Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lipińska: Dobry terrorysta - zły terrorysta

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

terroryzm to teraz epitet

Terroryzm to zwyczajna walka zbrojna,tylko ze niewygodna USA i jej niewolniczym przydupasom

autor: czewony, data nadania: 2007-06-25 18:37:36, suma postów tego autora: 350

O bosh...,

przez chwilę zastanawiałam się, czy ten artykuł nie jest przypadkiem nieudolnym przekładem z jakiegoś egzotycznego języka. Nazwisko mówi, że pisała go Polka...
Co z tego, że treść mądra, jeżeli od składni do tej pory szumi mi w uszach, migocze w oczach i cierpnie gybis...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-06-26 09:22:21, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo,

są między nami rachunki krzywd itp., ale - stwierdzam z ukontentowaniem - w ocenie publicystyki KiP-owskiej jesteśmy coraz bardziej zgodni.
Na tę tfurczość - oby to się spełniło - "przypomnimy, co rzekł Cambronne, i powiemy to samo nad Wisłą".

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-26 12:23:24, suma postów tego autora: 20871

Phi.

Napisz coś sama, Hyjdlo, skoro tekst Ci się nie podoba. Moim zdaniem jest bardzo dowcipny, zwłaszcza pierwszy akapit, a ze składnią nie jest wcale źle, oprócz kilku literówek.

autor: Ruskie, data nadania: 2007-06-26 14:21:34, suma postów tego autora: 76

Musisz wiedzieć AlfaBeCie,

że o ile irytuje mnie polszczyzna niektórych forumowiczów, której nie komentuję, o tyle wkurza mnie do białości flejtuchowatość w posługiwaniu się mową ojczystą "redaktorów" parających się piórem. Tu zawsze będę wredna i będę szydzić i wytykać, do upierdliwości...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-06-26 14:32:53, suma postów tego autora: 5956

..."ze składnią nie jest wcale źle, oprócz kilku literówek",

powiadasz Ruskie? Służę przykładami tej wyuzdanej roboty reporterskiej, która sytuuje ją na wyżynach dziennikarstwa:

"Ówczesny rząd zatrudnił go jako dowódcą operacyjnym..."

"Złożył zgłoszenie o azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych"...

..."prawo w Wenezueli nie pozwala na postawienie wyroku"...

..."odbywały się one w większości na stopie wojny wywiadów."


O innych, pomniejszych "majstersztykach" stylistycznych redaktorki L. z litości zamilczę, bo trzeba by cytować całe akapity...

A teraz Ty, Szanowne Ruskie, popraw te zdanka, jeżeli w ogóle dostrzegasz w nich jakieś nieprawidłowości...

I skąd wiesz, że nic nie piszę? Otóż piszę do "Kucharki Polskiej". Zapewniam, że czyta się świetnie.

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-06-26 16:24:23, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz