Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kondziołka: Medialny wizerunek PiS

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Takie sobie .

Najgorsze to to, że ani PO, ani tym bardziej LID nie mają takiej jednoznacznej idei , jaką posiada PIS.

Dlatego uważam, że te formacje zanikną. I jeśli na ich kościach nie pojawią się lidzie, którzy jasno będą się trzymać swego poglądu., to PIS będzie jeszcze długo rządzić.

I drugie pytanie dla lewicy.
Czy LID, lub lewica ma coś w sobie z nowoczesnej lewicy , takich choćby jak w Skandynawii, a co za tym idzie z socjalizmu?

I znów od razu widać , że NIE!

Więc wniosek jest oczywisty.
Nie ma dziś najmniejszych szans, aby tę medialną i jakże udaną krucjatę PISu zatrzymać.

I to właśnie jest przerażające. Że mimo faktu niebywałej obłudy i zakłamania tej formacji, na rynku politycznym nie ma nikogo, kto by potrafił zaprezentować coś bardziej wiarygodnego, i jednocześnie godnego uwagi zwykłego polskiego biedaka.
A którzy przecież stanowią oni 80% całego narodu.

Tak więc na rynku politycznym jest brak kogokolwiek, kto jest wiarygodny politycznie,gospodarczo, oraz programowo.

I właśnie na tym fakcie, jeszcze długo Kaczyńscy będa budować swój skukces!
Nie inaczej


autor: mruk, data nadania: 2007-08-01 15:08:54, suma postów tego autora: 87

mruku,

na czym polagają rzekome "niewiarygodna obłuda" i "zakłamanie" PiS?

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-01 15:53:29, suma postów tego autora: 20871

Takiego syfu jaki zrobiły

te dwa patologiczne bliźniaki i ich zbrojne ramie to jeszcze nie pamiętam. I możecie się śmiać, że walczę z "kaczystami", ale mam po prostu dość tych dwóch facetów, ich pisowskiej gwardii i tego co wyprawiają z państwem.

autor: Getzz, data nadania: 2007-08-02 02:22:52, suma postów tego autora: 3554

Proste!

Tą obłuda i największym możliwym kłamstwem jest KATOLICYZM.

Jest to bowiem religia, która jest źródłem największej nienawiści, kłamstwa, obłudy, i zbrodni jaką świat widział.

autor: mruk, data nadania: 2007-08-02 09:03:12, suma postów tego autora: 87

przyznajde, ze

tak tolerancyjnego i otwartego na odmienne przekonania osobnika, jak mruk, to forum dawno nie widzialo.

autor: wojtas, data nadania: 2007-08-02 14:31:22, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Jest takie, moim zdaniem głęboko słuszne, zawołanie: nie ma tolerancji dla nietolerancji. Skoro jesteśmy "otwarci na inne przekonania", to dlaczego pomstujemy na nazistowskie pikniki? Jeśli ktoś siłą (obojętne - własną czy państwa) narzuca Ci jakąś ideologię (a religia jest nią takoż - vide Fromm), nie zasługuje na tolerancję. Jestem przekonany, że agresję mruka budzą nie ludzie wyznania katolickiego, choć oni też nie są bez winy, albowiem podtrzymują przy życiu ten obłudny a krwiożerczy system, a instytucja Kościoła i jej polityczne przybudówki, takie jak PiS.
Do ABCD wprawdzie nie warto się odzywać, ale uczynię wyjątek: Przykład obłudy i zakłamania PiS-u? Lepper w rządzie.

autor: araya, data nadania: 2007-08-02 23:02:26, suma postów tego autora: 413

PS

A w ogóle mruk także ma rację. Odkąd polityka sprowadza się do spektaklu medialnego wygrywa ten, kto lepiej potrafi sprzedać się w TV. Tyle że - w mniejszym lub większym stopniu - tak już jest na całym świecie. Taka cecha naszej chorej epoki - prawdziwa władza jest niewidoczna, ci, których widać, to tylko kukiełki. Trzeba przyznać że na tle innych kukiełek kaczory wypadają jednak dość wyraziście.
I to nie jest tak bardzo "przerażające" samo w sobie, jak właśnie w szerszym kontekście.

autor: araya, data nadania: 2007-08-02 23:07:51, suma postów tego autora: 413

Arayo,

zauważ, że ty również chcesz narzucać swoje wyobrażenia o wolności czy tolerancji. Mało tego - jeszcze będąc w niszowej opozycji zapowiadasz, że jednostki i grupy, postrzegające wymienione wartości inaczej niż Ty, tolerowane nie będą. A jednocześnie domagasz się od nich, póki są u władzy, tolerancji dla siebie. Czy to nie sprzeczność?
A z Lepperem nie rozumiem, o co Ci chodzi. Czy występkiem PiS jest to, że Lepper był w rządzie, czy - że został z niego usunięty?

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-03 00:22:21, suma postów tego autora: 20871

araya:

Ty juz pleciesz cos o jakis piknikach nazistowskich. A tymczasem szanowny mruk uzyl mowy nienawisci wzgledem pewnej grupy religijnej. Z tego co wiem owa grupa religijna (katolicy) to nie to samo co nazisci. Wiec nie rozumiem Twoich problemow.

autor: wojtas, data nadania: 2007-08-03 09:44:21, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Nie będę się powtarzał, bo widzę, że nie tylko nie rozumiesz moich problemów, ale sam masz problemy ze zrozumieniem tego, co napisane. Nikt nie użył "języka nienawiści" (co za sformułowanie!) wobec żadnej grupy, tylko wobec religii, to raz. Po drugie, jeśli jakaś grupa religijna (Radio Maryja, prałat Jankowski, czy w ogóle większość kleru) używa "języka nienawiści" codziennie wobec różnych grup, a ich owieczki to podchwytują, to chyba można się wkurzyć. Tyle.

autor: araya, data nadania: 2007-08-03 20:00:54, suma postów tego autora: 413

Radia Maryja

czasami słucham i nie spotkałem tam mowy nienawiści.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-04 11:49:04, suma postów tego autora: 20871

araya

Nie wiesz co to znaczy mowa nienawisci??? Kiepsko z Toba, to nie ja wymyslilem to pojecie. Skad sie urwales? Nowoczesna i europejska lewica uzywa bardzo czesto tego pojecia, po angielsku "hate speech". Odsylam do wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mowa_nienawi%C5%9Bci
Jak podaje wikipedia cechami mowy nienawisci sa m.in. nieuprawnione generalizacje, czyu tez naduzywanie sadow wartosciujacych no i obrazliwe uwagi. Co mi sie zdaje ze napisanie, ze religia, ktora wyznaje 90% spoleczenstwa obiera sie na samych zbrodniach i obludzie w pelni sie zalicza sie do tego typu mowy.
A ty nieiwadomo czemu przyrownales to do nazisowskich piknikow plecac ze nie ma tolerancji dla nietolerancyjncyh. Kto wiec jest nietolerancyjny? Katolicy (czyli 90% osob w tym kraju?), czy moze ktos, kto prymitywnie atakuje czyjes uczucia religijne? I jak sie ma katlicyzm do naziskowskich imprez bo tego w ogole nie rozumiem. Wybacz zem taki ciemny, ale zupelnie tego nie chwytam.
No i ABCD ma racje - widac w ogole nie chwytasz co sie dzieje w Radiu Maryja i w zyciu tego radia nie sluchales. Zwlaszcza od jakiegos czasu sa tam zupelnie inne zwyczaje i nie slyszalem zeby kogokolwiek tam obrazano.

autor: wojtas, data nadania: 2007-08-04 15:37:49, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Domyślałem się, że to nie Ty wymyśliłeś to pojęcie, tylko skądś je zaczerpnąłeś. Brzmi zbyt sztucznie, jak na normalną rozmowę. Widzisz, tak się akurat składa, że mam gdzieś "nowoczesną i europejską lewicę". Podobnie jak prawicę zresztą. Staram się myśleć po swojemu, czego i Tobie życzę.
Ad vocem: statystyką mnie tu nie atakuj, bo codziennie atakuje mnie nią kler. 90 procent Polaków wyznaje katolicyzm? A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Te statystyki obejmują ludzi ochrzczonych - gdybyś nie wiedział, to przypominam, że chrzest przyjmuje się całkowicie nieświadomie.
Poza tym, jeśli nawet, to co z tego? Polacy tolerancyjni? Weź, przestań :D
A nazistowskie pikniki przywołałem w kontekście Twojej wypowiedzi, że należy tolerować czyjeś przekonania. Skoro mamy tolerować zbrodnie katolików i ich organizacji (poczytaj trochę), to dlaczego nie nazistowskie? Tyle.

autor: araya, data nadania: 2007-08-05 11:08:44, suma postów tego autora: 413

araya

wiec ja nie mysle po swojego? To po jakiego w takim razie?
czyje wzorce kopiuje?
Czy masz lepsze satystyki? Wiekszosc ludzi ochrzczonych koniec koncow uczestniczy w obrzedach rzymskokatlickich, chociazby juz pod koniec zycia. nie zmienia to faktu, ze nadal przewazajaca wiekszosc ludzi w tym kraju to albo katolicy, albo ludzie wychowani w tradycji katolickiej, albo ludzie ktorzy moze i nie wierza w Boga, ale katolicyzm jest dla nich jakas wartoscia. A ty wszystkich tych ludzi wrzucasz do worka z napisem nietolerancyjmni albo nazisci. Dlaczego powolujesz sie na piknik nazistowski. Czy uwazasz ze katolicy maja podobne nastawienie do myslacych inaczej co nazisci i zsylaja ich do obozow koncentracyjnych? o jakich zbrodniach pleciesz? Chamstwem jest odsylac kogos do ksiazek nie wiedzac, jaka ta osoba dysponuje wiedza. skad wiesz czy nie orientuje sie wtym temacie znacznie lepiej do Ciebie? I np nioe mam tytulow naukowych?
Jakie masz podstawy twierdzic, ze polacy nie sa tolerancyjni? Jakies dane, badania? Ja np w jednych badaniach naukowych uczestniczylem. I zaden antysmeityzm i nic z tych rzeczy nie wyszlo.

autor: wojtas, data nadania: 2007-08-06 20:31:18, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz