Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Andrzej Lepper odwołany z powodu tarczy?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Alternatywy 4

To nie są jeszcze na podsłuchu?

Ja myślałem, że już dawno są. Oczywiście nie w tym znaczeniu, że każdą rozmowę ktoś odsłuchuje, ale że państwo ma dostęp do wszystkich.


Przy okazji przypomniała mi się scenka z dwoma fachowcami leżącymi na płycie betonu z butelką mleka w Alternatywy 4.
Obaj panowie patrzą w niebo i jeden opowiada drugiemu leniwie o tym jak ktoś klął przez telefon, aż w końcu milicjant, który kontrolował rozmowę, nie wytrzymał, wtrącił się i mówi: "S.synu. Ty nie bluzgaj tatusiowi, bo cię tak obiję, że cię rodzona matka nie pozna".
Potem chwila pauzy i drugi podsumowuje filozoficznie: "I widzisz? Niby obcy człowiek, a ma serce".

autor: sal paradise, data nadania: 2007-07-14 16:07:03, suma postów tego autora: 1199

O gadkach łapówkarza Leppera

baj, baju, będziesz w raju

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-14 16:42:46, suma postów tego autora: 20871

myślę że

nie jestem zwolennikiem Leppera ani jego świty, nie jestem przeciwnikiem "samoobrony" jako takiej. Jestem przeciwnikiem idei, że każdą "sprawiedliwość można narzucić". Jestem przeciwnikiem rządzenia, metodą strachu i wiecznego zagrożenia. Ta metoda była stosowana przez Dzierżyńskiego i całe szczęście, że takie metody w Europie już minęły a u nas podlegają nawrotowi. Leppera, tak jak każdego urzędnika państwowego można w sposób legalny usunąć i nikt by po nim nie płakał ale nie stosując prowokacje nie uprawnioną. Tego typu przypadki zaczynają się mnożyć, Blida, Czażasty,Jakubowska, Wąsacza a zaczęło się od Jaruckiej ,która była trochę w ciąży, nie mówiąc już o destrukcyjnej działalności Rydzyk. Najgorsze, że nikt temu w sposób stanowczy się nie przeciwstawił.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-14 17:11:18, suma postów tego autora: 101

Szpital na peryferiach

A mnie, jak czytam komentarze sala, przypomina się rozmowa doktora Strossmayra z pielęgniarką:
- Gdyby głupota mogła fruwać - odzywa się rubaszny doktor - unosiłaby się Pani w powietrzu jak gołębica

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-14 18:11:11, suma postów tego autora: 20871

A Włosi

mogli udowodnić korupcję całej klasie politycznej i zakończyć etap I Republiki?
OK, ja wiem, bo wyczytałem w Gazecie Wyborczej, że Polska to ciemnogród i zaścianek. Ale Włochy!? Przecież to Europa. I tam panuje zaraza!?

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-14 18:22:25, suma postów tego autora: 20871

A prowokacja

policyjna jest rutynowym środkiem śledczym.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-14 18:23:03, suma postów tego autora: 20871

Andrzej

Mysle że Żle myslisz

autor: arz, data nadania: 2007-07-14 18:35:44, suma postów tego autora: 230

Pis strzelił sobie gola

Prowokacja policyjna b. nieudolna i służąca celom politycznym.PiS nie jest w stanie oczyścić państwa z korupcji.We Włoszech oczysczenia klasy politycznej dokonał wymiar sprawiedliwości.By coś podobnego zrobić w Polsce należałoby najpierw ten wymiar oczyścić,a tam przecież oszust na oszuscie siedzi,włącznie z ministerstwem sprawiedliwości.Ziobro się do tego nie nadaje.

autor: mi, data nadania: 2007-07-14 19:41:23, suma postów tego autora: 86

Same kacyki !

I teraz już wiadomo dlaczego Leppera tak wszyscy nie lubią!

Nie lubi go PIS, nie lubi SLD i LID, nienawodzi PO, oraz jego satelita PSL.
Warto też zauważyć, że ninawidzą go totalnie media!

Co ich wszystkich razem łączy?!

No własnie!!!
Totalne włazidupstwo do amerykańskiej dupy!!!
I kasy amerykańskich żydów !!!

Dlatego wierzę w to co piszą Ruskie i mówi Lepper!
Dla mnie to bowiem naga prawda!!!

TFU!


autor: dzeus, data nadania: 2007-07-14 21:19:47, suma postów tego autora: 1046

Pomijając całkowice "karczemny" antysemityzm,

zgadzam się z Dzeusem. Żenujące jet to, że takie ponoć prospołeczne, antyliberalne i co tam jeszcze środowiska nawet nie dostrzegają, jak DAJĄ SIĘ WYKORZYSTYWAĆ w anty-Lepperowskiej nagonce, nakręcanej pospołu przez układy Agoro-salonowe, jak i kaczo-springerowskie.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-14 22:24:23, suma postów tego autora: 4409

A ty, Michale,

myślisz, że Lepper jest wrogiem Amerykanów? Przecież przyłączył się on do wojny z terroryzmem, jak tylko ona wybuchła, tropiąc talibów w Klewkach.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-14 23:04:05, suma postów tego autora: 20871

Nie wiem, co Lepper

myśli czy myślał w różnych okresach, bardziej zajmują mnie wybory polityczne Samoobrony i jej baza społeczna (chodzi mi o elektorat i niższe szczeble członkowskie, bo już liderów niekoniecznie).

Prawda jest nieubłagana: "Samoobrona" jako pierwsza zorganizowana na skalę całego kraju partia polityczna (bodaj pierwsza uczestniczka dużej sceny politycznej, która nie miała swoich korzeni w układach z Magdalenki i Okrągłego Stołu!) wystąpiła z totalną krytyką neoliberalizmu i oligarchii, swoje zaplecze rekrutowała w znacznej mierze ze środowisk społecznie wykluczonych, otwarcie krytykowała też niedostatek chroniących polską gospodarkę regulacji rynku finansowego i działalność agroprzemysłu. W parlamencie głosowała przeciwko agresji na Irak, jej członkowie przychodzili często na demonstracje antywojenne. Także i dziś występuje przeciwko medialno-korporacyjnym porządkom, np. proponując ograniczenie ekspansji reklam (co wywołuje wściekłość wszelkiej maści "liberalnych lewicowców"). W jej szeregach pojawili się zarówno weterani walki z neoliberalizmem w rodzaju p. Szymańczaka z Ruchu Ludzi Pracy, jak i interesujący działacze lewicowo-antyglobalistyczni, np. będący w minionych miesiącach obiektem bezpardonowej, oszczerczej nagonki w "GW" i na tutejszym forum (sic!), obiecujący politolog ze Szczecina, Mateusz Piskorski (obecnie rzecznik tej partii).


Oczywiście, Lepper popełniał w przeszłości błędy, długo nie zapewnił dla swojej partii jakiegoś konkretnego zaplecza intelektualnego, pozwalał też podczepiać się pod nią dziwakom lub z różnych powodów podejrzanym typkom (od moczarowców z Krzywobłocką i Porębą po Gasińskiego), czemu zawdzięczał później "nawisy" podobne do wspomnianych, także w tej partii jest pewnie jakaś warstwa baronów w rodzaju Maksymiuków i Łyżwińskich, tudzież najzwyklejsi karierowicze. Tak jest jednak wszędzie w pseudo-demokratycznej, zoligarchizowanej polityce zależnego kraju - ważne jest to, co streściłem w poprzednim akapicie.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-15 00:22:41, suma postów tego autora: 4409

Samoobrona

żeczywiście (!) była partią wykluczonych... biznesmenów, których pozycja towarzysko-układowo-prestiżowa nie dorównywała posiadanemu majątkowi. Ponieważ swoje interesy robili oni na granicy prawa albo i poza nią, tak więc po wejściu w układ rzadowy robili nadal to, co umieli: wzbogacali się nielegalnie. Gdy stali się zbyt bezczelini, CBA podjęła próbę przywołania ich do porządku.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-15 00:49:50, suma postów tego autora: 20871

Tak Dzeus

powiedzial prawde a ze dosadnym jezykiem ,to fakt ale mu sie nie dziwie.Dzialania PiS moga normalnego czlowieka wyprowadzic z rownowagi.

autor: Coto, data nadania: 2007-07-15 03:12:21, suma postów tego autora: 53

i lesiu moze jednak miec racje, niestety. end.

.

autor: trelorysta, data nadania: 2007-07-15 04:18:33, suma postów tego autora: 1

Od kiedy

Samoobrona jest przeciw tarczy.
Jakoś wczesniej Lepper milczał.
Nie wierzę w to. Szkoda złudzeń. Jo już Strąk z LPR publicznie wypowiadał się przeciw tarczy, ale go uciszyli. W Samoobronie nie było nawet takich harcowników. Dzisiaj to on może jest i socjalistą w garniturze od Armaniego. A nowy twór polityczny ma się nazywać LiS. Makiawellicznie. Nieprawdaż?

autor: red spider 666, data nadania: 2007-07-15 10:04:52, suma postów tego autora: 1549

Alfabet,

Ogół wyborców "Samoobrony" to nie biznesmeni i nie biznesmenom zawdzięcza ona swe sukcesy wyborcze z 2001 i 2005 roku. Ludzie ci byli od zawsze obecni w czołówce partii, ale nie im zawdzięcza ona swoją popularność w pewnych okresach. Nadal jest ona najpopularniejszą partią wśród najbiedniejszego elektoratu, co należy IMHO uszanować.


Czy wiesz, że Bank Światowy już w 2002 r. w swoim spec-raporcie uznał Samoobronę za "ekstremistyczne zagrożenie dla rynku i demokracji"???


Fingowanie od zera prowokacji korupcyjnej, przy pomocy eks-agenta jako "ŚWIADKA", to przedziwny sposób na "przywołanie do porządku".


Inny aspekt powinien być dla Ciebie ważny - Samoobrona od początku swego istnienia do co najmniej lata ub. roku (a nawet później - patrz seksafera) była obiektem medialnych nagonek, montowanych przede wszystkim przez "GW". Przyłączanie się do ataków na tę partię z pozycji "legalistycznych" jest de facto poparciem michnikowych oszczerstw, nad czym do porządku dziennego przejść nie można.



Oczywiście, partii tej można to i owo zarzucić (patrz mój poprzedni wpis), ale WSZYSTKIE pozostałe formacje głównego nurtu to jeszcze gorsze, niekiedy wręcz zbrodnicze gangi.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-15 10:28:33, suma postów tego autora: 4409

Czyli, Coto,

nie ten jest podły, kto kradnie, tylko ten, kto łapie złodziei :)))

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-15 10:52:07, suma postów tego autora: 20871

...

czerwony pająk-szatan: Lepper twierdził wielokrotnie, że najlepszym wyjściem byłoby referendum.

Alfabet, uspokój się - o tym, kto jest złodziejem, decydują w Polsce sądy (jakie się często zachowują wszyscy wiemy, ale to inna sprawa), a nie fałszujący na bezczelnego dokumenty Bogu ducha winnych samorządowców pracownicy służb posługujący się agentem innej służby jako "świadkiem".

Jeśli jesteś takim przeciwnikiem PO-LiD-u, powinno Ci zależeć, aby koalicja istniała a nie rozpadła się pod naporem obsesji i paranoi Kaczek, którymi różne środowiska i grupy nacisku (także międzynarodowe) mogą manipulować, rozwalając obecny układ rządowy i kierując się w stronę PO-PiSu.

Z innej beczki: dlaczego nagle służby śledczo-antykorupcyjne przestały się interesować baronami SLD albo gigantami i weteranami wielomiliardowych przekrętów ze środowiska Platfusów?

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-15 11:41:18, suma postów tego autora: 4409

Michale,

istaniały uzasadnione podejrzenia, że Lepper jako minister rolnictwa załatwia sprawy przez łapówki. CBA postanowiło to sprawdzić. Normalna akcja policyjna.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-15 11:24:30, suma postów tego autora: 20871

...

