Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Bezrobocie zdecydowanie niższe niż w kwietniu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

bezrobocie

myslicie ze spadek bezrobocia jest spowodowany glownie wyjazdami?

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-07 11:08:56, suma postów tego autora: 605

kto wyjechał?

65% to wykształceni i znający języki obce, którzy pracowali za tzw "polskie pensje". Reszta to bezrobotni i pracujący "na czarno". Ci pierwsi zwolnili miejsca następnym, dobrze zapowiadającym się....., na czarno pracuje coraz mniej.

Spośród wykazanych "bezrobotnych" około 30% pracuje "na czarno" - według starej zasady:jakoś to będzie NA STAROŚĆ, zamiast emerytury - zasiłek i schronisko św Jacka.

Źródło: Dyskusja w I programie PR w gronie socjologów i demografów.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-08-07 12:58:40, suma postów tego autora: 294

Jedno pewne:

za rządów PO-LiD, bezrobocie będzie rosnąć, nawet jeżeli cała Polska wyjedzie.
Disco pOLOk potrafi!

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-07 13:30:09, suma postów tego autora: 20871

Bezrobocie spadło

bo wielu ludzi wyjechało do pracy za granicą, wielu pracują sezonowo za granicą i część ludzi świadczy też pracę sezonową w Polsce. Poza tym, coraz więcej ludzi korzysta z ostatatniej szansy przejścia na pomostówkę i coraz więcej odchodzi na emeryturę. To nie jest bynajmniej zasługa rządu Kaczyńskich.

autor: Femina, data nadania: 2007-08-07 13:46:40, suma postów tego autora: 68

Femina - brakuje nam ludzi do pracy!

Dobra kondycja gospodarki i dobre wyniki finansowe przedsiębiorstw wywołują wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-08-07 15:26:35, suma postów tego autora: 294

Femina:

pomostowka i np. zasilek przedemerytalny byly juz od dawna i juz od dawna ludzie uciekali w ten przed bezrobociem.

autor: wojtas, data nadania: 2007-08-07 18:56:54, suma postów tego autora: 4863

"Dobra kondycja gospodarki"

i spadek bezrobocia to skutek drakońskiej kuracji zaaplikowanej nam przez rządy liberałów z lsd. Już niedługo to pieprznie. A śmierdzieć będzie w całej Europie...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-07 19:12:51, suma postów tego autora: 5956

...

Proponuję dyskutantom używających wyświechtanego sloganu o tym, że bezrobocie spadło dlatego, że "wszyscy wyjechali", aby zainteresowali się tym, ile w ostatnim roku powstało nowych miejsc pracy. Przypominam, że wyjeżdżający zwalniają już istniejące miejsca pracy, a w dodatku ich wyjazdu skutkują także likwidacją części już istniejących etatów (mniejszy popyt wewnętrzny). Natomiast nowe miejsca pracy świadczą dobitnie właśnie o tym, że problem nie tkwi w wyjazdach.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-08-07 19:32:35, suma postów tego autora: 3848

Polscy bezrobotni

oprócz pracy "na czarno" i jeżdżeniem na saksy dorabiają sobie sprzedawaniem krwi Niemcom. 20 ojro za halbę. Ale kurde czasów doczekałam. Za to mamy cuuudne muzeum Powstania Warszawskiego...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-07 19:38:59, suma postów tego autora: 5956

O, i jeszcze będziemy mieć

glempie mauzoleum, gdzie spoczną jego relikwie. Eh... i jak tu nie pić? Na trzeźwo nie da się tej polskiej nierzeczywistości ogarnąć...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-07 19:56:24, suma postów tego autora: 5956

Odnośnie wzrostu miejsc pracy

bezrobocie spadło r/r o 3,5 pkt procentowe, tj. o 0,5 mln. osób, lecz przyrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw wyniósł w tym okresie 4,6%, tj. o 226 tys. osób. Brak jest danych, ile osób utracilo status bezrobotnego z powodu przejścia na emeryturę/rente

autor: Thor, data nadania: 2007-08-07 20:06:52, suma postów tego autora: 990

Hyjdla

Spadek bezrobocia zawdzięczamy przede wszystkim Marksowi. Powstaje film o młodych latach Marksa, kiedy to w jednym ze swoich młodzieńczych dzieł przewidział, że w Polsce będzie tak jak jest. Wpływ Lenina na rozwój gospodarczy Polski jest bez wątpienia największy. Obraz o dejrzewaniu ekonomicznym Lenina zostanie zrealizowany nieco później. Robert de Niro postanowił wypełnić dotkliwą lukę. Filmu gloryfikującego osiągnięcia ekonomiczne duetu; Kwaśniewski - Miller jeszcze nie było.

Najwyższy czas abyś napisała scenariusz.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-08-07 20:48:55, suma postów tego autora: 294

Na trzeźwo nie da się tej polskiej nierzeczywistości ogarnąć...

"Najlepszym lekarstwem na kaca jest woda z Brynicy, lub Kłodnicy."

Glemb, brat glempa

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-08-07 21:26:02, suma postów tego autora: 294

hyjdla analfabetka

może przedstawi nam konkretne dane dotyczące fatalnego stanu polskiej gospodarki - wzrost PKB, bilans obrotów bieżących, rating, oprocentowanie rządowych obligacji "fixed" na rynku światowym etc etc...

dziś o 22.25 na TVP 2 idzie "Goodbye Lenin", głowna rola jak ulał dla tow. Hyjdli...

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-08-07 21:48:19, suma postów tego autora: 1539

Dlaczego pominąłeś Engelsa, Ewaryście?

I gdzie ja pisałam, że mam kaca? Nie mam.

Z tym scenariuszem to kiepski pomysł. Nie będę się Kaczorom podlizywać. Niech im Kurski coś podrzuci, zaś se pooglądamy w tivi propagandę rodem z lat pięćdziesiątych. Kacze braty już wręcz serial przedwyborczy kręcą. Nawet "laxigenu nie trza...

dr(e)siku, ja ci żadnych danych nie przedstawię, bo ja tylko książkę kucharską studiuję, a tam o tym nie napisali. Mnie wystarczy zdrowy rozsądek i oczy szeroko otwarte, a nie liberalne nachalne fandzolenie...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-07 22:39:06, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Pomyśl, co by się stało gdyby Jankesi nam odpuścili i cała wk....a brać, wywiatrowałaby do USA. Ostatni gasi światło i nie ma kto tyrać. No bo wiesz. Jak się u nas tyra to se można kupić tylko tyrolki. Ale się uśmiałem.

autor: buszcz, data nadania: 2007-08-07 22:46:01, suma postów tego autora: 29

Ewaryście, jak to nie było filmów o duecie

Kwaśniewski - Miller? A "Flip i Flap"?

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-08 02:50:59, suma postów tego autora: 5956

buszczyku, niedoczekanie....

Jankesi potrzebują ino naszej darmowej krwi w "misjach stabilizacyjnych" i nowych wiców o Polokach. Nas tam nie potrzebują. Chyba, że do sprzątania po Katrinie, bo tam cięgle syf mają...
To już lepiej i bliżej za Odrę raz na trzy miesiące jechać i uczciwie te 20 ojro zarobić na nowy kapelusz, albo i tyrolkę. Albo na krupnioki dla dziecków...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-08 03:03:23, suma postów tego autora: 5956

...

Bezrobocie spada bo siepacze Kaczyńskich i Ziobry z CBA i ABW rozstrzeliwują nierobów!

autor: Lutmann, data nadania: 2007-08-08 08:30:59, suma postów tego autora: 128

hyjdla

Engels był wyzyskiwaczem, od którego Marks wyłudzał pieniądze, obiecując mu podwojenie zysków w jego angielskich fabrykach.

Co do bezrobocia, to wiem, że Kaczory zrealizowały pomysł Jaruzelskiego i wysłały "niebieskich" na Żuławy.

Pozdrówko z ulicy Dierżyńskiego, później Wiatreka, teraz Błogosławionego Czesława.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-08-08 11:10:49, suma postów tego autora: 294

No przecież wiem, że Karol był utrzymankiem Fryderyka.

I bardzo dobrze, przecież filozof nie będzie co rano do fabryki zaiwaniał, jak on ma tyle do przemyślenia i napisania. Od kapitalisty i wyzyskiwacza trza brać ile wlezie albo i więcej...

To masz pecha do tych ulic. Pewnie zasłużyłeś. Ja zawsze przy normalnych mieszkałam.

Se wyobraź, że w Siemianowicach ostała się ulica Świerczewskiego (jedna z głównych). Mieści się tam m.in. Urząd Skarbowy (i bardzo słusznie). Prawiczki już kilka razy przymierzały tabliczki z jakimś swoim świętym ale te durne byznesmyny, sklepikorze, szynkorze i inne przypadkowe społeczeństwo se nie życzyło!!! Zgroza!!!

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-08 12:32:54, suma postów tego autora: 5956

hyjdlo

Z Gliwic piszę, a tam jak w Bytomiu mieszka sporo goroli z Kresów którym nie po drodze z generałem Walterem, który po Polsku ni be ni me.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-08-08 14:10:30, suma postów tego autora: 294

W ZSRR,PRL,III Rzeszy

bezrobocie wynosilo 0%- sporo nam wiec jeszcze brakuje, ale ciagle nowe obozy wyzysku powstaja w neoliberalnej Polsce

autor: Luke, data nadania: 2007-08-08 17:22:06, suma postów tego autora: 1782

Luke

neoliberalny rzad= taki, co jest przeciwny prywatyzacji sluzby zdrowia???

autor: wojtas, data nadania: 2007-08-08 21:17:16, suma postów tego autora: 4863

Religa

jest liberałem.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-08-10 18:32:09, suma postów tego autora: 4409

Dodaj komentarz