Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niemcy: Protest przeciwko obecności wojsk w Afganistanie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Danie możliwości

samym Afgańczykom, by decydowali o swojej przyszłości zaowocowało ostatnio rządami talibów i niszczeniem zabytków światowej kultury. Co oczywiście nie znaczy, że trzeba ich tej kultury uczyć bombami. Nie znam wyjścia z sytuacji (ktoś zna?) Znam natomiast takie typki jak organizator protestu, wygłaszający komunały, by zaistnieć.

autor: araya, data nadania: 2007-09-15 23:41:54, suma postów tego autora: 413

misja białego pana

neokolonializm w nowym wydaniu pod płaszczykiem walki z tzw.terroryzmem,a kultura Iraku czy Afganistanu jest starsza od polskiej a tym bardziej IV Rzeszy USA

autor: czewony, data nadania: 2007-09-16 11:37:48, suma postów tego autora: 350

araya

Gdy Brytyjczycy opuścili iracką Basrę to gwałtownie zmalała liczba zamachów - tzn.,że nieprawdą jest teza, że po opuszczeniu Iraku mieszkańcy tego kraju nawzajem się powyrzynają. Myślę, że podobnie rzecz ma się z Afganistanem i zgadzam się z Tobą - najlepsze jest danie Afgańczykom możliwości samodzielnego decydowania o sprawach ich własnego kraju.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-09-16 14:37:06, suma postów tego autora: 1084

Sprostowanie

NIE zgadzam się Twoją opinią, araya...

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-09-16 14:38:08, suma postów tego autora: 1084

I jeszcze jedno:

rządy Talibów to efekt finansowania Al-Kaidy w przez USA w czasie wojny z okupacją radziecką, a nie efekt świadomej decyzji samych Afgańczyków.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-09-16 14:51:01, suma postów tego autora: 1084

RRRadykał

Naprawdę wierzysz w istnienie jakiejś Al-Kaidy?

autor: araya, data nadania: 2007-09-16 18:28:12, suma postów tego autora: 413

araya

Wierzę w istnieje Al-Kaidy, ale jednocześnie wiem, że obecnie jej liczebność to jakieś 20% tego, co było przed atakiem USA. To tylko potwierdza moją tezę, że najlepiej będzie, gdy okupanci natychmiast wycofają się z Afganistanu, albowiem talibowie nie stanowią już w Afganistanie wielkiego zagrożenia.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-09-16 18:45:19, suma postów tego autora: 1084

RRRadykał

Dlaczego wierzysz i skąd wiesz?
Jeśli to prawda, to znaczy że Bush miał rację i wojna z terroryzmem przynosi wyniki.
Ja nie wiem. I nie wierzę.

autor: araya, data nadania: 2007-09-16 21:39:50, suma postów tego autora: 413

araya

a talibowie - to nie Al-Kaida?

Możesz nie wierzyć, Twoja sprawa. Ale skoro nie wierzysz, to tym bardziej powinieneś popierać natychmiastowe wycofanie wojsk okupacyjnych z Iraku.

A o liczebności Al-Kaidy wiem z zdaje się z Przeglądu. Świadczy to nie o tym, że wojna z terroryzmem przynosi pożądane efekty, ale to, że już na początku inwazji wymordowano terrorystów z tej organizacji, więc dalsza okupacja Afganistanu jest niepotrzebna.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-09-17 16:17:27, suma postów tego autora: 1084

Dodaj komentarz