Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Porozumienie w Kompanii Węglowej, strajk w "Budryku" wciąż trwa (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

budryk

trzymaj się

autor: zdzi, data nadania: 2008-01-04 21:18:25, suma postów tego autora: 183

budryk jest OKI

górnicy z budryka prowadzą nierówną walkę bo z pracodawcą i związkami zawodowymi, które ich niepoparły a wrecz knuja z pracodawcą jak doprowadzić do załamania strajku. Wiedziałem że ZZG w Polsce i NSSZ Solidarność są sprzedajne i nic niemają wspólnego z prawdziwymi związkami ale to co uczynili na budryku woła o pomstę i mam nadzieje że tak jak na budryku,gdzie wśród pracowników robotrniczych nie ma już członków tych zdradzieckich związków stanie się tak na pozostałych kopalniach. Ludzie pracy bydryka trzymajcie się bowiem niejesteście sami.

autor: zyxw, data nadania: 2008-01-04 21:21:39, suma postów tego autora: 15

Może "inne związki"

niż Sierpień 80 uznały strajk za źle skalkulowany i przygotowany?
Z obrotu wydarzeń wygląda, że miały rację.

autor: ABCD, data nadania: 2008-01-04 23:55:13, suma postów tego autora: 20871

ABCD aleś ty głupi

od dawna jest wiadomo przynajmniej w środowisku górników ze ZZG i Solidarność to sprzedajne zwiazki i zawsze birały okruszki ze stołu czyli to co im pozwolił wziąść pracodawca więc przestań majaczec o jakiejś ocenie.
w kazdym człowieku dżemie świnia a u ciebie ABCD cierpi na bezsenność.!!!

autor: zyxw, data nadania: 2008-01-05 09:44:19, suma postów tego autora: 15

oni świetnie zarabiają...

Ja, skromnyn lektor na jednej z warszawskich uczelni,nie mogę nawet marzyć o tego rzędu zarobkach, bo stałbym się megafrustratem...Ale...jednak ich popieram, bo utratę zdrowia w związku ze specyfiką wykonywanej pracy mają gwarantowaną,a prawdopodobieństwo śmierci w wyniku wypadku przy pracy wysokie...a więc należy im się...A zabrać trzeba tym sqrvlom z wyższych szczebli administracji centralnej,trepom,bankierom, inwestorom i różnym innym burżujom...Szkoda tylko,że branże zarabiające nieporównywalnie mniej nie biorą dobrego przykładu z górników...

autor: cyklista, data nadania: 2008-01-05 12:42:14, suma postów tego autora: 139

To ciekawe

czemu wciąż Solidarność i ZZG są w kopalniach związkami dużo większymi niż Sierpień 80.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-01-05 14:50:50, suma postów tego autora: 3848

durango bo ich pracodawca pompuje

to niewiesz ze w kopalniach jest sztucznie utrzymywany poziom uzwiązkowienia w ZZG i Solidarności przez pracodawcęm, pracownicy dozoru i administracji maja nakaz zapisywania sie do tych związków celem utrzymywania uzwiaskowienia na wysokim poziomie aby z kolei te związki wraz z pracodawcą mogły twierdzic ze są duże i mają najwiecej do powiedzenia. Jeżeli by porównać listy członków tych związków to okazałoby się że w 70% człokowie się dublują. inna sytuacja jest wśród pracowników dołowych fizycznych tam człoków ZZG i Solidarności mozna na palcach policzyć. Na niejednej kopalni to dyrektoży ustawiają wybory w tych związkach a głównie w ZZG aby wybrac swojego przewodniczacego. sprawdzić należy ilu w jakim związku przewodniczących ma uprawnienia emerytalne i to wyjaśni który związkek prowadzi dobrą robote związkową.

autor: zyxw, data nadania: 2008-01-05 17:51:06, suma postów tego autora: 15

Bajki

ciekawe czemu w takim razie "Solidarność" potrafi zrobić sama demonstrację górników na 10 tysięcy osób, a Sierpień jest w stanie uzbierać maksymalnie 1500-2000 osób. Przecież pracowników dołowych jest kilkadziesiąt tysięcy, a Sierpień 80 jest wśród nich najpopularniejszy :-)))

autor: Durango 95, data nadania: 2008-01-05 19:32:31, suma postów tego autora: 3848

durango jakie bajki chyba ze twoje

solidarność nigdy sama niezrobiła w górnictwie demonstracji na 10 000 i przestań lac wode wszyscy wiedzą że solidarność to sprzedajna organizacja i tyle a najlepiej zapytaj samych górników tych pracujących na dole nie w administracji. bez urazy pozdro.

autor: zyxw, data nadania: 2008-01-06 10:40:53, suma postów tego autora: 15

No to

niech Sierpień 80 poda publicznie, ilu ma członków wśród górników dołowych, a ja to samo sprawdzę w "Solidarności". Bo póki co nie ma żadnych dowodów na popularność Sierpnia 80 wśród górników dołowych. Od lat słyszę od fanów Sierpnia 80, że ich związek to jest taki fajny oraz popularny wśród górników, a Solidarność sprzedajna i że wszyscy o tym podobno wiedzą. Tylko jak przychodzi co do czego to Sierpień 80 jest w stanie w Katowicach zrobić demonstrację górników na kilkaset czy tysiąc osób i jakoś nigdy i nigdzie nie można zobaczyć w praktyce tego masowego poparcia górników dołowych dla tego związku.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-01-06 11:42:44, suma postów tego autora: 3848

no tak ty sprawdzisz jasne

tyko że sierpien robi demonsracje pod pracodawcą a solidarność nie bo strach ich ogarnia przed utratą stołków w radach nadzorczych spółek zależnych i utratą płynności w realizacji faktór przez kopalnie.
więc durango przestań majaczyć i próbować wmawiac siłę i popularność solidarności prawdziwa solidarność została sprzedana przy okrągłym stole potem to fikcja. przykłady działaczy solidarności Żyrek magnat finansowy KWK Silesia Kolorz wcale niebiedniejszy ostatnio nawet głośno o nim było z uwagi na obiady sponsorowane Bieniek KWK Śląsk. przerabianie broni udział w zorganizowanej grupie przestepczej obecnie toczy sie postepowanie. może dodasz coś od siebie durango no chyba że robisz tu za wybielacza. a tak na marginesie to niezły z ciebie ACE

autor: zyxw, data nadania: 2008-01-06 14:12:21, suma postów tego autora: 15

...

Chłopcze, ja proszę o konkretne fakty, bo o tym mogę rozmawiać. Ty mi natomiast zasuwasz jakieś plotki, gołosłowne stwierdzenia, reklamę Sierpnia 80 i wywody w stylu "wszyscy wiedzą".

Niestety, ta propaganda nie zmieni smutnego dla was faktu: że Solidarnośc ma wśród górników dołowych więcej członków niż Sierpień 80. Żadne bajki tego nie zmienią.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-01-06 17:11:11, suma postów tego autora: 3848

Dodaj komentarz