Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

ZKDP: Duży spadek sprzedaży "Faktu" i "Dziennika"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nie wiem co w tym

"Fakcie" takiego fajnego, że ludzie tak to kupują. Ten dziennik (poza tym, że wielu powie że jest głupi) jest po prostu... nudny.

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-05 17:55:25, suma postów tego autora: 3554

Odpowiedź

znajduje się na jednej ze stron - jest nią goła pani drugiej świeżości, która dostarcza czytelnikom "Faktu" niezapomnianych wrażeń na resztę dnia.

autor: jra, data nadania: 2008-07-05 19:03:34, suma postów tego autora: 540

e tam "fakt"

pytaniem jest czemu ludzie kupują "super express"? i to z moich obserwacji zazwyczaj klasa robotnicza?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-07-05 21:06:46, suma postów tego autora: 2714

Chcecie znać zainteresowania elektoratu - czytajcie Fakt i Seperexpress

Więcej się z nich dowiecie o oczekiwaniach i upodobaniach Polaków niż z rozmaitych "Diagnoz społecznych".

autor: west, data nadania: 2008-07-05 21:23:56, suma postów tego autora: 6710

Nie wiem,

dlaczego ten naród nie kupuje co najmniej miliona egzemplarzy Gazety Wyborczej dziennie. Potwornie wysoki poziom, lewicowa wrażliwość... Adam i Piotrek Pacewicz marnują się w tym kraju.

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-05 21:41:46, suma postów tego autora: 20871

No i po co ABCD z tą Wyborczą?

Myślisz, że uważam ją za lepszą od Faktu?

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-05 22:34:22, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

ty może nie, ale inni - tak.
Są tacy, dla których uwielbienie dla Gazety Wyborczej jest wyróżnikiem lewicowości.

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-05 22:51:02, suma postów tego autora: 20871

Szczerze mówiąc

to z dzienników to naprawdę nie ma czego czytać.

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-05 23:00:20, suma postów tego autora: 3554

...

"Są tacy, dla których uwielbienie dla Gazety Wyborczej jest wyróżnikiem lewicowości".
Co mnie bardzo dziwi, choć rzeczywiście tak jest. Co jest aż czasem szokujące dla mnie.

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-05 23:04:43, suma postów tego autora: 3554

no, sorry

Jak dla mnie "Wyborcza" jest najlepszym z dzienników. Taka "Trybuna" jest chuda i droga.O "Rzepie" nie wspomnę. I ja jednak uważam "GW" za coś lepszego od "Faktu" itp. A już najbardziej lubię wydanie łikendowe ze "Świąteczną" i "Obcasami". Właściwie to kupuję TYLKO wydania łikendowe, bo na inne szkoda mi pieniędzy.
Też się możecie przyznać, że czytacie "GW", zrzućcie te maski ortodoksów ;)
Chyba, że "chronicie oczy"...

autor: moskwa, data nadania: 2008-07-05 23:18:39, suma postów tego autora: 605

No może i czytamy, żeby wiedzieć co się krytykuje...

Ale krytycznie czytamy:))) Wcale nie jest dobra, niektóre teksty fatalne.

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-05 23:39:13, suma postów tego autora: 3554

Dobra, przyznam się, czytam "Fakt"...

sąsiad mi daje już "wyczytany". Czytam, bo nauczono mnie, że tak jak jedzenie nie może się zmarnować, tak trza każde słowo pisane chłonąć. A jak jeszcze dane za za darmo!
Jestem na bieżąco z niepospolitym kunsztem dziennikarskim oraz z oczekiwaniami klasy robotniczej i emeryckiej... A te gołe baby są faktycznie nie pierwszej jakości i świeżości.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-07-05 23:45:10, suma postów tego autora: 5956

Ale to się nie ma co wstydzić, że

się czyta. W dzisiejszych czasach co w ogóle nic nie czytają. A co wam nie pasuje w "nie pierwszej świeżości"? Ja tam wolę starsze od siebie.

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-06 00:22:31, suma postów tego autora: 3554

Gezz!!!

To może by my się nadali???
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-07-06 00:47:14, suma postów tego autora: 5956

Pewnie tak

:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-07-06 01:49:05, suma postów tego autora: 3554

przyszedł ten czas

na lewica.pl trzeba otworzyć dział towarzyski

na pewno zapełni sie ogłoszeniami w stylu "młody, przystojny marksista bez nałogów pozna panią o poglądach nie odbiegających zbytnio od trockizmu" :D

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-07-06 14:51:04, suma postów tego autora: 2714

E tam

Ja nie slysze nie znam zbyt wielu lewicowców, którzy cenili by sobie wyborczą. Za to w necie jest sporo osób, często występujących anonimowo, którzy podniecają się redaktorem Kalukinem. To pewnie tych lewaków abcd mial na mysli.

autor: Saint_Just, data nadania: 2008-07-06 15:43:44, suma postów tego autora: 201

Saint-Just,

Wobec tego, warto, żebyś poznał środowisko Le Monde Diplomatique. Edycja polska

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-06 16:10:56, suma postów tego autora: 20871

Zgliczyński,

czyli dyrektor publikacji w "LMD", jakieś dwa numery temu szydził z "Wyborczej", że dopóki pisał o antysemityzmie(ulubiony temat "GW"), to chętnie go tam publikowali, ale gdy tylko zaczął pisać teksty o izraelskim kolonializmie i ucisku Palestyńczyków, to nagle sam został ekstremistą, antysemitą itd. Więc to chyba nie świadczy o sympatii "LMD" do "GW".

Co najwyżej są tacy, którzy odwrotnie - będąc w "GW" sympatyzują z Książką i Prasą, jak np. Orliński, który czasem publikuje recenzje książek wydawanych w bibliotece "LMD" (jak mu Michnik i Kurski łaskawie pozwolą).

autor: jra, data nadania: 2008-07-06 18:10:09, suma postów tego autora: 540

A jakie to są "poglądy nie odbiegające zbytnio od trockizmu", Pracodawco Zdzierco?

W "Fakcie" o tym nie pisali, a sąsiad "wybiórczej" nie kupuje.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-07-06 23:11:59, suma postów tego autora: 5956

jra,

tekst, na który się powołujesz, przypomina mi pretensje Gustawa do Maryli. Sparafrazujmy je po trosze, a wszystko będzie pasować:
Gazeto! Puchu marny! Ty wietrzna istoto!
Postaci twojej zazdroszczą anieli,
A duszę gorszą masz, gorszą niżeli...
Przebóg! Tak ciebie oślepiło pismo za Bujaka złoto
I Krytyki politycznej świecąca bańka, wewnątrz pusta!
Jak widzisz, żale do ukochanej kobiety (albo gazety), związane z tym, że wybrała ona innego, bynajmniej nie negują głębi żywionych do niej uczuć. Raczej przeciwnie.

autor: ABCD, data nadania: 2008-07-06 23:37:33, suma postów tego autora: 20871

...

Jak łatwo sprawdzić, Orliński jest zarazem prominentnym dziennikarzem "Wyborczej", jak i założycielem i stałym współpracownikiem "Lewą Nogą". Takich przypadków bliskich związków personalnych gazety prowojennej i neoliberalnej z "radykalną lewicą" jest w tym przypadku więcej - na łamach "Lewą Nogą" i zarazem "Wyborczej" regularnie pojawiają się np. takie osoby jak Rafał Pankowski i Artur Domosławski.

autor: Durango 95, data nadania: 2008-07-07 13:31:57, suma postów tego autora: 3848

zdesperowana Hyjdlo,

są to poglądy jakie mają trockiści z kilkoma jednak drobnymi różnicami. O to jakie poglądy mają trockiści polecam spytać najbliższego trockistę.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2008-07-08 12:44:18, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz