Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Harris: Wszyscy żyjemy na planecie Hiroszima

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

West! West! Weeeeeeest!

Gdzie jest West?

autor: _Michal_, data nadania: 2007-08-16 02:10:02, suma postów tego autora: 4409

Jak długo jeszcze ?

Nie jestem wprawdzie West, ale wiem jak jest.
Harris nie wnosi nic nowego, czego byśmy nie wiedzieli albo się nie domyślali,
a komentarz trzeba napisać niejako z lewicowego obowiązku.
Nie można milczeć.

Kiedy czytam przypadek Sadako Sasaki to automatycznie nasuwa mi się historia dziesięcioletniego chyba chłopca z Iraku imieniem Ali, któremu amerykańska bomba w czasie >chirurgicznego< ataku bombowego amputowała obie ręce i unicestwiła rodzinę i dom.
Przedtem był Wietnam i historie z napalmem.
Ile to już agresji wojennych po II Wojnie Św. przeprowadziły USA ?
Pewnie ze dwadzieścia.
Ile środków zabijania ludzi sprzedano na cały świat ? Ile ludzi nimi zabito ?
Czy zaprzestano produkcji min przeciwpiechotnych ?
Byznes to byznes.
Amerykańscy producenci wojny mają się dobrze i chcą rządzić światem.
Jak długo jeszcze ?

autor: Adrem63, data nadania: 2007-08-16 11:52:40, suma postów tego autora: 2307

I pozostaje pytanie...

kiedy ludzie na całym świecie się obudzą i zrozumieją iż misja "dawkowania wolności" przez kolejne administracje rządowe USA to wyłącznie mit a faktyczna rola USA w świecie tak naprawdę sprowadza sie do realizacji własnych celów ekonomicznych polegających na dozbrajaniu się przez te państwo w trakcie wojen, szerzenia demokracji burżuazyjnej zależnej od już wcześniej "wybranych" polityków i sprowadzaniu przez nich kapitalistów na tereny przez nich dziś okupowane. Kiedyś dla kapitalistów którzy najbardziej mogą polegać na USA zagrożenie stanowił "rewolucyjny" marksizm" tj. "widmo komunizmu". Dziś takie zagrożenie dla nich stanowi ich własny produkt który w Azji miał być skierowany przeciwko wpływom marksizmu czyli fundamentalizm islamski. Stworzenie spostrzegło iż nic poza walką z samym "widmem" niema to się stoczyło i wyładowuje swój bezlitosny gniew na stworzycielach a także w ich międzyczasie pomocnikach.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-08-16 13:56:54, suma postów tego autora: 350

Przypomina mi sie hasło z reklamy Transformers:)

Które brzmi: ,,Nasz świat. Ich wojna'':)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-08-16 20:37:26, suma postów tego autora: 568

No proszę.

Dziś przejrzałem wszystkie gazetki, oraz media.
I co?
O Hiroszimie ani słowa!!!

Ale tak jest tylko w Polsce!
Wniosek.

amerykańczycy maja u nas pełną kontrolę nad wszelakimi mediami.
(boją się pewnie awantury o tarczę?)

Myślę, że warto o tym pamiętać, gdy ktoś np z POLIDU powie do was, że dzięki im żyjemy dzisiaj w suwerennym kraju.

autor: mruk, data nadania: 2007-08-17 22:32:02, suma postów tego autora: 87

Jakżeś Ty to zrobił, Mruku?

Piszesz, Misiu, że dzisiaj przejrzałeś WSZYSTKIE gazetki i media. Gazetek wszelakich, już o mediach różnistych nie wspominając, jest w Polsce bez liku. Nie wszystkie są dostępne poza okolicą publikacji. Nawet w wielkich i dobrych bibliotekach (w Wwie np. BUW czy Biblioteka Narodowa) nie znajdziesz na bieżąco wszystkiego, albo i w ogóle nie znajdziesz. W końcu, ale nie na końcu, takie przejrzenie wszystkich gazetek i mediów pochłania mnóstwo czasu i kasy.
No pełen zadziwienia jestem, jak tego dokonałeś. Nie mam jakichkolwiek podstaw, żeby Ci nie wierzyć - napisałeś "wszystkie", znaczy wszystkie. Napisałeś "dzisiaj przjrzałem", znaczy dzisiaj przejrzałeś. No, cudotwórcą jakimś jesteś!

autor: Nemo, data nadania: 2007-08-20 09:32:01, suma postów tego autora: 693

Dodaj komentarz