Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

PPP i PdP wystartują w eurowyborach (sprostowanie)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Pierwsi będą ostatnimi

Sądzę, że wyborczy wynik PPP i PdP będzie zbliżony...

autor: Kautsky, data nadania: 2009-03-11 23:48:25, suma postów tego autora: 420

kautsky

chciałeś przez to powiedzieć: głosujcie na sld? hm...?

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-03-12 00:15:23, suma postów tego autora: 1805

A

ja myślę, że PdP zdobędzie 10 razy więcej głosów niż PPP (3% do 0,3%)

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-12 00:44:39, suma postów tego autora: 20871

PPP

nie pozyskała na listy wyborcze nikogo spoza swojej kadry.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-12 00:50:30, suma postów tego autora: 20871

Co za kretynizm

4 komitety na lewicy w sytuacji, gdy każdy oprócz SLD ma zero albo śladowe poparcie. Oto efekt działań wodzusiów którzy zajmują się głównie pluciem na siebie wzajemnie. Każdy jest ten "jedyny prawdziwy" i siedzi na swojej kanapie. Czy jeden z drugim naprawdę myśli że nagle stanie sie cud i naród za nim pójdzie? He he - prędzej inni podobni go zaplują i nawet nie będzie miał 0,5 procenta. Ziętek pluje na Ikonowicza i wzajemnie, Szyszkowska na Ziętka, a wszyscy razem jeszcze na Sierakowskiego, który też ich uważa wszystkich za pajaców. Jak jeden się choć trochę różni od drugiego, to od razu jest "pseudolewicą" i do odstrzału. Każdy by pewnie chciał być fuhrerem i żeby inni byli mu w 100 proc. podporządkowani. Ale to żałosne wszystko , aż się rzygać chce. I tyle ode mnie - niezrzeszonego przeciętnego człowieka pracy o lewicowych poglądach

autor: Juzek, data nadania: 2009-03-12 01:30:54, suma postów tego autora: 49

przeinaczenia

Kolego `Juzek`. Maria Szyszkowska nie "pluła" na nikogo. Warto o tym pamiętać, że została chamsko, bez precedensu, zaatakowana przez pewną grupę ludzi, słynącą z nagonek na coraz to innych działaczy lewicy. Zaatakowana za to, iż ośmieliła się wypowiedzieć swoje zdania na temat "raportu", dyskredytującego całą lewicę, stworzonego przez aktywistów pewnej partii.



autor: pk, data nadania: 2009-03-12 09:59:26, suma postów tego autora: 261

Ostatnio też

Nałęcz opluł Napieralskiego porównując go ,,działacza za 68 roku i twierdząc że nie dorasta on Oleksemu do pięt''

Niestety wielu ludzi na tym portalu także , widzi w SLD swego głównego wroga

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-03-12 10:03:43, suma postów tego autora: 1953

Szyszkowska za długo była asystentka Bolesława Piaseckiego i teraz wszędzie

widzi brunatne koszule. Dla niej faszystą jest każdy kto wierzy w Boga i się z nią nie zgadza. PPP pokazało prof. Chryzantemie, że jej miejsce jest z dala od polityki, na ziemi nałęczowskiej. Przypomnijcie sobie towarzysze ile podpisów uzyskała noblistka in spe, w trakcie walki o prezydenturę w 2005 r :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-12 12:42:06, suma postów tego autora: 6195

Ja oddam głos na PPP mimo wszystko

Co do Szyszkowskiej nie martwcie się nią ona niewystartuje bo aby wystartować trzeba w każdym okręgu zebrać odpowiednią ilość podpisów a kto niby te podpisy jej zbierze?
PPP podpisy zapewne zbierze Sierpień80.
Juzek lepiej żeby prawdziwa społeczna lewica zdobyła np. 1% niż miała by startować razem z pseudo lewicą SLD i zdobyć np.6%poparcia.I totalnie się skompromitować i przyjmując oskarżenia o zdrade robotniczych interesów bo jak inaczej by nazwać start np. PPP razem z SLD?
A pozatym ja np. na taki ewentualny sojusz PPP-SLD bym nie zagłosował i każdy zdroworozsądkowy człowiek lewicy też pewnie nie.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-03-12 12:59:33, suma postów tego autora: 1003

Ja najchętniej bym zagłosował na kandydata PPS

Jeśli w ogóle jakiś zarejestruje się w moim okręgu wyborczym...

Szkoda, że KPP nie wystawia swoich kandydatów razem z PPP.

autor: Partyjny beton, data nadania: 2009-03-12 14:22:08, suma postów tego autora: 185

Partyjny beton

A kto ci powiedział, że członkowie KPP nie będą startować z list PPP? List będą gotowe w kwietniu, wtedy porozmawiamy.

autor: SzymonM, data nadania: 2009-03-12 14:25:34, suma postów tego autora: 915

SzymonM

Tak się składa że znam osobę, która zasiada we władzach KPP. Z tego co mi on ostatnio powiedział wynika, że partia ta startu w wyborach do PE nie planuje. W ogóle w mojej okolicy nie ma żadnego koła KPP (PPP też chyba nie), więc kto miałby startować? Za to jest PPS - zawsze coś.

autor: Partyjny beton, data nadania: 2009-03-12 14:48:58, suma postów tego autora: 185

Partyjny beton

To nie znaczy, że członkowie KPP nie będą startować z naszych list.

Natomiast na szczegóły i przedstawianie kandydatów musisz jeszcze trochę poczekać.

autor: SzymonM, data nadania: 2009-03-12 14:50:57, suma postów tego autora: 915

Partyjny beton

A tak poza tym jeśli się nie mylę jesteś z kujawsko-pomorskiego? Powinieneś więc bez trudu onaleźć tam działaczy PPP (co do KPP akurat w tym rejonie kompletnie się nie orientuje).

autor: SzymonM, data nadania: 2009-03-12 14:53:16, suma postów tego autora: 915

Nie żebym

nie doceniał ich działalności związkowej i politycznej, ale czy Łabędź i Ziętek znają biegle chociaż jeden język? Pytam, bo nie wiem.

autor: RRRadykał, data nadania: 2009-03-12 15:11:55, suma postów tego autora: 1084

SzymonM

Ano, mieszkam w pobliżu Bydgoszczy. PPP chyba nie ma u mnie w okręgu wyborczym, ale głowy nie dam...

autor: Partyjny beton, data nadania: 2009-03-12 15:55:00, suma postów tego autora: 185

Partyjny beton

Ależ oczywiście, że jest. Wystawiamy listy w całej Polsce, a akurat w woj. kujawsko-pomorskim na brak działaczy nie możemy narzekać.

Zresztą akurat znalezienie na stronie PP kontaktów na poczególne województwa nie jest szczególnym wyczynem. Na kujawsko-pomorskie (a przypomnę, że w wyborach do PE okręgiem jest całe to województwo) masz tu http://www.partiapracy.pl/indexout2.php?CatID=200

autor: SzymonM, data nadania: 2009-03-12 15:58:40, suma postów tego autora: 915

errata

"Zresztą akurat znalezienie na stronie PPP" - miało być.

autor: SzymonM, data nadania: 2009-03-12 16:00:09, suma postów tego autora: 915

SzymonM

A dziękuję, dziękuję. Spróbuję się z nimi skontaktować, aby porozmawiać na żywo może.

autor: Partyjny beton, data nadania: 2009-03-12 16:23:14, suma postów tego autora: 185

Lewica niestety się kończy.

Żaden z tych komitetów poza SLD w moim przekonaniu nie dostanie się do europarlamentu. Lewicowe idee w opinii wielu wyborców, zwłaszcza młodych to utopia i pasożytnictwo. Wyznawcy neoliberalizmu stanowią zdecydowaną większość. Demagogia prawackich i komercyjnych mediów robi swoje. Większość moich rówieśników (mam 27 lat) uważa system, który obecnie w Polsce istnieje za socjalizm.

autor: Lewicowiec_czyli_leń, data nadania: 2009-03-12 16:48:24, suma postów tego autora: 28

Leniu,

nie wiem, skąd wziąłeś teorię o powszechnej aprobacie dla neoliberalizmu. Byłoby to prawdziwe w odniesieniu do niektórych grup społecznych (np. sporej, ale nie całej - plus minus tej żyjącej na koszt rodziny - części studentów czy uczniów, drobnych i średnich groszorobów czy wysoko postawionych w korporacyjnej hierarchii białych kołnierzyków). Sondaże wskazują, że jak przychodzi co do czego, to większość dorosłych mieszkańców Polski nie chce prywatyzacji usług z przychodniami i szkołami, nie ma zaufania do komercyjnych OFE, jest za zróżnicowaniem obciążeń podatkowych, z zapewnieniem każdemu jakiegoś minimum egzystencji itd. itp.
Plus jeszcze "dowód nie wprost": po 1989 r. jawni liberałowie tylko raz wygrali w Polsce wybory - ale występując pod pijarowskimi kostiumami "normalizacji", a nie wolnorynkowymi hasłami.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-12 17:10:03, suma postów tego autora: 4409

wybory

Rzecz jasna tylko SLD ma jakas szanse na wejscie do PE, ale co z tego, ze tam bedą. Czym się tam wykazali dotychczas? W PPP nie ma raczej zludzen, ale to ma byc glos protestu. Lista Racji i PPS raczej nie powstanie, bo PPS wraca pod skrzydła SLD, co widać po podpisaniu przez nią deklaracji o Europie Socjalnej razem z Napieralskim i Millerem :) Skończy się więc na trzech podmiotach z szeroko rozumianej lewicy w tych wyborach: SLD - ktora ma jakieś niewielkie szanse wejśc, ale też po co?, ekipa Rosatiego - brr, bez wiekszych szans, no i PPP - bez szans, ale za to z jakimś przekazem i gromadzeniem, hmmm, kapitału społecznego :)
Pk: znowu kłamiesz, bo list do Szyszkowskiej powstał po tym, jak przytoczyles w jednej z informacji jej slowa o faszyzujacej PPP, ktorych - jak ona twierdzi - nie powiedziala. Więc milcz waść i oszczędź sobie wstydu.

autor: darekzalega, data nadania: 2009-03-12 17:04:41, suma postów tego autora: 85

tak, tak

Domyślam się, że środowisko piszące masowo donosy na każdą grupę z lewicy, wolałoby, aby nikt nie prostował tych bzdetów.

"Zamilcz" moglibyście mówić, gdybyście rządzili tym krajem (nie daj Panie Boże!). Ale bez żartów, proszę nie pozwalać sobie za dużo. Są granice tolerancji.

Pozwolę sobie zamieścić link do info o spotkaniu, m.in. z Marią Szyszkowską, które odbyło się jesienią:

http://attac.org.pl/?dzial=30&typ=2&kat=30&lg=pl&id=909

W tej sprawie nie ma nic więcej do dodania, za dużo było tam świadków, mówili co innego, niż się im usiłuje wmówić, więc po co się awanturować?

autor: pk, data nadania: 2009-03-12 19:01:34, suma postów tego autora: 261

:)

Chyba związkowcy biorą się za politykę !!!

autor: Dracul, data nadania: 2009-03-12 20:40:52, suma postów tego autora: 341

Folklor :))))

Nie jestem prorokiem ale Tylko SLD dostanie się do europarlamentu. Reszta to śmiech na sali :))).
Ktoś pisze po co SLD. Ano po to by w PES ktoś zasiadał z Polski. I nie piszcie, że to nie lewica bo to nudne i żałosne. Zachęcam by nie tracić głosów lewicowych i głosować na to okropne SLD.

autor: Viking, data nadania: 2009-03-12 21:30:20, suma postów tego autora: 36

Tak,

"towarzysze głosujmy na SLD bo przyjdzie prawica..." jak kiedyś zaczął Ikonowicz. Prawica przyszła i co? Jakoś z nostalgią nie patrzymy w przeszłośc za rządami Millera czy Belki?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-03-12 23:58:12, suma postów tego autora: 2743

A. Warzecha,

a ja słyszałem jak Ikonowicz mówił do SLD: "Strzaszycie, że przyjdzie prawica? Ale to właśnie wy jesteście najgorszą prawicą."

autor: Getzz, data nadania: 2009-03-13 15:50:51, suma postów tego autora: 3554

Leń ma rację

ludzie powszechnie w Polsce popierają neoliberalizm naszpikowani bzdurami z ,,Faktu'' i ,,Dziennika''
Niestety jedyna nadzieja że ,,kryzys przez żołądki trafi im do serca, jednak kryzys może byc też wyzyskany przez PIS''

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-03-14 16:38:59, suma postów tego autora: 1953

PPP???

Do Parlamentu Europejskiego startuja ludzie wyksztalceni i znajacy jezyki obce. PPP nie ma takich kandydatow z przewodniczacym tej partii na czele. Jesli co watpliwe dostana sie do PE to bedzie kompromitacja Polski i zenada - ludzie bez wyksztalcenia, elementarnej wiedzy, nie znajacy zadnego jezyka obcego, nie majacy pojecia czym jest PE i jak funkcjonuje. Wieksze posmiewisko niz Samoobrona. Oni maja powiedziane zeby startowac ale nie maja pojecia o co w tym chodzi. Zenada.

autor: Egon, data nadania: 2009-03-15 20:57:59, suma postów tego autora: 41

Dodaj komentarz