Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

McCain zwyciężył w kluczowej Karolinie Południowej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

byleby

tylko nie Romney...

autor: wojtas, data nadania: 2008-01-20 13:36:59, suma postów tego autora: 4863

Romney wygrał z ogromną przewagą w Nevadzie

Ale to była rzecz absolutnie przewidywalna - jest tam kupa mormonów.

autor: Vanzetti, data nadania: 2008-01-20 14:45:49, suma postów tego autora: 139

miejmy

jednak nadzieje ze nie wygra. Romney oznacza oddanie wladzy politycznej w reke wielkich koncernow w jeszcze wiekszym stopniu niz ma to miejsca za Busha.

autor: wojtas, data nadania: 2008-01-20 19:46:37, suma postów tego autora: 4863

McCain

To człowiek odpowiedzialny za tzw. neokonserwatywne "konie trojańskie", czyli głównie instytucje transferujące kasę CIA do różnych ruchów proamerykańskich z International Republican Institute na czele. Między innymi on mieszał przy pomarańczowym przewrocie na Ukrainie. McCain jest wiec najbardziej zbliżony do Busha i ma podobne podejście do polityki międzynarodowej.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-01-20 21:04:33, suma postów tego autora: 2083

wojtas

po pierwsze Cisza nikt tu nie chwalil McCaina, ani nie twierdzil, ze jest w porzadku, a po drugie pisalem o polityce gospodarczej a nie miedzynarodowej, co do ktorej nie ma prawie zadnej roznicy pomiedzy poszczegolnymi kandydatami i to obejetnie, czy z obozu republikanskiego, czy demokratycznego.

autor: wojtas, data nadania: 2008-01-20 21:24:52, suma postów tego autora: 4863

wojtas

akurat spośród kandydatów Republikańskich na korzyść w polityce międzynarodowej wyróżnia sie Ron Paul. Co do tego, że pozostali są podobni, masz rację, tyle że buszystowscy neokonserwatyści stawiają właśnie na McCaina.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-01-20 22:32:39, suma postów tego autora: 2083

polityka międzynarodowa

polityka międzynarodowa i polityka gospodarcza to bliskie pojecia w USA. bliskie, gdy ma sie taki monstrualny kompleks zbrojeniowy walczacy o zyski i miejsca pracy. raz na jakis czas wojna byc musi, chocby z tego powodu. inaczej wyborcy zadadza pytanie: po co te zabawki? po co ta wojna? o to juz trudniej spytac. wymaga wiekszej przenikliwosci.

widzialem japonski egzoszkielet. naukowiec mowil o rehabilitacji, niepelnosprawnych, starcach. widzialem amerykanski egzoszkielet. wokol tego byli sami wojskowi. mowiono o zolnierzu przyszlosci.

autor: Panek, data nadania: 2008-01-21 02:29:53, suma postów tego autora: 896

..

coz Ron Paul po pierwsze nie ma szans, a po drugie ma pewne...minusy zueplnie innego charakteru.
Nie przesadzalbym, ze McCain tak dobrze trzyma z neokonserwatystami. Akurat z buszystami to ma kose za wczesniejsze wybory prezydenckie, oba sztaby sie bardzo nie lubia. Choc faktycznie, zgodze sie McCain chyba najczesniej uzywa retoryki zimnowojennej itp.
McCain krytykowal tez niekiedy Busha np. za Guantanamo, glosowal tez za uniemozliwieniem stosowania tortur na jencach, za co bardzo krytykowala go administracja Busha.
Mysle jednak, ze najistotniejsze jest, o czym Cisza na pewno dobrze wiesz, to, ze w USA male znaczenie ma to co glosi dany kandydat, w porownaniu z tym z kim jest powiazany. McCain nie ma jeszxze zadnych scislych powiazan z zadna wielka grupa biznesowa (moze bedzzie mial w przyszlosci z kompleksem zbrojeniowo-wojskowym?) w odroznieniu od Romneya, ktorego wybor gwarantuje (z czym ten sie nawet nie kryje) po prostu oddanie wladzy w rece wielkich koncernow. McCain ma wiekszy dystans od nich, zreszta optowal jakis czas temu za poddaniem kontroli wplat na fundusze wyborcze, ograniczenie dozwolonych srodkow, itp.

autor: wojtas, data nadania: 2008-01-22 07:30:39, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz