Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Toruń: "Co dalej z lewicą?" - inauguracja Klubu Krytyki Politycznej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jak dla mnie rewelka!!

Umieram z ciekawości do jakiego wniosku dojdą na debacie w Klubie Krytykantów Łagiewnickich,gdy w Klubie Toruńskim "wykrytykowano".., że politykę "robi się" w parlamencie.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-04-20 16:10:42, suma postów tego autora: 623

no tak...

Lenin - Stalin - Dunin (i Sierak)

autor: Marek, data nadania: 2008-04-20 16:11:00, suma postów tego autora: 1715

Mocna lewicowa ekipa

Na pewno dojda do wielu konstruktywnych wnioskow.

autor: wojtas, data nadania: 2008-04-20 19:14:15, suma postów tego autora: 4863

apropo pzpr

Chyba w toku tej analizy ustalili, ze relacjonowac swoje spotkania niczym zjazd partii. 'Powazni' goscie dumaja nad lewica, sala wypelniona po brzegi....robotnicze masy w skupieniu oczekuja za drzwiami na wynik debaty. Ruch rośnie !

autor: Saint_Just, data nadania: 2008-04-20 19:36:50, suma postów tego autora: 201

...politykę "robi się" w parlamencie...

Toteż mamy końkordat, utuczony do granic przyzwoitości kler, ustawę nakazującą rodzić prawie ociemniałym Alicjom i 14-to letnim dzieciom, zdychającą budżetówkę, brak pomysłu na pomoc najuboższym, których wykluczył Balcerowicz ze swoją chorą wizją gospodarczą, ustawy preferujące zachodnich i polskich monopolistów (zamiast państwo polskie), wojnę w Iraku... itd, itp...
Co oni teraz chcą naprawiać i cerować? To co sami spier....li?
FRychu!!! No to pysk...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-20 19:45:14, suma postów tego autora: 5956

CO DALEJ??

Ciekawe czy nie skończy się na pustym gadaniu?

autor: grad1984, data nadania: 2008-04-20 20:49:41, suma postów tego autora: 16

Fajnie że powstał Klub w Toruniu.

Sam tam byłem miód i wino piłem :))))
Lewica parlamentarna czy to się komuś podoba czy nie to SLD!!! I na grochu nie zamierzam klęczeć!!

autor: Viking, data nadania: 2008-04-20 20:59:58, suma postów tego autora: 36

Naprawdę

Pitolicie za jakieś niemieckie granty godzinami o jakichś bzdetach- tak bzdetach po wałkowane po raz nty banały to niezależnie od ich zawiłej czy zagranicznej etymologii BZDURY, BZDETY itp. a jedyny argument to że "SLD jest w parlamencie"? To się prosi o pomstę, czy do jasnej cholery bycie w parlamencie jest celem samym w sobie? Czy obecność w parlamencie nie jest narzędziem do czegoś? Czy wy do jasnej anielki nie widzicie że SLD jest TYLKO dlatego w Sejmie nie dlatego że jest taki fajny, miły, lewicowy, a jego działacze to tacy intelektualiści fajni TYLKO BO ROZSZABROWAŁ majątek w dużej części ideowej partii- PZPR. Że tu nie ma żadnej ich zasługi? Że jak dochodzili do władzy to tylko a) jak nastąpiło b. znaczne zniechęcenie do reform obozu solidarnościowego i wzrost sympatii prokomunistycznych i proPRLowskich- bo za komunistów i ludzi PRL byli uznawani a b) jak AWS tak spierdzielił wszystko że WYDAWAŁO się że większej sodomy i gomory być nie może (wydawało się do póki Miller nie pokazał co potrafił).

I teraz jeszcze ktoś mi będzie pierniczył że to SLD jest w Sejmie więc klękajcie narody. Nie no to mnie do globusa doprowadzili. I jeszcze może mam głosować na SLD bo teraz jest "fajne, miłe, lewicowe" A Sierakowski to przyklepie. Tak się składa że przyklepywał już LiD vel Centrolew obroni nas przed pisowskim faszyzmem

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-04-20 21:49:29, suma postów tego autora: 2743

Jak obecny trend

sie utrzyma to niedlugo SLD w parlamencie nie bedzie :-)

autor: wojtas, data nadania: 2008-04-20 22:04:14, suma postów tego autora: 4863

:)

coz, relacja jest - hm, jakby to powiedziec - skrotowa;) zasadniczo raczej sie sprzeczalismy co do tego, jak lewica w polsce moze wyjsc z impasu. nizej podpisany byl akurat wiecej niz sceptyczny wobec wiary, ze do realnej zmiany spolecznej da sie doprowadzic interwencjami w dyskursie. juz nie mowiac o pomysle, ze z truchła sldówka mialoby cokolwiek sensownego sie wykluc - z przyczyn rozlicznych, od strukturalnych po personalno-psychologiczne. wiec wizja "dyskutanci zgodzili sie ze sld jest kul, bo jest w sejmie", jakkolwiek milo nie byloby jej krytykowac, to nie za bardzo ma sie do tego co bylo w panelu:)

a, co do grantow to musze rozczarowac - rozrywkowalismy sie na wlasny koszt.

autor: adrian_z, data nadania: 2008-04-20 22:14:14, suma postów tego autora: 14

Tu Jarek. Sorry za lakoniczne sprawozdanie ;-)

Witajcie. Od razu przepraszam wszystkich, którym nie odpowiada redukcja, której się dopuściłem w newsie. Oczywiście dokonałem uproszczenia, były istotne różnice zdań, szczególne kontrowersje wywoływały odniesienia do SLD, jednak dla zachowania komfortu psychicznego, pozwoliłem sobie nie obciążać smutnych tego wieczoru panów. Byli przecież naszymi gośćmi. Serio to konkluzję dołączyłem po sugestii redakcji :-)
Spotkanie w tej formie odbyło się po raz pierwszy,stąd lekki nieład, tak w organizacji, jak w relacji. A wątroba nie pozwala skupić myśli do teraz, więc wybaczcie.
Na koniec zaznaczam, że cała impreza była składkowa.
Prawicowych komentatorów oczywiście nie przepraszam, pozdrowię ich tylko neoliberalnym: Fuck-off :-)

autor: Teutonic, data nadania: 2008-04-20 22:50:26, suma postów tego autora: 333

Do kolegów z SLD

Dziękuję za waszą obecność na spotkaniu. Mam nadzieję, że poczuliście się bardzo niekomfortowo, nie po to organizujemy debaty aby komuś wyrządzać przykrość.
Prywatnie jeszcze powiem, że chodzi o to, żeby świat nie tylko interpretować, ale przede wszystkim aby go zmieniać (11). Po środowej rozmowie z Grzegorzem Napieralskim odniosłem wrażenie, że coś drgnęło. Pozdrawiam.

autor: Teutonic, data nadania: 2008-04-20 23:10:27, suma postów tego autora: 333

?

//Prawicowych komentatorów oczywiście nie przepraszam, pozdrowię ich tylko neoliberalnym: Fuck-off :-)//

A co to za "prawicowi komentatorzy" się pod tym newsem odezwali?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-04-20 23:17:10, suma postów tego autora: 2743

Co to za news polityczny,

że powstał klub pisemka ukazującego się raz na pół roku w śladowym nakładzie, a finansowanego przez partię polityczną, która ledwo, ledwo dostała się do parlamentu, a w następnym rozdaniu pewnie z niego wypadnie?
Ciekawsza i ważniejsza byłaby informacja o spotkaniach i dyskusjach czytelników Pani domu, którą przynajmniej trochę osób czyta.

autor: ABCD, data nadania: 2008-04-20 23:57:57, suma postów tego autora: 20871

:-)

Nie znam czytelników Pani domu, jednak nie wątpię, że jest Pan/Pani jednym z nich. Szanuję wasze dyskusje, choć nie mam o nich pojęcia.
W poprzednim wpisie zabrakło oczywiście "nie" (poczuli).
Przepraszam.

autor: Teutonic, data nadania: 2008-04-21 00:08:44, suma postów tego autora: 333

SLD z pewnością

Nie wejdzie do przyszłego parlamentu.
Pewnie zobaczymy ich w antykapitalistycznym podziemiu;)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-04-21 01:02:19, suma postów tego autora: 568

Dla ścisłości:

Panią domu, tak jak i Krytykę polityczną, czytuję bardzo rzadko.
Pani domu wydaje mi się trochę ciekawsza.

autor: ABCD, data nadania: 2008-04-21 01:04:09, suma postów tego autora: 20871

Bez przesady,

nie ma nic złego w tym, że ukazuje się informacja o inauguracji miejsca spotkań pod patronatem lewicowego pisma w dość dużym mieście. Problemem jest natomiast to, że porównywalne lub większe wydarzenia (w wykonaniu innych pism, stowarzyszeń czy związków zawodowych) nie są tu na równych prawach prezentowane.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-04-21 01:33:34, suma postów tego autora: 3848

Przyszlosc Lewicy w Polsce?

... czarna jak smola. Do wyboru: straznicy "wiecznych" interesow paryjnej nomenklatury, przyboczni skrajnych liberalow, fanatyczni sekciarze. A rozsadnych ludzi (nie mowiac o calym ugrupowaniu!)na lekarstwo nie starczy...

autor: Prowokator, data nadania: 2008-04-21 11:20:53, suma postów tego autora: 44

Sierak twarzą nowej lewicy a Senyszyn jej głosem

Czas na nową, turpistyczną lewicę!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-04-21 11:24:14, suma postów tego autora: 6195

Brawo dla A. Warzechy

jakbym sam siebie czytał.

I tyle w temacie.

autor: _Michal_, data nadania: 2008-04-21 15:33:30, suma postów tego autora: 4409

Aj, przepraszam

miałem już nie komentować, ale Teutonic pokazuje standardy (intelektualne, dziennikarskie, polityczna, estetyczne) blido-lewicy w pełnej krasie. Mniut i omasta, palce lizać, po prostu! Jak tak ma wyglądać Wasza dyskursywna debata o robieniu polityki, to jestem za (robieniem sobie z Was nieustającej śmiechawy, rzecz jasna).

autor: _Michal_, data nadania: 2008-04-21 15:52:31, suma postów tego autora: 4409

Do Jarka.

Dobra robota, bo to twoja zasługa, że ten nasz kochany chcesz zozruszać lewicowo. W radiu jeszcze słyszałem, że kwiaty pod synagogą składaliście. A co do "komfortu" to dyskusja musi iskrzeć. :))

autor: Viking, data nadania: 2008-04-21 20:18:55, suma postów tego autora: 36

Kwiaty w rocznicę powstania w getcie

składaliśmy w toruńskim gronie niemal przed samą debatą. Serdecznie dziękuję za życzliwość i zauważenie wypowiedzi w radio ;-)

autor: Teutonic, data nadania: 2008-04-21 21:57:46, suma postów tego autora: 333

Toruń lata 1995-2000

silne ok 30 osobowe koło OM PPS i związana z nimi kilkuosobowa grupa Autonomia AnarchoKomunistyczna i AnarchoSyndykalistyczna( wywalona z toruńskiej FA i Kolektywu Autonomistów za lewactwo i krytyke UW),grupka sympatyków Pracowniczej Demokracji,koleś organizujący spotkania ze spartakusowcami z SGP,potem kryzys i kilka lat zapaści, pojawia się MS

autor: czerwony93, data nadania: 2008-04-22 18:07:52, suma postów tego autora: 2712

Młodzi Socjaliści Toruń

Tak była tu spora ekipa OM PPS (sam należałem, alew innym mieście). Od 2006 roku funkcjonuje tu MS. I rośnie, z czego można sie cieszyć.

autor: Teutonic, data nadania: 2008-04-27 13:53:05, suma postów tego autora: 333

Dodaj komentarz