Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Koniec LiD-u, jest Lewica

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tonący brzytwy się chwyta...w tym wypadku mowa jest oczywiście o SLD...

SLD w praktyce, w okresie sprawowania rządów koalicyjnych i w czasie bycia w opozycji zwyczajnie klęczało na kolanach przed kapitalistami, w związku z czym dzisiejsza podejmowana próba powrotu przez to ugrupowanie do korzeni lewicowych nie jest w żaden sposób wiarygodna.

autor: Paweł Marels Lencki, data nadania: 2008-04-22 21:22:55, suma postów tego autora: 333

została

tylko marna lewizna haha haha

autor: katto maximus, data nadania: 2008-04-22 21:27:47, suma postów tego autora: 99

Frychu, dzisiaj nie proponuję Ci "pyrsk", bo

se obiecałam abstynencję. No i jaki to obciach byłby, żeby się przez Oleja wykoleić...
A to logo LEWICY przypomina mi czek bez pokrycia. Albo etykietę z jakiejś siwuchy. Albo reklamę domu schadzek...
Ciekawe jaki pacykarz to arcydzieło wypocił? Wie kto może zorientowany w "lewicowym" światku artystycznym? Osobiście pogratulowałabym mu "talentu". Pewnie na kacu był, kiedy Olej zlecił mu fuchę, a "logo" na bani stworzył (za zaliczkę)...
Chyba, że to sabotażysta jest i dywersant... to tym bardziej gratuluję.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-22 21:38:44, suma postów tego autora: 5956

Teraz mozemy spodziewac sie seansu nienawisci

urzadzonego przez przedstawicieli roznej masci sekciarskiego planktonu. Uslyszymy zapewn, ze SLD "ukradl" im nazwe lewica, sugerujac jakoby nalezala ona do kilku sekciarzy, a nie do wyborcow, ktorzy za pomoca kartki wyborczej w demokratycznym glosowaniu decyduja, kogo za lewice uznaja.

autor: Berdysznick, data nadania: 2008-04-22 22:15:48, suma postów tego autora: 247

Wiesz, Berdysznick, ja ciągle naokoło powtarzam, że

jestem naturalną blondynką, ale jak nie mam czasu, albo mi się nie chce ufarbować odrostów, to i tak wszyscy widzą, że-m teraz prawie siwa. Kto mnie pamięta z czasów "świetności", wie że byłam "piaskową" blondynką. Nowi znajomi wierzą, albo nie...
Lewica będzie musiała codziennie "odrosty" na czerwono farbować.
Ale jestem pewna, że za leniwa będzie, aby "odrosty" maskować, albo się "przemaluje" na różowo, bo jej do "twarzy" akurat będzie, albo "wyłysieje" i se perukę sprawi. A my tego przebierańca jak klauna podziwiać będziemy...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-22 22:39:10, suma postów tego autora: 5956

Zagadka rozwiazana

Sluchajcie, Wasze skojarzenia sa zupelnie bledne!

Olejniczak i spolka po prostu nawiazali do grafiki im wyjatkowo bliskiej: http://www.kopd.pl/licytacja/logo/logo%20wyborcza.jpg

Czy Wyborcza w takim razie doda tez sobie slowko "Lewica" do czerwonego prostokacika? Ostatecznie prawie w ogole obecny SLD'owek jak i GazWyb sie nie roznia.

autor: Majrys, data nadania: 2008-04-22 23:28:45, suma postów tego autora: 230

SLD

Prostą drogą zmierza w kierunku planktonu. Niech jeszcze teraz wylecą z większości samorządów i będzie po nich. Przystawki w postaci SdPL czy UP w wielu miastach mają natomiast mniej ludzi niż lewicowy "plankton" (SdPL to w skali kraju kilka tys. osób po całej wielkiej akcji PR i wyborkowej promocji) UP to góra 1000 członków, czyli ugrupowanie mniejsze od PPP. Nawet w kategoriach realpolitik (pomijam już kwestie moralne, bo tymi jednolitofrontowcy w ogóle się nie przejmują) nawoływanie ideowej lewicy do rozmów z SLD/SdPL/UP staje się śmieszne.

autor: Cisza_, data nadania: 2008-04-23 00:03:44, suma postów tego autora: 2083

Brawo

Nareszcie! Koniec z PD! Borowski sobie nie poradził z sytuacją i wymiękł! Teraz SLD ponosi odpowiedzialność za realizację prawdziwych postulatów lewicy. Albo sobie poradzą albo na drzewo, ale już nie mają wymówek, że PD itp...

autor: seb203, data nadania: 2008-04-23 00:07:05, suma postów tego autora: 1

Wszystkie ręce na pokład

Sądze, że redakcja lewicy.pl powinna zastanowić się czy nie byłoby zasadne odstąpienie tej witryny klubowi parlamentarnemu Lewicy, będącemu przecież reprezentacją sejmową szerokiego lewicowego frontu społecznego. Na pewno ten szlachetny gest zostałby odpowiednio doceniony, a owocna współpraca na lewicy kontynuowana w duchu wzajemnego zrozumienia i szacunku.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2008-04-23 00:19:01, suma postów tego autora: 134

"LEW-ICA"

skrót LEWICA należy rozszyfrować w następujący sposób "LEW"- czyli Olejniczak, "ICA"-ła reszta

autor: grad1984, data nadania: 2008-04-23 07:31:14, suma postów tego autora: 16

Bugaj

Sprawa jest prosta: trzeba namówić Ryszarda Bugaja, jako jedynego normalnego i zrównoważonego (a do tego światłego) człowieka lewicy na podjęcie się misji budowy formacji lewicowej, mogącej przekroczyć 5% próg wyborczy. UP mogło być taką partią, gdyby nie piąta kolumna w postaci SLD-owskich pachołków wewnątrz partii. Należy stworzyć platformę porozumienia pomiędzy PPP i PPS, spróbować nakłonić do współdziałania resztki UP (to już rola Bugaja), ewentualnie wyciągnać od Borowskiego paru młodych i prężnych, którzy nie będą bełkotać o Nowym Nurcie w eseldowskim ścieku. Od całej inicjatywy trzymać z daleka Ikonowicza i Ziemskiego, bo to znani pieniacze-rozłamowcy. Po wykonaniu powyższego czekać na dalsze instrukcje.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-04-23 11:10:51, suma postów tego autora: 6195

Cisza_

Przyganiał kocioł garnkowi, chociaż z drugiej strony znasz się towarzyszu jak mało kto na planktonie.

autor: Crusty, data nadania: 2008-04-23 11:19:08, suma postów tego autora: 159

wLewoZwrot

Pomyliłeś się chłopie: próba kabaretu jest piętro wyżej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-04-23 11:33:56, suma postów tego autora: 6195

SdPL-Nowa Lewica

Heh, a co powiecie na :http://www.sejm.gov.pl/poslowie/kluby.htm ?

Ciekawe czy ikona Samoobrony - Piotra Ikonowicz - zaprotestuje ?

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2008-04-23 12:08:59, suma postów tego autora: 134

wLewoZwrot

Bardzo ponury żart, prawdziwie czarne poczucie humoru.

autor: Getzz, data nadania: 2008-04-23 13:02:36, suma postów tego autora: 3554

No, nie mówiłam, FRychu, że będzie coraz śmieszniej?

Logo mają zdarte z flachy bimbrem, nazwę koła parlamentarnego podpierdolili Ikonie, członków mają mniej niż drużyna harcerska...
I jak tu nie pić? Pyrsk!!!

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-23 14:43:29, suma postów tego autora: 5956

Niech mi nikt nie mówi, że mylę Borowika z Olejem!!!

Nie mylę!!! Wszak oni wszyscy z jednego drzewa zleźli, tego z ogrodu należącego do Kwacha i Młynarza. Zresztą niedługo tam się tak zacznie kotłować, że ino chwasty zostaną i trawa zdeptana...

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-23 15:54:37, suma postów tego autora: 5956

Ino straszno i tragiczno Hyjdlo!

Tyż bym se chlapnął Hyjdlo ale z rozpaczy.Nie moge patrzeć jak partia rozpada sie zamiast cementować.Starych,sprawdzonych w boju wykopuje się, a młodzi jeszcze nieopierzeni.To dobrze nie będzie!Mówie Ci!I zobaczysz,że na moje wyjdzie!-:)

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-04-23 18:17:58, suma postów tego autora: 623

"SLD zmierza w stronę planktonu"

Cisza 10/10

autor: Berdysznick, data nadania: 2008-04-23 19:32:42, suma postów tego autora: 247

dziwnie zamilkli adwokaci prawdziwej lewicy- Nowej Lewicy

Od prawie trzech lat Borowski zawłaszczył nazwę partii Nowa lewica, prawnie zarejestrowanej i nieźle wypromowanej.Niestety kadrze zarządzającej partią nie przeszkadzało, że w kampanii wyborczej szastano ma prawo i lewo nazwą nowa lewica, więcej Ikonowicz zmienił logo na sztandarach pisząc nazwę z małej litery.Szkoda słow na komentarz, teraz możemy tylko się domyślać na czyją rzecz pracowali społecznie członkowie Nowej Lewicy.Faktycznie działaczom zawiedzionym takim obrotem sprawy nie pozostaje nic innego, jak tylko się upić i to za własne pieniądze. Tak trzymać prawdziwa lewico.Brawo!

autor: czerwona małpa, data nadania: 2008-04-23 20:23:20, suma postów tego autora: 105

Czarwona małpa

Zacna Czerwona Małpo,
Jak można się łatwo domyślić, piszesz z głębokiego buszu, gdzie ostatnią wieścią, jaka dotarła z szerokiego świata była informacja o zamordowaniu w Dallas prezydenta Kennedy’ego.
Ale skoro już dotarłeś do kompa, pocieszę cię:
- w kampanii wyborczej, o której wspominasz, Borowski właśnie zrezygnował z logo "Nowa Lewica". Skutecznie.
- logo "nowa lewica" Nowej Lewicy, że tak powiem "od zawsze" pisane było z małych liter, co łatwo sprawdzić, zerknąwszy na filmy umieszczone na Youtube. Stąd wnoszę, iż w swej uwadze, że logo to zostało "nieźle wypromowane" - też mijasz się z prawdą.

A tak właściwie to o co ci chodzi?


autor: krik, data nadania: 2008-04-23 21:49:45, suma postów tego autora: 1649

Frychu!!! To dobrze, że będzie niedobrze,

za to będzie prześmiesznie, jak się stare betony między workami po cemencie będą kopać, i boksować, i okładać lewymi sierpowymi... Ty nie rozpaczaj, ale szeroko otwórz oczy i patrz, bo takie chwile w historii zdarzają się rzadko. Ty wiesz jak Twoje prawnuki będą gęby szeroko rozdziawiać, kiedy im własnymi słowy o tym opowiesz?

A co Ty powiesz, mój FRychu, na prawicowego Sumienia zakładanie partii "rencami" i umysłem Bugaja? Ma Kubuś łeb na karku, no nie? Ciekawe, czy Ryszard B. wie o Kubusiu? Jak myślisz, FRychu?

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-23 22:03:36, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla!

A jaki on prawicowy Sumień?On jest lewy_prosty.On kocha lewaków,no może tylko troche inaczej-:)

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-04-23 22:58:37, suma postów tego autora: 623

lewy_prosty, powiadasz?

Aaaa... to dlatego on wymyślił na trzeźwo coś, na co ja bym nawet po pijoku nie wpadła...
Może Bugaj wlezie na lewica.pl i dowie się co mu Kubuś proponuje? Mnie proszę w to nie mieszać. Ja ino kibicuję. Ale jak by co, to proponuję, iżby Kubuś za Ryśkiem teczkę nosił...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-04-23 23:21:28, suma postów tego autora: 5956

Lewy_sierpowy

Pewnie, że kocham, ale o tym sza! Zbyt wiele tu osób, które znają mnie jako prawicowca. Snooka, Bicz Boży, Sumienie Narodu, Yoryk (ten nowy to już lubińska inicjatywa) ... Było tego trochę ;)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-04-24 09:17:42, suma postów tego autora: 6195

Hyjdla

Dzięki za słowa uznania, ale na noszenie teczki za kimkolwiek jestem już za stary. Przecież, jakby nie było, w wypadkach radomskich brałem już udział. Niech się młodzi wykazują :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-04-24 09:51:20, suma postów tego autora: 6195

UWAGA OSZUśCI!!!!

Grupa wielokrotnych, politycznych recydywistów nadal groźna!!!
Jak donoszą dziennikarskie raporty śledcze, w ostatnim czasie operują w okolicach sejmu. Podszywają sie pod polityczną lewicę Po cudzą nazwą oszuści organizują masowe wyłudzenie głosów wyborczych.
Ktokolwiek może pomóc w identyfikacji oszustów proszony jest o ostrzeżenie wszelkich osób z najbliższego otoczenia.
Przypominamy, że za pomoc oszustom grozi kara smierci politycznej i odebrania sobie praw politycznych na okres zasiegu ludzkiej pamięci.

autor: red spider 666, data nadania: 2008-04-24 09:52:03, suma postów tego autora: 1549

Tak poza tematem

Wczoraj przypadkowo obejzałem prawacki program propagandowy Cienie PRL o wojnie domowej 1945-47, ekipa prawaków silna sam prowadzący i grono prawicowych "historyków" z IPN na lewicy Sierakowski z KP i jakiś żałosny gostek z SLD.To co wygadywał ten gość z SLD to skrzyżowanie gadek Cimoszewicza,Kwaśniewskiego, pokazał że w SLD nic się nie zmieniło,patrzmy w przyszłość ,lewica nie ma korzeni,tylko przyszłość,pragmatyzm.Tylko Sierakowski ostro krytykował prawaków co doprowadzało do wsciekłości redaktora i IPNowców,gość z SLD właściwe nie wiedział co mówić,plątał się ,powtarzał teksty Kwaśniewskiego.To ma bć ta odnowa,żadnego zaplecza ideologicznego,intelektualnego,goście z IPN zapędzili go w kozi róg.Tylko sierakowski sprawnie ich ośmieszał.A przecież ta dyskusja mogła wyglądać inaczej gdyby obok sierakowskiego posadzić kogoś z prawdziwej lewicy.Jak długo SLD,SDPL i ich młodzieżówki będą osmieszać lewice przez bezideowość i brak podstawowej wiedzy o historii i programach lewicy polskiej.

autor: czerwony93, data nadania: 2008-04-24 12:32:29, suma postów tego autora: 2730

Tak Sierakowski "ośmieszał" i jednocześnie kajał się za

"zbrodnie komunistyczne".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-04-24 16:09:18, suma postów tego autora: 2743

zawłaszczenie nazwy partii Nowa Lewica

Do Krika- nie jestem z buszu i bardzo dobrze znam problem zawłaszenia nazwy przez borowiki.Filmy powstały niedawno, a piwrwsze sztandary partyjne miały napisy dużymi literami.Logo pisane z małej litery powstało dopiero po 2 latach istnienia partii.Borowski tak skutecznie zrezygnował z loga ,że z tym logiem prowadził kampanię wyborczą w USA. Ludzie związani z partią Nowa Lewica mieszkający w Nowym Jorku oburzeni dzwonili prosząc o oprotestowanie zapędów Borowskiego.Skoro jestes niedoinformowany to przynajmniej nie bądź arogancki i nie obrażaj innych.

autor: czerwona małpa, data nadania: 2008-04-24 16:48:18, suma postów tego autora: 105

Czerwona małpa

Logo "nowa lewica" pisane małymi literami zobaczyć można na sztandarach partii już w 2005 roku, co widać na filmie:

http://pl.youtube.com/watch?v=jbTEh-HyiCk

Zorientowawszy się, że wypisujesz niedorzeczności, teraz "uzupełniasz" poprzedni wpis odkryciem, że Nowa Lewica po dwóch latach przeszła na ten zapis. Tak czy inaczej, twoje twierdzenie, jakoby Ikonowicz zmienił logo na pisane z małej litery podczas ostatniej kampanii wyborczej, tj. w roku 2007 - jakkolwiek na to spojrzeć - okazało się bezpodstawne.
A czy filmy, jak piszesz - "powstały niedawno", każdy sam oceni: powstały w 2005 roku, a więc wystarczająco dawno, by zaprzeczyć twoim wywodom o zmianie logo ze względu na manewry Borowskiego w ostatnich wyborach. W przedostatnich - również.
Wiedząc o tym, zadałem ci pytanie: o co ci właściwie chodzi?



autor: krik, data nadania: 2008-04-24 22:15:14, suma postów tego autora: 1649

Logo NL

Krik, wskaż mi miejsce gdzie napisałam, że Ikonowicz zmienil logo partii po wyborach.Napisałam tylko, że zmienił logo pisane małymi literami na sztandarach wyprodukowanych w Łodzi.Niestety świadomie nie odniosłeś się do kwestii najważniejszej m.innymi do oprotestowania wykorzystywania przez Borowskiego nazwy partii w kampanii wyborczej, bo taki sens miał moj komentarz.

autor: czerwona małpa, data nadania: 2008-04-25 09:39:11, suma postów tego autora: 105

Czerwona małpa

Cytuję z twojego pierwszego wpisu:

"Niestety kadrze zarządzającej partią nie przeszkadzało, że w kampanii wyborczej szastano ma prawo i lewo nazwą nowa lewica, więcej Ikonowicz zmienił logo na sztandarach pisząc nazwę z małej litery".

Następstwo czasu i wynikanie, co za tym idzie sugerowanie przyczyny-skutku jest oczywiste. O Łodzi dopiero teraz wspominasz.

Logo Borowskiego na początku wspomnianej kampanii wyborczej WYGLĄDAŁO (w LOGO chodzi zarówno o treść, jak i wygląd) zdecydowanie inaczej, niż logo Nowej Lewicy. Wystarczy porównać formę i liczbę rzędów.
Ikonowicz protestował przeciwko Borowskiemu - publicznie, w bezpośrednim z nim sporze w TV, co jest zdecydowanie ważniejsze od sporów cywilnoprawnych o terminologię wyborczą, hasła itp., czego zresztą żaden sąd by nie przyjął do rozpatrzenia, bo i logo (jedno i drugie) i ich użycie (nazwa partii a drugi człon wyborczego hasła) było całkiem odmienne. Kiedyś Salvatore Dali zastrzegł sobie prawo do używania drugiej litery swego nazwiska. Znaleźli się tacy, co nabywali od niego prawo do używanie "jego" literki, mocno to eksponując. Ale to całkiem inna historia.

Nie nadajesz się na kauzyperdę, więc dajmy już temu spokój.


autor: krik, data nadania: 2008-04-25 11:50:23, suma postów tego autora: 1649

Dodaj komentarz