Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szwecja: Lewica za bojkotem Izraela

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

to jest chore

proponuje również bojkot sportowców z usa, wielkiej brytanii, polski, japonii, chin, itp...nie ma co się ograniczać.

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-01-15 15:40:13, suma postów tego autora: 1805

Stara miłość

elit politycznych Szwecji do "18" (A.H.) i jego poglądu na świat nie rdzewieje.

autor: ABCD, data nadania: 2009-01-15 16:10:01, suma postów tego autora: 20871

Aczkolwiek,

18 musiał wpuścić sportowców pochodzenia żydowskiego na olimpiadę berlińską.

autor: ABCD, data nadania: 2009-01-15 16:13:12, suma postów tego autora: 20871

Song For Gaza...


Polecam:

http://www.michaelheart.com/Song_for_Gaza.html


autor: krik, data nadania: 2009-01-15 16:48:34, suma postów tego autora: 1649

porywająca pieśń

taka nowa wersja MY ZE SPALONYCH WSI MY Z GŁODUJĄCYCH MIAST...

autor: nana, data nadania: 2009-01-15 17:27:30, suma postów tego autora: 4653

tak na przyszłość

Może rozważcie zbudowanie bloków tematycznych. Ja osobiście jestem za dobrym informowaniem o sytuacji w Strefie Gazy i jej reperkusjach (bo mainstream położył złowrogi szlaban informacyjny), ale jednak portal jest wielotematyczny i szkoda by odbywało się "floodowanie" jednym tematem. mógłby być np. baner obok pt. "sytuacja w Palestynie". Każdy temat powtarzający się czesto i wywołujący gorące dysksuje mógłby miec taki baner.

autor: Panek, data nadania: 2009-01-15 18:06:31, suma postów tego autora: 896

ABCD

Równie dobrze można by powiedzieć: stara miłość ABCD do Bush'a nie rdzewieje.

autor: RRRadykał, data nadania: 2009-01-15 18:15:03, suma postów tego autora: 1084

ABCD

nie zapominaj, że na olimpiadzie w Berlinie jedna blond Żydówka, obywatelka III Rzeszy zdobyła złoto w lekkiej atletyce dla swojej Ojczyzny:) Nie będzie dane zobaczeć Żydom z Izraela ziemi obiecanej Polaków z czasów PRL:)

autor: anarcha, data nadania: 2009-01-15 20:16:22, suma postów tego autora: 113

ABCD

Wyglupiasz sie, czy na serio oskarzasz wszystkich krytykujacych dzisiejszy Izrael o historyczne przywiazanie do nazizmu ? Norwegom wypomniales Quislinga, ktorego sie do dzis wstydza ( wiem z pierwszej reki ) chociaz jego najwiekszym sukcesem bylo zaledwie 2 % glosow w wyborach w 36-tym ( o ile sie nie myle ). Szwedzi rzeczywiscie nie moga sie pochwalic bohaterskim oporem w czasie II wojny, ale Zydow akurat uratowalo sie ucieczka do Szwecji wielu. Chociazby te 40 000 przemycone z Danii....
A swoja droga to podoba mi sie trafne nawiazanie do apartheidu.

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2009-01-15 21:10:15, suma postów tego autora: 368

przynajmniej Szwedzi nie musza się wstydzić

mają naprawde lewicową socjaldemokracje.W Polsce tak zwana lewica nie miała odwagi potępić zbrodni faszystowskiego reżimu syjonistów.SLDowcy gadali tylko o "winie obu stron" i "prawie do obrony" czyli powtarzali umiarkowaną weresje amerykańskiej propagandy

autor: Mao, data nadania: 2009-01-15 21:19:15, suma postów tego autora: 201

Tak zgadza się

Szwedzka Partia Lewicy (dawna Komunistyczna Partia Szwecji do lat bodajże 90 używająca nazwy Partia Lewicy- Komuniści) która w 1936 animowała szeroki ruch współpracy z republikańską Hiszpanią a w 1941 roku wzywała do czynnej obrony szwedzkiej neutralności i sprzeciwiała się przepuszczaniu hitlerowców podczas agresji na ZSRR to skrajni hitlerowcy!

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-01-15 21:21:44, suma postów tego autora: 2743

co za bzdura

a dlaczego tylko sportowców bojkotować? nie lepiej naukowców, artystów - nie byłby lepszy efekt polityczny, co? a na końcu rozpętać kampanię przeciwko... sałatce żydowskiej! ludzie opamiętajcie się.

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-01-15 21:39:27, suma postów tego autora: 1805

A. Warzecha

To sie chwali. Ale, nie jestem obeznany za bardzo w dokonaniach szwedzkich komunistow - antyfaszystow w latach 1939-1940. Co robili, jak Hitler do spolki ze Stalinem atakowal Polske, albo pozniej jak zaatakowal Francje?

autor: wojtas, data nadania: 2009-01-15 22:23:48, suma postów tego autora: 4863

Wojtas,

akurat kto jak kto ale SKP (podobnie zresztą jak polscy komuniści) nie przyjęli entuzjastycznie Paktu Ribbentrop-Molotow.

Zresztą popierali ZSRR w wojnie przeciwko Finlandii, gdzie to ten okres przyjmuje się za początek fińskiego krytycznego sojuszu z III Rzeszą.

Okres Ribbentrop-Molotow SKP, była neutralna i nie przyjmowała stanowiska jak niektóre partie (np. KP USA) które wręcz bardziej popierały bardziej III Rzeszę niż USA bądź Wielką Brytanię.

Wiem, Wojtas że lubisz przysrac komunistom i mówie to bez złośliwości, ale miałem na celu udowodnic że pisanie że posłowie szwedzkiej Partii Lewicy, inspirują się Adolfem Hitlerem w sprzeciwie wobec polityki Izraela wobec Palestyny jest absurdem i to że SKP zajęła nader poprawne stanowisko wobec Paktu Ribbentrop-Molotow ma niewielkie zn aczenie.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-01-15 23:40:47, suma postów tego autora: 2743

A. Warzecha

Moze nie byli entuzjastami, ale jakos zadnych dzialan nie podejmowali? Byly jakies demonstracje? Bojkoty?

A sojusz Finlandii z III Rzesza NIE ZACZAL sie w 1939. Skad masz te informacje?

Nie twierdze, ze Partia Lewicy jest antysemicka, czy cos tam. Czepilem sie tylko tego "konsekwentnego antyfaszyzmu" finaskich komunistow, ktorzy dziwnym trafem, w pewnym specyficznym momencie wiedzieli ze maja siedziec cicho.

autor: wojtas, data nadania: 2009-01-16 09:55:15, suma postów tego autora: 4863

errata

Mialo byc "szwedzkich komunistow"

autor: wojtas, data nadania: 2009-01-16 10:26:39, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

bo w Kominternie trzeba było siedzieć cicho :-) Dowodem choćby biografia Deutschera.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-01-16 10:32:24, suma postów tego autora: 4409

A. Warzecha

Pare faktow odnosnie konsekwentnych antyfaszystowskich komunistow z Szwecji:

- wrzesien 1939 KC szwedzkich komunistow przyjmuje deklaracje popierajaca pakt Ribentrop - Molotow

- po agrecji III Rzeszy na Norwegie, opowiada sie za neutralnoscia, zas zaczela wspierac norweski ruch oporu. Tyle, ze dopiero w 1941, ciekawe dlaczego :-)

autor: wojtas, data nadania: 2009-01-16 10:32:29, suma postów tego autora: 4863

A. Warzecha - ciekawe rzeczy wypisujesz

Opowiedzenie się Finlandii po stronie III Rzeszy to właśnie skutek radzieckiej agresji i wojny zimowej 1939-1940.
Wojny, w której ZSRR praktycznie nic nie zyskało, a straciło blisko 250 000 ludzi (i około 750 000 rannych). Tych żołnierzy zabrakło, gdy Hitler rozpoczynał plan Barbarossa ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-01-16 11:56:36, suma postów tego autora: 6195

komentarz do rozumowania ABCD

ABCD jedzie po niby postnazistowsich Norwegach, a przemilcza, że to norwescy lekarze byli jednymi z pierwszych zagranicznych lekarzy stykających się z żydowskimi eksperymentami na Palestyńczykach (nowe typy obrażeń po nowych typach broni). Jest bardzo prawdopodobne, że jako Norwegowie udzielili wywiadów w norweskich mediach i większość opinii publicznej była tymi doniesieniami poruszona. Ale to jest za proste wytłumaczenie dla syjonisty. On na forach będzie tropił schizofrenię bezobjawową, spiski antysemickie, mleko matki, antysemickie uwarunkowania kulturowe, antysemityzm przybrany w "syjonizm" (znaki " są tu kluczowe). Najprostsze wytłumaczenie leży poza jego zasięgiem.

autor: Panek, data nadania: 2009-01-16 14:45:18, suma postów tego autora: 896

wojtas

Wiesz co wojtas, Ty sie lepiej przyjrzyj co wyrabiali przed wojna co poniektorzy konserwatysci w Szwecji.

http://en.wikipedia.org/wiki/National_League_of_Sweden

Konserwatysci byli podzieleni co do stosunku wobec Nazistow, co nie zmienia faktu, ze pierwsza mlodziezowka konserwatywna byla pro-nazistowska, zas po wojnie, wiekszosc ich czlonkow stalo sie czlonkami Partii Konserwatysnej.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2009-01-16 16:05:09, suma postów tego autora: 700

Boguslawie

Po pierwsze - rozmawiamy o komunistach, a nie konserwatystach, nie mam pojecia czemu wyskoczyles z tym watkiem

Po drugie - wkleiles mi informacje o jakiejs faszystowskiej organizacji i nazywasz ja konserwatywna

Po trzecie - przejrzalem ten link i jak wol stoi: "The 1930s saw many harsh conflicts within the Conservative movement in Sweden on how to relate to the emerging Nazism. During 1933 the General Electoral Union arranged a number of demonstrations against both Nazism and communism.[citation needed] Arvid Lindman, the leader of the party, clearly stated that Nazis were not accepted within his party."

autor: wojtas, data nadania: 2009-01-16 16:24:33, suma postów tego autora: 4863

B ogusław,

za to teraz wnuczęta jednych i drugich, konserwatystów i komunistów, spotkają się na demonstracji "antysyjonistycznej".
Tylko ich długowieczni dziadkowie mogą tu i ówdzie sobie pozrzędzić.
- Widziałeś, Olofie? Partia Lewicy walczy o idee męczenika za cywilizację nordycką, naszego drogiego "18".
- Niby wszystko w porządku, ale powiedz mi, Magnusie: czy goszyści muszą aż tak przesadzać?

autor: ABCD, data nadania: 2009-01-16 16:27:19, suma postów tego autora: 20871

wojtas

Wojtas, wlasnie tym cytatem udowodniles to co napisalem. Wsrod konserwatystow byl mocny konflikt co do stosunku wobec Nazistow. Jedni byli usposobieni antynazistowsko, drudzy zas byli zwolennikami sojuszu z Hitlerem. Link odnosil sie do pierwszej mlodziezowki szwedzkiej Partii Prawicowej czyli konserwatystow, z ktora partia matka zerwala stosunki. co nie zmienia faktu, ze mlodzi konserwatysci w Szwecji sympatyzowali z Nazizmem, a po wojnie partia ta sie rozplynela gdyz jej czlonkowie przeszli do Konserwatystow, ktorzy ich wczesniej wyrzucili. Jak widac ruch ten byl bardzo podzielony, a wsrod starszych konserwatystow obok oczywiscie przeciwnikow Nazizmu zakonserwowalo sie jednak wielu jego zwolennikow, ktorzy nie odeszli jednak z partii i chetnie po wojnie przyjmowali bylych czlonkow tej bylej mlodziezowki.

@abcd

Jak wytlumaczysz masowe poparcie polskich anysemitow, ktorzy w rozmowach na temat PRL wczesniej czy pozniej powolaja sie na "evil" zydo-komune, dla panstwa Izrael?

Ja mam dwa wytlumaczenia:
- ich nienawisc wobec Arabow jest jeszcze wieksza niz wobec Zydow, wiec w tym konkretnym przypadku "tak bardzo jak nie lubia Zydow, tak bardzo ich popieraja" (autentyczny cytat)
- szukaja sobie alibi, mogac, dzieki poparciu Izraela, odsunac od siebie podejrzenia o antysemityzm.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2009-01-16 19:26:14, suma postów tego autora: 700

Antyjudaizm

Przepraszam, ale przegapiłem ostatnie 100 lat.
Żydzi nie są już bogobójcami? Kościół matka nasza, której autorytetu tak dzielnie, ale obiektywnie prawdziwie, broni ABCD, przez tyle lat się myliła i zwodziła ludzi na manowce?
Bo może tą "prawdą" żywi się ten antysemityzm.

autor: poziomka, data nadania: 2009-01-16 21:15:54, suma postów tego autora: 576

Kompromitacja

Z "obiektywnie prawdziwych" wypowiedzi naszego forumowego mędrka wnioskuję, że jedynymi nieskompromitowanymi partiami są partie prawicowe, no i oczywiście ABCD. I tylko oni powinni się wypowiadać publicznie. Cała reszta ze wstydem powinna zamilknąć.
Pamiętajcie: tylko ABCD nie popełnia błędów.

autor: poziomka, data nadania: 2009-01-17 10:13:12, suma postów tego autora: 576

bojkot to nie jest dobry sposób

na cokolwiek, przyczynia się do tego, że bojkotowani o wiele mniej chcą dialogu i umacniają się w swej wierze, że "cały świat" się na nich uwziął i chce ich nie tyle potępić, ile wytępić.

Trudno znaleźć wiele przykładów skutecznego bojkotu, za to bezskutecznego - bez liku.

Przyjęcie przez Polaków hasła bojkotu Izraela byłoby bezrozumne a przez lewicę - absurdalne.

autor: altstettiner, data nadania: 2009-01-18 13:05:33, suma postów tego autora: 1511

Bogusławie.

Wiec niech Ci bedzie, ze mlodzi konserwatysci zainteresowali sie nazizmem. Ale co to ma do rzeczy i tematu komunistow?
Ja wiem, ze Twoim ulubionym tematem jest kwestia "konserwatyzm, nazizm = dwa bratanki", ale tu akurat ciezko to udowodnic, biorac pod uwage, ze kwestia dotyczy tylko mlodziezowki, wydalonej za swe wolty ideowe z partii. No chyba, ze z podobna surowoscia podejdziesz do lewega skrzydla Partii Pracy i Oswalda Mosleya, tudziez radykalnych socjalistow wloskich z Benito Mussolinim???


autor: wojtas, data nadania: 2009-01-18 13:54:33, suma postów tego autora: 4863

...

http://bjornbrum.blogspot.com/2009/01/solidaritet-med-gaza.html zdjęcia z demonstracji w Sztokholmie.

autor: SzymonM, data nadania: 2009-01-19 10:39:16, suma postów tego autora: 915

Nie napisałem że komuniści szwedzccy byli "konsekwentnie antyfaszystowscy",

ale napisałem że jak na partię działającą zgodnie z wytycznymi Kominternu, zachowała się względnie przyzwoicie.

W kwestii sojuszu fińsko-hitlerowskiego, to istotnie wyraziłem się nie do końca jasno; geneza tego sojuszu leżała u wojny fińsko-radzieckiej, bo powodem tego sojuszu, było właśnie zagrożenie radzieckie.

Zauważył bym na taki fakt, że ABCD, tudzież Wojtas, zawsze chętnie włoży kamyk do lewicowego ogródka, natomiast zawsze pobroni prawej strony. Takie spostrzeżenie.

Natomiast goszystowska choroba ABCD, postępuje, jeśli postkomunistyczna szwedzka PL, to "goszyści" to goszystowskim środowiskiem jest niewątpliwie też i miesięcznik "Dziś" Ś.P postkomunisty Rakowskiego. Jeżeli antysyjonizm jest wyznacznikiem goszyzmu, to goszystą jest też niejednokrotnie publikujący w "Obywatelu", Angka Leu.

Prawdopodobnie ABCD żywi się już jedzeniem trzymanym ciągle na stole by bronić się przed otwieraniem lodówki (która może być już odśrodka, entrystycznie opanowana przez goszystów).

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-01-19 13:03:10, suma postów tego autora: 2743

A. Warzecha

No jesli poparcie paktu RIbbentrop-Molotow to zachowanie przyzwoite...Ja mysle, ze tu nie ma co mowic o zadnych zachowaniach, bo realizowali po prostu wytyczne centrali, a nie slyszalem, zeby w ktorymkolwiek momencie zdobyli sie na samodzielna i niezalezna polityke wbrew jej woli. Wtedy dopiero moznaby mowic, ze zachowali sie porzadnie.

Mam nadzieje, ze za stwierdzeniem o "obronie prawej strony" nie plyna zadne wnioski praktyczne ani sugerstie co do moich pogladow. Jesli napisalem kiedykowliek cos prawicowego to prosze o przypomnienie. Zwaz, ze jest to portal lewicowy, jest tu sporo wariatow twierdzacych, ze np. ze Tockqueville byl faszysta tudziez, ze zbrodnie Pol Pota to naprawde zbrodnie CIA, itp itd. wiec jesli prostowanie tego typu rzeczy to dla Ciebie wspieranie prawicy to niech Ci bedzie... Ale jak dla mnie to zupelnie naturalne, dyskusje w stylu "tak masz racje, neoliberalizm jest beznadziejny" sa srednio rozwijajace.

autor: wojtas, data nadania: 2009-01-19 20:24:10, suma postów tego autora: 4863

bojkot bo co innego

powracajac do tematu. porownywanie bojkotu prowadzonego przeciez w obronie ofiar, do powtorki nazizmu, jest wlasnie jego wyrazem, podonie zreszta jak przeswiadczenie ABCD o jego niepodwazalnym autorytecie. polska ma najwieksza ilosc laureatow sprawiedliwy wsrod narodow swiata, wiec argument o ryzyku polskiego bojkotu moze byc wazny tylko dla ignorantow. lewicaa ktora nie wypowiada sie chocby za ofiarami danej agresji jest niewarta tego miana, bo chyba o kosmicznej dysproporcji sil miedzy cywilami palestynskimi, a armia izraelska finansowana przez pentagon nikt przy zdrowych zmyslach nie ma watpliwosci

autor: redstar17, data nadania: 2009-01-20 23:33:09, suma postów tego autora: 16

Dodaj komentarz