Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

"Nasz Dziennik" donosi na Lewicę Bez Cenzury

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Szymonie!

Nie zapisuj wszystkich win na KONTO Wybranowskiego.-:)

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-06-04 17:37:26, suma postów tego autora: 623

LBC do prokuratury, ok, ale

Nasz Dziennik do psychiatry i seksuologa, natychmiast.

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-04 17:41:01, suma postów tego autora: 3554

Zresztą

LBC i Nasz Dziennik absolutnie niczym sie nie różnią. I to i to jest tak samo szalone.
Więc i jednym i drugim polecam psychiatrę.

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-04 17:43:00, suma postów tego autora: 3554

nawet nie wiedziałem że w Polsce jest taki portal

popieram ich w 100%.Wreszcie ktoś kto proponuje konkretne działania a nie umizguje się do Sojuszu Liberalnych Dewotów.Prawicowe przygłupy nie cofają się przed niczym w atakach na lewice a teraz ktoś im wreszcie odpowiedział :):)

autor: Mao, data nadania: 2008-06-04 17:47:05, suma postów tego autora: 201

nie ma różnicy

Wybranowski podnieca się ludźmi pokroju Hitlera, a Nowicki Stalinem. Obu do psychiatryka. Sensacja z niczego.

autor: RB, data nadania: 2008-06-04 17:48:34, suma postów tego autora: 78

...

Do LBC, mówiąc eufemistycznie, mi bardzo daleko. Nie przechodziłbym jednak do porządku dziennego nad faktem zgłoszenia tej strony do Prokuratury Krajowej przez "Nasz Dziennik".

Jeżeli sądzicie, że potem nie wezmą się za inne lewicowe strony czy środowiska to bardzo się mylicie. Przypomnę tylko nagonki jakie miały już miejsce wobec działacza KPP Zbigniewa Wiktora czy lewica.pl gdy opublikowaliśmy artykuły krytyczne wobec JPII.

Nie mówiąc już o tym, że "ND" zrobił LBC świetną reklamę, a media to chwycą i będą pokazywać tę niszową grupkę stalinistów jako charakterystyczną dla całej lewicy. Wystarczy wspomnieć, że sprawą zainteresował się TVN24 (dziś o 20.20 ma być o tym materiał ponoć).

autor: SzymonM, data nadania: 2008-06-04 17:50:51, suma postów tego autora: 915

Wybranowski

Wybranowski byłkiedyś liderem Radykalnej Akcji Anty Komunistycznej w Poznaniu, gdzie dziaalło wielu nazistów ... Ciekawe co bedzie jak sie ojciec dyrektor dowie o pewnej słabości tego czołowego dziennikarza ND do pewnej mężatki

autor: Kuba P, data nadania: 2008-06-04 17:52:06, suma postów tego autora: 700

Jeśli te potworki z Naszego Dziennika

zaatakują kiedyś lewica.pl, Nową Lewicę, Lewicową Alternatywę, PPP czy jakąś inną normalną lewicę to pierwszy będę sie oburzał i stawał w obronie, ale ci ludzie z LBC są delikatnie mówiąc niestabilni psychicznie (czym zupełnie nie różnią się od swoich adwersarzy z ND, naprawdę podobne środowiska) i tylko bardzo skutecznie ośmieszają lewicę.

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-04 17:59:21, suma postów tego autora: 3554

...

Nie widziałem nigdy w "Naszym Dzienniku" apologii czy choćby prób wybielania Hitlera. Na LBC próby wybielania Stalina zamieszczano regularnie. Ale zgadzam się - to nie jest przypadek dla prokuratora.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-04 18:01:59, suma postów tego autora: 3848

Najgorzej tylko, że

jak pokażą to w TVN to pewnie jeden z tych ich miecugowów (ci dziennikarze TVN nie są, bardzo delikatnie mówiąc, na wysokim poziomie) na pewno skomentuje, że cała lewica to właśnie ludzie pokroju LBC. Ale pełowce i pisowce będą miały radochę.

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-04 18:06:35, suma postów tego autora: 3554

Durango

ale ten Nasz Dziennik jest taki głupi...

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-04 18:07:40, suma postów tego autora: 3554

...

A jest jakiś paragraf na głupotę? A jeśli tak, to czy na jego podstawie można ukarać tylko Nasz Dziennik, czy Trybunę też?

autor: Durango 95, data nadania: 2008-06-04 18:14:25, suma postów tego autora: 3848

Internacjonalista pl tez jest przestępczy ;)

Pochwala gangsta rap, a wiadomo że gangsta rap jest przyczyną wszelkiego zła;)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-06-04 18:15:03, suma postów tego autora: 568

Na szczęście nie ma, bo

sporo osób by miało problemy.

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-04 18:21:17, suma postów tego autora: 3554

i słusznie!

zobaczymy, czy demoliberalne panstwo potrafi stosowac RÓWNĄ miarę wobec socjalizmu narodowego i miedzynarodowego!

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2008-06-04 18:27:54, suma postów tego autora: 141

MJ

Kurcze, jestem goracym milosnikiem wolnosci slowa, ale... czym innym jest "wzywanie do nienawisci", czy nawet do segregacji (w znaczeniu dobrowolnego oddzielania jednych nacji od drugich), ktorych to postulatow oczywiscie nie popieram, a czym innym wzywanie do popelnienia konkretnych przestepstw. Nie czytalem tego tekstu w LBC - ale jezeli sie tam znalazl, to coz... Tak samo jak dla mnie nie powinni karac nazistow za pisanie, ze Żydzi, czy inne nacje sa gorsze od innych, ale gdy ktos zacznie nawolywac do bicia, czy gazowania innych- to nie kwestia braku wolnosci slowa, ale nawolywania do popelnienia przestepstwa. I za to w normalnym kraju, nawet po (jakkolwiek by jej nie nazwac), zmianie systemowej, powinna sie nalezec kara.
Polskie prawo jest zbyt opresyjne w stosunku do wolnosci slowa, ale jezeli doniesienie ND jest prawdziwe, redaktorzy powinni zostac ukarani.
Mao
...az zal czytac takie bzdury...:( Jedz do Korei polnocnej, tam kosciolow dzieki twoim kolegom juz dawno nie ma...

autor: MJ, data nadania: 2008-06-04 18:28:26, suma postów tego autora: 1280

Dziś LBC,jutro........

sekciarskie podziały są tu nie na miejscu,porównanie LBC do B&H/Redwatch to groźny sygnał.

negowanie zbrodni Stalina,czy negowanie udziału Polaków w pogromie w Jedwabnem,czy zbrodni Pinocheta nie powinno się mierzyć różną miarą

autor: guevarysta, data nadania: 2008-06-04 18:40:48, suma postów tego autora: 774

no cóż

ONR okazuje się niewinnym ugrupowaniem broniacym lokalnych,polskich tradycji,na co nasi urzednicy reaguja propozycją aby ONR dopominał się o kase z UE,a LBC odnogą al-kaidy-czekam na bombardowania.

Swoja drogą jaką to lokalną polską tradycje kultywuje ONR??

autor: guevarysta, data nadania: 2008-06-04 18:49:17, suma postów tego autora: 774

RB, zachowujesz się żałośnie.

Jeżeli konflikt z Nowickim sprawił że nagle zauważyłeś u niego "słabość do Stalina" i teraz porównujesz kogoś z kim bądź co bądź jesteś czy chcesz czy nie razem na demonstracjach do antykomunisty który najchętniej dał by Ci po gębusi to żal. Wymagało by to trochę kardynalnej solidarności.

A bądź co bądź to jak widzisz ultralewackość Ci szkodzi na zdrowiu. Wybranowski to raczej zwolennik Dmowskiego nie Hitlera. Bo narodowiec to raczej i nazista, wielu dzisiejszych "narodowców" z ONR chociażby współpracuje z nazistami ale ruch narodowy poniósł wielkie ofiary podczas wojny z hitleryzmem. Ot takie naprostowanie lewacko skrzywionego postrzegania Świata.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-06-04 19:32:57, suma postów tego autora: 2743

ONR kultywuje

niezwykle nam drogą polską tradycję parafiańszczyzny i zaściankowości;)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2008-06-04 19:49:39, suma postów tego autora: 568

No co Ty?

ONR kultywuje tradycje postępu, pacyfizmu i historycznej polskiej tolerancji:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-06-04 20:09:20, suma postów tego autora: 3554

Edit chodziło mi

narodowiec to bądź co bądź nie nazista.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-06-04 20:17:42, suma postów tego autora: 2743

Z LBC mi nie jest po drodze.

Jestem daleki od wyrażania poparcia dla tego co robi LBC i M. Nowicki lecz "ND" od lat kreuje klimat nagonki na to co jest komunistyczne lub to co w przeświadczeniu redakcji "ND" może uchodzić za komunistyczne choć często jest zwyczajną próbą ośmieszenia ideologii komunistycznej.
To co jest najbardziej groteskowe w tym artykule to poświęcenie uwagi twórcom portalu i organizacji której nie można już uznać od pewnego czasu nawet za kanapę.
Najzabawniejsze jest to że ten wyrażany w dość prymitywny sposób antykomunizm bardzo silnie spaja redakcje TVN-u, ND, posłów PO i PiS-u. Wszystkie ośrodki medialne i polityczne głównego nurtu w śmiesznie małej organizacji dopatrują się terrorystów i nostalgików za "komunizmem PRL-u".
Redakcja Faktów zaczęła się doszukiwać jakiegoś "gigantycznego zainteresowania" wśród młodych ludzi marksizmem, socjalizmem i np. dzisiaj ostatnia wiadomość tego serwisu w wymowie kpiła sobie z ostatniej dekady PRL-u, pustych półek, nazywając okres lat 80-tych komunizmem, przestrzegając jednocześnie oglądających by nie tęsknili za komunizmem.
Łatwo przychodzi "poważnym dziennikarzom" robić z czegoś szopkę, na zasadzie obrazkowego przedstawiania minionej rzeczywistości i dobierania do niej nazw takich by je skompromitować.
Ci wybitni znawcy komunizmu dodali przy okazji swoją oceną nowych czasów z której wypływa takie przesłanie iż żyjemy w naprawę kolorowych czasach, gdzie nawet dziewczyny są ładniejsze.
Prawdopodobnie gdyby nie było PRL-u, w Polsce byłoby więcej pięknych dziewczyn według redakcji "Faktów";).
Myślę że TVN, ND nie różnią się niczym w wywoływaniu medialnego widowiska które ma de facto nie zaszkodzić samemu Nowickiemu a prawdziwej lewicy rewolucyjnej, komunistycznej.

autor: Paweł Marels Lencki, data nadania: 2008-06-04 20:18:03, suma postów tego autora: 333

źle mnie zrozumiałeś

A.Warzecho,
Polska to chory kraj. Bronienie świrów z LBC przed prawicą uważam za dobre, bo tak jak ktoś tu w komentach napisał dziś LBC, później inni. Ale to nie zmienia faktu, że świry to świry, i niezbyt fajnie by było, żeby na tą "prawdziwą" lewicę której mało w mediach teraz pozowało stalinowskie LBC.

A poza tym, nacjonalizm czy nazizm, dla mnie nie ma różnicy. Różni się tym, że nazizm to ideologia niemiecka a NR Polska, i tyle.

autor: RB, data nadania: 2008-06-04 20:27:21, suma postów tego autora: 78

MJ

jeżeli w Korei Północnej nie ma kościołów to znaczy że nawet reżim Kim Dzong Ila zrobił coś dobrego :) pozbycie się najbardziej zbrodniczej ideologii czyli religii to naprawde wielka rzecz :)...ja tam chętnie bym wyjechał z tej XVIII wiecznej Polski ale ktoś musi tu walczyć z wasalnymi władzami kleru i ameryki :)

autor: Mao, data nadania: 2008-06-04 21:07:38, suma postów tego autora: 201

Polska to nie jest chory kraj.

co nie zmienia faktu że to kraj cierpiący.

Nie mów "świry" o byłych kolegach bo zachowujesz się jak nadgorliwy neofita a koledzy z nowej grupy mogą pomyśleć że jak się kiedyś pokłócicie też ich ozwiesz świrami.

Tak czy siak. Nazizm to nie jest niemiecki nacjonalizm tylko narodowy socjalizm (niemiecki) którego jednym z elementów jest nacjonalizm, a poza tym szowinizm, rasizm, militaryzm itp. Więc pisanie że "nacjonalizm to nazizm" to bzdurne spłycenie ale jak widać na tym polega "nowolewicowy (nie mylić z Nową Lewicą) marksizm, leninizm i trockizm". Takie fiszki żeby przydzielać starczy egzemplarz Wyborczej albo flaszka Wyborowej (anawet Starogardzkiej) i czcigodnych brodaczy nie trzeba do tego mieszkać.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-06-04 23:06:15, suma postów tego autora: 2743

Respect dla LBC

Kiedyś uważałem was za świrów, którzy działają bardziej dla zwrócenia na siebie uwagi niż idei, a teraz kiedy już na prawdę ją zwróciliście to wiem, że dacie radę i mówię, że musicie iść za ciosem. Edukacja lewacka dla mas. Pozdro :-)

autor: Teutonic, data nadania: 2008-06-05 00:34:14, suma postów tego autora: 333

A gdzie jest ta lewica parlamentarna?

Dlaczego do tej pory SLD, oraz SDPL nie zrobiły konferencji prasowej?
Dlaczego nie skrytykowali tego skandalu?
Dlaczego nie złożyli interpelacji?
Pytam o to panów Napierdalalskiego oraz Borówkę , bo przecież leją naszych!

Chyba, że jaśnie panowie tego nie rozumieją.
A to przepraszam i dziękuję. Bo ja już wtedy wiem wszystko.
Na jaśnie panów pseudo socjaldemokratów nie wolno więcej głosować.

Lepiej jest więc zagłosować na PIS, gdyż jest wiarygodniejszy, A to chociażby dlatego,że oni zawsze i wszędzie bronią swoich. Nawet tych z dziwnie wysuniętą do przodu łapką.




autor: dzeus, data nadania: 2008-06-05 01:22:05, suma postów tego autora: 1046

Czy to nie ciekawe

Ludzie którzy stoją na czele wielkich koncernów medialnych w Polsce ,w latach 80 w PRL robili kariery w mediach,byli szychami w SZSP,ZSMP,sekretarzami KC PZPR,częśto mieli dobre kontakty z SB,byli propagandystami "komunizmu" dziś są propagandystami neoliberalizmu,jednocześnie cierpiąc na rozdwojenie jaźni i zaniki pamięci,amnezje

A nasi g(ł)ówno nurtowi "dziennikarze"-propagandyści,powiązani więzami rodzinnymi,towarzyskimi,szmalem i strachem przed utratą statusu "gwiazd medialnych" gotowi są do kłamstw,przeinaczania faktów (przykład polscy "dziennikarze" korporacyjni a Irak, czy medialna propaganda sukcesu PO i "super" premiera, same blaski w tej III? IV? RP-bo taki premier cudo,same sukcesy w kraju i za granicą:-))))). Nawet gdy ogląda się programy dziennikarskie BBC czy ARD to uderza profesionalne przygotowanie ale takrze różne,własne poglądy dziennikarzy prowadzących,w polskich mediach rządowych czy korporacyjnych nadęte "gwiazdy" zieją pustką.


Co do LBC to ideowością zawstyczają naszych "dziennikarzy".Moge się nie zgadzać z tow.M i jego poglądami,niektóre uważać nawet za szkodliwe dla lewicy, ale szanuje go za ideowość tak widoczną na tle rozdymanej pustki i dyspozycyjnego konformizmu rozdymanych"inteligenckich" "gwiazd" medialnych

autor: guevarysta, data nadania: 2008-06-05 07:54:21, suma postów tego autora: 774

Prawem ND jest złożenie wniosku

do prokuratury. Dopiero prokuratura osądzi, czy owe oskarżenie było słuszne. Szczerze nienawidzę stalinowskich sk..synów z LBC, za co, to chyba tłumaczyc tu nie trzeba. Konstytucja RP zakazuje odwoływania się do nazizmu i komunizmu, więc mogą ich rozwiązań z tego powodu. Jak dla mnie mogą ich ukarac nawet za bazgranie na murach.

autor: patafuko79, data nadania: 2008-06-05 08:03:29, suma postów tego autora: 86

W tej chwili

strona LBC nie działa... Czy to ma jakiś związek z newsem?

autor: vytautas, data nadania: 2008-06-05 08:14:33, suma postów tego autora: 22

Wszyscy za LBC!!!

Co to jest?
Lewicowy portal czy forum dla drobnych malkontentów?
Osoba Michała Nowickiego nie ma tu nic do rzeczy. W tym przypadku nie chodzi tylko o wzajemną połajankę narodowców i komunistów. Został w to włączony aparat państwowy. Endecy zakablowali na psiarnię.
LBC trzeba bronić bo to pierwszy strzał w lewicę. Cała lewica musi być razem gdy atakują naszych służby kapitału. Nieważne czy chodzi o LBC, NL, PPP czy kogokolwiek.

autor: red spider 666, data nadania: 2008-06-05 08:39:37, suma postów tego autora: 1549

Wyobraźmy sobie,

że Gazeta Wyborcza atakuje stronę internetową, gdzie wypowiadano się pozytywnie o Dmowskim, Antonescu czy Salazarze - skądinąd kontrowersyjnych czy wręcz antypatycznych politykach, którzy jednak, w odróżnieniu od Stalina, nie byli ludobójcami.
Jak zareagowaliby w rakiej sytuacji ci lewicowcy, którzy obecnie potępiają Nasz Dziennik i bronią LBC, powołując się na wolność słowa?

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-05 10:18:35, suma postów tego autora: 20871

Notabene,

LBC nie tylko działa, lecz także ordynarnie "polemizuje" z krytyką Naszego Dziennika.

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-05 10:26:06, suma postów tego autora: 20871

Jestem

zwolennikiem pełnej wolności słowa - również dla LBC.
Dużo większym zagrożeniem dla wolności słowa niż prawica z Naszego Dziennika są jednak zwolennicy liberalno-lewicowej Political Corectness, którzy chcą ograniczać wolność w imię "obrony demokracji przed prawicowym populizmem", "kampanii przeciw homofobii", czy wreszcie walki z "rasizmem", faszyzmem", "dyskryminacją", patriarchatem" czy "heteronormatywnością".

autor: ABCD, data nadania: 2008-06-05 10:23:34, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Antonescu ludobójcą był - poczytaj o zbrodniach jakich dokonały wojska rumuńskie na Zydach podczas inwazji na ZSRR.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2008-06-05 10:40:39, suma postów tego autora: 1002

do poczytania

http://wyborcza.pl/1,75248,5279376,Wielbiciele_Dzierzynskiego_strasza_w_internecie.html

autor: SzymonM, data nadania: 2008-06-05 11:20:41, suma postów tego autora: 915

Z wolnością słowa w naszym kraju nie jest w porządku

Zacząć trzeba by od usunięcia z przepisów prawa rozmaitych absurdalnych w dzisiejszych czasach przepisów zakazujących "odwoływania się do czegoś tam" czy "obrazy uczuć religijnych" itp.

autor: west, data nadania: 2008-06-05 11:32:41, suma postów tego autora: 6710

to czy LBC ma słuszne poglądy czy nie,nie jest teraz ważne

ważne jest to że do ataku przyłączyły się media korporacyjne,bezideowi hipokryci,w takim wypadku sekciarskie naskakiwanie na LBC ze strony ludzi mieniących się lewicowcami jest dziwne

autor: czerwony93, data nadania: 2008-06-05 11:47:00, suma postów tego autora: 2720

czerwony

jakkolwiek ja akurat na lbc nie naskakiwalem, to jednak ta strategia oblezonej twierdzy jest raczej szkodliwa, niz pomocna.
To samo widac po fundamentalistkach w rodzaju Szczuki, ktora broni pewnej pani, ktora nawet nie wie kto jest ojcem jej dziecka i najprawdopodobniej klamie oskarzajac kolejnych politykow o molestowanie tylko dlatego, ze laczy je kobieca solidarnosc...
Jezeli ktos robi glupoty, to nie wazne, czy robi to pod czerwona, czarna, teczowa, czy jakakolwiek inna flaga- trzeba go krytkowac wlasnie po to, by nie popelniac w kolko tych samych bledow. Bo brak tej krytyki swiadczy dla ludzi z zewnatrz jedynie o tym, ze z danym pogladem/zachowaniem wszyscy sie zgadzamy - jak ma to miejsce przy niektorych szczegolnie durnych pomyslach radykalnych feministek w rodzaju kampanii siusiania przez lejki, czy ostatniego szoku srodowisk gejowskich, ze sa nagle i calkowicie niesprawiedliwie w grupie ryzyka i nie pobiera sie od nich krwi.

ABCD - pelna zgoda - nic nie mozna juz powoli powiedziec o gejach, Zydach, kobietach, emerytach, niepelnosprawnych - kaganiec PolCor jest gorszy, niz sankcje prawne:(

autor: MJ, data nadania: 2008-06-05 15:51:18, suma postów tego autora: 1280

Dobry uczynek ND

Nie wiedziałem, że jest portal "Lewica Bez Cenzury" Teraz wiem. Już nawet go czytałem. I pomyśleć, że zawdzięczam to donosowi Naszgo Dziennika, którego miałem może ze dwa razy w ręku i którego wyrzuciłem do śmietnika po przeczytaniu paru tytułów. Innymi słowy: nigdy nie ma złego, co by na dobre nie wyszło... Co zaś do meritum, to od dawna wiem, że donosić można tylko za obrażanie uczuć religijnych, nie można natomiast donosić za obrażanie uczuć niereligijnych. Na tym właśnie polega funkcjonowanie prawa w demokratycznym państwie w polskim wydaniu.

autor: steff, data nadania: 2008-06-05 18:29:38, suma postów tego autora: 6626

.

"KRZYWDA JEDNEGO JEST KRZYWDĄ WSZYSTKICH !!!".
Pomimo, że jako trockista, z Michałem Nowickim - mieńszewikiem stalinowskiego chowu - nie zgadzałem się, nie zgadzam i pewnie już nigdy się nie zgodzę, stoję na stanowisku obrony wszystkich represjonowanych przez burżazyjne państwo działaczy lewicowych, niezależnie od ich pogladów i przynależności organizacyjnej.
Ręce precz od LBC! Precz z antykomunistycznym polowaniem na czarownice !

autor: Roux, data nadania: 2008-06-05 19:05:34, suma postów tego autora: 180

Mój komentarz

na blogu
http://lewica.pl/blog/ciszewski/16586/

autor: Cisza_, data nadania: 2008-06-05 22:23:18, suma postów tego autora: 2083

Reżimowo-prawicowy dzienniczek

Kąsa na oślep,czyżby kler i prawica bali się tego młodzieżowego portalu a fe a gdziesz wasza faszystowska młodzież, czyżby była niepewna

autor: Jakub Szela, data nadania: 2008-12-30 15:48:14, suma postów tego autora: 172

Dodaj komentarz