Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

"Sierpień 80: W kopalni "Szczygłowice" zmuszano do fałszowania pomiarów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

bomba!

oby więcej takich akcji! brawo s'80!

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-11-27 19:20:07, suma postów tego autora: 1805

Niestety...

Zapis na CYFROWYM dyktafonie nie może być dowodem w sądzie, co jest dość oczywiste. Szkoda.

autor: krik, data nadania: 2007-11-27 20:39:12, suma postów tego autora: 1649

Moze byc

To nie prawda, że nie może być dowodem. Może być, musi zostać tylko sprawdzony przez specjalistów. Wiem, o czym piszesz. Że nagranie może być zmontowane - teoretycznie. Rzecz w tym, ze tak samo może być zmanipulowane nagranie na analogowym magnetofonie. Wystarczy je najpierw cyfrowo obrobić, a na koniec znów zamienić na sygnał analogowy. I takie nagranie byłoby już wiarygodne? Bzdura. Wszyscy tera używają cyfrowych dyktafonów. Michnika zdaje się ze też taki był. Nie znasz się na tym kriku.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2007-11-28 12:38:11, suma postów tego autora: 6205

sierp_i_młot

Niestety, na tym się akurat znam :(

Jest jednak nadzieja, że wiarygodność nagrania nie będzie poddawana w wątpliwość. TVN wykorzystał dwuzdaniowy fragment rozmowy, w którym głosy lekko zachodzą na siebie, i jest identyczna cisza foniczna (tło), więc nie było ryzyka manipulacji. I ten fragment powinien chyba wystarczyć.

autor: krik, data nadania: 2007-11-28 20:05:30, suma postów tego autora: 1649

oskarżenia

jedne z pierwszych oskarżeń o to, że w fałszowaniu czujników metanu zaangażowany jest Sierpeiń 80 pojawiły się niestety na tym portaklu w komenatrzach czytelników i rozpowszechniał je ABCD. Proszę sięgnąć do archiwum lewica.pl

autor: Kuba P, data nadania: 2007-11-28 22:39:13, suma postów tego autora: 700

Kubo,

???????
Wiarygodność Sierpnia 80 podważył nie ABCD, tylko krąg doradców, który namówił jego reprezentację polityczną do manipulacji na listach wyborczych.
A sytuacja w związkach zawodowych branży węglowej jest, jaka jest...

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-28 23:24:39, suma postów tego autora: 20871

abcd jako licznik poziomu metanu w szybie kopalni

mówiąc po gombrowiczowsku, czasami po prostu przeginasz pałę:"A sytuacja w związkach zawodowych branży węglowej jest, jaka jest..."- co to ma niby znaczyć? co ty niby wiesz o związkach na górnym śląsku (i nie tylko)? że istnieją?

jesteś KŁAMCĄ (prócz tego, że jesteś też donosicielem- stałym źródłem informacji o lewicowcach, czego dowodem są twoje wpisy m.in. na fronda.pl) i nie potrafisz się przyznać i przeprosić, że jednak reprodukowałeś te chore plotki, że to s'80 namawiał do przekręcania czujników!

wstyd "obywatelu"...!

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-11-29 00:27:30, suma postów tego autora: 1805

ABCD

wiem, że trkatuhjesz mnie jak idiotę, ale pozostali użytkownicy forum mogą poczytać twoje wpisy, jak to w twojej opinii Sierpień 80 był na układzie z dyrekcją w KWK Szczygłowice i razem oszukiwali odczyty metanomierzy !

Tak pisałeś i teraz wypadało by napisać przepraszam, ale to za trudne !

autor: Kuba P, data nadania: 2007-11-29 12:43:04, suma postów tego autora: 700

Ja

też nie lubię ABCD, bo prawda, ktorą on pisze, często w oczy kole.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-29 13:33:45, suma postów tego autora: 20871

Rote_fahne,

na FF wypowiada się wiele osób o poglądach lewicowych (czy liberalnych). Nie brak tam również tutejszych bywalców.
Co jest złego we wpisywaniu się (z reguły polemicznie) na otwartym forum?
Nadal nie rozumiem Twojego stanowiska, zgodnie z którym wpisy na FF są naganne, ale za to felietony w Newsweeku.Polska - to propaganda idei lewicowych.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-29 13:36:48, suma postów tego autora: 20871

Rote

nie rozumiem czemu tak się złościsz o te "donosy" na niszowym Forum Frondy. Przecież twoi koledzy pisali na nas donosy do neoliberałów już z 5 lat temu i drukowali je w bodaj 700-tysięcznym nakładzie. Ładnie to było tak wspierać kumpli Balcerowicza?

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-29 14:17:58, suma postów tego autora: 3848

forumowicze

macie teraz okjazje zobaczyć, jak dwóch zawodowych krytyków Sierpnia 80 udaje, że nic się nie stało, a na wiosnę wypisywali na tym forum kłmastwa, że to Sierpień 80 zmuszał Górników do fałszowania odczytu metanu...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-11-29 17:22:54, suma postów tego autora: 700

...

Kubusiu, ja akurat pamiętam co wypisywałem wiosną i można to sprawdzić. Nic tam nie było o tym, że górnicy z Sierpnia 80 fałszowali czujniki metanu - nigdy czegoś takiego nie napisałem, a jeśli jest inaczej to proszę o dowody w postaci konkretnego cytatu. To niestety ty kłamiesz w żywe oczy.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-29 20:43:43, suma postów tego autora: 3848

Panie Okraska

kłamiesz tradycyjnie ty p[onieważ nie Tobie to zarzucam a ABCD !

autor: Kuba P, data nadania: 2007-11-29 21:12:50, suma postów tego autora: 700

Panie Puchan

sam kłamiesz i to ordynarnie, bo dwa wpisy wyżej widać wyraźnie co napisałeś, a napisałeś tak:

"dwóch zawodowych krytyków Sierpnia 80 udaje, że nic się nie stało, a na wiosnę wypisywali na tym forum kłmastwa, że to Sierpień 80 zmuszał Górników do fałszowania odczytu metanu"

Pisałeś w liczbie mnogiej ("wypisywali", "udaje"), więc nie ściemniaj teraz, że zarzucałeś to tylko jednej osobie, ABCD.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-29 21:45:55, suma postów tego autora: 3848

etyka durango

w dyskursie forumowym powinien pojawić się nowy termin: "etyka durango", oznaczający strategiczne podważenie stanowiska oponenta poprzez potwierdzenie słuszności jego zarzutu. ot, i cała etyka durango w praktyce, czyli masz raję, że to zwykłe chamstwo potwierdzać plotki o tym, że ktoś ze związkowców s'80 przekręcał odczyty, ale jak oczekujesz, że to coś zmieni w naszym patrzeniu na całą sprawę, to się zawiedziesz- my nie mówimy "sorrry".

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-11-29 22:12:18, suma postów tego autora: 1805

Rote Fahne

no to czekam na konkrety - kiedy i gdzie napisałem, że Sierpień 80 fałszował czujniki metanu lub namawiał do tego?

Po prostu podaj fakty: datę mojego wpisu, zacytuj jego zawartość itd. Wtedy wszyscy będą mieli okazję sprawdzić kto tu kłamie - ty czy ja. I wyciągną wnioski kto jaką etyką się tu posługuje.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-29 22:18:08, suma postów tego autora: 3848

durango95

uspokój się. mówiłem o czymś zupełnie innym- czytaj moje komentarze na wdechu, może to pomoże.

chodzi tu o to, że nie ma to żadnego znaczenia, czy ty, czy to tylko abcd kłamie - idzie o to, że akurat tobie zwisa sprawa samego reprodukowania plotki (bronisz się na tzw. "jana"), bo jest ci ona na rękę - "potwierdza" chorą fantazmatyczną scenę przegniłego związku sierpień 80' który jest jedynie zabawką w rękach kilku osób, których nienawidzisz, a która to scena, mówiąc wprost "robi ci/wam dobrze".

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-11-30 00:14:56, suma postów tego autora: 1805

rote_fahne,

a może byś podał linka do pstów, w których rzekomo "kłamię"?
Jeśli w Sierpniu 80 wszystko jest OK, to dlaczego jego reprezentacja polityczna nie jest w stanie zdobyć 1% głosów?

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-30 12:43:36, suma postów tego autora: 20871

Rote Fahne

jak można sprawdzić kilka postów wyżej, to twój koleżka Kuba P., działacz Sierpnia 80, wywołał temat czujników i stwierdził jakobym ja i ABCD zarzucał Sierpniowi 80 ich fałszowanie. Zaprotestowałem wobec tak jawnego kłamstwa i wykazałem Kubie P., że nic takiego nigdy nie twierdziłem.

A teraz się okazuje, że to nie kłamca jest winny, lecz że ja jestem zły, bo miałem czelność przeciwko kłamstwu zaprotestować - a zrobiłem to, jak sugerujesz, tylko po to, żeby część kłamstwa (sprawa czujników i Sierpnia 80) nabrała dodatkowej mocy. Twoja bezczelność jest naprawdę bezgraniczna a chamstwo wyjątkowe nawet jak na bardzo niskie standardy waszego środowiska.

Żeby było jasne: nie podejrzewam Sierpnia 80 o takie rzeczy, jak fałszowanie czujników, bo w przeciwieństwie do ciebie umiem oddzielić czyjeś realne wady od przypisywania temu komuś wszystkich możliwych urojonych wad.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-30 17:04:34, suma postów tego autora: 3848

PAnie Okraska

w Kwietniu tego roiku twierdziłeś, że Sierpień 80 jesty w układzie z dyrekcją KWK Szczygłwoice a twój kolega gadał o miernikach metanu.
Napisałem jedynie, że plułeś jadem i też powinieneś przeprosić.. ale ciebie nie stać na to!
W dodatku moje odpowiedzi k9iedy używam słwoa "kłamiesz" są cenzurowane przez redakcję Lewicy.pl... twoje nie !
Pluliście jadem razem i cieszyliście sie, że na KWK Szczygłowice zwalniano ludiz z Sierpnia 80.
Obaj mnaipulujeciue rzucacie bezpodstawne oskrażenia. To ze wzgledu na twoje i twojego koelsia postu wprowadzono tutaj moderacje i dwukrotnie zmieniano zasady zamieszczania komenarzy. Zastanów się o czym to świasdczy!!!! Dokąłdnie ze wzgledu na ciebie i ABCD !!! Jak byś miał odrobine honoru to bys przestła pluć jadem - tyle, że zleceniodawca pewnie byłby zły.

autor: Kuba P, data nadania: 2007-12-01 11:24:21, suma postów tego autora: 700

nudzilo mi sie

I znalazlem link do wspominanej przez was dyskusji :
http:// pps.lewica.pl/forum/ index.php?fuse=messages.14237

autor: Saint_Just, data nadania: 2007-12-01 11:53:16, suma postów tego autora: 201

ABCD i DURANGO

jestescie uprzedzeni do Sierpnia i PPP, i basta! nie ma co sie rozwodzic.

ja uwazam,ze za te akcje mimo wszystko, wbrew swoim sympatiom, nalezy ich pochwalic i skonczyc z malostkowoscia.

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-01 12:05:29, suma postów tego autora: 605

Saint-Just,

dziękuję za linka.
Zapis dyskusji dowodzi jednoznacznie, że zarzuty, które mnie i Durango stawia Kuba P., są całkowicie niezgodne z prawdą.
Wystarczy zacytować początek pierwszego z moich wpisów w tej dyskusji:
"Sprawy nie znam, więc niczego nie przesądzam..."
I to ma być kłamliwe oskarżenie!?

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-01 12:42:42, suma postów tego autora: 20871

moskwa,

jake uprzedzenia? Po prostu wiemy dużo o grupie ludzi, która - na nieszczęście tego związku - ma znaczne wpływy w Sierpniu 80.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-01 12:43:52, suma postów tego autora: 20871

We wpisie Kuby P...

We wpisie Kuby P, pod przywołanym wyżej adresem, znalazły się takie oto smakowite kąski:

"Własnie na Szczygłówicach wyżej wspomnaiene zwiazki są na usługach dyrekcji kopalnii - wetują wszystkie korzystne dla załogi porozumienia płacowe...".

"Zresztą związek zawodowy Kontra powinien raczej wyjaśnić sprawy niejasnych kredytów z SKOK, które teraz muszą spłacać szeregowui górnicy...(W TVN był duży reporatż na ten temat)".

I konkluzja:
"Nie wykluoczne, że CBA będzie przygotowywać akcje wymierzone nie tylko w SLD, PO, ale również w liderów zwiazkowych i to z różnych cental (...)".

Uwagi nt. "konkurencyjnych" związków zawodowych wyglądają w tym kontekście jak - wypisz-wymaluj - przygotowanie artyleryjskie do wspomnianych akcji CBA.

W obliczu tego rodzaju uwag, co najmniej dziwne wydaje się DOMAGANIE SIĘ nie czynienia takowych pod adresem Sierpnia 80. Cóż, kto mieczem wojuje...

autor: krik, data nadania: 2007-12-01 13:04:15, suma postów tego autora: 1649

Panie Puchan

swoją opinię, że Sierpień 80 był w owym czasie w układzie z dyrekcją KWK Szczygłowice - w pełni podtrzymuję. Jest tego niezbity dowód: sponsorowanie przez KWK Szczygłowice reklam w "Trybunie Robotniczej". Czy ten układ trwa do dzisiaj - nie wiem, być może nie, ale moje ówczesnej wpisy dotyczyły, co oczywiste, sytuacji ówczesnej, a nie obecnej, więc nie ułatwiaj sobie zadania tak prostackimi manipulacjami.

Swoją drogą - "radykalny" związek finansowany przez dyrekcję, doprawdy zabawne. Gdyby ta sama dyrekcja kupowała reklamy w "Tygodniku Solidarnośc", to byście się tutaj dwulicowcy zapluwali tekstami o układach i sprzedajności tego związku.


Bardzo dobrze, że Saint Just przypomniał tamtą dyskusję, bo widać w niej kto i co mówił o czujnikach metanu. Ja na ten temat nie mówiłem zupełnie nic, zwracałem tylko uwagę właśnie na same poprzednie powiązania Sierpnia 80 z dyrekcją. Tymczasem Puchan w niniejszym wątku napisał tak:

"dwóch zawodowych krytyków Sierpnia 80 udaje, że nic się nie stało, a na wiosnę wypisywali na tym forum kłmastwa, że to Sierpień 80 zmuszał Górników do fałszowania odczytu metanu". (wpis z 2007-11-29 17:22:54)

I co teraz, Puchan, przeprosisz i odszczekasz? Wprost zarzuciłeś mi we wpisie, że "wpisywałem kłamstwa, że to Sierpień 80 zmuszał górników do fałszowania odczytu metanu" (cytat dosłowny z twojego wpisu) - tymczasem ja w tamtej dyskusji nie napisałem ani słowa o metanie, co można sprawdzić pod linkiem podanym przez Saint Justa. Niestety, was nawet jak się przyłapie na kłamstwie oczywistym, to nie macie honoru się z tego wycofać, tylko brniecie w zaparte, próbując dodatkowymi wątkami odwrócić uwagę od sedna dyskusji.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-12-01 14:35:47, suma postów tego autora: 3848

PAnie Okraska

reklama nie jest żadnym dowodem... czy dyrektor wywala dyscyplinarnie poslusznego związkowca. Pokrętna t teoria, ale masz pan do niej prawo ! Dlatego między innymi wokół brunatnego obywatela nigdy nie skupi się poważne śrdowiko. Jad nienawiść, żal do ludzi i idiotyczn eteorie raczej nie pozwolą na budowę formacji.

Czy TR jjest w układzie z domem wczasowym w Darłowie, który zamieścił trzy rekalmy w tym tygodniku (podobnie jka kWK Szczygłowice? A może to żal, że Pan do swojego pisemka nie umie pozyskać reklamodawcy?

Widzisz Pan problem w tym, że uważasz wszystkich za głubszych od siebie. Przypomnę tylko dyskusję na temat NSZZ Rolników Indywidualnych, gdy napisałem, że związek dosatwal (jako jeden z kilku ppierających Leppera) dotacje na biuro w Brukseli krxzyczałeś, że kłamie...
Gdy ten fakt opisałem gazety woda w usta (a może mocz) nabraleś. Zero skruchy tylko udawanie, że nie ma tematu.
Od lat prowadzisz na tym forum kampanię nienawiści, oszczerstw manipulacji. Większosć ludzi zastanaiwa się tylko, czy to zawiść, czy bezinteresowna złośliwosć, czy może praca zarobkowa!
Jak już pisalem zasady tego forum zostały zmieniane ze względu na Pańska działlnośc tutaj i ktoś z odrobiną honoru wyciągnął by minimalne wnisoki i zmienil zachowanie. Jedak niektórych na to nie stać nawet na min8imalną refleksję

autor: Kuba P, data nadania: 2007-12-02 13:05:18, suma postów tego autora: 700

Kubo,

krótka piłka: napisaleś nieprawdę, że formułowaliśmy kłamliwe oskarżenia wobec Sierpnia.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-02 22:35:01, suma postów tego autora: 20871

cenzura

moje posty nagminnnie są cenzurowane przez cżłonków MS stad brak odpowiedzi ABCD ty akurat nie powinieneś się odzywać, bo gdyby nie sztruczki techniczne już byś byłł skazany w sądzie !

Panie Zychwicz pisałeś o przekrętach Sierpnia 80 na miernikach metanu, a Pan Okraska w tym kntekście pisal o ukladzie.. Na czym ten układ miał polegac nie opisał dosłwonie, ale w konctescie wpisu ABCD logicznym wnisokiem był reklama w TR w zamian za oszukiwanei górników !!!
Teraz dwóch probuje z wszystkich zrobićidiotów.
Panie Zychowicz wyklada Pan jeszcze w ZG ?

autor: Kuba P, data nadania: 2007-12-03 10:03:35, suma postów tego autora: 700

Kubo,

Dowcip w tym, że o miernikach metanu nie pisałem ani słowa. Zaznaczyłem, że nie znam tej sprawy.
O sądzie nie pisz, bo to między nami mówiąć, trochę śmieszne.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-03 10:51:24, suma postów tego autora: 20871

Puchan

w sądzie możemy się spotkać, bardzo chętnie. Ale przemyśl sobie dobrze, czy potrafisz się wybronić z ordynarnego oszczerstwa personalnego pod moim adresem, że twierdziłem jakoby Sierpień 80 zmuszał górników do fałszowania czujników metanu. Jeśli jesteś pewny swoich racji, to podeślij na adres mojej redakcji swoje dane personalne, a ja składam pozew. A werdykt sądu ogłosimy na lewica.pl

autor: Durango 95, data nadania: 2007-12-03 14:23:05, suma postów tego autora: 3848

cenzura

znowu zostałem scenzurowany mimo, że nei użylem żadnej inwektywy (a wobec mnie używa sietakowych i jakoś przechodzi).
Taka dyskusja nei ma sensu.
Panie Okraska poczytaj sobie swoje oskarżenie w całym kontekscie !

autor: Kuba P, data nadania: 2007-12-04 09:37:40, suma postów tego autora: 700

Kubo,

o to chodzi, że Durango o nic nikogo nie oskarżał.
A osoby o nazwisku, które wymieniasz, nigdy nie widziałem wśród dyskutantów.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-04 10:42:19, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz