Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wilk: Przegnij się nad Judith Butler

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Walka klasowa -

nie genderowa.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-27 13:13:09, suma postów tego autora: 4409

Gender czerwieni nie pokona -

prędzej skona.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-27 13:13:42, suma postów tego autora: 4409

Michale,

udowadniasz po raz kolejny, że nie tylko "nie wiesz, że masz gender" (czyli uważasz, ze natura a nie społeczeństwo Cię stworzyła jakim jesteś), ale także, iż w ogóle nie wiesz co to znaczy, co Ci kiedyś udowodniła Yona. Od tego czasu wiedzy nie uzupełniłeś :).

Nienawidzić jest łatwiej niż rozumieć, no i liczy się też poklask u innych niewiedzących a zarazem się obawiających się o podważenie naturalności swojego genderu - a niech skona (z ignorancji życzysz sobie mniej więcej tego samego co Butler, choć ona robi to z poczuciem humoru).

autor: Kasia Szumlewicz, data nadania: 2009-03-27 13:35:22, suma postów tego autora: 214

Kasiu,

jestem pod wrażeniem - TAKA seriozna polemika na te moje kupleciki, będące przecież przeróbkami rewolucyjnych i nie odnoszących się w ogóle do "gender" haseł z lat 80. i 90. :-)

Tylko z którymi moimi poglądami czy "nienawiściami" tutaj"polemizujesz", skoro ja w tym wątku żadnej "opinii" nie wyraziłem, po prostu robię jaja? :-)

A już bardziej na serio, jeśli nawiązujesz do którejś tam z archiwalnych dyskusji - pamiętam co powiedziałem tam o "płci kulturowej" i aby wymogom poważnej dyskusji stało się za: po pierwsze analizowanie społeczeństw późnokapitalistycznych przez ten pryzmat jest archaiczne, po drugie - wikła takie "analizy" albo w konstrukty ośmieszające w ogóle wszelkie myślenie teoretyczne czy spekulatywne, albo z kolei wymusza trywializację i pogłębia dezintegrację klas i warstw społecznych wg kryteriów kulturowych. Amatorska psychoanaliza nic tu nie pomoże.


Ma to zresztą jak najbardziej niebezpieczne skutki społeczne: od wyrażanego na stronach feministycznych (a niedawno też na lewicy.pl!) entuzjazmu dla projektu liberalizacji mediów publicznych po wychwalanie tamże pod niebiosa ministerek :-) bezrobocia w rządach UD-UW, postulujących dziś "równościowe" podwyższenie wieku emerytalnego kobiet.

Nie mnie oceniać, ile w tym bezmyślnego sekciarstwa, ile krótkoterminowego cwaniactwa pojedynczych osób a ile agenturalności wobec kapitału (i w jakich są rozłożone proporcjach) - jestem jednak pewien, że milczeć wobec intelektualnego samobójstwa lewicy na raty nie wolno.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-27 13:54:01, suma postów tego autora: 4409

:-)))

"uważasz, ze natura a nie społeczeństwo Cię stworzyła jakim jesteś"

A niby gdzie i kiedy coś takiego napisałem???

autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-27 13:56:19, suma postów tego autora: 4409

PS.

w drugim hasełku dałem "gender" a nie np. "studia gender" dla zachowania rymu a przede wszystkim rytmu.



autor: _Michal_, data nadania: 2009-03-27 13:58:51, suma postów tego autora: 4409

Trafna ocena:

"Postać Judith Butler jest...tym samym co Madonna..."

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-27 18:44:53, suma postów tego autora: 20871

Rozumiem że autorka miała cięzkie

doświadczenia życiowe, ale moim zdaniem właśnie one mogą byc przeszkodą w obiektywizmie i zachowaniu jakiegokolwiek dystansu do własnych poglądów

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-03-27 21:01:37, suma postów tego autora: 1953

Problematyka

podjęta przez Butler nie wydaje się oryginalna.
Już rzymski komediopisarz, Terencjusz, powiedział: genderem jestem i nic, co genderowe, nie jest mi obce.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-28 07:29:10, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz