Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jamajka: Centrolewica przegrywa w wyborach parlamentarnych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A może by tak

napisać, co złożyło się na tę porażkę? Jakieś tło, poza suchymi faktami? Wiem, że swego czasu Jamajka podjęła eksperyment socjalistyczny, ale zagraniczne koła finansowe zdławiły go w zarodku, stosując pułapkę zadłużenia wobec lewicowego rządu (nie pamiętam nazwiska premiera). Jak od tamtej pory ewoluowała jamajska lewica? Dlaczego przegrała wybory? Czy ktoś pokusi się o pogłębiony tekst?

autor: araya, data nadania: 2007-09-04 17:17:00, suma postów tego autora: 413

araya

Chodzi Ci zapewne o syna założyciela Ludowej Partii Narodowej Michaela Manleya. Od 89 roku partia porzuciła radykalną retorykę skręcając mocno w centrum. Meandry jamajskiej sceny politycznej są jednak dla mnie dośc skomplikowane i ciężko mi mówić co było powodem porażki PNP. Pewnie częściowo ich skręt w kierunku centrum, być może konserwatyzm części wyborców przeciwnych kobiecie-premierowi. Warto przypomnieć że podobną porażkę partia odnotowała w roku 1980 właśnie w apogeum swojego socjalistycznego zwrotu i wróciła do władzy 89 znów pod wodzą Manleya skręcając ostro w centrum. Strona internetowa: www.pnpjamaica.com

Partia Pracy Jamajki to dopiero ciekawostka. Powstała w oparciu o ruch związkowy, ale jest silnie antykomunistyczna, konserwatywna i opowiada się za gospodarką wolnorynkową. Strona internetowa: www.jamaicalabourparty.com

Wybacz skrótowośc wywodu.

autor: SzymonM, data nadania: 2007-09-04 17:29:54, suma postów tego autora: 915

Nie żadna ciekawostka

tylko po prostu PiS. Mussolini też działał w oparciu o związki, które z definicji wcale nie muszą być lewicowe. Dzięki za informacje.

autor: araya, data nadania: 2007-09-04 19:55:49, suma postów tego autora: 413

Czy wiecie że Marley popierał Labour Party?

Ale poźniej się jakoś do nich rozczarował, ale rastamani też nie zawsze są lewicowi, tak mi się wydaje, może ktoś sprostuje;)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-09-05 09:48:47, suma postów tego autora: 568

polscy fani reggae

nie zawsze sa lewicowi.wlasciwie to malo sie tym interesuja. przynajmniej ja takich spotykam ;-)

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-06 19:04:42, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz