Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Czechy: Neonaziści infiltrują policję i wojsko

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bardzo fajny

quasi-przedruk z "GW". Gratuluję inwencji twórczej.

autor: jra, data nadania: 2009-05-04 20:50:22, suma postów tego autora: 540

Złapał Kozak Tatarzyna...

Przy okazji: mamy dowód na to, że zboczenia tego typu nie objawiają się tylko w biednych i sfrustrowanych społecznościach. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości że my możemy Pepikom tylko buty czyścić.

autor: szczupak, data nadania: 2009-05-04 21:42:05, suma postów tego autora: 3747

..

Z informacji wynika tylko tyle, ze jest paru nazistow, ktorzy sa zolnierzami. Przydaloby sie to wyjasnic, ale to ma byc dowod na wielkie wplywu nazistow? Ciekawi mnie ilu czeskich zolnierzy jest np. komunistami i glosuje na komunistow i czy ktos robi z tego powodu afere.

autor: wojtas, data nadania: 2009-05-05 09:09:30, suma postów tego autora: 4863

podobnie na Węgrzech

w Polsce nie jest tak źle,wprawdzie mamy w TVP grono zamawiających pięć piw,ale nasze rodzime narodowce to "harcerzyki"

autor: czerwony93, data nadania: 2009-05-05 11:03:41, suma postów tego autora: 2718

Wojtas

90 potencjalnych szpiegów, to rzeczywiście niewiele ;)

A po za tym, odróżniasz aktywne uczestnictwo w ektremalnej bojówce paramilitarnej od posiadania konkretnych poglądów?

autor: ancymon, data nadania: 2009-05-05 12:15:31, suma postów tego autora: 621

Ancymon

Moze wiele i niewiele. Tylko nie za bardzo rozumiec na rzecz kogo maja oni niby szpiegowac i najwazniejsze - jak odrozniasz "bojowke" od zwyklego ugrupowania? Ja tam sie nie znam i nie wiem co to takiego ten "narodowy Opor" kojarze tylko cos, ze jest tam jakis konflikt na tle stosunku do Niemcow, i akurat narodowy opoor jest proniemiecki.

Najwaniejsze - czy w takim razie przypadkiem osoby przynalezace do np. Komunistycznej Partii Czech i Moraw tez nie powinny byc zolnierzami?

autor: wojtas, data nadania: 2009-05-05 14:04:38, suma postów tego autora: 4863

wojtas

zgodnie z prawem burżuazyjnym - nie. o ile się nie myle żaden żołnierz ani inny przedstawiciel służb mundurowych nie może należeć do organizacji politycznej?

autor: Chlaptee, data nadania: 2009-05-05 15:27:08, suma postów tego autora: 28

Chlaptee

Dokladnie tak. Tylko zauwaz, ze nie to jest sednem problemu, ale raczej najwryazniej sympatyzowanie z nieformalnymi grupami, a nie formalna przynaleznosc, nie jestem pewien, czy ten caly Narodowy Opor jest gdziekolwiek zarejestrowany.

autor: wojtas, data nadania: 2009-05-05 15:40:21, suma postów tego autora: 4863

jra

a ja dziekuje za tego newsa, bo Wybiorczej nie czytam;P

zamiast marudzic na nazioli moze czas bylby sie od nich uczyc? Przydaloby sie wyszkolic troche konkretnych ludzi na "wszelki wypadek". Dostep do materialow policyjnych tez by sie przydal...
Szkoda, ze wiekszosc lewakow to pseudopacyfisci, a jedyne bojowe grupy to anarchisci z calym ich mentalno-ideowym balastem:(

autor: MJ, data nadania: 2009-05-05 17:00:40, suma postów tego autora: 1280

W europie wschodnie od upadku komuny panuje moda na faszyzm

Aczkolwiek Czechy dyłe wolne od tego zjawiska.
Dziwi mnie że najwięcej nazioli jest w Pradze przeważnie Praga była uważana za bastion Anarchistów a naziole byli często obecni głównie w Brnie no ale może coś się zmienilo w tej kwesti niewiem.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-05-06 11:58:50, suma postów tego autora: 1003

tak jest MJ! ;)

"zamiast marudzic na nazioli moze czas bylby sie od nich uczyc?"

Pieknie napisane- nic dodac nic ujac!

autor: yona, data nadania: 2009-05-06 20:31:42, suma postów tego autora: 1517

oczywiscie

to jest ironia, bo az sie przestraszylam, ze ktos moze pomyslec, ze sie rzeczywiscie zgadzam, ze sie nalezy uczyc od faszystow, zamiast na nich "marudzic".

autor: yona, data nadania: 2009-05-06 21:23:02, suma postów tego autora: 1517

yona

a juz myslalem, ze sie zgadzasz;P
mam nadzieje, ze zrozumialas, ze chodzi mi o szkolenie paramilitarne, a nie przygotowania do pogromow...

Rozumiem, ze wolisz aby trzon ruchu alterglobalistycznego stanowili wychudzeni pacyfisci ktorych przecietny policjant moze podniesc jedna reka? a w razie powtorki z Pinocheta chcesz miec stadiony wypelnione potulnymi aktywistami idacymi na rzez, bo nikt ich nie nauczyl sie bronic? (no w przypadku Polski to wystarczylby moze jeden, trzecioligowy...).
Jestem zwolennikiem dzialan pokojowych do czasu gdy mozna protestowac pokojowo i odcinam sie przy kazdej okazji od debilnych akcji czarnego bloku i ich prowokacji, ale zdolnosc do samoobrony jest zupelnie podstawowa dla kazdego ruchu spolecznego marzacego o przetrwaniu. Takie glosy jak twoj i ich konsekwencje przerabialismy chocby 20 lat temu na Tiananmen. I wyszlo jak wyszlo...

autor: MJ, data nadania: 2009-05-08 17:48:50, suma postów tego autora: 1280

MJ ma racje

czas na lekcje,moze uczyć się aby nie obrywać od siepaczy!!!!

autor: czerwony93, data nadania: 2009-05-21 19:58:04, suma postów tego autora: 2718

Dodaj komentarz