Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Licytacja Uniwersytetu Warszawskiego (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ja znam ludzi z tego całego dziennikarstwa

nie wiem czy ktoś chciałby za to wyłożyc nawet jedną zetkę. Zresztą jego absolwenci miewają poglądy skrzywione tak że ITI nie musiałoby tego kupować.

A co do wydziału ekonomicznego kupionego przez bank- gdzie tu konflikt interesu? Tam chyba nie uczą ekonomii socjalistycznej na równi z wolnorynkową? A nie zdziwiłbym sie gdyby wykładowcy jednocześnie dorabiali w różnych finansowych instytucjach.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-06-28 22:37:31, suma postów tego autora: 2714

Niedziela

To bardzo dobry pomysł aby happening skierowany do studentów robić akurat w niedzielę.

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-06-29 00:21:09, suma postów tego autora: 247

Świetna akcja,

Brawo MS! Prawo do bezpłatnej edukacji gwarantuje studentom konstytucja, nie można pozwolić na zmiany idące w kierunku "chcesz się uczyć i zdobywać wiedzę na więcej niż jednym kierunku - rodzice muszą mieć zasobne konto w banku".

autor: Katarzyna, data nadania: 2009-06-29 02:09:00, suma postów tego autora: 24

trzeba zarzadac zwrotu pieniedzy

za studia , w uczelniach prywatnych. Skoro studiowanie ma byc bezplatne to niech panstwo zwroci pieniadze tym osobom ktore za studia placili.

autor: dcio, data nadania: 2009-06-29 02:53:25, suma postów tego autora: 391

..

Fajna akcja.

autor: wojtas, data nadania: 2009-06-29 09:33:28, suma postów tego autora: 4863

Nie zapominajmy, że Wydział Dziennikarstwa to przechowalnia dla lewicowców, którzy

uwielbiają studiować 8-10 lat, prowadząc żywot buntownika (czyt. żyjąc na koszt rodziców).

Z drugiej strony mury tego wydziału opuścili tak wybitni lewicowi dziennikarze jak Janina Paradowska, Jacek Żakowski, czy Wiesław Władyka. Tylko Michnik jest dziennikarskim samoukiem.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-29 10:51:17, suma postów tego autora: 6195

coś nieliczna

ta akcja, no i w niedziele.. została ona odnotowana przez coś więcej niż lewica.pl? nie sądzę żeby Kudrycka tu zaglądała a tym bardziej się przejęła

autor: kat.kow, data nadania: 2009-06-29 11:18:41, suma postów tego autora: 15

@kat.kow

Było około 30 osób z MS oraz kilka z SMS.
Sęk w tym, że to happening, nie demonstracja.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6766942,Wydzial_Dziennikarstwa_UW_sprzedali_za_1_zl.html

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1607209,0,,studenci_nie_chcemy_oplat_za_nauke,wiadomosc.html

autor: kobylynsky, data nadania: 2009-06-29 12:01:28, suma postów tego autora: 106

Happening

Całkiem duże było zainteresowanie przechodniów :) Parę osób nawet chciało stawać w licytacyjne szranki, jedna nawet się nad polonistyką chciała zlitować ;)

autor: Majrys, data nadania: 2009-06-29 12:18:44, suma postów tego autora: 230

Sumienie, kiedyś myślałem tak jak ty

Jednakowoż, większosc studentów dziennikarstwa pracuje w czasie studiów, czasami nawet na dwóch etatach

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-06-29 17:06:47, suma postów tego autora: 1953

Z tego jeden etat to prawie zawsze staż w Wyborczej.

Michnik hoduje nowoczesnych lewicowców od lat.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-29 17:33:27, suma postów tego autora: 6195

SN

Ogromna przewaga studentów zatrudnionych w Wyborczej to jakże zwyczajni sympatycy przemian ustrojowych po roku 1989 i zwolennicy systemu kapitalistycznego.

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-06-30 01:41:36, suma postów tego autora: 800

Andrzej Kot - ale nie brakuje też młodych lewaków, którym imponuje to,

że mogą pisać o zbawcy Jaruzelskim i bezkarnie opluwać kościelnych hierarchów. No i oczywiście zwalczać wynikający z polskiego zacofania dogmat heteronormatywności.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-30 13:40:50, suma postów tego autora: 6195

Ehhh, Sumienie

Zawsze musisz postawic na swoim?

Jak raz opluwanie kościelnych hierarchów mało kogokolwiek interesuje z młodych ludzi.

Młodzi wolą w ogóle nie interesowac się Kościołem, jest dla nich instytucją zupełnie anachroniczną

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-06-30 16:35:27, suma postów tego autora: 1953

Dobrodzieju

Widze że twoja znajomość nastrojów na wydziale dziennikarska jest równa zeru. Otóż ponieaż mam pewien wgląd w to środowisko uzmyslowie ci jak bardzo sie mylisz. Po kolei:

1)Wydział dziennikarstwa uw NIE jest kuźnią lewactwa, a wręcz przeciwnie, wiekszosć studentów których poznałem z tego wydziału to naprawde twardogłowi fundamentaliści rynkowi. Parafrazując słynne hasło z 68 ich filozofem jest Friedman , a mieczem Balcerowicz.
2) Wydział dziennikarstwa wbrew nazwie nie specjalizuje się wcale w kształceniu dziennikarzy , a specjalistów od PR, którzy po studiach zajmują się zaklinaniem rzeczywistości na usługach jakieś korporacji. Co zresztą nie stoi specjalnie w sprzeczności z ich poglądami (patrz pkt 1)
3) Wydział dziennikarstwa w opini studentów innych wydziałów (ja się z nią spotkałem wielokrotnie) to wydział "lansu i bansu" na który uczeszcza w dużej mierze bananowa młodzież , nie skora do przemęczania się. W dużej mierze jest to wynikiem systemu selekcji kandydatów na studia , który jeszcze do niedawna obowiązywał. Polegał on na zdawaniu bardzo specyficznego testu kompetencji, prawie nie do zdania bez uprzedniego uczęszczania naspecjalne kursy przygotowawcze bądź na prywatne korki do pracowników naukowcy wydziału. Jak łatwo się domyślić nie była to tania impreza , co automatycznie promowało raczej dzieci bogatszych niż biedniejszych. To poniekąd tłumaczy skąd wśród studentów tego wydziału takie , a nie inne poglądy (patrz pkt 1).
4) Jezeli juz koniecznie szukasz "czerwonych"wydziałów to raczej znajdziesz więcej lewicujących studentów na wydziale filozofii i socjologii (acz stwierdzenie że jest ich wiekszosc raczej nie jest prawdziwe - po prostu tam panuje dość duży pluralizm jeżeli chodzi o poglądy).

autor: adv, data nadania: 2009-06-30 16:46:10, suma postów tego autora: 194

I jeszcze wydziały

językowe i związane z kulturą są dosyc lewicowe, nie wiem dlaczego, ale tak jest np Wydział Anglistyki czy Iberystyka

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-06-30 18:29:34, suma postów tego autora: 1953

SN

Przeczytaj sobie komentarz adv.
On wbrew pozorom nie dotyczy tylko Warszawki...

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-06-30 19:14:04, suma postów tego autora: 800

Postsocjalisto,

większość młodzieży zapewne ignoruje Kościół, ale ideologię komunistyczną ignorują wszyscy (poza tymi, ktorzy wiedzą, że jej "dyskursywna rozkminka" jest komfortowa i profitogenna).

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-30 19:19:08, suma postów tego autora: 20871

adv

Nie do końca rozumiem, zaczynasz od "Widze że twoja znajomość nastrojów na wydziale dziennikarska jest równa zeru." a potem cały czas sie ze mna zgadzasz.
Przecież ja nigdzie nie pisałem ze ten wydział to kuźnia lewactwa, tylko że to co reprezentuje ta jednostka naukowa nie jest wiele warte.
No chyba ze tak opatrznie zrozumiałeś moje zdanie "ja znam ludzi z tego całego dziennikarstwa nie wiem czy ktoś chciałby za to wyłożyc nawet jedną zetkę", ale to juz twoja sprawa że najwyraźniej coś czego ludzie nie chcą od razu mentalnie zrównujesz z lewicą.

"Jezeli juz koniecznie szukasz "czerwonych"wydziałów to raczej znajdziesz więcej lewicujących studentów na wydziale filozofii i socjologii"

LOL nie wiem jak "czerwona" jest socjologia, ale pod względem bezużyteczności i niezdatności do czegokolwiek sensownego ten wydział jest jeszcze gorszy niż dziennikarstwo :D

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-06-30 19:42:41, suma postów tego autora: 2714

Dobrodzieju



Przepraszam , pomyliłem nicka. Oczywiście moja odpowiedź była skierowana do SN

Czy socjologia jest bezużyteczna? Nie będe mówił o potrzebie refleksji na społeczństwem i jej użytecznosci , bo ten język do ciebie nie przemówi. Użyje zatem argumentu który powinien do ciebie dotrzeć:
Powiem tak, absolwent socjologii o ile po studiach ma pojęcie o metodologii badań to raczej znajdzie prace w zawodzie (tzn w sektorze badań społecznych i/lub marketingowych). W tym względzie socjologia jako studia są o wiele bardziej praktyczna niż np politologia.

autor: adv, data nadania: 2009-06-30 20:29:01, suma postów tego autora: 194

Lol to właśnie wyraz

na poziomie Dobrodzieja, może jeszcze pokażesz nam język?

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-06-30 21:01:27, suma postów tego autora: 1953

adv

"Czy socjologia jest bezużyteczna?"

Tego nie napisałem, napisałem że ten wydział jest bezużyteczny- znam co prawda niewiele osób które tam studiują, a także miałem watpliwą przyjemnośc być na wykładzie i rozmawiać tylko z jednym z wykładowców, ale jeśli ta grupka jest choć względnie reprezentatywna, to jak dla mnie sprawa jest jednoznaczna.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-06-30 21:43:31, suma postów tego autora: 2714

adv i Andrzej Kot - pamiętajcie, że pełna nazwa wydziału brzmi: Wydział Dziennikarstwa i Nauk

Politycznych. I zwłaszcza ten drugi kierunek jest oblegany przez bananową lewacką młodzież. Dorzućcie do tego Stosunki Międzynarodowe, które sam kończyłem na tym wydziale. Lans i bans, głownie za pieniądze starych, a w głowie Che Guevara i popularny ostatnio Spasiony Chavez. Wylęgarnia lewicowych pasożytów, którzy studiują 8-10 lat a po obronie magisterki dostają papier, który nie daje im żadnej gwarancji zatrudnienia. I zostają w rodzinnych domach, gdzie mamusia zrobi pranie i poda śniadanko, hołubiąc synka magistra od niczego.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-30 23:08:09, suma postów tego autora: 6195

...

Wydziały politologiczne to bastiony UPRyzmu (odnośnie studentów). Taka jest smutna prawda.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2009-07-01 00:10:56, suma postów tego autora: 1002

Sumienie i Dobrodzieju

Sumienie:

Ale znasz rzeczywiście takie przypadki , czy tylko ci sie wydaje że tak jest? Coś mi się wydjae że to drugie. Przed chwilą jeszcze pisałeś o tym jakie to lewaki studiują na dziennikarstwie co jest najdelikatniej mówiąc bzdurą. Teraz już piszerz że to nie dziennikarstwo , ale politologia czy stosunki międzynarodowe. Coś się plączesz strasznie.

Dobrodzieju:

A jezeli moge zapytać kto wywarł na tobie tak negatywne wrażenie? Cóż z kadrą jest różnie , są naprawde fachowcy i delikatnie mówiąc wyrobnicy. Studenci też się zdarzają oczywiście różni , ale z rozmów ze znajomymi którzy mieli okazje studiować np prawo i socjologie , albo zarządzanie i socjologie to zarówno pod względem kadry jak i poziomu studentów bez porównania lepiej jest na socjologi. Nic w tym dziwnego , oba wymienione kierunki są po prostu fabrykami magistrów idacymi na masowy przerób najjchętniej jeszcze studentów płatnych (wieczorowych i zaocznych).
Smutne jest to że zapowiadane reformy edukacji, szczególnie związane z wprowadzeniem tzw Prcesu Bolońskiego zmierzają własnie do tego aby z całości uniwersytetu uczynić własnie taką fabrykę.

autor: adv, data nadania: 2009-07-01 00:54:40, suma postów tego autora: 194

O jak prawactwo się rzuca :)

Aż miło patrzeć jak prawactwo się tutaj wścieka, to znaczy, ze akcja studentów była jak najbardziej słuszna.

Zasada prawactwa jest prosta - odebrać darmową edukację, tak aby społeczeństwo było głupie i głosowało na populistów z prawicy.

autor: antyprawak, data nadania: 2009-07-01 01:15:27, suma postów tego autora: 69

adv - napisałem, że Wydział Dziennikarstwa to przechowalnia dla lewaków

Pełna nazwa tego wydziału brzmi: Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Masz jakiś problem ze zrozumieniem słowa pisanego?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 09:19:18, suma postów tego autora: 6195

SN

Nie , ale widze , że koniecznie musisz postawić na swoim. Napisałeś o dziennikarstwie i mówiłeś o dziennikarzach nie politologach. Ani słowa o politologi wcześniej nie było. Gdy zobaczyłeś że to bzudra to nagle zacząłeś mówić o politologi. Dla mnie to próbujesz się po prostu uratować przed kompromitacją.

Ponawiam pytanie: czy znasz osobiście przypadki októrych pisałeś ,czy to jest jedynie twoja projekcja tego jak to niby wygląda?


autor: adv, data nadania: 2009-07-01 10:55:44, suma postów tego autora: 194

Czekam teraz aż ktoś napisze, że redakcja "Krytyki Politycznej"

składa się w większości z absolwentów teologii. O "Le Monde Diplomatique" nie wspomnę, bo tam na pewno rządzą wstrętne prawaki po religioznawstwie ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 10:59:01, suma postów tego autora: 6195

Jak raz jestem absolwentem tego wydziału

a dokładnie Instytutu Nauk Politycznych (2008)

i większosc studentów miała tam poglądy zdecydowanie prawicowe, a na moje uczestnictwo w różnych pikietach i akcjach protestacyjnych reagowali pytaniami kto mi za to płaci Korea Północna, Iran czy Kuba

Często powtarzały się deklaracje ,,studiuje się tylko dla papierka, bo PIS czy PO i tak mi pracę załatwią''

Ogólnie WDNIP to kuźnia konformizmu w najgorszym stylu tudzeż kombinowania jak się prześliżgnąc przez studia nic nie czytając

Ludzi o poglądach lewicowych jest tam bardzo mało,za to mnóstwo bojowników z komuną, powtarzane są bezmyślne slogany o lustracji itd...

Ogólnie czułem że nie pasuję tam, tym bardziej że niestety nie wiem jakie kluby, ubrania i orientacje seksualne są aktualnie w modzie...

Wszystko tam jest podporządkowane kryterium ,,Co ja z tego będę miał'' przypomina się cytat z Ziemii Obiecanej Reymonta

,,Łódź to piękne miasto, tak, ale co ja z tego będę miał?''

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-01 11:25:59, suma postów tego autora: 1953

odp

Redakcja "Krytyki" składa się w zdecydowanej wiekszości z ludzi z instytutu socjologii uw ( Sierakowski, Ostolski, Gdula i pare osób jeszcze współpracujących od czasu do czasu ) ale żebyś nie myślał sobie że to jakieś straszne gniazdo lewaków to na wydziale są też współpracownicy "Teologii politycznej", Res Publici, czy "Kultury liberalnej"



No i jak Sumienie znasz osobiście jakiegoś lewaka-lesera-politologa na garnuszku rodziców czy nie?

autor: adv, data nadania: 2009-07-01 11:45:54, suma postów tego autora: 194

adv - Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW

nie składa się wyłącznie ze studentów dziennikarstwa. Napomknę jeszcze o politologii i wzmiankowanych już stosunkach międzynarodowych.

A tego, że znaczna część studentów dziennikarstwa odbywa staż w różowej Gazecie Wyborczej, pod okiem Lewicowego Platona Adama M. niestety nie zmienisz. Choć oczywiście możesz tupać i krzyczeć, że na UW istnieje Wydział Dziennikarstwa Prawicowego i nie ma na nim instytutu stosunków międzynarodowych.

PS. dla zaspokojenia swej ciekawości sprawdź wykształcenie osób pracujących i współpracujących z lewica.pl.





autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 12:02:05, suma postów tego autora: 6195

adv - oczywiście, że znam, bo co rusz docierają do mnie jakieś prośby o znalezienie

roboty dla czyjegoś dziecka, które popełniło ten błąd, że studiowało dla papierka tak konkretny kierunek jak politologia, nauki polityczne, czy socjologia. Ale przecież trzeba walczyć z systemem, towarzysze i jak najpóźniej dać się wystawić do wyścigu szczurów w tym obrzydliwym kapitalizmie.

PS. jeśli chcesz się dowiedzieć kto z redakcji lewica.pl dorabiał w trakcie studiów na WDiNP pisując u Urbana to po prostu głośno zapytaj. Mam nadzieję, że po uzyskaniu odpowiedzi przestaniesz mieć do mnie pretensję, że piszę o rzeczach oczywistych, które z jakichś nieznanych przyczyn dla Ciebie są wiedzą tajemną.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 12:11:03, suma postów tego autora: 6195

odp

Wiem że jeden z redaktorów jest absolwentem tego wydziału , ale jakoś nie zauważyłem żeby żył na garnuszku rodziców. Cięzko pracuje. Co prawda nie w zawodzie.
Nie zauważyłem też żeby istniała jakaś istotna zalezność (którą cały czas wszystkim wmawiasz ) pomiędzy poglądami politycznymi a szansami na rynku pracy. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na siebie to po tzw kierunkach spoełcznych (socjologia, politologia etc) znajdzie pracę nie zaleznie od tego czy jest lewakiem czy ma inne poglądy. Przykładowo znam absolwenta socjologii fana von Hayeka ( mimo poglądów bardzo sympatyczny człowiek) , który nie może sobioe znaleźć pracy. Czy na tej podstawie powinienem wysnuć taki wniosek jak ty że prawicowcy to generalnie po studiach żyją na garnuszku rodziców?


Natomiast fakt , że ktoś szuka pracy po znajomościach , jest w Polsce rzeczą absolutnie normalną, nie zaleznie od kierunku studiów. Znam takich co i po SGH tak znaleźli prace.

Cały czas starasz się nagiąć rzeczywistośc do swoich na maksa zideologizowanych wyobrażeń.

autor: adv, data nadania: 2009-07-01 12:32:40, suma postów tego autora: 194

GW lewicowa?

Tak przy okazji , stwierdzenie że Michnik jest lewicowy jest nieprawdą. GW nie jest konserwatywna , to fakt, ale to nie czyni jeszcze z niej lewicowej. Wyborcza opiewająca prywatyzacje i komercjalizacje wszystkiego co się rusza, oraz imprezy takie wojna w iraku czy w afganistanie jest niczym więcej jak polskim organem ideologii neoliberalnej.

autor: adv, data nadania: 2009-07-01 12:37:56, suma postów tego autora: 194

GW nie jest lewicowa? No tak, bo SLD to przecież liberalna prawica :)

adv - daj już spokój, z tym wpychaniem prawicy kukułczych jaj. Wystarczy, że jakiś inteligent pisał tu kiedyś o tym, że Stalin był prawicowym potworem.

Adam Michnik, największy przyjaciel Kuronia, Jaruzelskiego, Kiszczaka i Urbana jest ojcem założycielem jedynej lewicy, która istnieje w III RP, czyli SLD. Zaklinaniem rzeczywistości niewiele zdziałasz, adv.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 12:54:59, suma postów tego autora: 6195

W tym wypadku,

Sum Narodowy ma rację.
Michnik uzupełnił swój goszyzm z czasów grupy komandosów i wczesnego KOR wieloma elementami konserwatywnego liberalizmu. Niemniej jednak, jest on papieżem istniejącej w Polsce lewicy (w jej dwóch wydaniach: parlamentarnym i alternatywnym).

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-01 13:03:38, suma postów tego autora: 20871

...

Staliniści byli jak najbardziej konserwatystami, czyli prawicowcami. Podobnie PZPRowcy, czyli dziś SLD. Dziś najbardziej prawicową partią w sejmie jest właśnie SLD.
http://www.dziennik.pl/polityka/article265065/Jestes_prawicowcem_Glosuj_na_SLD_.html

autor: ancymon, data nadania: 2009-07-01 13:18:14, suma postów tego autora: 621

...

A fakt, ze GW jest gazeta centroprawicową nie jest złą rzeczą. Jesli prawica ma być, to powinna być właśnie taka. To jest mądra prawica. Może dożyjemy czasów, kiedy na czele prawicy będzie stał Palikot a na czele lewicy Senyszyn. To byłyby czasy pożyteczne dla kraju i niekorzystne dla kościelnych darmozjadów i fundamentalistów.

autor: ancymon, data nadania: 2009-07-01 13:28:47, suma postów tego autora: 621

A premierem zostanie kpt. Piotrowski, znany antyklerykał, który z powodu

swych poglądów spędził 15 lat w więzieniu. Szybko namaści się go na drugiego Mandelę.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 13:47:49, suma postów tego autora: 6195

