Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: WSL w obronie lokatorów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Nie mają ogrzewania? Niech się grzeją gazem.

MARIA ANTONINA

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-11-14 10:24:56, suma postów tego autora: 6195

.

czy ktos wie, jaka konkretnie byla ta upiornie wysoka stawka czynszu, jaka narzucil im rzeczony kamienicznik?

wynajmuje mieszkanie na mokotowie i ciekaw jestem, czy rzeczywiscie bylo to duzo.

autor: Bratpit, data nadania: 2007-11-14 13:35:22, suma postów tego autora: 123

Bratpit

Czynsz wzrósł nagle do 75 zł za metr kwadratowy mieszkania (cytuję za tekstem J. Grzegorczyka z Trybuny Robotniczej). Jeżeli to dla Ciebie mało to wiedz, że sąd wydał wyroki eksmisyjne lokatorom, co oznacza, że była to stawka zbyt wysoka jak dla najemców z Konduktorskiej 18.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-11-14 16:47:58, suma postów tego autora: 1084

czynsz

wynosił 75 zł/za metr2. W zwykłej kamienicy w bocznej uliczce, bez windy czy zsypu.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-11-14 18:01:40, suma postów tego autora: 2083

Pytanie

Kamienicznik z Konduktorskiej twierdzi, że kolega Ciszewski i reszta towarzystwa za odstąpienie od pikiet i szykan - poprosili 2000zł z m2 opłaty - ponoć ma to na piśmie - czy to prawda.

autor: Kasia Pazurek, data nadania: 2007-11-14 18:13:26, suma postów tego autora: 164

.

no to rzeczywiscie jakas totalna paranoja. za tyle to mozna wynajac wyjebienny apartament.

autor: Bratpit, data nadania: 2007-11-14 19:02:21, suma postów tego autora: 123

Kasiu,

no to skoro ma to na piśmie, to niech pokaże. Bo to ktoś, kto rzuca oskarżenia powinien je udowodnić, a nie odwrotnie - to nie oskarżany powinien się tłumaczyć z każdego bzdurnego wymysłu.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-14 19:12:16, suma postów tego autora: 3848

Kasiu

Przecież ów news jest dowodem na to, że MPnT kontynuuje sprawę lokatorów z Konduktorskiej!!!!

A czy to prawda, że jeden z kamieniczników oprotestowywanych przez MPnT zapłacił Ci Kasiu 2000 zł, byś atakowała działaczy akcji na forum lewica.pl?

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-11-14 19:31:42, suma postów tego autora: 1084

pardon

Nieuważnie przeczytałem komentarz Kasi. Ale pytanie podtrzymuję.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-11-14 19:34:45, suma postów tego autora: 1084

Kasiu

Poprosili? "Prosimy Pana uprzejmie o 2000 zł za m2. Będziemy bardzo wdzięczni". Może zażądali. Ale to chyba lipa. Poza tym, że lokatorów kamienicznik przy pomocy urzędu wyrzucił.

autor: prezio, data nadania: 2007-11-14 20:08:07, suma postów tego autora: 878

Kasiu

Wiesz że za coś takiego moglibyśmy przeciwko tobie wystąpić do sądu. Pomówienie jest karane grzywną, a po IP da sie dojść do jego autora/autorki.
Na przyszłość radzę nie wpisywać podobnych absurdów nie mających pokrycia w rzeczywistości, bo może to drogo kosztować.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-11-15 00:32:03, suma postów tego autora: 2083

Wiadomość

Te 2000 zł jest na indymediach - byłam ciekawa.
Czytająć historie Konduktorskiej to widać jak nieskuteczne są działania KMPnT - nic nie wywalczyli a urzad ich olał -dał to co dał czyli socjalny lokal - sadzę, że nie tedy droga - działania powinny iść w stronę urzędów i przepisów - jesteśmy w UE i czy nam sie to podabo czy nie własność prywatna i umowy cywilne trzeba respektować - sprawiedliwość społeczna nie ustnieje i nigdy jej nie było.

autor: Kasia Pazurek, data nadania: 2007-11-15 05:56:43, suma postów tego autora: 164

...

nie moja sprawa wiec i moze nie powinienem sie wypowiadac. Ale pomijajac oczywisty fakt bzdurnych oskarzen to jednak anarchista straszacy sadem to troche smieszne :-)

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-15 11:06:59, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Może faktycznie powinienem znaleźć i rzucić w kogoś takiego bombą lub kupić rewolwer i go odstrzelić :). Jednak to nie ten czas i nie ta sytuacja. Wyciągnięcie od kapitalisty kasy za pomówienia byłoby jednak jakimś sukcesem. Sądu nie używa się w sporach wewnątrz ruchu, czy między jego uczestnikami, wobec przeciwnika ideologicznego można go już wykorzystywać. Zauważ, że np. nawet radykalne związki zawodowe sądzą się przed sądem pracy z kapitalistami, wykorzystując poza akcją bezpośrednią także legalne środki walki.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-11-15 12:51:00, suma postów tego autora: 2083

Do Ciszy_

Sadziłam, że stać cie na wiecej - w ten sposób ust ludziom nie zamkniesz - nie po raz pierwszy w twoja strone padaja takie nazwijmy to - pytania.
A tak na marginesie kto jak kto ale ty to takich argmentów nie powinnieneś wyciagać - mówiac krótko - jesteś krynicą prawdy a twoje teksty to wręcz kryształowa prawda prawda i tylko prawda - no oczywiście daleko mi do nawoływania do rozliczeń za pomocą siekiery - chyba nie zapomniałeś tego postu - mam go w komputerze.
I jeszcze jedno - gdzie jest kapciowa aspirjąca do podnóżka Panienka Hyjdla - larum grają a ty śpisz, za klawiature nie chwytasz, itd. itd. Cisza_ w niebezpieczeństwie, znowu mu sie ktoś do d--y dobiera, pomocy !!!

autor: Kasia Pazurek, data nadania: 2007-11-15 09:35:34, suma postów tego autora: 164

Cisza:

to fakt, ale swoja droga to te juz w ogole najradykalniejsze to nawet tego nie robia ;-)

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-15 13:19:27, suma postów tego autora: 4863

Kasiu,

wyraźnie majaczysz. Cisza nie jest krynicą mądrości, tylko działaczem społecznym. Kamienicznicy nie proponują kasy organizacjom lokatorskim, bo sa chytrzy - gdyby nie byli, to by sie dogadali z lokatorami i organizacje nie byłyby potrzebne. Kampanie społeczne czy poszczególne akcje wygrywa się lub przegrywa - to norma. Nienormalni są jedynie ludzie przywalający się do innych tylko dlatego, żeby się przywalić. No, ale to już polska specyfika...

autor: mały cygański chłopiec grający na skrzypcach, data nadania: 2007-11-15 15:50:55, suma postów tego autora: 31

Kasiu

Na Indymediach każdy głupi może umieszczać newsy, które z czasem są przeglądane przez administratorów strony. Jeżeli są nieprawdziwe (co się już zdarzało) to są ukrywane. Jakoś tego newsa nie widać, więc pewnie został ukryty.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-11-15 17:17:37, suma postów tego autora: 1084

Kasiu,

Nie mam już wątpliwości, że należysz do krewnych, znajomych lub opłaconych przez królika właściciela "agentek". Za kolejne komentarze serdecznie dziękujęmy!

autor: A.N., data nadania: 2007-11-16 10:33:57, suma postów tego autora: 407

Przepraszam

Wszystkich przepraszam jeśli ich uraziłam lub w czym uchybiłam - ja myślałam, że bycie lewicową osobą to mówienie prawdy bezkompromisowe - bardza wszystkich przepraszam, bardzo.

autor: Kasia Pazurek, data nadania: 2007-11-16 15:25:57, suma postów tego autora: 164

No

właśnie Kasiu. Mówienie prawdy, a nie oszczerstw (czego dokonałaś w swym poście).

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-11-16 20:17:31, suma postów tego autora: 1084

a

Patrze i co widze - u kolegi Cisza_ bez zmian - iwektywy, grozby, itd a gdzie dowody i merytoryczna dysputa - czyli chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-11-17 11:24:07, suma postów tego autora: 193

Dodaj komentarz