"Kommiersant i Izwiestia oraz agencja prasowa ITAR-TASS."
Hmm, co za wiarygodne i rzetelne źródła:)

autor: Lutmann, data nadania: 2007-07-15 11:51:15, suma postów tego autora: 128

Michale - Lepper to rasowy lewicowiec

A jak np. Lepper chciał jechać do Iraku to mu nie dali... Generalnie chodzi o to, że wolność jest dla prawicy, a dla lewicowców ograniczana...no i w Polsce niby maja świeżą pamięć o zbrodniach a popierają agresję na inny kraj i dlatego mi się to nie podoba. Kwach, Szmajdziński i inni z SLD to przecież nie jest lewica

autor: Bamber Obst, data nadania: 2007-07-15 12:58:56, suma postów tego autora: 36

Alfabet, rozumiem,

że na siłę chcesz kogoś sprowokować, by ten sobie z Tobą pogawędził, ale miej chociaż MINIMUM szacunku dla inteligencji adwersarzy i nie pleć piramidalnych bzdur.


Po pierwsze, "uzasadnione podejrzenia" pochodziły od byłego (?) agenta innej służby, który nie miał prawa występować jako zwykły szary obywatel informujący policji. CBA bezczelnie kłamie, że o jego przeszłości (z lat 90.!!!) nie wiedziało. Toż to nawet w SB przed komputerami osobistymi i sieciami komputerowymi każdy oficer jakiegoś departamentu w jednym USW prowadzący jakąś SOb. albo SOR mógł dostać wyciąg z teczek jakiejkolwiek sprawy lub personalnej (agenta albo rozpracowywanego) i załączyć do swojej, choćby wcześniej interesujący go obiekt był na tapecie 20 lat wcześniej, w innym pionie w urzędzie spraw wewn. na drugim końcu Polski.


Po drugie, podejrzenia sprawdza się dowodami, których nie było.


Po trzecie, prowokacja policyjna też ma swoje ograniczenia prawne - inaczej policyjni agenci mogliby bezkarnie np. zamordować jakąkolwiek, niezwiązaną w ogóle z prowadzoną sprawą osobę na ulicy i potem zasłaniać się dobrem czynności operacyjnych. W tym wypadku, doszło do kilkukrotnego z rzędu fałszerstwa dokumentów państwowych bez powiadamiania odpowiedniego organu. A jeśliby urzędnicy z Mazur poszli siedzieć jako winni fałszerstwa, a policyjni agenci nie puścili by pary z pysków w imię tajemnicy sprawy operacyjnej?


Po czwarte, skoro prowokacja nie odniosła skutku, to wszystko, co cała sprawa się wali. Tym bardziej, NIE WOLNO oszczerczo określać ministra mianem łapówkarza, skoro - mimo zachęt prowokatorów - NIE ZROBIŁ tego, do czego CHCIANO GO SPROWOKOWAĆ. W przeciwnym wypadku równie "dobrze" można by np. nazywać agentem SB każdego, kogo SB kiedykolwiek śledziła i podsłuchiwała (bo MOŻE chciała znaleźć coś, co byłoby punktem zaczepienia przy próbie werbunku, która to próba MOŻE by się powiodła).


Po piąte, dlaczego nie sprawdza się PiS-owskiego wiceministra, który według przepisów miałby i tak formalnie znacznie więcej do powiedzenia w tej sprawie niż szef resortu?

Po szóste, jeśli już Kaczki i ferajna muszą wykorzystywać spec-sł. do celów politycznych, to czemu nie walą (już, od pewnego czasu) w bonzów SLD, ani (w ogóle) w macherów ze środowiska PO? Jedni i drudzy nakradli z publicznej kasy REALNIE nieporównanie więcej, niż jakakolwiek reprezentacja So BYŁABY W STANIE nabrać, poza tym politycznie obie te partie odgrywały zawsze rolę negatywną z punktu widzenia interesów społeczeństwa, no i są opozycyjne względem PiS.


