. Na temat piszesz niezmiernie malo. Ktos zwiazany z prowadzacymi ten portal musial cie kiedys niezle skrzywdzic. Setki krtycznych postow (a to nudne, a to glupie, a tu widzisz sprzecznosc z tym co ktos napisal a co powiedzial...), a ty nadal nie zaznales spokoju. Blakasz sie po komentarzach jak jakas potepiona dusza.

Ludzie. Moze jakies gusla odczynimy co by sie potepieniec nie meczyl?

autor: Panek, data nadania: 2007-06-15 17:09:30, suma postów tego autora: 896

Panek

Zgrabnieś to Waćpan ujął.... :)

autor: RedCat, data nadania: 2007-06-16 09:27:46, suma postów tego autora: 39

Nie,

Panek, zależność typu towarzyskiego, snobistycznego oraz ideologicznego sporej części warszawskiej lewicy tzw. radykalnej od Gazety Wyborczej nie jest kewstią marginalną ani personalną.
Tym tematem warto zajmować się własśnie w tym miejscu, bo też akurat tutaj promowane są działania i pisma grupy, o ktorej mowa (np. Le Monde Diplomatique.Polska, feministyczna sekcja KPiORP.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-16 14:33:14, suma postów tego autora: 20871

Łatwiej, Kocie,

przyłączyć się do ataku na posła niewygodnej prawdy niż zastanowić się nad jakościa własnego "lewicowego radykalizmu".
A że pisemko dyplonmatyczno-alterglobalistyczne jest tubą promocyjną dziennikarza Gazety Wyborczej? Że fakt, iż takie figrury jak ten dziennikarZ są liderami baaa.rdzo radykalnej lewicy powoduje, iż Tobie, Kocie, wolno dostrzegać postawy proamerykańskie tylko u konkurencji Wyborczej?
Nic to! Niech się pali, niech się wali, byle na imprze ładnie grajcy grali!
Źle się dzieje w panstwie warszawkowym!
I nie warto tłuc termometru, który pokazuje gorączkę!

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-16 14:38:45, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Błagam Cię, zejdź ze mnie!!!!!! Twój komentarz po raz kolejny nie ma nic wspólnego z moją wypowiedzią. A z "warszawką" nie mam nic wspólnego, ani geograficznie, ani, zaiste, pod żadnym innym względem. Zaklinam, daj żyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

autor: RedCat, data nadania: 2007-06-16 17:11:15, suma postów tego autora: 39

Kocie,

jeśli piszesz komentarze, to dajesz każdemu prawo do ich komentowania ze swego punktu widzenia.
Skądinąd, z rozkoszą przyłączasz się do ataku na mnie, i to niezbyt wybrednie dobierając sobie partnerów (jako że Panek czesto gęsto zatrąca o poglądy antysemickie).
A warszawka nie jest kategorią geogrtaficzną, tylko światopogladową. Interesuje mnie wyłącznie Twój swiatopogląd, który można uznać za nad wyraz bliski typowi umysłowemu warszawki. Do Twej osoby nie mam nic naprzeciwko, a wręcz odwrotnie.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-16 18:06:40, suma postów tego autora: 20871

O.K., pora na konkrety, ABCD

Proszę Cię, wymień mi w punktach główne elementy "mojego światopoglądu" i co w nich jest"warszawkowatego". A co do moich "partnerów", nie kojarzę zupełnie innych postów Panka i nie ma to w tej chwili nic do rzeczy. Po prostu uznałam, że ma rację, zarzucając Ci "czepialskość". Nie mam w zwyczaju "przyłączać się do ataków" na kogokolwiek, w ogóle raczej unikam przynależności grupowej.
Oczywićie, że każdy ma prawo komentować inne posty. Problem w tym (i to usiłuję Ci, bezowocnie jak na razie, uzmysłowić), że Ty nie komentujesz tego, co ja piszę, tylko to, czego nie piszę, jakkolwiek paradoksalnie to brzmi. Proponuję, abyś prześledził raz jeszcze naszą "dyskusję" (od mojego pierwszego postu odnośnie komentowanego artykułu), tak na spokojnie i bez emocji, i zastanowił się nad związkiem swoich postów z moimi. Wątpię, czy takowy odnajdziesz.

autor: RedCat, data nadania: 2007-06-17 10:01:01, suma postów tego autora: 39

Kocie,

nie jeż się aż tak groźnie.
Nie miałem zamiaru odnosić się, już zwłaszcza negatywnie, do Twej persony. Skomentowałem kilka Twych wpisów które wydały mi się (może mylnie) charakterystyczne.
Zależało mi też na zaznaczeniu pewnej istotnej różnicy w naszych ocenach. Otóż mam wrażenie, że w Twoich oczach Polska jest krajem wymuszonej, quasi-totalitarnej jednomyślności obecnie, podczas gdy moim zdaniem była nim raczej za czasów Michnikokwaśniewskiego. Co nie znaczy, że teraz jest fajnie.
Jak chcesz pogadać na tego typu tematy, to zapraszam.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-17 13:44:22, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz