Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Charkiewicz: Nie w moim imieniu. O Kongresie Kobiet Polskich... cz. II

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A dlaczego

środowiska feministyczne w Polsce miałyby powoływać się na ideologię skrajnie lewicową, która w Polsce jest niepopularna?

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-15 08:07:51, suma postów tego autora: 20871

Brawo dobry tekst

lewicowe feministki choć nieliczne w Polsce mają coś do powiedzenia w przeciwieństwie do salonu


ps.ABCD jak zwykle ujada na lewice

autor: czerwony93, data nadania: 2009-06-15 10:32:43, suma postów tego autora: 2730

Jacku Z.

Jak to dobrze że w Polsce przynajmniej popularne są myśli liberalizmu, konserwatyzmu i..."patriotycznej lewicy".
Wśród wielu młodych ludzi...studentów popularny jest nawet UPR.

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-06-15 17:31:47, suma postów tego autora: 800

Kasiu Szumlewicz - kocham Panią.

Wysłuchałam na temat tej konferencji programu na TokFm z udziałem Pani K.S.Wszystko co chciałabym powiedzieć,zrobiła za mnie Pani Kasia Szumlewicz.Nie mam teraz czasu,żeby rozwinąć temat,niemniej zaznaczam,że o godność trzeba walczyć,bo nikt nam jej nie da w prezencie.I Pani Katarzyna to wie tak jak ja.Chylę czoła i zagrzewam do walki jak potrafię.Wrócę.

autor: Jot, data nadania: 2009-06-15 21:28:52, suma postów tego autora: 102

Znalazłam czas

Okej - a kiedy kobiety miały okazję czy możliwość się zrzeszyć,skpuić,zjednać,zmówić itp.-- co ???To mężczyżni chodzili do pracy,czyli co dzien spotykali się ze sobą,z innymi mężczyznami z wieloma - dziesiątkami ,setkami.A kobiety,które zajmowały się ICH domami miały kontakt najwyżej z kilkoma innymi.Jakie to było śmieszne,te parę kobitek w grupce gadających ,to przecie tylko plotkary,które gadać mogły o chłopach,dzieciach i niedoli".Ale Panowie czas się zmienił- to wy wystajecie w grupkach pod bankami paląc faje z marsem na czole - czy jak wróce do domu-to ona jeszcze tam będzie na mnie czekać ?

autor: Jot, data nadania: 2009-06-15 23:18:39, suma postów tego autora: 102

jot

moglabys rozwinac swoja wypowiedz? staram sie zrozumiec z calych sil, ale widocznie moj samczy umysl jest za slaby:) Do jakich "panow" adresujesz to zdanie? Do wszystkich? Czy masz na mysli jakas konkretna grupe?

autor: MJ, data nadania: 2009-06-16 17:58:02, suma postów tego autora: 1280

MJ

Widocznie jest. Ale to nie zależy od płci, więc nie szukaj sobie łatwych pocieszeń.

autor: yona, data nadania: 2009-06-16 23:08:03, suma postów tego autora: 1517

Charkierwicz ma rację, ale co z tego?

Przecież w naszej rzeczywistości, panowania kapitalizmu i neoliberalizmu jako jego ideologii zniewolenia społeczeństwa, nie mógł i nie ma szans powstać inny feminizm (a raczej pseudo-feminizm), niż neoliberalno-konserwatywny... Prawdziwy, w tym lewicowy feminizm, istnieć może w Polsce tylko jako nisza...

Możemy tylko utyskiwać, że tak jest- ale obawiam się, że nic nie zmienimy. Jak pisałem parę miesięcy temu- "lewicy w Polsce nie ma i nie będzie". Oczywiście poza niszowymi, wąskimi środowiskami lewicowymi...

autor: Luke, data nadania: 2009-06-17 08:44:37, suma postów tego autora: 1782

ABCD zadaje pytanie-

"dlaczego wielu z Was ma NIEPOPULARNE poglądy, dlaczego je głosicie, skoro nie cieszą się popularnością w społeczeństwie? Dlaczego nie głosicie poglądów takich, jakie obowiązują w mainstreamie?"

autor: Luke, data nadania: 2009-06-17 09:11:15, suma postów tego autora: 1782

wskakujesz mi co prawda, MJ, przy każej okazji na plecy, ale

mnie osobiście bardzo mgliście i ewentualnie interesowałoby, co masz w spodniach, natomiast żywotnie to, co masz w głowie. Rzecz jasna można nie lubić facetów, tak, jak można nie lubić gejów. I choć dla kobiet istnienie gejów - lub nie - jest obojętne (gejów nie ja wyłączam z męskiej społeczności, ale oni sami siebie, nie przedstawiając dla kobiet wartości rozrodziciela), to jednak bez płci męskiej życie byłoby - powiedzmy - zbyt spokojne. . By nie rzec wręcz: niemożliwe. Poza tym nie wiem, co mam myśleć, gdy czytam, że jakiś facet zarzuca sam sobie dobrowolnie posiadanie "samczego umysłu" w gorszym niż żeński gatunku.

autor: nana, data nadania: 2009-06-17 10:11:41, suma postów tego autora: 4653

Gdzie solidarność kobiet?


NADER sfrustrowana autorka tekstu
nie zauważyła,że NADER słabe organizacje kobiece nie zdołały w okresie 20 lat uchronic polskich kobiet przed biedą (o której tyle pisze) oraz utratą niezależności.
Wprost przeciwnie ,zostałyśmy znowu poświęcone przez patryjarchalne rzady podlane religijnym sosem na ołtarzach "wyższej konieczności",ekonomicznej,"moralnej" czy naturalnej.Dziwi mnie,że inicjatywa polskich kobiecych elit w celu zintegrowania środowisk kobiech różnych opcji spotyka sie z tak wielkim atakiem.Szukanie nowych dróg w celu walki o sprawiedliwsze traktowanie WSZYSTKICH kobiet jest dla mnie wręcz obowiązkiem kobiecych elit.Jesteśmy pośmiewiskiem w całym cywilizowanym świecie. My - dzielne polskie kobiety,dające się upokarzać i ubezwasnowalniać.Jestem KKP wdzieczna za tę inicjatywę i mam nadzieję,że będzie przełomem w myśleniu o załatwianiu spraw kobiet po cichutku i pracą "u podstaw",w organizacjach pozarządowych.
Oczywiście,że to jest podstawa,ale na to trzeba pieniędzy,programów medialnych,szerokiej dyskusji,finansowania kampanii.Jednym słowem-zdecydowanie większym udziałem kobiet w podejmowaniu decyzji na najwyższych szczeblach,czyli władzy.I dlatego jeszce raz buntuję się przeciwko dzieleniu środowisk kobiecych.

autor: irena_k, data nadania: 2009-06-17 11:24:04, suma postów tego autora: 3

Się wzruszyłam ireno_k

jak na własnym ślubie...
Widziałaś ten film "Irena do domu!"? Więcej tam feminizmu niż w twojej naiwnej wierze w elity spod znaku Jolki, Heńki i Magdalenki...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-17 22:28:48, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz