Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szymański: Nie potrafię przebaczyć zwierzchnikom

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Te problemy Kościoła

są powszechnie znane.I rzeczywiście biskupi większy
nacisk kładą na tuszowanie skandali niż na niedopuszczaniu
do nich. Chociażby poprzez tworzenie profilu psychologicznego
kandydatów na kleryków. Ale przy gwałtownie spadającej
liczbie powołań - byłby to może krok samobójczy.
Ta praktyka ukrywania tych przestępstw, przenoszenia
winowajców na inne parafie gdzie grzeszą dalej, bierze się
być może z tego, że zwierzchnicy sami nie są bez winy
bo uważają taki czyn za grzech mniejszy.

autor: tarak, data nadania: 2009-02-28 11:25:50, suma postów tego autora: 2961

Ciekawy artykół

Wiem że jest taka sytuacja ze jak coś złego zrobi ksiądz to odrazu prubuje się ukryć prawde,

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-02-28 11:34:43, suma postów tego autora: 1003

:)

dedykuję go wojtasowi:)

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-02-28 13:18:50, suma postów tego autora: 275

Przemyslawie

Dziekuje za pamiec, tylko nie bardzo rozumiem, czemuz ma sluzyc ow wywiad i czemu akurt mnie go dedykujesz. Czyzbym negowal kiedykolowiek fakt, iz w Kosciele zdarzaja sie pedofile?

Jak znam zycie, to sluzy Ci on traydyjnie juz na wysnucie nieuprawnionych wnioskow,ze Kosciol to banda pedofili, ze wszyscy ksieza to pedofile, etc. Na dokladnie tej samej podstawie ja moglbym dosc do wniosku na przykladzie skandali pedofilskich na lewicy (chociazby belgijski lider socjalistow Di Rupio, czy Cohn Bendit, ze to lewica sklada sie z samych pedofili.

Jest jednakze pewna roznica - pedofila ksiezy to razace zlamanie wszelkich katolickich norm i zasad. A pedofilia na lewicy? Z tym bywa roznie. Jak wiemy MLK pedofile popiera, Cohn Bendit jest nawet z niej dumny, a taka Claudia Roth ex-bojowniczka RAFu zasaida w niemeickim pedofilskim stowarzyszeniu.

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 15:37:35, suma postów tego autora: 4863

wojtas

to z sympatii dla Ciebie:)
Nie mówie i nigdy nie mówiłem , że Kościół to badna pedofilii , ale że to chory system na który hierarchowie nie reagują!
Więcej, w grudniu pisałem o pieknej akcji Koscioła w Krakowie- tzw "okno zycia" choc u kolegów popadłem w niełaskę..

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-02-28 15:53:16, suma postów tego autora: 275

Nobliwa instytucja

z hierarchizowaną strukturą organizacyjną i z skamieniałymi obyczajami musi być źródłem patologii. Dlatego każdy, kto nie chce być nią dotknięty po prostu kontaktu z nią musi unikać. I tak też wielu coraz częściej czyni z oczywistym pożytkiem dla siebie i swoich bliskich. Niestety autor wywiadu do tej drogi nie namawia, przeciwnie chce karać i naprawiać, czyli chce naśladować Syzyfa. Trudno. Jego krzywda, jego prawo określania sposobu jej naprawy. Mnie nic do tego. A jeżeli, to tylko tyle, że jego przykre doświadczenia upewniają mnie w mojej postawie izolacyjnej od tej instytucji. I za to przesyłam mu podziękowania.

autor: steff, data nadania: 2009-02-28 16:56:53, suma postów tego autora: 6626

wojtas

Pedofile zdarzają się wszędzie. Trudno oczekiwać, by struktura złożona z tysięcy ludzi była od nich wolna, bo byłoby to statystycznie niewiarygodne. Problem tkwi w tym jak radzi sobie dana struktura z pedofilami i popełnianymi przez nich czynami. Ten wywiad pokazuje, że nie radzi sobie, a przynajmniej Kościół w Polsce zachowuje się tak jak Kościół amerykański 20 lat temu: stoi na stanowisku, że najlepiej zamiatać wszystko pod dywan jak się tylko długo da. Tyle, że doświadczenia z innych państw pokazują, że w otwartym społeczeństwie zbyt długo się nie da...

Tacy ludzie jak Jan Paweł II czy kardynał Ratzinger, kiedy nie był jeszcze papieżem, dawali wielokrotnie dowód na to, że zachowanie tak zwanego dobrego imienia Kościoła jest dla nich ważniejsze niż los ofiar pedofilów sutannach, ich osobista tragedia, zmarnowane życie etc. O tym właśnie jest ten wywiad. Dopiero trwający od wielu lat szum w tej sprawie w Kościele amerykańskim i widmo bankructwa wielu tamtejszych diecezji spowodowało zmianę nastawienia Watykanu i jednoznacznego potępienia w 1999r. pedofilii w Kościele przez papieża Jana Pawła II .

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2009-02-28 17:01:05, suma postów tego autora: 2157

..

Przemyslawie: No to z czystej sympatii do Ciebie powklejam tu kiedys slawetne teksty MLK o Majkelu Jacksonie i o solidarnosci ze Stowarsyzeniem Wolnej Milosci Miedzy Mezczyznami a Chlopcami (nazwe cytuje z pamieci) :-)))

steff: Skoro, jak twierdzisz, kazda hierarchiczna instytucja to potencjalne źródło pedofilii, to pomysl ilu pedofili musialo byc w PZPR ;-)

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 17:44:01, suma postów tego autora: 4863

wojtas

to Jackson ma coś wspólnego z lewicą?

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-02-28 18:02:54, suma postów tego autora: 275

..

a Miedzynarodowa Liga Komunistyczna nie ma?

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 18:15:01, suma postów tego autora: 4863

wojtas

nie znasz moich poglądów widze, ale podeślij mi te teksty na mój adres: prekiel@lewica.pl

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-02-28 18:21:31, suma postów tego autora: 275

Paweł

Moze i masz racje. Zgodze sie, ze Kosciol za malo zrobil w sprawie pedofilii, ale docen tez, ze sporo juz sie zmienilo i akurat B16 ma w tym istotny udział.
Zauwazcie tez, ze kwestia pedofilii (nie tylko w Kosciele) w ogole wyplyneła wlasciwie kilka lat temu. Wczesniej bardzo slychac było o tego typu wydarzeniach, bo tez w swiadomosci ludzi nie było tego problemu tak silnie obecnego jak dzis. Dodajmy do tego naturalna u wszystkich instytucji ceche do chronienia "swoich" i macie wytlumaczenie, dlaczego pedofilia w USA byla dlugo toolerowana nie tylko w Kosciele, ale nawet i w szkolach publicznych, dlaczego afera z pedofilia w pewnym brytyjskim sierocincu sprzed tylu lat wyszla dopiero teraz, dlaczego przez tyle lat funkcjonowal belgijski pedofil Detrux (Dutreux?) funckojonowal przez tyle lat, dlaczego Cohn Bendid paredziesiat lat temu zakladal niepubliczne przedszkole, ze molestowal dzieci i nikomu nawet nie przyszlo do glowy nie przyszlo ze cos jest nie tak. Tak sie dzialo nie z winy Kosciola, ale z powodu braku tego problemu w swiadomosci spolecznej. Teraz kazdy program typu "uwaga" probuje zdeemaskowac na czacie choc jednego pedofila, wiec slyszymy o tym zjawisku coaz wiecej i proporcjonalnie - coraz wiecej w Kosciele.

Nie bronie poczatkowego postepowania Kosciola, ale pamietajmy, ze to nie jest tylko problem Kosciola, ani nie jest to problem calego Kosciola.

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 18:24:14, suma postów tego autora: 4863

Przemyslawie

Nie twierdze, ze masz cos wspolnego z MLK. Po prostu parioduje Twoj punkt widzenia. Skoro z powodu afer pedofilskich w Kosciele oskarzasz wielomilionowy Kosciol jako calosc, to czemu z powodu analogicznych afer na lewicy nie oskarzyc calej lewicy? Ma to taki sam sens.

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 18:25:22, suma postów tego autora: 4863

i jeszcze zeby bylo jasne:

Ludziom skrzywdzonym w ten sposob prez ksiezy zycze jak najepiej i zeby udalo im sie dociec sprawiedliwosci, a ksieza-zboczency powinni byc BEZWZGLEDNIE eliminowani z Kosciola.

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 18:28:04, suma postów tego autora: 4863

aaa

I jeszcze tekst o Michaelu Jacksonie. Po polsku ukazal sie chyba tylko jeden: http://archiwumlbc.w.interia.pl/801jakson.htm

Ale na Workers' Vanguard znajdziesz wiecej takich smaczkow. Polecam!

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 18:30:15, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Z tym "istotnym udziałem" Benedykta XVI jest o tyle prawda, że jego udział był rzeczywiście istotny, tyle że w ukrywaniu pedofilii. Sąd w Teksasie chciał nawet ówczesnego kardynała Ratzingera, prawą rękę papieża Jana Pawła II, posadzić na ławie oskarżonych o spiskowanie w celu ukrycia molestowania seksualnego trzech chłopców w seminarium duchownym w Teksasie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2009-02-28 18:32:36, suma postów tego autora: 2157

Pawle

Sprawa w Teksasie dotyczy jedynie zalecenia Ratzingera, aby sprawy pedofilii zalatwiac za zamknietymi drzwiami (do osiagniecia pelnoletnosci przez ofiary), ale tez jednoczesnie, zeby ksiezy w to zamieszanych karac surowo.

Nie bronie tego, ale po pierwsze - to nie jest wspoludzial w pedofilii, ani nic takiego, a po drugie - docen tez to, ze zmienil zdanie.

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-28 18:44:23, suma postów tego autora: 4863

Paweł,

masz trochę racji, ale nie czarujmy się. Kościół jest tępoiony przez liberalno-lewicowe media jako wróg "emancypacji", czyli ideologii niczym nieograniczonego egoizmu, konsumpcjonizmu i permisywizmu (wobec wszystkiego, co służy wymaganiom rynku).
Benedykt XVI mógłby chodzić we włosienicy z powodu skandali pedofilskich wśród księży i nie zmieniłoby to na lepwsze jego PR.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-28 18:48:47, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Które to są "te liberalno-lewicowe media, które tępią kościół"?

autor: ancymon, data nadania: 2009-02-28 19:28:59, suma postów tego autora: 621

wojtas

jak bym myślał jak Ty to wszyscy jesteśmy pedofilami! U mnie w bloku mieszkał pedofil! Ten wywiad daje przykład jaki chory panuje system w Kościele, i potępiam zarówno pedofila w czranej sukni- księdza, jak i faceta z czerwoną flaga, ale wywiad mówi o krzywdzie jaka doznał Wincent od kleru

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-02-28 19:29:50, suma postów tego autora: 275

wojtas

dzięki za link, ale sorry Jackson nie jest moim ulubionym "lewicowcem":P

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-02-28 19:32:23, suma postów tego autora: 275

Wojtas,

jak chcesz więcej przykładów popierania pedofilii przez WV, to polecam artykuł w obronie Warrena Jeffsa lidera kilkutysięcznej rozłamowego wyznania na gruncie mormonizmu, który był ścigany przez FBI za małżeństwo i stosunki z dziewczynkami w wieku ponizej 13 lat. Artykuł miał wspaniały tytuł: "Łapy precz od fundamentalnych mormonów-poligamistów!".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-02-28 19:34:29, suma postów tego autora: 2743

Precz z antyseksualnymi kampaniami !

http://fdsizmlkwp.nethit.pl/topic70.html

autor: Roux, data nadania: 2009-02-28 20:35:06, suma postów tego autora: 180

Pedofilia

jest czymś niewyobrażalnie obrzydliwym. Księży pedofilów należy tępić z całą surowością. Ale czy tylko pedofilów księży? Czy P. Prekiel zrobi jakiś wywiad np. z ofiarami Andrzeja Samsona?
Czy też problem pedofilii jest tylko jeszcze jedną okazją do walnięcia w "czarnych"?

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-02-28 21:41:36, suma postów tego autora: 3102

tak

zrobiłem, z ofiara pedofila, który nie był ksiedzem, nie moja wina ze najwieksze oburzenie budza pedofile w sukienkach, ale nie ma znaczenia, czy pedofilem jest ksiadz czy hydraulik

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-02-28 21:50:47, suma postów tego autora: 275

Parę sprostowań do wywiadu ...

Jeśli Pan Wincenty mówi, że niedawno pewien Minister nie rozróżniał geja i pedofila, to wyraźnie się zagalopował w swoim stwierdzeniu. Bo jak ów minister twierdził, że statystycznie najwiekszą liczbę pedofilów w społeczeństwie stanowią geje, to miał do takiej opinii całkowite prawo, bo jest to faktem, choć niechętnie upowszechnianym, to fakt. Jeśli Pan Wincenty był molestowany przez jakiegoś księdza - a nie mam powodów, aby mu nie wierzyć - to był On zapewne gejem, bo tylko gej molestuje chłopców (ministrantów).
Postawa samego Kościoła w tej sprawie jest niedwuznaczna. Z jednej strony obawa o to, aby jakiegoś księdza zbyt pochopnie nie posądzić o taki czyn, bo jest to równoznaczne w praktyce ze zniszczeniem Jego osoby, a z drugiej strony dekret nakazujący wieksza kontrolę i jeszcze bardziej szczegółowe testy psychologiczne i inne dla przyszłych seminarzystów. Z pewnością - nawet jeśli to zjawisko jest ilościowo przesadzone - to z pewnością pozytywnie wpłynie na odrzucenie takich ludzi już na samym początku, choć będąc realistą całkowicie tego problemu również nie zlikwiduje bo Kościół to ogromna instytucja, trudno również bardzo szczegółowo sprawdzić każdego konkretnego człowieka - pozostaje margines takich ludzi i nzachowań jak dla każdego innego podobnego zawodu czy powołania o "podwyższonym ryzyku" takich haniebnych praktyk.

autor: konserwatysta, data nadania: 2009-03-01 06:44:20, suma postów tego autora: 108

A jakby tak zlikwidować pierwotną przyczynę - celibat?

Oczywiście pedofilia w Kościele wtedy nie zniknie, ale "raczej na pewno" zmaleje. To jasne, że jest tak, jak mówi bohater wywiadu - człowiek musi być dotykany, a w każdym razie bardzo tego chce. To jasne, że kiedy go przyprze, zdesperowany sięga po to, co pod ręką - i co najłatwiejsze do wzięcia, bo najbardziej bezbronne.
Celibat jako WARUNEK kapłaństwa jest takim absurdem, że ręce opadają. Co innego za murami klasztoru, gdzie nie ma takiego dopływu erotycznych bodźców ze świata - ale wśród księży świeckich??? I jeszcze taki kapłan musi uchodzić za eksperta od życia małżeńskiego, rozrodczości itp... O Jezu.

autor: zielona, data nadania: 2009-03-01 13:11:38, suma postów tego autora: 861

zielona,

czy Kościół w społeczeństwie demokratycznym nie może wybrać sobie takich zasad organizacji wewnętrznej, jakie mu odpowiadają? A jeśli może, to jaki sens mają ataki na celibat?

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 14:23:51, suma postów tego autora: 20871

Wojtas

Zapominasz, że funkcjonariusze PZPR mieli rodziny, mieszkali na osiedlach, jak większość, nie zamykali się na plebaniach, żyli na oczach innych ludzi. Gomułka to nawet długo był namawiany do tego, by wyprowadził się z pokoju z kuchnią w kamienicy, do domu, który łatwiej było służbom strzec. Zresztą w tam tym czasie pedofilia nie byłą społecznym problemem. Nie mam pojęcia, dlaczego nim się stała teraz. Czy przyczyniły się do tego przywileje i brak społecznej kontroli tej nobilitowanej instytucji? Ale w innych też się to zdarza... Więc co jest przyczyną? Większa wykrywalność?

autor: steff, data nadania: 2009-03-01 15:34:34, suma postów tego autora: 6626

Konserwatysta

"statystycznie najwiekszą liczbę pedofilów w społeczeństwie stanowią geje, to miał do takiej opinii całkowite prawo, bo jest to faktem,"

Można zobaczyć jakieś źródło?

autor: ancymon, data nadania: 2009-03-01 15:47:00, suma postów tego autora: 621

wojtas

mozesz mi podeslac cos na temat tego przedszkola Cohn- Bendita? Jakos mi to umknelo, pierwsze slysze... fallen7@op.pl z gory dzieki:)

autor: MJ, data nadania: 2009-03-01 16:37:10, suma postów tego autora: 1280

"Ancymon" - powinienem napisać, że miałem na myśli ...

tylko te przypadki, gdzie molestowani byli chłopcy, bo żaden człowiek heteroseksualny o uporządkowanej seksualności w tym względzie nie dopuściłby się tego czynu z osobą tej samej płci. A w Kościele, jeśli juz się zdarzają, to mamy zdecydowanie najczęściej do czynienia z molestowaniem ministrantów płci męskiej. Takie są fakty i nie ma się co obrażać na rzeczywistość, pozdrawiam.

autor: konserwatysta, data nadania: 2009-03-01 18:36:01, suma postów tego autora: 108

Konserwatysta

"w Kościele, jeśli juz się zdarzają, to mamy zdecydowanie najczęściej do czynienia z molestowaniem ministrantów płci męskiej."

Może dlatego, że 100% ministantów stanowią chłopcy. Inaczej sytuacja wygląda na przykład na lekcjach religii, tutaj prawie zawsze ofiarami księży-pedofili padają dziewczynki.
A nie się co oburzać, taka jest rzeczywistość :) -
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ksi%C4%85dz+molestowa%C5%82&lr=&aq=f&oq=

autor: ancymon, data nadania: 2009-03-01 20:13:18, suma postów tego autora: 621

.

Czy aby pod płaszczykiem tępienia pedofilii nie chodzi o walkę z Kościołem Powszechnym?

autor: Bury, data nadania: 2009-03-01 21:15:41, suma postów tego autora: 5751

comment

W Polsce oczywiście hierarchia krk udaje i nadal będzie udawać że prolem pedofilii wśród kleru nie istnieje.Usłużne im towarzystwo nazywające się dziennikarzami zaczyna histerycznie pisać że "niedobrze się stało że osoba ujawniła że była molestowan przez takiego atakiego księdza">Piętnuje się wtedy nie winnego,lecz ofiarę.
Ciekaw jestem dlaczego tak drobiazgowo przesłuchuje się wykorzystaną seksualnie przez księdza nastoletnią osobę,zaś pedofila traktuje z nabożeństwem?I u nas posypią się w końcu procesy o odszkodowania,tyle że przy obecnej,chorej sytuacji w kraju,będzie je płącić nie kler i krk lecz-jak zawsze-budżet pańśtwa.Tak być nie może i trzeba robić wszystko a nawet więcej by to mzienić.

autor: Paolito.pl, data nadania: 2009-03-01 22:38:46, suma postów tego autora: 14

Angka Leu

obawiam się, że z Samsonem się juz nie da dogadać. facet ześwirował zupełnie. Ostanio go widziałem w jakimś programie i mówił mniej więcej tak: "Jak wracałem do domu to koło dwóch przedszkoli, mogłem sobie wpaść i uhuhuhu..." cos w tym rodzaju. Samson jest skonczony. Ale gorzej, że jak powiedział, sypie róznych ważniaków i nikt tego nawet nie weryfikuje. Ostatnio na lubelszczyźnie nałapali pedofilów rozpowszechniających pornografię dzieciecą. Byli tam lekarze i inni tzw. szanowani obywatele. Te bydlaki są wszędzie nie tylko u księzy.
Ciekawe jak spojrzy sie na to po marksistowsku!!!
pedofilia była w starozytnej grecji normą i praktyką akceptowaną. i była to pedofilia homoseksualna. kazdy obywatel ówczesnej klasy średniej miał utrzymanka. Wśród dzisiejszych pedofili dominuje klasa średnia, beztroska dobrze utrzymana, szukająca mocnych wrażeń. Lekarze, nauczyciele, prawnicy, księża. nic nie uogólniam tylko analogia mi sie nasuwa, czy nie ma tu uwarunkowan klasowych. nie twierdzę że pedofilia ma podstawy klasowe (za mało mam danych) ale, że z pewnością szukanie nowych doznań jest celem klasy prózniaczej, w tym nowych doznan seksualnych, stąd moda na bycie gejem, biseksem itd. nie mówię o homoseksualistach z natury lecz o tych którzy są nimi z mody i checi bycia trendy. A tacy są bo Jacyków mówił o takich gejach z wyraźną dezaprobatą w wywiadzie z Magdą Mołek.

autor: red spider 666, data nadania: 2009-03-02 16:15:14, suma postów tego autora: 1549

..

Przemysławie: Serio? Wrzuciles na lewica.pl wywiad z ofiara pedofila - nie-ksiedza? Problem jednak tkwi w tym, ze (trzymajac sie przykladu Samsonsa) z faktu obrony swojego kolegi przez liberalnych psychologow (ktorzy szli w zaparte) nie tworzysz teorii, ze liberalni psychologowie wspieraja pedofilie. Wiec dlaczego robisz to w przypadku nieporownywalnie wiekszego srodowiska, jakim jest Kosciol?
Co do M. Jacksona, to nie o niego chodzi, ale o niewatpliwie lewicowych spartakow, ktorzy bronia pedofilii.

A. Warzecha: dziei za przypomnienie. Spartacy mieli jeszcze jedna smieszna sprawa, choc akurat nie powiazana z faktem pedofilii, w Australii. Ktoras z ich australijskich odnog przemienila sie w juz w 100% sekte, z jednym guru ktory decydowal kto ma z kim sypiac, czy ma urodzic dziecko, czy nie, itp, a jedna kobiete z tego co pamietam chyba nawet do samobojstwa doprowadzil ;-)

zielona,steff: Jakim cudem doszliscie do wniosu, ze fakt abstynencji seksualnej/celibatu przyczynia sie do pedofilii? :-)))) Pedofilem to czlowiek po prostu jest, a nie staje sie z braku obiektu do rozladowania. Skad sie biora w takim razie zonaci pedofile?
Poza tym jesli Waszym zdaniem to celibat jest przyczyna pedofilii, to jesli ksiedzu on doskiera i poytrzebuje seksu, to o wiele latwiej i z mniejszym ryzykiem jest wyrwanie jakiejs kobiety, czy nawet pojscie incognito w jakims obcym miescie na dziwki. Skad teoria, ze wtedy bierze sie czlowiek za dzieci?

MJ: Cohn-Bendit czesciowo ta sprawe opisal w swojej autobigrafii. Nawet w wikipedii znajdziesz szczatkowe informacje na ten temat. Tu masz tez troche na ten temat: http://www.rp.pl/artykul/231985.html

autor: wojtas, data nadania: 2009-03-03 11:11:38, suma postów tego autora: 4863

Poruszająca Prawda

Bardzo poruszył mnie ten tekst.
Bo nie pochodzi z drugiej ręki, lecz bezpośrednio od ofiary gwałtu fizycznego i psychicznego dokonanego przez księdza pedofila.
Zwłaszcza denerwujący jest stosunek zwierzchników księdza przestępcy. Przecież jest w Polskim Prawie paragraf o współwinie osób nie informujących o tym fakcie!
Dlaczego nie zamknie się prałatów, biskupów, papieża etc. którzy wiedząc o tym, nie tylko nie poinformowali o przestępstwie, ale nawet ukrywali winnych. Mało tego! Wymuszali perswazją lub przekupstwem zatajenie faktów, czym podpadają pod kolejne paragrafy.
Kiedy wreszcie przestanie się traktować tę wynaturzoną społeczność na specjalnych Prawach.
Może więc warto wziąć się za polską Prokuratorię i za Sędziów?
W perspektywy 2000 lat lat widać, że najsprawiedliwszym sądem, był sąd nad Jezusem. Bo sądzono Jezusa, a nie Chrystusa. Sądzono człowieka, a nie Boga.
Kler od wikarego po Papieża nie są Bogami lecz ludźmi, powinni więc podlegać naszemu ludzkiemu Prawu, na równi z innymi!
A co co będzie z nimi po śmierci? Tego niech już się sami boją, skoro "ponoć" wierzą w piekło!

autor: Zirhan, data nadania: 2009-03-04 17:58:43, suma postów tego autora: 187

W odpowiedzi Wojtasowi

jako że jakiś czas zajmowałem się ściganiem pedofilii i zebrałem spory zakres badań w tym temacie, to czuję się upoważniony by odpowiedzieć w paru kwestiach, przynajmniej skrótowo:

W: "fakt abstynencji seksualnej/celibatu przyczynia sie do pedofilii? :-)))) Pedofilem to czlowiek po prostu jest, a nie staje sie z braku obiektu do rozladowania. Skad sie biora w takim razie zonaci pedofile?"

O: (1) sama abstynencja nie pociąga za sobą ukształtowania się pedofilii, ale abstynencja "od zarania" + obsesja unikania wszystkiego, co związane z seksualnością (tzw. anoreksja seksualna) już po kilku latach prowadzi do tego.

(2) pedofilem człowiek się nie rodzi, ale staje się, m.in. wskutek braku obiektu do rozładowania. A mechanizm jest z grubsza taki (tak to przynajmniej opisuje seksiatria):


U ludzi proces kształtowania się pociągu seksualnego, jak i form jego zaspokajania ma złożony przebieg. W szczególności proces ten rozciągnięty jest na wiele lat i występuje w róznych okresach życia, także w wieku już dorosłym. Wbrew twierdzeniom polityków prawicy, lewicy czy teologów, człowiek nie rodzi się z w pełni ukształtowaną "na gotowo" orientacją seksualną, lecz przynosi na świat preferencje, czyli jedynie większą skłonność do pewnych form zachowań. Lecz formy i kierunek popędu do czasu pierwszych kontaktów seksualnych są chwiejne, słabo określone i mogą podlegać niemal dowolnemu ukierunkowaniu i kształtowaniu. Tak więc, człowiek w trakcie okresu dojrzewania stopniowo poprzez kolejne coraz to intymniejsze formy kontaktu płciowego zostaje ukierunkowany. W toku tego procesu dochodzi do czynnościowych i organicznych zmian w mózgu, które pozostają w nie zmienionej formie praktycznie do końca życia (o ile nie wystąpi choroba układu nerwowego). Ten prosty fakt fizjologiczny tłumaczy także powstawanie różnorakich fetyszy czy parafilii, które dawniej nazywano zboczeniami.

Rozwój seksualny człowieka wiąże się z tzw. zjawiskiem wdrukowania albo inaczej imprintingu. Termin ten zasadniczo zastrzeżony jest dla świata zwierząt, lecz jak za chwilkę zobaczymy, zjawisko to w nieco odmiennej formie występuje także i u ludzi.

Imprinting, w największym skrócie, polega na tworzeniu się orientacji seksualnej w pierwszych godzinach czy tygodniach życia malucha, który przyszedł na świat. Pierwszy raz zauważono tą prawidłowość u kaczek. Młoda kaczka, jeśli zostanie odebrana samicy i będzie trzymana w otoczeniu innych gatunkowo zwierząt, czy ludzi w wieku dojrzałym będzie kierować swój instynkt rozrodczy do tego gatunku, który był obecny w pierwszych dniach jej życia. Podobnie rzecz ma się z szczeniakami, dlatego też unika się odbierania ich przez pierwsze kilka kilkanaście tygodni od suczki.Proces dojrzewania psychoseksualnego chłopca i dziewczynki, choć na początku jest podobny, w następnych fazach przebiega innymi torami. Tuż przed wejściem w okres dojrzewania fizycznego (najczęściej wiek 7-11 lat) występuje faza zachwytu. U chłopców nosi to miano kultu bohatera. Często spotykanym zjawiskiem jest potrzeba czułości, ciepła, wyrażająca się w dążeniu przez dzieci do bliskości fizycznej z osobami dorosłymi tej samej lub przeciwnej płci. Jeśli nie czynią tego rodzice, to dzieci wykorzystują w tym celu obcych "nadających się" dorosłych, najczęściej przyjaciół domu, opiekunów, wychowawców lub opiekunów duchowych. Rzecz oczywista, dziecko to nie miniaturowa kopia człowieka dorosłego i jego intencje w tym okresie są poza seksualnej natury. Jednakże w odbiorze ludzi dorosłych zachowania te łudząco przypominają pewne elementy z gry seksualnej. Jeśli więc trafi dziecko na osobę dorosłą "wyposzczoną" seksualnie (celibatariusza), to ta dorosła osoba może się zainicjować w kierunku pedofilii. W tym właśnie właśnie okresie i w ten właśnie sposób najwięcej występuje inicjacji osobników dorosłych do zachowań pedofilskich (9 na 10 przypadków pedofili, za prof. K. Imielińskim, Seksiatria, PWN 1990).

A dlaczego dorosły w ogóle się uaktywnia na dziecku?
Odpowiedź znowu przynoszą badania seksuologiczne.
Okazuje się, że blisko 90% zdrowych psychicznie i seksualnie mężczyzn ulega podnieceniu seksualnemu na stymulację materiałem pornograficznym lub fonograficznym z udziałem dzieci, co ogromna część ulega podnieceniu wbrew swej woli, pomimo zabiegów zmierzających do uniknięcia tego. (Sexual Arousal and Arousability to Pedophilic Stimuli in a Community Sample of Normal Men, GORDON C NAGAYAMA HALL RICHARD HIRSCHMAN LORI L. OLIVER Kent State University) Tekst badań do znalezienia w sieci.

Uaktywnienie pedofili następuje na zasadzie uaktywniania się innych fetyszy - prawo pierwszych skojarzeń i prawo efektu. Np. jeśli młoda dziewczynka będzie się podniecać siusiając z zaciśniętymi udami, to jako dorosła kobieta, będzie mogła najprawdopodobniej osiągnąc orgazm i satysfakcję tylko przy zaciśniętych udach i często tylko przy siusaniu lub stymulacji prysznicem. Taki jest mechanizm kodowania neurologicznego.

Pedofilia już uaktywniona funkcjonuje już jako rodzaj uzależnienia (nałogu) seksualnego. Chorzy (9 na 10 przypadków) wiedza, że robią źle i chcą przestać, ale nie potrafią.

(2) żonaci pedofile biorą się z wielu przyczyn, podobnie jak i samo uaktywnienie się do pedofilii ma swoje różne przyczyny i czynniki. Np, jeśli ktoś jest uaktywnionym pedofilem przed małżeństwem, to wejśćie w związek małżeński nie rozwiąże jego problemu. Identycznie dzieje się z seksoholikami - wejśćie w trwały związek nie znosi seksoholizmu. A oprócz powyższego mechanizmu uaktywnienia są to: alkoholizm, narkomania, psychozy (schizofrenia).

W: "jesli Waszym zdaniem to celibat jest przyczyna pedofilii, to jesli ksiedzu on doskiera i poytrzebuje seksu, to o wiele latwiej i z mniejszym ryzykiem jest wyrwanie jakiejs kobiety, czy nawet pojscie incognito w jakims obcym miescie na dziwki. Skad teoria, ze wtedy bierze sie czlowiek za dzieci?"

O: jak już pisałem wcześniej, przyajźń z dzieckiem i kontakty typu przytualnie czy sadzanie na kolanach powodują, że anorektyk seksualny może wbrew swej woli uaktywnić się pedofilsko. Dziecko takie samo przychodzi i inicjuje "zabawę", a anorektyk nie musi tu praktycznie nic robić; poza tym anorektyk z racji abstynencji od zarania nie dysponuje żadnymi umiejętnościami społecznymi (i seksualnymi), aby zdobyć i użyć dorosły obiekt seksualny. To, co go hamuje przed kontaktem z rówieśnicą to poczucie swej nieadekwatności, wstyd i brak umiejętności, a także często niemoralność. Patrick Carnes opisął przypadek seksoholiczki zakonnicy, która puszczała się na lewo i prawo, ale największym moralnym nakazem i problemem dla niej było to, by nie używać prezerwatyw.

Innymi słowy, anorektyk seksualny (w tym ksiądz) ma o wiele mnejsze szanse na kontakt seksualny z osobą w jego wieku niż z dzieckiem.

I na koniec, statystyki pokazują, że pedofilia (stwierdzona) w rodzinie wystepuje z częstością ok. 0,015%, podczas gdy pedofilia (stwierdzona) wśród osób samotnych występuje u 4%, u osób samotnych "od zarania" - 23%. Częstość pedofilii wśród księzy to również ok. 4%, przy czym dodatkowo 2% ogółu księży w USA dopuścioło sięaktów niedopuszczonych przez prawo, choć nie kwalifikowanych przez psychiatrię jako pedofilia (z uwagi na wiek dzieci >11 lat). Dane dotyczące księży podano w raporcie pt. "A Report on the Crisis in the Catholic Church in the United States" w National Review Board z 27 lutego 2004.

autor: Thor, data nadania: 2013-02-03 14:24:00, suma postów tego autora: 990

Dodaj komentarz