Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Mińsk Mazowiecki: Manifestacja lokatorów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przyłącz się i pomóż!

W każdą niedzielę kancelaria Sprawiedliwości Społecznej organizuje szkolenia z prawa mieszkaniowego, form ochrony lokatorów itp. Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów również bierze w nich udział. Zapraszamy wszystkich, pragnących się dowiedzieć, jak na drodze prawnej próbować pomóc zagrożonym bezdomnością, pomóc eksmitowanym do baraków czy sprywatyzowanym wraz ze swoją kamienica.
Te szkolenia naprawdę dużo dają. Często uczestnicy/czki opowiadają o swoich indywidualnych przypadkach i jak sobie radzą/radzili. To np. na jednym z dwóch poprzednich spotkań dowiedziałam się, że jest nadzieja dla tych, którzy zastraszeni i niedoinformowani podpisali niekorzystne dla siebie umowy notarialne, „podkładając się” i sami rezygnując z prawa do swojego mieszkania bez prawa własności do lokalu zastępczego.
Kolejne szkolenie:
Niedziela, 19 października, g. 16:00
Adres: ul. Nowogrodzka 4/róg Brackiej
(korzystamy gościnnie z sali konferencyjnej Unii Pracy, wejście przez bramę i podwórze od strony ul. Brackiej = placu budowy).
W tą niedzielę najprawdopodobniej będziemy mieli okazję porozmawiać z zaprzyjaźnioną z nami panią komornik. Kto jak to, ale osoba, wykonująca ten zawód, jest niewątpliwie skarbnicą wiedzy. Zapraszamy!

autor: Kaska Matuszewska, data nadania: 2008-10-14 15:42:31, suma postów tego autora: 5

.

Świetnie, że MIŃSK MAZ. walczy

autor: Bury, data nadania: 2008-10-14 19:37:46, suma postów tego autora: 5751

Bury,

oczywiście że świetnie, szkoda że inne miasta często bywają mniej bojowe.
Ale nawet skład zrobił wrażenie: KSS, WSL, NL, LA. Tylko ta UP trochę nie za bardzo.

Kasia, szkoda że tylko w Warszawie to się odbywa, w innych miastach też by się przydało coś takiego.

autor: Getzz, data nadania: 2008-10-15 15:43:35, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

ja bym tym UP się nie przejmował - zdechły trup ;)

autor: RB, data nadania: 2008-10-15 17:13:04, suma postów tego autora: 78

Getzz

Przecież możesz organizować w swojej Litzmannstadt.

autor: Bury, data nadania: 2008-10-15 18:30:39, suma postów tego autora: 5751

Autorzy newsa

Autorzy newsa piszą:"Policjanci próbowali zastraszyć mieszkańców przybyłych na demonstrację przekonując ich, że zgromadzenie jest nielegalne." Czy informacja, że zgromadzenie jest nielegalne jest faktycznie straszeniem?

autor: kwak, data nadania: 2008-10-15 18:57:23, suma postów tego autora: 1207

kwak,

partyzantka też była nielegalna. Albo inaczej - Kuroń i Michnik też występowli przeciwko "prawu".

autor: Bury, data nadania: 2008-10-15 21:13:55, suma postów tego autora: 5751

Kwak,

Zgromadzenie było legalne a policja próbowała wystraszyć uczestników dezinformując ich, chcąc wystraszyć przy pomocy kłamstwa. Prawo do zgromadzeń jest jednym z podstawowych praw obywatela, więc to co robili było, po raz n-ty, łamaniem prawa przez władze w Mińsku Mazowieckim. Nie wiem czy masz taką świadomość ale TK niedawno orzekł, że niekonstytucyjne jest żądanie aby ludzie chcący zorganiozować zgromadzenie zwracali się do władz z prośbą o pozwolenie - teraz demonstarcja jest legalna jeśli POWIADOMISZ władze.I przestała wchodzić w grę odmowa jakiegoś zarządu dróg. Władze mogą oczywiście zakazać organizacji zgromadzenia ale tylko jeśli twierdzą, że zagrozi ono czyjemuś życiu, zdrowiu lub mieniu.

autor: A.N., data nadania: 2008-10-15 23:44:42, suma postów tego autora: 407

Pewnie by można Bury.

Ale nie wiem po co ta ironia, przecież chyba akurat Ty też cenisz sobie lokalny patriotyzm. Ja nie widzę w tym nic złego.

autor: Getzz, data nadania: 2008-10-16 16:27:36, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

ale gdzie tu jest ironia??????

autor: Bury, data nadania: 2008-10-16 21:24:35, suma postów tego autora: 5751

Sorry.

Źle zrozumiałem.

autor: Getzz, data nadania: 2008-10-17 07:09:26, suma postów tego autora: 3554

Mińsk gniewnych ludzi - videorelacja


Mińsk gniewnych ludzi - videorelacja:

http://pl.youtube.com/watch?v=pX039ySjI0M



autor: krik, data nadania: 2008-10-17 10:34:42, suma postów tego autora: 1649

Dodaj komentarz