Tymczasem PiS-owskie organa ścigania, zupełnie jak za czasów Siły Spokoju, "Karola" ło-Buzka i premiera Młynarza, walą w historycznie i ekonomicznie słabszą So, w dodatku... tworzącej z PiS-em jeden, chwiejny rząd, kóry przy tej okazji może się rozpaść.

Albo ktoś z choroby na władzę upadł na głowę, albo tu właśnie o to chodzi, żeby "konstruktywna, szanowana na świecie" itp. opozycja doszła do przynajmnije częsci władzy politycznej. TFU! jak powiedziałby nasz forumowy bożek Dzeus.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-15 14:26:43, suma postów tego autora: 4409

do ABC!

Twierdzisz, że:

" istaniały uzasadnione podejrzenia, że Lepper jako minister rolnictwa załatwia sprawy przez łapówki. CBA postanowiło to sprawdzić. Normalna akcja policyjna."

Z tego co wiem to takich dowodów nawet Koczory na swe gały nie widziały!

Więc już nie wiem towarzyszyu ABCD.

Czy ty czasem z CBS-u nie jesteś?
I czy ty czasem nie jesteś jakiś ich kaczy prowokator?
Bo skąd u ciebie taka zatrważajaca pewnosc?!!!!

TFU!!!

autor: dzeus, data nadania: 2007-07-15 17:17:32, suma postów tego autora: 1046

Do Michała.

Widzisz Michał ja już dawnom stwierdziłem, że z LID-owskimi paniczami trudno jest rozmawiac rzeczowo.

I dlatego mówię do nich jezykiem ludu orazi ulicy.
Byc może za parę lat nie skończą oni dzieki tej nauce na szubienicy!!!

TFU!!

autor: dzeus, data nadania: 2007-07-15 17:23:54, suma postów tego autora: 1046

E tam,

gosc sie ewidetnie wyglupia, liczac na podkrecenie dyskusji na forum z roznych powodow niechetnym Klonom.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-15 21:53:45, suma postów tego autora: 4409

ABCD i Michal

a ja mysle panowie, ze nipotrzebnie dorabiacie ideologie do klotni ktora ideologicznych podstaw raczej nie ma.

autor: wojtas, data nadania: 2007-07-15 22:18:18, suma postów tego autora: 4863

...

Gdzie tu "ideologia"? Bohaterowie tej historii mogą w nic nie wierzyć, ja się zastanawiam nad SKUTKAMI dla ogółu.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-15 22:34:40, suma postów tego autora: 4409

Wojtasie i Michale,

Ja właśnie twierdzę, że najnowsza sprawa Leppera nie ma podtekstu ideologicznego.
Chodziło w niej o wykrycie przestępstwa o charakterze kryminalnym. Ponieważ w sprawach łapówkarkich trudno złapać winnego za rękę, tak więc służby policyjne muszą operować na granicy swoich uprawnień.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-15 22:41:27, suma postów tego autora: 20871

inna sprawa

ze jesli efektem ma byc Po-Pis to ja chyba wole zlodzieja (dodajmy - malego formatu) Leppera.

autor: wojtas, data nadania: 2007-07-16 09:31:12, suma postów tego autora: 4863

...

Alfabet, mam prośbę - mógłbyś jakoś tak bardziej KONKRETNIE, punkt po punkcie, odnieść się do tego, co napisałem (i np. udowodnić faktograficzne albo prawne omyłki)?

Jak dotychczas, uprawiasz radosną twórczość w tej dyskusji, mieląc dookoła Wojtuś to samo (natomiast co do "wyższego" wątku zgoda).

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-16 09:54:30, suma postów tego autora: 4409

Gdyby wczesniej

Lepper ujawnił swój sprzeciw przeciw tarczy byłby dzisiaj bohaterem w tej sprawie i bardzo by się przysłużył w organizowaniu społecznego oporu jak "męczennik" za sprawę.
Oczywiście Michale, że to była parszywa prowokacja esbecka, ale szkoda że w Polskę nie poszło od razu, że to z powodu oporu przeciw tarczy. Tylko o to mi chodzi.

autor: red spider 666, data nadania: 2007-07-16 19:28:18, suma postów tego autora: 1549

Dodaj komentarz