Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Urban: "Głosuję na Centrolewicę" (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Urban na łamach Robotnika Ślaskiego kiedyś sam o sobie powiedział "jestem PRAWICOWYM socjaldemokratą", więc jest facet konsekwentny

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-22 18:22:11, suma postów tego autora: 319

A ja chyba nie wiem na kogo głosowac

Waham się pomiędzy SLD ( z niesmakiem), albo PPP ( z litości)
Politycy SDPL są jeszcze bardziej proamerykańscy niż politycy SLD, choc wiem, że to trudne do wyobrażenia by ktoś był bardziej proamerykański niż np Zemke czy Szmajdziński...

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-22 19:26:45, suma postów tego autora: 1953

Jaki tygodnik, jaki naczelny... takie kandydatury.

Taki polski bigos, podlany dipem, zapity łyskaczem... i serwowany przez naczelnego prześmiewcę PRL i całej RP...
Kiedyś Urbana nienawidziłam, potem lubiłam, dzisiaj to dla mnie taki libertyński piaskowy dziadek... Weźmie ktoś na poważnie jego wyborcze wskazówki? Czy Urban jest jeszcze "opiniotFÓrczy"?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-22 19:33:36, suma postów tego autora: 5956

Chyba pozostaje głosowanie na ludzi, nie patrząc na listę

A to z kolei oznacza, że trzeba spojrzeć kto kogo wystawia - może jakieś rodzynki (a la Luke w ostatnich wyborach do sejmu) trafią się np. w PSL czy innych mniejszych partiach?

autor: west, data nadania: 2009-04-22 19:38:58, suma postów tego autora: 6708

Urban

to swój chłop: walczy z klerem, faszystami i Bugajem.

LEWAK

autor: Durango 95, data nadania: 2009-04-22 20:19:24, suma postów tego autora: 3848

Opina Urbana jest bez znaczenia dla LEWICY

Jego czytelnikami są w większości ludzie bez jakichkolwiek
poglądów politycznych ( z niewielkimi wyjątkami - na które
Urban liczy). Dla nich liczy się jedynie by "dokopać"
aktualnie rządzącym, a czy to będzie lewica czy prawica,
to dla nich bez znaczenia. BO ONI NA WYBORY W WIĘKSZOŚCI NIE CHODZĄ.
Toteż i pożytek dla p.Rosatiego z tego apelu - deklaracji ,
niewielki a strata dla SLD iluzoryczna.

autor: tarak, data nadania: 2009-04-22 21:02:55, suma postów tego autora: 3226

Bojawiem?

A może najlepiej wypiąć się na to wszystko i zostać w domu?..
Po dwudziestu latach już widać wyraźnie, że urnami jakości życia społecznego nie poprawimy. Bo co wybory, to rezultaty gorsze we wszystkich wymiarach: Sejm, Senat, Rząd, Samorządy. Dziś młody człowiek powiedział mi: Tu nie idzie żyć. Wyjeżdżam do Nowej Zelandii. Tam raju nie ma. Ale przynajmniej nie biorą łapówek. Przecież tu nie idzie nic bez nich załatwić. Zgłosiłem, że licznik się kręci, choć nie pobieram prądu. Przyszli, popatrzyli i powiedzieli: jest w porządku. A jak dam na flachę? Podłubali... I przestał się kręcić. Jeżdżę i widzę, że gdzie indziej tak nie jest. Nawet za komuny tak nie było... I nie mogłem temu zaprzeczyć.

autor: steff, data nadania: 2009-04-22 21:17:51, suma postów tego autora: 6626

Ufam Urbanowi,

który podważa hegemonię prawicy i przesuwa dyskurs publiczny na lewo.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-22 21:41:41, suma postów tego autora: 20871

ABCD

ha ha ha ha

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-22 21:44:49, suma postów tego autora: 319

Gwoli ścisłości: wice-Urban będzie głosował na eselde

o czym pisze na tej samej stronie "dziennika cotygodniowego". Dodajmy że zachęty obydwu panów olewam sikiem łamanym. Podobnie jak dzisiejszy artykuł na pierwszej stronie Gazwybu, spisany wg najlepszych goebbelsowskich metod, co stwierdzili moi znajomi hawiarze po jego przeczytaniu (pełnych wypowiedzi nie mogę podać ze wzgl. cenzuralnych i wrodzonego poczucia taktu).

autor: szczupak, data nadania: 2009-04-22 22:00:25, suma postów tego autora: 3747

Czy

wiadomo, na kogo głosuje znakomity autor Nie, Mateusz Cieślak?
Pan Mateusz zazwyczaj popiera ruch alterglobalistyczny i środowiska na lewo od SLD.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-22 22:01:39, suma postów tego autora: 20871

AlFaCet... dzlaczego nie podpisałeś się

pod "Ufam Urbanowi"? Brakło inwencji?
Trza było zaparafować: BRUNHILDA.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-22 23:03:36, suma postów tego autora: 5956

Goebbels stanu wojennego, pochwalający strzelanie do robotników, ogłosił kogo popiera.

Miejmy nadzieję, że prawdziwy lewicowcy wiedzą już na kogo NIE głosować.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-22 22:35:36, suma postów tego autora: 6194

Urban ma zepsutą busolę

Głosom PdP to nie przyniesie, za to może przyczynić się do szybszego upadku jego gazety. Bo czytelnicy NIE w większości nawet w snach nie myślą o możliwości głosowania na Onyszkiewicza, czy Rosatiego.

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-04-23 00:21:39, suma postów tego autora: 247

No chyba, że to koszmarne sny są, Berdysznik.

.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-23 00:45:51, suma postów tego autora: 5956

Po co o tym pisać?

Radykalnie prawicowy znieniewidzony rzecznik rządu PRL udziela poparcia prawicuchom. Po co o tych degeneratach pisać?

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-23 00:48:27, suma postów tego autora: 3554

PS.

Taki szmatławiec jak Urban kojarzony z (centro)lewicą to totalna porażka.
Niech ten obrzydliwy miłośnik Jaruzeela niech sie zapisze do PO.
A jego szmatławiec nie da sie czytac,

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-23 00:54:17, suma postów tego autora: 3554

Tylko PPP!

Kurwa ja już dwa razy mialem głosować na PPP i w ostatniej chwili zagłosowałem na Samoobronę, ostatnio skuszony Piotrem Ikonowiczem na 1 w Warszawie. Teraz nie ma mowy, na zdrajców i oszustów z SLD nigdy, nie przypuszczałem, że doprowadzą mnie do stanu, w którym wolałbym oddać głos na kogoś z LPR czy PiS niż na taką kurwę jak Rosati, czy Nałęcz (przeciwko tej gnidzie to nawet na Gosiewskiego bym zagłosował).

Więc nie ma co kalkulować, będzie rekordowa frekwencja (tzn. najniższa po 1989), większość publikowanych sondaży to lipa robiona pod zamówienie. Jeśli w jednym PO ma 52% a w drugim 30%, to jeden z nich jest wyssany z palca, albo oba są do dupy. Przy frekwencji 13% wyniki mogą być zaskakujące, zboaczycie, może się zdarzyć, że gdy zagłosuje wyłacznie wąska klientela, aparaty partyjne z rodzinami to nie wygra ani PO, ani PiS tylko PSL.
W każdym razie głos na PPP to cień szansy że coś z niego będzie i pewność, że nie będę się wstydził swojego wyboru. A ryzyko, że głos zmarnuję... głosując na SLD mam pewność zmarnowania głosu. To lepiej już nie iść.

autor: Poll74, data nadania: 2009-04-23 01:44:47, suma postów tego autora: 52

Sądząc po przeczytanych tu wpisach -

coraz bardziej "ulewa się" nam ta demokracja przedstawicielska... Ale nic to, trzeba sobie powtarzać : "warto było o nią walczyć", "warto było o nią walczyć", "warto było..." Można jeszcze dodać, że jak nie dla nas, to dla naszych dzieci, a jak dzieci się już na nią wypięły, to dla naszych wnuków... Gdyby - nie daj Boże - wnuki poszły w ślady dzieci naszych - pozostają jeszcze "inni zstępni"... Trzeba robić wszystko, by nie dopuścić do poczucia absolutnego bezsensu naszej walki, prawda ?

autor: eres, data nadania: 2009-04-23 03:59:53, suma postów tego autora: 271

Jaki ma sens głosowanie na PPP która dostanie 1% głosów

w najlepszym razie? Zwłaszcza że i kandydatów poważnych pewnie jak zwykle nie wystawi (co widać zresztą z poprzedniego newsa - z całym szacunkiem dla kandydatów).

autor: west, data nadania: 2009-04-23 08:26:11, suma postów tego autora: 6708

west - a jaki jest sens głosowania na liberałów z PdP albo SLD?

Bo kiedyś udawali lewicowców? Ty naprawdę nie masz żadnych poglądów a przy urnie kierujesz się sondażami OBOP-u?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-23 09:32:37, suma postów tego autora: 6194

W niedzielę wyborczą

warto pojechać na ryby.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-23 09:36:06, suma postów tego autora: 20871

...

eres
czy demokracja przedstawicielska (parlamentarna znaczy) to marzenie twoje ? - moje nie, ja socjalista więc wole jak ludzie decydują sami.

west
gdy część ludzi marnujących głosy przez 20 lat na SLD raz zagłosuje na PPP a przestanie siać defetyzm(nic nie ryzykując), to wynik bedzie lepszy- tym bardziej, że racje ma Poll74, do wyborów pójdzie teraz twardy elektorat i mniejsze partie beda miały lepszy wynik (vide LPR, Demokraci.pl w ostatnich eurowyborach)

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-23 09:59:36, suma postów tego autora: 319

> jakobin

Sarkazmu i drwiny nigdy za wiele...Zwłaszcza w III i IV RP. Pozdrawiam, jakobinie !

autor: eres, data nadania: 2009-04-23 10:48:37, suma postów tego autora: 271

jakobin,

ciekawy-m, co napiszesz po eurowyborach, komentując 0,3 procent głosów na PPP.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-23 11:26:12, suma postów tego autora: 20871

Największej miłości Jerzego Urbana

Najuczciwszemu z ucziwych.Najhonorniejszemu z honorowych.Największemu żołnierzowi i patriocie-Generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu w Dniu Imienin,wszystkiego najlepszego.Dużo zdrowia i pomyślności!

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2009-04-23 17:20:54, suma postów tego autora: 623

Towarzysz Generał

santo subito!
RODZINA RADIA ZOFIJA (Ludowej Rozgłośni im. Zofii Gomułkowej)

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-23 17:37:20, suma postów tego autora: 20871

Pan ABCD

Nie wiem o co chodzi z tym RADIEM IM. ZOFII GOMUŁKOWEJ,
ale i gen.Jaruzelski i Gomułka właśnie dla państwowości
Polski zasługi mają WIELKIE.
Dla doraźnych, bieżących potrzeb walki politycznej ich
osoby przedstawiane są w niekorzystnym świetle, ale
kto rozumie historię polityczną świata - ten wie.

autor: tarak, data nadania: 2009-04-23 17:54:10, suma postów tego autora: 3226

tarak i inni socjal-patrioci

co Wy z tą państwowością i z Polską? Co mi za różnica jestem pod polskim butem czy niemieckim?

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-23 18:07:36, suma postów tego autora: 319

Panie Jakobin

Jak Pan nie wie jaka to różnica , proszę spytać MURZYNA,
pardon, AFRYKAŃCZYKA.
Najlepiej z byłej Rodezji czy Republiki Południowej Afryki.
Bo pradziadek , który by pamiętał czasy carskie, czy kaiserowskie na pewno już umarł.

autor: tarak, data nadania: 2009-04-23 20:42:18, suma postów tego autora: 3226

tarak

Widze że pan w inteligenckiej rodzinie i kulcie II RP wychowany, akurat wiem, ze dla chłopa czy robotnika to była żadna różnica czy robił na Polaka czy Niemca (dzis to chyba nawet głupi wie, ze nikt tak Polaka nie wykorzysta jak drugi Polak) , car przynajmniej pańszczyzne zniósł a polskie paniczyki tylko po mordzie chamów potrafili lać, a potem pretensje miec za Szelę za powstanie styczniowe

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-23 22:46:07, suma postów tego autora: 319

jakobin - zdaniem taraka, gdyby nie Jaruzelski i Gomułka, nie byłoby niepodległej Polski

O Armii Czerwonej tarak nie pamięta: wojnę wygrał Jaruzelski na białym koniu i tow. Wiesław, knujący w podziemiu przeciw Niemcom. Żenujące, ale tarak przyzwyczaił wszystkich do wypowiadania tez, w które tylko on wierzy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-23 23:32:26, suma postów tego autora: 6194

Panie Jakobin

Nie jestem miłośnikiem II RP.
I nigdy nie byłem.
Ale wiem, że obcy but jest twardszy na karku niż własny.

autor: tarak, data nadania: 2009-04-23 23:42:59, suma postów tego autora: 3226

SN

Przykro mi, ale jest jeszcze paru myślących tak jak Pan Tarak.


Ze znajomości historii jako stary Belfer stawiam Panu SN

1 czytaj ndst

i stwierdzam,że jest z przedmiotu zagrożony na semestr :),:)........................

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-24 00:10:54, suma postów tego autora: 3088

jakobin

Cytuję Ciebie

...............
co Wy z tą państwowością i z Polską? Co mi za różnica jestem pod polskim butem czy niemieckim? ...............


Zadaję konkretne pytanie.

Pierwsze
Czy Ty jesteś Polakiem?


Drugie
Jeżeli jest tak jak piszesz to

po co wlano tyle krwi naszych pradziadów, dziadów i ojców?

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-24 00:18:53, suma postów tego autora: 3088

Errata Jacekx

wlano -> ma być wylano

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-24 00:37:48, suma postów tego autora: 3088

jakobin mocno zapytam ................



Dlaczego mój Dziad murarz został wyrzucony ze swojego domu

kolbami karabinów przy wrzasku Du polnische schweine !!!!! ?

Dlaczego mój Dziad 2 lata spędził w obozie pracy w Reichu?

Dlaczego mój Dziad trafił po próbie ucieczki do swojej rodziny żony i dzieci do obozu koncentracyjnego?

Dlaczego po wyjściu z obozu ( był koniec wojny i po bombardowaniu Drezna i innych miast niemieckich Niemcy pragmatycy uważali, że bardziej przyda się jako murarz przy odgruzowywaniu miast niż miał zginąć w obozie )i drugiej udanej już ucieczce do kraju musiał czekać w kryjówce obok domu gdzie mieszkała jego rodzina?

Czekał tam miesiące widząc przez okno bawiące się swoje dzieci aż do chwili wyzwolenia okolic Torunia przez Armię Czerwoną. Cierpiał, bo nie mógł wyjść z kryjówki przytulić czy wziąć swoje dzieci na kolana.

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-24 01:12:49, suma postów tego autora: 3088

jacekx - a wyzwolili go Gomułka z Jaruzelskim, bez których nie byłoby niepodległej Polski

Z marzeń dostaje Pan bdb, z kontaktu z rzeczywistością tradycyjnie pała ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-24 09:36:12, suma postów tego autora: 6194

jacekx

Odpowiadam: mam obywatelstwo polskie i udokumentowane pochodzenie do 6 pokolenia. Tyle tylko że w żaden sposób nie czuje sie tym do niczego zobligowany, nic poza językiem mnie nie łączy z p.Kulczykiem, Kwaśniewskim, Giertychem (żadne wspólne interesy i osobliwe wartości). A dziad pański był prześladowany zapewne dlatego właśnie, że naziści myślą kategoriami narodowymi- to mnie od nich różni. Polska sama dla siebie nie jest warta przelanej krwi, jeśli nie jest krajem socjalistycznym. Nie jestem patriotą.

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-24 10:03:55, suma postów tego autora: 319

...

"Jakobin: nie jestem patriota"

:-)))) Trudno o wiekszy absurd. Powinienes zmienic nick. Nie chce Cie martwic, ale jakobini wlasnie okreslali sie jako PATRIOCI w odroznieniu od monarchistow lojalnych wobec ponadnarodowych dynastii.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-24 10:57:14, suma postów tego autora: 4863

wojtas

jakobini w XVIII wieku mieli do czynienia z realiami feudalnymi i hasła narodowe i burzuazyjne były naonczas postępowe, jednak epoka sie cokolwiek zmieniła od tamtego czasu, wierność rewolucyjnym ideom nie oznacza głupiego dogmatyzmu

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-24 11:04:29, suma postów tego autora: 319

Owszem,

sporo się od tamtego czasu zmieniło. Np. znaczna część teorii Marksa nie znajduje potwierdzenia w realiach dzisiejszej epoki (np. ta o rewolucyjnym potencjale i znaczeniu proletariatu wielkoprzemysłowego) - czy ten dogmatyzm też porzuciłeś?

autor: Durango 95, data nadania: 2009-04-24 14:21:45, suma postów tego autora: 3848

Durango_95

uważasz że, marksista (co za okropne słowo) ma być wierny ciasnym dogmatom ? Kapitalizm wielkoprzemysłowy w krajach zachodu się skończył to i komunizm XIX-wiczny też; ale to nie znaczy ze teoria Marksa straciła aktualność.

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-24 18:09:11, suma postów tego autora: 319

...

rzecz nie w tym czy praca jest wyzyskiwana w wielkich fabrykach, tylko że jest wyzyskiwana, procesy spekuacyjne które w prównaniu z czasmi Marksa są novum, nie negują teorii Marksa tylko każą ja uaktualnić

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-24 18:15:09, suma postów tego autora: 319

jakobin:

"Co mi za różnica jestem pod polskim butem czy niemieckim?"

Jest to ważne wyłącznie z tego względu, że obca przemoc z reguły bardziej daje się we znaki niż własna (choć bywają wyjątki).

autor: Bury, data nadania: 2009-04-24 20:26:01, suma postów tego autora: 5751

SN

Krótko :

a) Gdyby nie ten W.Gomółka to byś pewnie SN kwiatki na Syberii podlewał,

b) Gdyby nie W.Jaruzelski to być może Twoje imię i nazwisko figurowało na jakiejś granitowej płycie Prawicowy Bohaterze.

Tak w ogóle
To losy mojej rodziny są jednym z losów milionów polskich rodzin w czasie II Wojny Światowej bywały też rodziny jeszcze bardziej tragiczne które cierpiały pod nazistowskim obcym butem.

Zastanawiałem się jaki to kretyn prawicowiec skomentuje taki post.

Teraz już wiem to SN.

Draniu jeśli stać Cię na taki post to odpowiedz na pytania .

Kto Ty jesteś?

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-24 23:14:27, suma postów tego autora: 3088

Los mojej rodziny to jeden z milionów losów czasu nazizmu

Cóż Takiego się stało, że już zapomnieliśmy a nawet stać nas na drwiny z tych czasów.

Patrz wyżej post SN.

SN nie tylko obraża Prezydenta RP na portalu, ale obraża jeszcze tragiczne losy Polskiego Narodu.

Takie coś śmie nadać sobie nik Sumienie Narodu.

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-24 23:27:46, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz