Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piaseczny: Dyktatura dwóch partii

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Co złego w tym, że ludzie coraz więcej konsumują?

Przecież o to powinno chodzić nam wszystkim... Ważne tylko, żeby nie było wykluczonych z tej konsumpcji... A że rząd sprzyja korporacjom- ale przecież korporacjom zalezy na wzroście konsumpcji, więc sprzyjanie korporacjom sprzyja społeczenstwu...

Lewica musi uważać z krytyką korporacji. Bo w cieniu tej krytyki jest ortodoksyjny liberalizm, który preferuje prymitywną gospodarkę rządzoną przez drobnych cwaniaków-wyzyskiwaczy.

autor: Luke, data nadania: 2008-11-04 08:19:32, suma postów tego autora: 1782

Konsumpcjonizm nie, popyt tak

Zauważcie schizofrenię lewicy która raz krytykuje konsumpcjonizm po to tylko aby w innym artykule domagać się od rządu środków stymulujących popyt aby pobudzić gospodarkę. Innymi słowy, kapitalizm NIGDY nie spełni oczekiwań prawdziwego lewicowca, nieważne czy ludzie są biedni czy bogaci, zawsze jest źle.

autor: jliber, data nadania: 2008-11-04 08:33:34, suma postów tego autora: 4329

Odnośnie sytemu wyboczego w Polsce

Jak powszechnie wiadomo wybory jak i sam demokracja nie jest tania.
Czy nie uważacie, że uczciwie by było aby z demokracji korzystali tylko Ci co ją finansują tj. podatnicy oraz osoby będące na emeryturze oraz ręciści.
Co więcej skoro mamy 3 stopniową skalę podatkową to powinna ona znaleźć odzwierciedlenie w głosowaniu tj. osoby płacące 3 najwyższa stawkę podatkową miały by 3 głosy, osoby z 2 stawki miały by 2 głosy, osoby z 1 najniższej stawki mieli by 1 głos.





autor: Cud2, data nadania: 2008-11-04 10:04:00, suma postów tego autora: 3207

Luke:


"Co złego w tym, że ludzie coraz więcej konsumują? Przecież o to powinno chodzić nam wszystkim"

Wyobraź sobie Luke, że nie wszystkim chodzi o bycie born to shop.



autor: Bury, data nadania: 2008-11-04 12:47:52, suma postów tego autora: 5751

Cud2

A czemu nie wg. klucza umysłowego? Prosty test z wiedzy ogólnej i ze zdolności kojarzenia. Naiwność jest cechą niezależną od rozumu, węc to nie gwarantuje "światłości" wyboru, ale w ten sposób zwiększyłoby się siłę głosu ludzi nie mogących patrzeć na polityków wyjątkowo tępych. Promowanie tępakaów to jedna z metod zakulisowo działającego Rządu Światowego. Im nie wystarcza gładysz-pustak w stylu Kwaśniewskiego albo prostak taki jak Wałęsa. Ideałem jest to co się dzieje w partii republikańskiej w USA. Bush - demencja, McCain - demencja, Pallin - ostatnio francuzcy komicy zadzwonili do niej i zrobili sobie takie jaja na jakie pozwoliłaby tylko kompletna kretynka. To przypadek, że idioci robią kariery w polityce? Oczywiście, ze nie. Nawet prymitywny aparatczyk musi wiedzieć jak się piąć w górę, jak podgryzać, jak unikać wpadek. W środowisku takich aparatczykó półgłowek Bush przepadł by z kretesem. Tutaj mamy idiotów mianowanych odgórnie. Jak tak dalej pójdzie to pod koniec XXI wieku postawią na stanowisku prezydenta jakieś biedne śliniące się warzywo.

PS. z tymi rencistami to ześ palnął. Niby jak renciści utrzymują państwo? A poza tym: wiesz, że w Polsce wyłudozno wyjątkowo dużo rent? Dlatego mamy niskie bezrobocie, choć wskaźnik zatrudneinia jest u nas niższy o 10-15% niż w USA albo Szwecji - krajach z bezrobociem rzędu 5%. Paradoks... Dodaj do tego wcześniejsze emerytury i masz skalę rzeczywistego bezrobocia na poziomie 20%-25%. Ale to tak nawiasem pisząc.

autor: Panek, data nadania: 2008-11-04 14:03:37, suma postów tego autora: 896

Wybór?

McCain zakłada możliwość ataku na Iran. Obama również.
McCain chce zwiększyć kontyngent wojskowy w Afganistanie. Obama również.
McCain popierał w przeszłości atak USA na Irak. Obama również.

Barrack Obama mówi, że w przypadku jego zwycięstwa nie będzie kontynuacji skompromitowanej polityki George'a W. Busha. McCain również.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2008-11-04 15:53:05, suma postów tego autora: 2157

Swietny artykuł

Oczywiście że USA nie są państwem demokratycznym choćby z tego względu że jest tam dyktatura 2 partyjna i nietylko.
Ale najbardziej żałosne jest to że polskie media uparcie twierdzą że to najlepsza demokracja na świecei(sic)co więcej twierdzą że polska powinna się wzorować na demokracji amerykańskiej.Donald szybko to kupił i już dawno zapowiedział że będzie dązył do wprowadzenia okręgów 1 mandatowych na wzór USA oczywiście.Czy to nie jest żałosne?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2008-11-04 17:44:53, suma postów tego autora: 1003

Dyktatura burżuazji

W USA dwa główne obozy polityczne (Demokraci i Republikanie) tylko dzięki wydatnej pomocy burżuazji zachowują taką siłę i poklask w równie zmanipulowanym jak nasze, społeczeństwie.
Pozycja tych dwóch największych obozów politycznych w USA jest zdecydowanie zależna od sympatii mediów, znajdujących się w prywatnych rękach, wielkich magnatów finansowych.

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2008-11-04 18:11:42, suma postów tego autora: 800

P. Kończyk,

otóż to!

autor: _Michal_, data nadania: 2008-11-04 18:27:37, suma postów tego autora: 4409

Paweł Kończyk

Obama nie popierał wojny w Iraku i nic nie słyszałem, by popierał pomysł zbrojnego ataku na Iran.

autor: V.C., data nadania: 2008-11-04 19:31:19, suma postów tego autora: 1123

Panek,

To chyba było w "Harrison Bergeron" Kurta Vonneguta, nie pamiętam czy w filmie czy w powieści, scena jest genialna jak gremium się zastanawia kogo społeczeństwo ma wybrać na prezydenta spawacza czy kogoś innego... zawsze ona kojarzy mi się z Wielkim Elektrykiem. Chętnie bym obejrzał to jeszcze raz, Ciekawe czy burżuazyjna TV by to puściła.

Ta Pallin to chyba alaskańska libertarianka.

autor: As, data nadania: 2008-11-04 20:18:24, suma postów tego autora: 95

V.C.

Obama nie wyklucza ataku na Iran, gdyby się okazało, iż ten posiada broń atomową.

Mam mały zgryz związany z ewentualnym zwycięstwem Obamy. No bo gdyby wygrał McCain, cały czas byłby pod obstrzałem lewicowych mediów, a Michael Moore być może nakręciłby o jego rządach swój kolejny krytyczny film.
A kto będzie rozliczał Obamę, jeśli okaże się jastrzębiem?

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2008-11-04 21:05:05, suma postów tego autora: 2157

P.S.

Z poparciem Obamy dla inwazji na Irak w 2003 roku przesadziłem. Nie popierał.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2008-11-04 21:07:55, suma postów tego autora: 2157

Jedno jest pewne

Ze sceny schodzi dyktator. Prezydent po przegranych, ale sfałszowanych w 2000 roku przez brata Jeba - gubernatora Florydy - wyborach.

Jest w USA organizacja, do której należy znany aktor i reżyser Tim Robbins, która chce postawić George'a W. Busha przed sądem za zbrodnie wojenne. Zebrała już za tym wnioskiem milion podpisów. Może im się uda. Chciałbym, żeby im się udało. Ten kraj potrzebuje wstrząsu.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2008-11-04 21:50:54, suma postów tego autora: 2157

'korporacjonizm', antykomunizm, populizm, militaryzm...

W ankiecie wyborczej chciałem zagłosować na kandydata bostońskich miłośników "holenderskiej herbatki" ;-) - zgodnie z zasadą: nie będzie lepiej, ale za to śmieszniej. Skoro się jednak nie da, to wybrałem inne kuriozum, konserwatywnego "homofoba" z Partii.. Libertariańskiej, Boba Barra :-)

Swoją drogą niezwykle obiecujący wydał mi się kandydat Brian Moore, ze względu na chęć "zrealizowania programu socjalistycznego, co oznacza bezpłatną opiekę zdrowotną dla wszystkich i tanie mieszkania dla najuboższych". To taki socjalizm minarchistyczny ;-)

Luke:
"Co złego w tym, że ludzie coraz więcej konsumują? Przecież o to powinno chodzić nam wszystkim... Ważne tylko, żeby nie było wykluczonych z tej konsumpcji... A że rząd sprzyja korporacjom- ale przecież korporacjom zalezy na wzroście konsumpcji, więc sprzyjanie korporacjom sprzyja społeczenstwu..."

Bo od tego się tylko tyje, a rozumu, jak widać, nie przybywa...

"Lewica musi uważać z krytyką korporacji. Bo w cieniu tej krytyki jest ortodoksyjny liberalizm, który preferuje prymitywną gospodarkę rządzoną przez drobnych cwaniaków-wyzyskiwaczy."

Tak jest. Najlepiej żeby państwo z podatków pobieranych od przeciętnych obywateli i *drobnych cwaniaków* dotowało korporacje i banki, a wtedy będzie mnóstwo "miejsc pracy" i "dobra" (czyli "dóbr", które z ilości przeszły w jakość) do konsumowania. Politycy z korporacjami podpiszą jeszcze antywykluczeniowe "programy lojalnościowe" i będzie wspaniale ;-)

Na mój paaaniczny *lęk* przed "ortodoksyjnymi liberałami" i "cwaniakami-wyzyskiwaczami" chce mi pan doktor zaaplikować Prozac od Eli Lilly & Co.?! Nie, dziękuję!

Cud2:
"Czy nie uważacie, że uczciwie by było aby z demokracji korzystali tylko Ci co ją finansują tj. podatnicy oraz osoby będące na emeryturze oraz renciści.
Co więcej skoro mamy 3 stopniową skalę podatkową to powinna ona znaleźć odzwierciedlenie w głosowaniu tj. osoby płacące 3 najwyższa stawkę podatkową miały by 3 głosy, osoby z 2 stawki miały by 2 głosy, osoby z 1 najniższej stawki mieli by 1 głos."

Jestem za, bo:
- po pierwsze, nie będąc demokratą nie będę podlegał jej prawom. Jako komunista zniosę własność prywatną, jako nazista wprowadzę czystość rasową, a jako idiota zapytam: czy ktoś juź policzył głosy? Zbuduję taką wojenną panarchię :-)

- po drugie. W ten sposób ludzie łatwiej i szybciej zrozumieją na czym ten system właściwie polega. I zaręczam Ci, że ich wnioskiem nie będzie: "muszę dużo pracować, żeby móc zagłosować na mojego kandydata, który przeprowadzi miłe mojemu sercu reformy" :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2008-11-04 22:35:51, suma postów tego autora: 3566

@Panek

A czemu nie wg. klucza umysłowego? Prosty test z wiedzy ogólnej i ze zdolności kojarzenia.

Polecam książkę Janusza Zajdla „Limes inferior".
Książka przedstawia społeczeństwo klasowe oparte na wiedzy tj. im większe zdolności intelektualne tym lepsza klasa społeczna, lepsza praca i lepsze zarobki.

autor: Cud2, data nadania: 2008-11-05 08:14:31, suma postów tego autora: 3207

@Czerwony Adam,

Donald szybko to kupił i już dawno zapowiedział że będzie dązył do wprowadzenia okręgów 1 mandatowych na wzór USA oczywiście.Czy to nie jest żałosne?

Okręgi jednomandatowe to szansa na głosowanie na konkretne osoby a nie partie.
Okręgi jednomandatowe to tak, że koniec tzw. listy krajowej.

autor: Cud2, data nadania: 2008-11-05 08:18:14, suma postów tego autora: 3207

Cud2

Od wyborów parlamentarnych w 2001 roku NIE MA LISTY KRAJOWEJ.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2008-11-05 09:29:16, suma postów tego autora: 2157

@Paweł Kończyk,

Dziękuję za informację. Nie wiedziałem.

autor: Cud2, data nadania: 2008-11-05 10:34:29, suma postów tego autora: 3207

Dodaj komentarz