Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

ZSP organizuje Konkurs na Najgorszych Pracodawców

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Super inicjatywa!

Gratuluję pomysłu!:) Sam o czymś takim myślałem.

autor: fancom, data nadania: 2008-12-01 00:03:10, suma postów tego autora: 1424

...

Pomysl dobry, realizacja niszowa.

autor: Marek, data nadania: 2008-12-01 00:18:34, suma postów tego autora: 1715

Będę promował "pracodawców państwowych"

... To oni, mając nadzieję na "ochłap" z prywatyzacji starają się doprowadzić przedsiębiorstwa do jak najszybszej upadłości ,kosztem zatrudnianych pracowników!
Wbrew pozorom ,to w państwowych zakładach pracy najczęściej łamie się porozumienia i kodeks pracy, bo sądy i tak wyrokują na ich korzyść, (kapitału), a decydenci firm powiązani z biznesem, spijają tylko śmietankę z własnych decyzji, nie podlegając rzadnej odpowiedzialności za taki stan rzeczy !

autor: Dracul, data nadania: 2008-12-01 03:51:57, suma postów tego autora: 341

Słaby pomysł z praktycznego punktu widzenia.

Kiedyś do redakcji LBC doszła prośba żeby opbulikować listę najbiedniejszych Polaków. I jest to trudne bo jak dotrzeć czy Zenon X. ma 120 zł a Zeon B. aż 137 zł? Poza tym ich liczba jest duża.

Tak samo z pracodawcami, o wiele łatwiej znaleźć tych najlepszych:)

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-12-01 10:10:10, suma postów tego autora: 2743

Motyw muzyczny konkursu

Zapraszam do posłuchania motywu muzycznego konkursu, "Pracodawca" zespołu Syndrom Kreta:
http://cia.bzzz.net/files/Pracodawca.mp3

autor: XaViER, data nadania: 2008-12-01 10:30:05, suma postów tego autora: 352

Kiedyś byłam przeciw tej akcji, teraz jestem ZA...

Jako matka uważam, że należy przede wszystkim nagradzać, nawet za błahostki, a karać rzadko lub przymykać oczy oraz tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć...
Niestety, nasi "pracodawcy" to banda rozwydrzonych wyrostków, którym należy się "poprawczak". Albo się poprawią, albo "stoczą" i szlag trafi ich "rozbójnicze interesy".
Trzeba zacząć czyścić tę stajnię Augiasza. Taki "konkurs" to szansa dla "pracobiorców" na cywilizowane traktowanie i wynagradzanie...
Pierwsze koty za płoty Szanowni Syndykaliści. Wasza inicjatywa ma u nas olbrzymie pole do popisu, niestety. I może być i śmiesznie i straszno, a na pewno bardzo interesująco...
Brawo!!!

autor: Hyjdla, data nadania: 2008-12-01 12:02:23, suma postów tego autora: 5956

Pomysły całkiem dobry

życzę powodzenia w realizacji. Jeśli będzie dobrze nagłośnione to może się udać.

autor: Partyjny beton, data nadania: 2008-12-01 14:33:34, suma postów tego autora: 185

dobre, ale

przydałby sie jeszcze patronat tvn cnbc biznes albo lewiatana heh

autor: lexy, data nadania: 2008-12-01 14:34:46, suma postów tego autora: 11

fajna akcja

To jest prawdziwy front walki, a nie jakieś tam (aż szkoda gadać co).

autor: Bury, data nadania: 2008-12-01 15:54:23, suma postów tego autora: 5751

Odzew

Cytując Wałęsę: ( jakoś postaram się przeżyć ten upadek, bo czyż mozna upaść już niżej cytując Wałęsę), podpisuję się pod tą inicjatywą "obiema ręcami". A tak na serio, to pomysł wart, by podyskutować nad jego szczegółami. Z pozdrowieniami.

autor: poznańczyk42, data nadania: 2008-12-01 21:36:15, suma postów tego autora: 7

do xaviera

słuchaj, a koleś, który w ramach zupełnie lipnej działalności "ekologicznej" zatrudnia od lat stażystów i tylko stażystów (naganianych z urzędu pracy; zazwyczaj pracuje u niego od 2 do 4-5 osób), którzy robią za niego wszystko, od składania gazety po organizowanie rautów, nie dostając od niego ani grosza, w dodatku będąc przez niego często poniżanymi (obgadywanie przy innych pracownikach, głupie uwagi, itp.) i zwodzonymi pełnym zatrudnieniem lub choćby współpracą na umowy, czy taki koleś się kwalifikuje do nagrody? :-) pytam, bo w regulaminie konkursu są tylko wyszczególnione ewidentne przypadki (tzn. łamanie prawa pracy), a nie ma punktu, który pozwalałby zgłosić chuja-kapitalistę, który nadużywa luk w prawie (wspomniane jechanie na pracy stażystów). odpisz, bo się ludzie mnie dopytują i chcę się poskarżyć :-)

autor: rote_fahne, data nadania: 2008-12-01 22:56:50, suma postów tego autora: 1805

Dla porządku : "zatrudniciel"

Wszyscy pracodawcy są "najgorsi". Dobry może być jakiś zatrudniciel.

autor: zdzi, data nadania: 2008-12-02 12:10:51, suma postów tego autora: 183

Słusznie Zdzi

Ja prywatnie i publicznie w tekstach uzywam juz tylko słowa zatrudniciel.

autor: red spider 666, data nadania: 2008-12-02 12:24:09, suma postów tego autora: 1549

Oczywiście, że zatrudniciel.

Mnie na przykład pracodawca źle się kojarzy, z jakąś wielkopańską pseudołaskawoscią dla "plebsu", może to głupie, ale tak właśnie mi się kojarzy.

autor: Getzz, data nadania: 2008-12-02 13:20:30, suma postów tego autora: 3554

rote

Kwalifikuje się. Niech przysyłają zgłoszenie z dokładnym opisem.

autor: XaViER, data nadania: 2008-12-02 14:41:10, suma postów tego autora: 352

xavier

oki, już przekazałem namiary na konkursową stronę.

autor: rote_fahne, data nadania: 2008-12-02 16:40:39, suma postów tego autora: 1805

Dodaj komentarz