Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nasri: Izrael mija się z prawdą

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Absurdalne argumenty

Izrael nie okupuje Gazy.
Wycofał się stamtąd i oddał władzę Arabom palestyńskim. Ci poparli Hamas, który dąży do likwidacji Izraela przy użyciu przemocy. W świetle tych faktow, operacja wojsk izraelskich była uzasadniona.
Trudno też mówić o nieproporcjonalności reakcji izraelskiej. Podczas interwencji w Gazie zginęło mniej cywilów niż w trakcie drugiej intifady, kiedy Hamas systematycznie dokonywał zamachów na cywilnych obywateli Izraela.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 09:16:56, suma postów tego autora: 20871

abcd

przeczytaj z zrozumieniem artykul a pozniej snuj swoje bzdury.w artykule masz jasno wymienione dlaczego nie moze byc zastosowany art.51.to tak jakby powiedziec ze niemcy sa niewinne poniewaz w polskich wsiach byli polscy soltysi i to nie byl zaden kaj okupowany.

autor: pazghul, data nadania: 2009-03-01 10:27:51, suma postów tego autora: 1489

Terytorium okupowane?

Czyli lepiej było, gdy Palestyna nie miała autonomii i Gaza była po prostu częścią państwa Izrael?

A Osetia Południowa to teraz:

a)terytorium okupowane przez Rosję;
b)autonomia putino-miedwiediowska;
c)suwerenne państwo
?

Antysemici dokonują wykładni contra legem Karty Narodów Zjednoczonych - w III Rzeszy taka wykładania przepisów prawa międzynarodowego była na porządku dziennym.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-01 11:31:43, suma postów tego autora: 6194

pazghul - w Strefie Gazy nie stacjonują wojska izraelskie,

zatem porównanie z okupacją niemiecką jest zupełnie od czapki.
Chyba, że uważasz Strefę Gazy za okupowaną przez Hamas.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-01 11:39:15, suma postów tego autora: 6194

Autor napisał prawde ale

Izrael ma to gdzieś on sobie nic nie robi z prawa międzynarodowego on jest ponad prawem.
Stoją za nim Yankesi to wszystko im wolno.
Jedyny cień szansy to Obama który powiedział że kluczem do światowego pokoju oraz zmniejszenia terroryzmu jest rozwiązanie konfliktu blisko-wszchodniego.
To oznacza że niema wyjścia i musi zmusić izrael do uznania niepodległości Palestyny?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-03-01 11:50:14, suma postów tego autora: 1003

jak to nie stacjonuja?

ciagle sa tam.niemcy tez nie stacjonowali w kazdej wiosce.wojska israelskie sa obecne w gazie,na zachodnim brzegu i terenach libanskich.

autor: pazghul, data nadania: 2009-03-01 11:59:54, suma postów tego autora: 1489

.

ABCD, odnoszę wrażenie, że negując oczywistości nie masz na celu ich rzeczywistego podważenia, lecz odwrócenie uwagi po to, by niezauważenie przemycić jakieś inne demagogiczne tezy.

"Podczas interwencji w Gazie zginęło mniej cywilów niż w trakcie drugiej intifady, kiedy Hamas systematycznie dokonywał zamachów na cywilnych obywateli Izraela."

Tak skonstruowane zdanie nie pozwala stwierdzić czy chodzi o jeden, czy wszystkie napady Izraela. Jeśli o jedną, to porównanie do ofiar strony przeciwnej z całego okresu tego powstania jest nieuczciwe. Jeśli o wszystkie, to taka teza nie jest w stanie wytrzymać starcia z faktami. Oczywiście ciężar dowodu spoczywa na tym, kto tezę wysuwa, więc liczę, że ją doprecyzujesz i spróbujesz potwierdzić liczbami :-)

Przy okazji, pamiętasz co sprowokowało Drugą Intifadę? Od razu napiszę, że zastrzelenie nastolatka przez izraelskiego snajpera, oraz wizyta Ariela Szarona na Wzgórzu Świątynnym. Tak, tak, ten sam Arik z Hagany, który jako żołnierz armii izraelskiej zajmował się "akcjami odwetowymi" na cywilach. Historia ta jest więc nieco dłuższa niż chciałbyś to uznać...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-01 12:14:39, suma postów tego autora: 3566

Misiu,

podczas izraelskiej okupacji w Gazie zginęło kilkuset cywilów.
A w zamachach Hamasu i innych ugrupowań palestyńskich zginęło ok. 1000 Izraelczyków.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 12:30:06, suma postów tego autora: 20871

Errata

nie okupacji, tylko interwencji.
Notabene, gdyby Izrael dobrowolnie nie zakończył okupacji, wycofując się z Gazy, to interwencja nie byłaby konieczna.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 12:43:50, suma postów tego autora: 20871

ABCD,

stosujesz dziwną arytmetykę.
Po pierwsze - porównujesz zabitych palestyńskich cywili ze wszystkimi zabitymi Izraelczykami - w znacznej części wojskowymi.
Po drugie - podziel sobie liczbę ofiar przez czas trwania konfliktu. Izrael w ciągu kilku dni zabija tylu, co palestyńscy terroryści w ciągu kilku lat.

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-03-01 13:00:41, suma postów tego autora: 3102

SN,

a ja popieram niepodległość i Czeczenii, i Osetii (obu), i Palestyny, i Izraela. Co ty na to?

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-03-01 13:02:08, suma postów tego autora: 3102

PS

Inna rzecz, że czego by problem nie dotyczył, to ty z uporem maniaka wyjeżdżasz z Rosją i Putinem. Takie hobby?

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-03-01 13:03:25, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu,

A zastanowiłeś się kiedyś, co mogłoby się stać, gdyby Hamas miał taką przewagę wojskową nad Izraelem, jaką Izrael ma nad Hamasem?

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 17:16:52, suma postów tego autora: 20871

a co tu sie zastanawiac?

nastapilaby likwidacja isreala i jeden z powazniejszych problemow regionu przestalby istniec.

autor: pazghul, data nadania: 2009-03-01 17:42:49, suma postów tego autora: 1489

Angka Leu - dodaj jeszcze Kosowo i Kurdystan, a będę bił Ci brawo za obiektywizm

A ja powiem więcej: jestem za niepodległością całej Osetii, a nie jedynie Południowej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-01 17:48:09, suma postów tego autora: 6194

ABCD - przecież Hamas swoje zamiary wobec Izraela, wyraził w podstawowym dokumencie

ideowym. Celem Hamasu jest Holokaust i tego nikt nie ukrywa. Na razie nie mają środków, ale liczą że je zdobędą.

Uznanie Strefy Gazy, w której akurat wojska izraelskie nie stacjonują, za terytorium okupowane jest możliwe tylko dla lewicowej logiki. Najwyraźniej, zdaniem goszystów, możliwa jest okupacja na odległość.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-01 18:11:43, suma postów tego autora: 6194

Wyważaniem otwartych drzwi

jest dyskusja o tym, czy Izrael, bombardując Gazę, naruszył Kartę Narodów Zjednoczonych. I nie to mnie w postępowaniu Izrealczyków wobec Palestyńczyków oburza i irytuje. Najbardziej zniesmacza mnie ich pańska wyniosłość i pewność siebie. Zrzucają bomby, zabijają i niszczą dobytek dla nauczki, prewencyjnie: nie będziecie nas słuchać, powtórzymy a nawet dopieczemy wam jeszcze gorzej. I robią to na oczach świata, więcej chełpią się tym przed światem, wręcz oczekują jego uznania. Zachowują się zupełnie tak jak feudał wobec swych poddanych. Przywiązywał do słupa i na oczach ściągniętej gawiedzi okładał batami, czasami pozwalał jeszcze ofierze żyć, a czasami radował się jej ostatnim tchnieniem. A gawiedź, no cóż, robiła to samo, co robi dzisiaj świat. Niestety.

autor: steff, data nadania: 2009-03-01 18:25:49, suma postów tego autora: 6626

.

ABCD.
Interwencja, interwencja, interwencja. Izrael dobrowolnie, dobrowolnie. Co by było gdyby...

Nadal oczekuję, że odniesiesz się konkretnie do tego co napisałem. Hasbara nie jest mi do szczęścia potrzebna. Wolę fakty, zamiast manipulacji.

Sumienie. Nie zapominaj oczywiście o kraju Basków, Autonomii Śląskiej, Quebecu, Tybecie, Krymie, Irlandii Północnej, itd..

Mam wrażenie, że tego typu konsekwencja jak Twoja, polega na tym, że gdybyś miał ściąć głowy 10 ludziom, to na podstawie atlasu anatomicznego ustaliłbyś na jakiej wysokości przeciętny człowiek ma szyję, a potem prał równo toporem. Nie ważne czy dryblasom trafiałbyś w pierś, a niziołkom w czoło. Ważne, że według zasady. Wybacz, ale to mi się niemiło kojarzy z takim prawniczo-urzędniczym kołtuństwem. Żeby był porządek wszystko musi być od linijki i w/g paragrafu...

A wiesz, że Słowianie sądzili niegdyś podług rozumu? Ale to było dawno temu...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-01 19:27:44, suma postów tego autora: 3566

Misiu,

Krótko:
Ty się dajesz nabrać na kreowanie się Hamasu na ofiarę, a ja się cieszę, że państwo demokratyczne, socjalne i wysoko rozwinięte pod względem cywilizacyjnym skutecznie broni się przed totalitarystami, ktorzy - w razie zwycięstwa - zdegradowaliby region do poziomu Zimbabwe, czyli IV świata.
Ty pod Jeną i Auerstedt liczyłbyś ofiary wśrod Prusaków, a ja bym się cieszył, że dzięki zwycięstwom Napoleona i Davouta porewolucyjny kodeks prawny podbija kontynent.
Ty jesteś moralistyczną piękną duszą, a ja słucham, co mówi rozum historyczny.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 20:32:13, suma postów tego autora: 20871

"rozum historyczny"

ciekawa kategoria. Ten zwykly mowi mi, że twierdzenie iż Gaza nie jest okupowana to zwykła sofistyka być może historyczna, tak samo jakby twierdzić, że bantustany w RPA okupowane nie były. Gaza była cały czas blokowana i co pewien czas ostrzeliwana. A jej mieszkańcy to uchodżcy lub ich potomkowie wygnani z terenów dzisiejszego Izraela. RPA tez bylo dobrze urządzone, działały tam sądy opieka socjalna itp. tyle tylko że biali mieli jakby z zasady lepiej, tak samo jest w Izraelu poza tym, że gdyby nie pomoc USA to wyglądałoby to trochę gorzej.Hamas jest taki radykalny własnie dlatego, że Izrael to państwo kolonialno rasistowskie które innych nie tylko eksterminuje, ale przede wszystkim upokarza. Jeżeli wśród izraelskich Żydów znalazłaby się osobistość formatu de Clerka to zmieniłby się z pewnością i Hamas. a oskarżanie Hamasu o tak zwany totalitaryzm to kolejny przykład, że ABCD na dobre przyjął nowowmowę obecnego hegemonaza swoją. a ja myślałem początkowo że on tylko tak dla jaj.

autor: kontras, data nadania: 2009-03-01 21:15:14, suma postów tego autora: 1774

Kontras,

jakieś circa 80 % wypowiedzi ABCD są w mniejszym lub większym stopniu dla jaj. Zresztą - całe szczęście :-) Tak i w tym przypadku: "rozum historyczny" i "postęp" dokonywany przez izraelskie klony amerykańskich neokonserwatystów i neoliberałów, dobre sobie.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-01 21:32:24, suma postów tego autora: 4409

btw.

w sposób, który podał ABCD, można by bronić czegokolwiek, np. obecności Polaków (z historią: walka polskich socjalistów o niepodległość, etatyzm w sanacji, przedwojenne i okupacyjne ugrupowania popierające reformę rolną itd.) we współrządzonym przez struktury plemienno-klanowe i watażków Afganistanie.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-01 21:36:04, suma postów tego autora: 4409

co mówi rozum historyczny

chyba hipokryzja.palestynczykow nie obchodzi europejjski rozum historyczny ktory polega na uciszeniu swojego sumienia i odpowiedzialnosci za holocaust.to nie oni budowali obozy i getta dla zydow.nie oni zarabiali na przejmowaniu majatkow i donoszeniu gestapo o ukrywajacych sie zydach zeby bylo smieszniej biorac jednoczesnie zaplate od owych ukrywajacych sie zydow.dziwnym trafem oni nagle stali sie ofiara pieknej i wysoko rozwinietej "cywilizacji" europejskiej budzac sie w obozach uchodcow,pozbawieni ziemi i majatkow z statusem podludzi.hoho poczucie odpowiedzialnosci europejczycy maja bardzo wysokie szczegolnie jak nie jest ich kosztem.nie wspominajac o tej "wyzszosci cywilizacyjnej" chyba wilka.

autor: pazghul, data nadania: 2009-03-01 21:36:20, suma postów tego autora: 1489

kontrasie,

nie spotkałeś rozumu historycznego? Rozejrzyj się. Czasem jeździ na koniu, a czasem znowu w czołgu z pięcioramienną gwiazdą.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 22:08:00, suma postów tego autora: 20871

Misiu - to miło, że bawisz się w Zygmunta Freuda-wydawało mi się, że

z zabaw w doktora wyrosłeś dawno temu, ale najwyraźniej byłem w błędzie.

Myślałem, że wyjaśnisz mi jak możliwa jest okupacja Gazy na odległość, ale Ty zacząłeś coś o Słowianach...
Szczerze powiedziawszy, zawiodłeś mnie :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-01 22:10:03, suma postów tego autora: 6194

kontrasie,

Rozum historyczny nie żartuje:
"Bo ty nie myśl, że z anioły,
Zawsze Boża myśl przychodzi
Czasem Bóg ją we krwi rodzi,
Czsem zsyła przez Mongoły...
Więc się bój, bo on się wdziera
Już podnosi góry, wieże,
Słaby - mówisz - rzeź wybiera.
A czy wiesz, co on wybierze?"

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 22:14:20, suma postów tego autora: 20871

:-)))

Na fladze izraelskiej flaga jest sześcioramienna, chyba, że ta "gwiazda pięcioramienna" to było freudowskie przejęzyczenie :-) Piękna historia izraelskich pionierów to jedno, a drugie to fakty: mianowicie takie, że Izrael od lat 70. konsekwentnie we wszystkich dziedzinach idzie na prawo i to na modłę neokonserwatywno-liberalną. To naprawdę tak jakby Tusk i Siko zdecydowali się na "interwencję" w jakiejś poradzieckiej satrapii a my zasłanialibyśmy to PPS-em czy "I Solidarnością".

Pisanie o "socjalnym, lewicowym i postępowym Izraelu" to sentymentalna nostalgia za nic mająca co najmniej 30 lat najnowszej historii. Nostalgia, którą, ABCD, na ogół na lewicy wyśmiewasz (czasami słusznie zresztą). Oczywiście nie odbiera to w żadnym razie prawa Izraela do istnienia - proszę tylko nie mylić jego obecnego "głównego nurtu" z tym z lat 40.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-01 22:20:16, suma postów tego autora: 4409

.

Popierać militarnie Hamas, ale bez jakiegokolwiek poparcia politycznego dla tej reakcyjnej, fundamentalistycznej brygady!
Brońmy ludu palestyńskiego !
Izrael - won z okupowanych terytoriów !
Syjonistyczna krwawa łaźnia w Gazie !
O socjalistyczną federację Bliskiego Wschodu !


autor: Roux, data nadania: 2009-03-01 22:33:18, suma postów tego autora: 180

...

Oczywiście gwiazda nie flaga.

Interpretacja cytatu ze Słowackiego oryginalna - oto "Mongołami" szturmującymi Europę mają być... Izraelczycy.

Dobra, żarty żartami: ABCD, jakiż to postęp społeczny (czy jakikolwiek inny) niesie na Bliskim Wschodzie establishment Izraela w 2009 r.? Podkreślam - teraz, a nie 50 lat temu.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-01 22:33:46, suma postów tego autora: 4409

Abstrahując od obecnego toku dyskusji

przy całym moim propalestyńskim nastawieniu, antywojenna publicystyka odwołująca się WYŁĄCZNIE do argumentów z zakresu prawa międzynarodowego jest pomysłem niezbyt nieszczęśliwym. Lepsze były pod tym względem teksty Avnery'ego albo bliskowschodnich socjalistów czy komunistów, bo przedstawiały kontekst klasowy i/lub geopolityczny.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-01 22:42:04, suma postów tego autora: 4409

Michał,

dzienksy: z dześcioramienną gwiazdą.
Masz trochę racji, ze wszystko schodzi na psy. Takich poetów jak Schiller też ciężko znaleźć. Gdyby Schiller żył, napisalby może:
Die Nacht ist es, wo Tsahals Sternen strahlen.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 23:04:21, suma postów tego autora: 20871

Michał,

Jaką zasadę...etc?
Ot, chociażby:
Nemine captivabimus sine iure victis.
Nie mówiąc już o tym, że premier Olmert jest jedynym przywódcą bliskowschodnim, którego markiz Posa nie musiałby prosić:
"Daj wolność myślenia!"

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-01 23:57:01, suma postów tego autora: 20871

ABCD ach

jaki jesteś mądry, ale co to wszystko ma do popierania przez Ciebie rasistowsko kolonialnego rezimu w stylu RPA w Palestynie?

autor: kontras, data nadania: 2009-03-02 07:44:33, suma postów tego autora: 1774

kontrasie,

epitety "rasizm" i "kolonializm" zostały tak wyeksploatowane przez ośrodki tendencyjnej propagandy, że niewiele znaczą.
Sądzę zresztą, że sytuacja Arabów w Izraelu jest lepsza niż w większości arabskich krajów regionu.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-02 08:35:36, suma postów tego autora: 20871

Piszesz NIEPRAWDĘ

w Izraelu istnieją areszty tymczasowe (w tym wydobywcze). Stosuje się w nich zresztą tortury - pisała o tym jawnie izraelska prasa.


Pomijam już to, że "Neminem captivabimus..." (nietykalność osobista bez wyroku sądowego) była specyficzna dla Rzeczpospolitej Szlacheckiej - nie była i nie jest w żaden sposób obowiązująca w większości prawodawstw na świecie. Nie rozumiem po co takie dziecinne zagrywki.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-02 08:39:31, suma postów tego autora: 4409

.

ABCD, mnie ów rozum historyczny rzecze, że z terrorystami nie walczy się czołgami. Mało tego, z terrorystami nie walczy się zabijając terrorystów. Oni są akurat mniej ważni, liczy się przede wszystkim zlikwidowanie ich zaplecza.

I w tym wypadku, jak podpowiada rozum historyczny, egzekucja na 10 za zabicie jednego nie jest jakimś bezmyślnym okrucieństwem. To celowe i najzupełniej racjonalne działanie dla kogoś, kto chce osiągnąć efekt za pomocą terroru. Skuteczność tej metody polega na zastraszeniu potencjalnych ochotników, oraz ludzi którzy zechcieliby udzielić wsparcia. De facto jest to agresja skierowana z premedytacją przeciwko cywilom. Dlaczego tego otwarcie nikt nie powie?!

Problem polega jednak na tym, że ten sam rozum historyczny udowadnia, iż taka metoda(terror państwa) nigdy jeszcze nie okazała się skuteczna na dłuższą metę i zawsze doprowadzała do zguby po nią sięgających. Przykładów dostarcza nawet ten konflikt, wystarczy się tylko uważnie przyjrzeć.

A z tego co widzę, Twoje pojęcie rozumu historycznego oznacza rozjeżdżanie tymi samymi gąsienicami czołgów, wciąż tych samych ciał. Niestety bez koncepcji pięknoduchów Napoleon byłby tylko zwykłym rzeźnikiem i nikt o "porewolucyjnym kodeksie prawnym" by nie wiedział.

Na koniec dziękuję, że darowałeś sobie pisanie o rzekomo mniejszej ilości ofiar cywilnych po stronie palestyńskiej.

--------

Sumienie, moje wrażenia wyrażam w sposób dowolny. Znamienne jest to, że akurat formą się zainteresowałeś :-)) Nie zacząłem o Słowianach, lecz nimi skończyłem. Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz z pewnością, jeśli zastosujesz ich metodę :-)

Cóż, skoro tak wolisz, to możesz nadal się bezproduktywnie dziwować czegóż to lewactwo jeszcze nie wymyśli...

"Felicjan, przestań chodzić, już jesteś na Wysokim Zamku. Jutro pójdziesz do Kaiserwaldu." - zakomenderowała pani Dulska :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-02 08:40:29, suma postów tego autora: 3566

No a to już jest

skrajna demagogia: w Izraelu Arabom żyje się lepiej, bo to jak na regionalną miarę dość zamożny kraj. Wielu Polakom na Zachodzie Europy powodzi się lepiej niż u siebie - czy to argument za likwidacją państwa polskiego, "lewicowy patrioto"? Jednak Autonomia jest biedniejsza, a Strefa Gazy to właściwie Trzeci Świat, zwł. po "interwencji", również w czasach okupacji tych terenów Palestyńczycy z Terytoriów Okupowanych żyli w nędzy - potężne fundusze szły z izraelskiej kasy na żydowskich osadników (nb. skrajnie proamerykańskich) i ich ochronę (bodajże po 2 izraelskich żołnierzy z poboru na jednego kolonistę, bo uzbrojeni po zęby i regularnie finansowani co najmniej z 2 źródeł "biedni osadnicy" nie mogli bronić się sami).

Jeśli chcesz tu zasugerować, że ponowne włączenie całej Autonomii do Izraela opłaciłoby się Arabom z Autonomii to będzie tu błąd w założeniu - Izrael zajmować Autonomii, a już zwłaszcza Gazy nie chce. Chronicznie wywierać na sąsiadów, a pośrednio też mocarstwa nacisk - to co innego.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-02 10:07:12, suma postów tego autora: 4409

Michał,

trudno dyskutować z takim potokiem demagogii. Izrael, według Ciebie, odpowiada i za to, że "okupuje", i za to, że nie chce "okupować".
Palestyńczycy powinni pomyśleć o pokojowym rozwoju terytoriów, które obecnie kontrolują, a nie o intifadach. Rządy Abbasa na Zachodnim Brzegu pokazują, że jest to możliwe.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-02 11:42:32, suma postów tego autora: 20871

Misiu - a cóż tam było poza formą? :)

A no rzeczywiście: "Sumienie. Nie zapominaj oczywiście o kraju Basków, Autonomii Śląskiej, Quebecu, Tybecie, Krymie, Irlandii Północnej, itd.."

Głębokie i merytoryczne, Misiu :)

Czekam na cytaty z "Żabusi".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-02 12:17:03, suma postów tego autora: 6194

:-)

Sumienie, nie wiem jak "głębokich" odpowiedzi na swoje złośliwości oczekujesz, ale więcej mułu już dla Ciebie nie jestem w stanie wydobyć ;-)

W artykule jest wyraźnie napisane dlaczego Gazę uważa się za okupowaną przez Izrael. Mam Ci to przepisywać, czy może do podusi czytać? Jeśli się nie zgadzasz, co zresztą w sposób nie dla wszystkich czytelny stwierdziłeś, to przedstaw argumenty zamiast po raz enty wyskakiwać z Rosją i sprawami okołorosyjskimi.

I prosżę, przeczytaj co napisał Angka Leu o swoim stanowisku w sprawie Osetii, a co Ty mu odpowiedziałeś. Coś Cię zaślepiło, że nie zauważyłeś wszystkiego? Z Lilly-Putininą ostrożniej, bo przy przedawkowaniu działa jak muskaryna ;-))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-02 17:54:42, suma postów tego autora: 3566

Misiu - faktycznie, artykuł wiele tłumaczy :)

Izrael wycofał się 4 lata temu, ale nadal okupuje Gazę :).
Czyli nas ciągle okupuje ZSRR, pomimo tego że w 1993 r. ostatni żołnierz odjechał, uprzednio spieniężywszy kałacha i T-74 :).

Co do Angka Leu, to fakt - napisał w nawiasie, że jest za niepodległością obu Osetii. Czyli opowiada się za naruszeniem suwerenności Rosji, LiliPutinowi się to nie spodoba :)

Może jakiś cytacik z Zapolskiej, co? Tak dla paddzierżki ragawora ... :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-02 19:30:09, suma postów tego autora: 6194

...

Sumienie
Odpowiedz na dreczace Cie pytania znajduje sie zwykle w ktoryms rogu mapy, a zwie sie skala.
Jaka, zdaniem Twoim, duza jest ta cala Strefa Gazy? To jest Gaza plus "Strefa", czyli mniej wiecej taki obszar jak takie Opole plus okoliczne wioski. Zastanow sie jak to moze funkcjonowac, kiedy caly kontakt ze swiatem zewetrznym owej Strefy kontroluje Izrael. O ile porownanie z bantustanem nie przemawia Ci do wyobrazni jest na to bardziej swojskie okreslenie- "getto".

Abcd
Z calym szacunkiem, ale Twoje wypowiedzi o Gazie zdaja sie swiadczyc dobitnie jakobys taki "rozum historyczny na koniu spotkal."
Trudno uwierzyc, ze wierzysz w to co piszesz, bo o ile niektorym faktycznie myli sie Gaza z Zachonim Brzegiem i tylko wiedza, ze sie osadnicy skads tam wycofali, to nie jednak nie sadze, zeby to byl Twoj przypadek. Czy Ty w ramach tego programu, co red. Szygiel opisywal dzialasz?
A jesli Mis Buharin ma racje, to takie zarty z cudzego nieszczescia cwaluja (chyba w zawody z owym "rozumem historycznym" na koniu) po dzikich polach het za granicami dobrego smaku.

A poza tym jak do owego "państwa demokratycznego (..) i wysoko rozwinięte pod względem cywilizacyjnym" ma sie np. rozporzadzenie wojskowe nr 132, ktore daje pełne prawo izraelskim siłom okupującym do aresztu i więzienia palestyńskich dzieci w wieku 12-14 lat i rozporządzenie wojskowe nr 53, ktore przewiduje maksymalną karę pozbawienia wolności dla dzieci oskarżonych o rzucanie kamieniami na 10 lat jeśli celem był żołnierz bądź osadnik i 20 lat jeśli celem był samochód?

Czy to ow rozum podpowiada, ze potomstwo "niecywilizowanych fanatykow" nalezy traktowac ostro? A cywilizacja jest zasadniczo nie dla plebsu.
Jak mozna tak cynicznie bronic apartheidu? nawet jesli to "dla jaj".

autor: yona, data nadania: 2009-03-02 20:36:40, suma postów tego autora: 1517

...

Cudzysłów niepotrzebny - termin Terytoria Okupowane funkcjonował oficjalnie (także w Izraelu) od lat 60. do 90.

Powtórzę jeszcze raz, żeby mi nie imputowano czegoś, czego nigdy nie twierdziłem - otóż nie da się stawiać i bronić tezy, że izraelski establishment _dziś_ chce okupować Gazę. Chce ją "tylko" sprowadzić do poziomu dolnych granic Trzeciego Świata i oddać Egiptowi.

Wszystko wskazuje na to, że Abbas to taka palestyńska wersja Mazowieckiego albo Geremka. Zresztą m.in. Ty narzekałeś wielokrotnie na skorumpowaną administrację palestyńską - otóż to właśnie jego ludzie są za to odpowiedzialni; co nie znaczy, że popieram Hamas.

Najłatwiejszym do przewidzenia efektem izraelskich "działań" w Gazie będzie prawdopodobne wejście do gry amerykańskiej administracji "demokratycznej" z czymś idącym dalej i poważniej niż "mapa drogowa" autorstwa Debilijusza (copyleft - Hyjdla) i wniosek dla świata: nikt nie poradzi sobie z wyjściem czy choćby czasowym zawieszeniem lokalnych konfliktów bez opiekuńczych skrzydełek waszyngtońskiego orła z oliwką w dziobie. To tak a propos "rozumu historycznego", "dalekosiężnych celów lewicy" itd.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-02 21:05:55, suma postów tego autora: 4409

Michal

Abbas - nie, Hamas - nie. To kto powinien rzadzic w Gazie i na Zachodnim Brzegu?

autor: wojtas, data nadania: 2009-03-03 11:15:29, suma postów tego autora: 4863

:-)

Sumienie, i wszystko jak zwykle. Wprawdzie nie udało Ci się przeczytać tekstu uważnie, czy w ogóle czegoś dowiedzieć o temacie, ale oczywiście Putina w Twojej wypowiedzi zabraknąć nie mogło :-))

I Ty poważnie oczekujesz od kogoś merytorycznych odpowiedzi? :-))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-03 12:27:16, suma postów tego autora: 3566

michal

"Chce ją "tylko" sprowadzić do poziomu dolnych granic Trzeciego Świata i oddać Egiptowi. "

moj drogi to jest tak samo realne jak kaczynski wiodacy atak husarii na kreml:)) moze cos takiego i sie marzy w israelu.problem taki ze egipt musialby chciec w to wejsc a to juz nierealne.strefa gazy to taka beczka prochu z milionem palacych sie lontow.tu jeden zgasisz a gdzies 5 juz sie pali.po co egiptowi taki problem?nie wspominajac o tym ze on i tak ma swoje beczki prochu z lontami.przejecie kontroli nad gaza przez egipt dostarczyloby mu najniebezpieczniejsza beczke.nie wspominajac o tym ze gaza stalaby sie naturalnym sojusznikiem sil antyrzadowych w egipcie i mubarak w ciagu paru tygodni stalby sie li tylko wspomnieniem historii.przeciez jego wlasni adiutanci by go zastrzelili jak psa.on biedak i tak sie juz kreci w kolko jak waz w garnku i od czasu do czasu lapie za swoj ogon:))

autor: pazghul, data nadania: 2009-03-03 13:17:02, suma postów tego autora: 1489

okupacja

w/g terminologii przeuczonego głupka Warszawa była okupowana, ale getto nie. Getto było samorządne. Niemcy wpadali tam od czasu do czasu robić porządek...

autor: poziomka, data nadania: 2009-03-03 16:55:47, suma postów tego autora: 576

wojtas - symulacja arabskojęzycznego dyskusyjnego forum politycznego

PO to liberałowie, którzy pod dyktando wielkiego kapitału wszystko rozkradają i jeszcze rozkradną, by nie było wątpliwości proamerykańskiego PiS-u też nie popieram.

autor: Misbaach

Misbaach, skoro nie PO ani nie PiS, to kto powinien rządzić Polską?

autor: Wasim

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-03 17:29:39, suma postów tego autora: 4409

pazghul

ok, mówiłem o możliwych pomysłach Izraela - to, że Egiptowi by się to nie opłacało i może na deal nie iść (oby) to inna sprawa.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-03 17:34:06, suma postów tego autora: 4409

Misiu - i wszystko jak zwykle :)

Skoro fakty nie pasują do tez z artykułu, to lepiej cytować Zapolską :)

O okupacji na odległość wciąż ani słowa, naprawdę nie masz żadnego pomysłu? :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-03 22:52:37, suma postów tego autora: 6194

Michal, Michal...

Nie to bylo sednem mojego pytania :-) Jak moze wczesniej spostrzegles sie jestem jak najbardziej daleki od popierania ktoregokolwiek z wymienionych towarzystw. Jedni zlodzieje, drudzy wariaci i fundamentalisci... Pytalem, poniewaz w tym, co pisales wczesniej widze Twoja tradycyjna naiwnosc i nieuwzglednianie faktycznej sytuacji. Musisz sie liczyc z tym, ze popierajac Palestynczykow w konflikcie z Izraelem popierasz tez zalozenia np. Hamasu, a nie lewicowo-wyzwolenczej-populistycznej partii (zakladajacej oczywiscie jedynie doprowadzenie granic do stanu sprzed '67, a nie zniszczenie Izraela), ktora sobie wymarzyles, ale ktora nie istnieje...

autor: wojtas, data nadania: 2009-03-04 08:21:22, suma postów tego autora: 4863

michal

powiedz mi po co dyskutowac nad scenariuszami nierealnymi?israel ma w zapasie wiele scenariuszy realnych i nierealnych tak samo hamas,egipt,usa,eu itd..lepiej pogadac o realnych.co wg ciebie zyskal israel po tej interwencji a co hamas?o zachod sie nie pytam on tradycyjnie tylko stracil.

autor: pazghul, data nadania: 2009-03-04 11:30:54, suma postów tego autora: 1489

Sumienie

- tak, popieram niepodległość Kurdystanu (i popierałem ją także wtedy, gdy Saddam był sojusznikiem USA ;)) tudzież Kosowa. W tym ostatnim przypadku łączę ją tylko z prawem do samostanowienia dla Kosowskiej Mitrovicy i Republiki Serbskiej Bośni. A co do Osetii to zerknij na mój wpis - piszę wyraźnie, że popieram niepodległość OBU Osetii tj. Południowej i Północnej.

