Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Żukowski: Wielkie zamknięcie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

W ciemnej ulicy ja bardziej boję się

20letnich uzbrojonych bezmózgich robocopów na patrolu, niż tej osławionej "młodzieży w dresach", a tym bardziej "pijaczków"
PS. Przestępcą żadnym nie jestem, jakby co:)

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-22 15:33:35, suma postów tego autora: 3554

Niestety

cała prawda

autor: polak17, data nadania: 2009-04-22 18:35:02, suma postów tego autora: 1296

Notabene Polska jest krajem UE

będącym na 3 cim miejscu pod względem liczby osadzonych na 100 tysięcy mieszkanców.

U nas można pójśc do więzienia za jazdę rowerem po pijanemu, a 80 letniej babci urządza się proces sądowy za przywłaszczenie sobie batonika...

Obniża to i tak niski poziom społecznego zaufania

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-22 19:29:17, suma postów tego autora: 1953

..

Jakie Żukowski ma dowody na to, ze Latynosi i Czarni sa czesciej aresztowani z powodu rasizmu w policji, a nie z powodu po prostu popelniania wiekszej liczby przestepstw?

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-23 09:05:05, suma postów tego autora: 4863

Wojtas, odpowiem ci

liczba narkomanów wśród białych i czarnych na 100 tysięcy osób jest podobna, ale za ,,posiadanie'' jest aresztowanych kilka razy więcej czarnych, policja nigdy nie wsadzi za kratki białego studenta palącego marychę, co najwyżej dostanie karę w zawieszeniu, czarny idzie siedziec.

Za wykroczenia biali dostają np grzywny, a czarni- karę aresztu

Wszystko to jest w książce Wacquanta

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-23 13:01:35, suma postów tego autora: 1953

a ja mam wrazenie

ze policja roznicuje takze miedzy dresami a pijaczkami, z tym ze dokladnie na odwrot niz powinno byc, czyli gnebi pijaczkow i bezdomnych a dresiarzy raczej unika.
Inna sprawa jest wycofanie sie panstwa ze scigania np. drobnych kradziezy - piwnice dzialki, co bije w ludzi srednio i malo zamoznych, ktorzy musza zaplacic za ochrone policjantom na emeryturach z firmy ochrony mienia.

autor: kontras, data nadania: 2009-04-23 17:07:58, suma postów tego autora: 1774

Najbardziej uciążliwa dla ludzi jest drobna przestępczość

Szanse na to że staniemy się ofiarą seryjnego mordercy są statystycznie znikome (choć oczywiście niezerowe), natomiast na to że nam ukręcą lusterko w samochodzie, wyciągną portfel w sklepie czy ukradną rower z piwnicy - już całkiem spore. Dlatego wszelkie nawoływania do ograniczenia "represyjności" systemu w imię troski o złodziejaszków i pijaczków raczej nie znajdą poklasku u obywateli. Inna sprawa, że niekoniecznie trzeba zaraz wsadzać do więzienia - czasem wystarczy porządnie spałować.

autor: west, data nadania: 2009-04-23 21:37:45, suma postów tego autora: 6709

Postsocjalisto,

Jest na odwrót. Policjant w USA woli aresztować (a sędzia - skazać) przestępcę o białym kolorze skóry, bo wtedy nie naraża się na krytykę ze strony rzeczników Political Correctness.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-23 22:39:48, suma postów tego autora: 20871

West, masz "ciekawe" poglądy.

Skrajny neoliberał i kapitalista i nostalgik PRL i Jaruzela (to zomowskie pałowanie).

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-23 22:54:00, suma postów tego autora: 3554

Getzz, ile razy można powtarzać że Jaruzela NIE cenię?

Ale nie dlatego że pogonił solidaruchów tylko dlatego że był marnym szefem partii i państwa.
A PRL-owskie podejście do porządku i dyscypliny społecznej rzeczywiście jest mi bliższe niż współczesne "róbta co chceta".

autor: west, data nadania: 2009-04-23 23:42:32, suma postów tego autora: 6709

Postsocjalista

I to dlatego z rowna ochota wszedlbys w dowolnie wybranym miescie w USA wszedlbys do dzielnicy Czarnych, jak i Bialych?

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-24 09:11:18, suma postów tego autora: 4863

Postsocjalisto

A np. dziennikarz australijskiego The Sydney Morning Herald opublikowal kiedys (kiedy jeszcze bylo mozliwe zdobycie takich danych) co-nieco na temat przestepczosci Czarnych. Artykul masz tutaj:

http://therealists.com.au/?page_id=289

Coz tam ciekawego? Np:

90% ofiar miedzyrasowych gwaltow to osoby biale.
Przestepstwa popelnione przez Czarnych sa 7,5 raza czestsze, niz przez Bialych, mimo iz Czarni stanowia 1/7 populacji.

itp itd


Ja wiem, ze rasistowska policja wsadza za kratki niewinnych Czarnych, a Bialych mordercow puszcza wolno, ale mialbys odrobine dystansu :-)))

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-24 09:31:10, suma postów tego autora: 4863

Tak wojtas, przyznaję, jestem czarny;)

j.w;)

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-24 11:46:44, suma postów tego autora: 1953

Wojtas, ABCD

Henryka Bochniarz kiedys powiedziała w wywiadzie, że kiedy była na stypendium w USA, w hotelu spała zabarykadowana w łazience, bo bała się że zgwałci ją czarny ( bo słyszała że czarni gwałcą białe kobiety)

Osobiście wątpię, by ktokolwiek chciał kiedykolwiek zgwałcic Henrykę Bochniarz, nie jest ona panią o ujmującej powierzchowności delikatnie mówiąc

Nawet w filmie Trafficking jest powtórzony ten rasistowski schemat, kiedy córka kongresmana oddaje się za narkotyki czarnemu dealerowi...

Ehhh, ABCD polecam jakiekolwiek opracowania o USA

Ehhh, mam do was pytanie, dlaczego większośc czarnych w USA nie ma czarnych o czysto afrykańskiej urodzie?

Ponieważ to właśnie biali właściciele niewolników mieli dzieci ze swoimi czarnymi niewolnicami.

Nawet Abraham Lincoln ma czarnych potomków, wątpie by jakaś niewolnica zmuszała go do seksu;)

Natomiast wy powielacie schemat, że Czarni, Arabowie i inne nieuropejskie nacje myślą tylko o seksie i są wiecznie napaleni...
Natomiast biali oczywiście potrafią panowac nad emocjami i popędami...

Szkoda gadac...

ABCD, czasami zatracasz rozsądek w walce przeciwko wyimaginowanym wrogom...Aha, powinnem cię nazwac kolegą z kolegium redakcyjnego gdyż obaj piszemy do ,,Forum Klubowego'';)

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-24 11:35:17, suma postów tego autora: 1953

Postsocjalisto

A Ty po co przywolujesz czasy sprzed paruset lat niewolnictwo, ktorych NIKT nie pochwala?
Rozmawiajmy o wspolczesnych czasach. Ja tylko przytoczylem konkretne dane, a Ty mi zarzucasz "powielanie schematow". Tak dyskutowac sie nie da.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-24 12:54:39, suma postów tego autora: 4863

centrum Warszawy multietniczne jak Londyn

Większość z nich odsiaduje kary za przestępstwa przeciw przepisom imigracyjnym, które systematycznie zaostrza się od wielu lat.
---
Są systematycznie zaostrzane bo przybywa coraz więcej kolorowych emigrantów. Centrum Warszawy jest równie multietniczne jak centrum Londynu, Nowego Jorku czy Los Angeles. W Warszawie są już całe dzielnice skolonizowane przez kolorowych np.: osiedle za Żelazną Bramą – Wietnamczycy, Chińskie osiedle po między parkiem Skaryszewskim a Blue City czy cygańska wioska za praską fabryką PZO.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-24 14:35:09, suma postów tego autora: 3207

@Postsocjalista

U nas można pójśc do więzienia za jazdę rowerem po pijanemu,
---
Ale tylko wtedy kiedy masz już na kącie jakieś wyrok za przestępstwo w tzw. zawiasach.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-24 14:39:18, suma postów tego autora: 3207

Czy dziś nadobna Heńka B. żałuje tej... łazienki..?

W końcu, z upływem czasu zmienia się punkt widzenia...

autor: eres, data nadania: 2009-04-25 04:26:53, suma postów tego autora: 271

Cud2,

gdzie Park Skaryszewski a gdzie Blue City?
Nie dość, że masz szalone prawackie poglądy to jeszcze nie znasz Warszawy. Wyznacz sobie trasę z ronda Waszyngtona do Blue City i powiedz teraz, ile to kilometrów, znawco "stolycy"!

autor: altstettiner, data nadania: 2009-05-07 13:03:31, suma postów tego autora: 1511

Dodaj komentarz