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-03-04 12:27:27, suma postów tego autora: 3102

Sumienie.

Oj, biedactwo. Palcem trzeba pokazać, tak? :-))

"Choć w 2005 r., w ramach "planu wycofania się", jego[Izraela] wojska opuściły Gazę, to owa relokacja oddziałów nie przekreśla jego charakteru "siły okupacyjnej". Izrael nie przestał sprawować kontroli nad granicami Gazy, jej przestrzenią powietrzną i morską, wodociągami, siecią elektryczną, kanalizacją i systemem telekomunikacyjnym".

Jest?! No to trzeba było polemizować, przecież nikt nie broni :-))

A teraz parę nowinek, które zapewne udało Ci się ominąć. Dobór pozostawiłem wyszukiwarce internetowej.

1)
"Gaza bez prądu i benzyny, bo "75 proc. izraelskich dzieci żyje w strachu
Szymon Gebert
2008-01-21

- O ile się nie mylę to mieszkańcy Gazy potrafią chodzić - odpowiedział premier Izraela Ehud Olmert na zapytanie odnośnie odcięcia przez ten kraj dostaw benzyny w dniu dzisiejszym. - Palestyńczycy muszą zrozumieć, że nie będą normalnie żyć, dopóki ich terrorystyczny reżim (Hamas - przyp.red.) nie pozwoli na to samo mieszkańcom południowego Izraela - tłumaczył Olmert. - Nie dopuścimy do tego, aby w Gazie zapanował kryzys humanitarny - zapewnił jednak ministra SZ Holandii, który przybył do Izraela specjalnie w związku z dramatyczną sytuacją w Gazie. "
( http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4856651.html )

Czy mi się tylko zdaje, czy ów cyniczny ...syn, pan premier Olmert otwarcie stwierdził, że to on kontroluje życie mieszkańców Gazy?

2)
"Cz, 2009-02-12 09:58 (aktualizacja: 10:04)
Walentynkowy prezent Izraela dla Strefy Gazy

Strefa Gazy wznawia eksport. Pierwszym w tym roku towarem z ogarniętego niepokojami regionu, który trafi na europejski rynek, będą… kwiaty. Pojawią się w Europie 14 lutego w walentynki. Zgoda na eksport 25 tysięcy goździków to "gest dobrej woli" ze strony blokującego Strefę Gazy Izraela.

(...)na wniosek rządu Holandii i rolników ze Strefy Gazy Izrael zgodził się złagodzić nieco restrykcje i zezwolił na eksport około 25 tysięcy goździków – poinformował rzecznik izraelskich sił zbrojnych major Peter Lerner. Jak jednak podkreślił, chodzi jedynie o gest dobrej woli, który w żadnym wypadku nie oznacza zmiany polityki Izraela wobec Strefy Gazy. "
( http://www.rmf.fm/fakty/?id=151290 )

3)
"KE żąda wpuszczenia pomocy humanitarnej do Strefy Gazy
2009-01-04 12:45

Komisja Europejska zażądała od Izraela wpuszczenia dostaw pomocy humanitarnej do objętej walkami Strefy Gazy, zapowiadając jednocześnie 3 mln euro dodatkowej pomocy dla dotkniętych konfliktem Palestyńczyków.

"Blokowanie dostępu do ludzi, którzy cierpią i umierają, jest złamaniem prawa humanitarnego. Wzywam władze Izraela do poszanowania ich międzynarodowych zobowiązań i zapewniania przestrzeni humanitarnej dla dostaw" - oświadczył unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej Louis Michel."
( http://www.wprost.pl/ar/149166/KE-zada-wpuszczenia-pomocy-humanitarnej-do-Strefy-Gazy/ )

4)
"Wielu Palestyńczyków w Strefie Gazy bez dachu nad głową

IAR | 2009-01-24 22:57, aktualizacja: 2009-01-24 22:57:52

Palestyńczycy w Strefie Gazy nie mogą zacząć odbudowy budynków, zniszczonych przez izraelską armię. Brakuje bowiem materiałów budowlanych i sprzętu. Choć walki zakończyły się przed tygodniem, Izrael nadal utrzymuje blokadę palestyńskiego terytorium."
( http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wielu_palestynczykow_w_strefie_gazy_bez_dachu_nad_glowa_87188.html )

5)
"IAR 11.12.2008
Izrael pozwolił na dostarczenie do Gazy pieniędzy

Pod naciskiem prezesa banku centralnego Izraela Stanleya Fischera izraelski minister obrony Ehud Barak wydał w czwartek rozkaz przepuszczenia przez zablokowaną granicę Strefy Gazy furgonetek z pieniędzmi na wypłaty dla palestyńskich urzędników.
W opancerzonych samochodach dostarczono do banków w Gazie 100 milionów szekli (25 milionów dolarów).

4 grudnia blokada granic Strefy spowodowała zamknięcie filii bankowych na jej terenie, ponieważ zabrakło w nich pieniędzy.

Bank Światowy, zaniepokojony konsekwencjami załamania się w Strefie Gazy systemu bankowego, zwrócił uwagę rządowi izraelskiemu na paradoksalną sytuację, jaka się wytworzyła wskutek blokady: urzędnicy części administracji lojalnej wobec umiarkowanego prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa w Strefie Gazy pozostają od wielu tygodni bez wypłaty, gdy tymczasem islamski Hamas sprawujący faktyczną władzę w Strefie nie ma finansowych kłopotów."
( http://viva-palestyna.pl/news/news.php?news=vivanews/2008/12/0110116.php )

To tylko pięć przykładów. Natomiast jeśli chodzi o akcje stricte militarne, które są częścią owej okupacji, zostawiam Ci to na pracę domową. O ostatniej większej zapewne obiło Ci się o uszy.

Jeżeli to nie jest okupacja, bądź łaskaw inaczej zdefiniować tego rodzaju nękanie ludności Gazy. Dodajmy ludności cywilnej, wobec której stosuje się odpowiedzialność zbiorową i terrorem usiłuje wymusić podporządkowanie woli Izraela.

Pamiętaj, że nie chodzi tu tylko o uznanie istnienia Izraela przez Palestyńczyków, ale też zrzeczenie się praw do zagarniętych przez to państwo ziem, które bezczelnie uznaje on za swoje.

---------

wojtas:
"Musisz sie liczyc z tym, ze popierajac Palestynczykow w konflikcie z Izraelem popierasz tez zalozenia np. Hamasu, a nie lewicowo-wyzwolenczej-populistycznej partii (zakladajacej oczywiscie jedynie doprowadzenie granic do stanu sprzed '67, a nie zniszczenie Izraela), ktora sobie wymarzyles, ale ktora nie istnieje..."

A niby dlaczego musi się z tym liczyć? Bo ludzie o złej woli mu to zarzucą i każą się wstydzić?! :-)) Takie tanie chwyty kompromitują tylko tych, którzy je stosują.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-04 13:10:33, suma postów tego autora: 3566

Miś

Misiu jestem pełen podziwu dla twojego zapału. Ale poważnie pytam: masz nadzieję, że coś do nich dotrze? Nie szkoda ci czasu?

autor: poziomka, data nadania: 2009-03-04 18:16:56, suma postów tego autora: 576

Misiu

A konkretnie, tak bez demagogi i zarzucania mi tanich chwytow i zlej woli?

autor: wojtas, data nadania: 2009-03-05 08:24:09, suma postów tego autora: 4863

.

poziomka. Tzw. kryzys sprawia, że czas mam wtedy, kiedy go aż tyle nie potrzebuję, więc marnuję go na jałowe polemiki :-)

Nie nawrócę raczej żadnego z adwersarzy, ale być może ktoś inny nie da się złapać na rozsiewany przez nich FUD.

wojtas.

"Musisz się liczyć z tym, że popierając Związek Radziecki w konflikcie z III Rzeszą, popierasz też założenia KC KPZR, a nie wymarzonego Frontu Antynazistowskiego..." :-))

A konkretnie? Wszystko sprowadza się cały czas do tego samego, jeżeli ktoś nie stoi murem za Izraelem i ośmiela się bronić racji Palestyńczyków to jest antysemitą, nazistą, itd., itp...

I widać w tym sens, chodzi o to, żeby siły wroga skoncentrować na obronie przed "oskarżeniami o czary" do tego stopnia, by nie był w stanie głośno powiedzieć o co w tym wszystkim rzeczywiście chodzi.

A sprawa jest prosta. Palestyńczycy mają prawa nie tylko do ziem, które wyznaczają granice z 1967 r., ale do wszystkich tych, z których zostali wyrzuceni przez Żydów przemocą(bądź zmuszeni do "dobrowolnego" opuszczenia) od początku istnienia państwa Izrael, a nawet wcześniej. I to niezeleżnie od tego w jakim państwie się one obecnie znajdują.

Mało tego. Uznanie tej prawdy, legitymizuje również zbrojne działania Palestyńczyków skierowane przeciw Izraelowi, właśnie jako samoobronę.

Widzisz mój drogi, w obecnych czasach coraz mniej ludzi ma kompleksy w stosunku do Żydów, bo właśnie ów antysemityzm jest im całkowicie obcy. A tylko w tym właśnie kontekście agresywne zochowanie Żydów byłoby może nie tyle rozumiane, co usprawieliwiane. Rozumiemy się?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-05 15:45:07, suma postów tego autora: 3566

Misiu

Slowa nie napisalem o zadnym antysemityzmie, nazizmie, nawet nie sugerowalem, ze Michal chce zniszczenia Izraela, czy cos takiego. Pisalem wylacznie o wewntrznych sprawach Palestynczykow. A Tobie tradycyjnie sie wlaczylo to co zwykle.

autor: wojtas, data nadania: 2009-03-06 13:53:29, suma postów tego autora: 4863

wojtas.

Wiem, że słowa nie napisałeś. Ja wskazałem Ci tylko w jaki schemat wpisuje się taka wypowiedź jak Twoja. I wyjaśniłem dlaczego nie trzeba się z nią liczyć.

A żeby uzmysłowić Ci absurdalność tego co napisałeś do Michała przerobiłem nieco tamtą Twoją wypowiedź. Poprzyj ją po prostu, jeśli uważasz, że zasada jest prawdziwa :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-03-06 20:24:27, suma postów tego autora: 3566

Dodaj komentarz