GW a lewica

No to zależy jakie kryteria ktoś przyjmuje przy ocenie "lewicowości". Jeżeli ktoś uznaje że wystarczajacym warunkiem bycia lewicowym jest uznanie praw gejów, poparcie dla feminizmu i ogólnie kwestie światopoglądowe no to rzeczywiście jest to lewica. Tyle że do podobnych poglądów na te kwestie można dojść wychodząc z pozycji liberalnych( nie konserwatywno-liberalnych ale własnie liberalnych). Dla mnie wyznacznikiem lewicowości są także kwestie obyczajowe, ale przedewszsytkim ekonomiczo-społeczne , a trudno uznać żeby w tej materii GW była jakokolwiek lewicowa (no chyba że prorynkowość uznamy za cehce lewicową)

Sam michnik przebył podobną drogę jak część amerykańskich neokonów (od ultralewicowości za młodu , do poglądów jak najbardziej prorynkowych.


autor: adv, data nadania: 2009-07-01 14:23:00, suma postów tego autora: 194

adv - na kryteria stawiane lewicy przez Polaków trzeba patrzeć przez pryzmat

kolejnych wyborczych wyników SLD. Zgodzę się - nie są one zbyt surowe.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 15:39:50, suma postów tego autora: 6195

Nie chce mi się komentowac, chce mi się śmiac

Sumienie, ty jesteś jakimś wielkim Bossem, klękamy wszyscy, komu jeszcze łaskawie nie znajdziesz pracy?

Rozładowujecie na tych komentarzach swoje osobiste animozje i frustracje, zachowujecie się co poniektórzy jak kółko różańcowe czy gospodyń wiejskich, spójrzcie na siebie z boku

Sumienie, nie znajduj mi pracy...

Ja cię poproszę, wiedząc że ty mi nic nie znajdziesz, a ty mi wielkopańsko odmówisz i będziemy mieli typowy układ S-M
Mam pracę, ale mogę specjalnie dla Ciebie stracic, by cię dogłębnie usatysfakcjonowac...


Czyli na komentarzach na lewica.pl nic się nie zmieni

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-01 17:35:18, suma postów tego autora: 1953

Postsocjalista - nie wiem dlaczego miałbym Ci w czymkolwiek pomagać

Ani Ty mi brat, ani swat. Nie peroruj zatem pompatycznie, unosząc się niepotrzebnie swym nadwyrężonym honorem. Ja mowię o moich znajomych, a Ty automatycznie odnosisz to do siebie - w kwestii pracy powinieneś raczej polegać na poniedziałkowym dodatku do organu Michnika. Zapewne czasem pojawiają się jakieś oferty skierowane do naukowców politycznych.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 19:49:16, suma postów tego autora: 6195

Sumienie

W ogóle nie zrozumiałeś moich wywodów

Wyłuszczę ci je więc bardzo prosto ( czytaj z moich ust)

Obrażasz wszystkich wyzywając ich od nierobów, a sam masz się za centrum wszechświata

Nie chcę od ciebie pracy, nie chcę od ciebie niczego, wstyd mi za to że uważasz się za lewicowego, nie kupiłbym od ciebie używanego samochodu

Twoja arogancja i chamstwo są bezbrzeżne, nie rozumiem czy w ten sposób pokrywasz jakieś swoje kompleksy?

Stawiasz siebie w jednym rzędzie z jiberem i Dobrodziejem czy dresem, waszym celem jest jedynie trollowanie i obrażanie ludzi bez jakichkolwiek empirycznych podstaw by to czynic!!!

Twoim bratem, ani swatem nie chce byc, gdyż reprezentujesz warcholstwo na nieprawdopodobnym poziomie

Aha, nigdy nie szukałem pracy przez ogłoszenia, nie musiałem

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-01 20:29:25, suma postów tego autora: 1953

Sumienie

Jednym słowem nie obrażaj mnie, a będę sobie doskonale radził, tak jak sobie radzę, dobre rady zachowaj dla znajomych

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-01 20:36:17, suma postów tego autora: 1953

"nie kupiłbym od ciebie używanego samochodu"

Gadasz jak Jankes :)

Widać, że odnalazłeś się w kapitalistycznej rzeczywistości. Tak trzymać!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-01 21:51:57, suma postów tego autora: 6195

@Sumienie Narodu

To dosyć dziwne, co piszesz - ja również miałem okazję skończyć ISM i zdecydowanie bardziej czerwona była kadra od studentów. Osoby otwarcie lewicowe zdarzały się rzadko, a jak już, to była lewicowość na poziomie walki o prawa gejów i sprzeciwu wobec wojny w Iranie, nie kwestionowania wolnorynkowego paradygmatu.

autor: Vanzetti, data nadania: 2009-07-02 06:35:05, suma postów tego autora: 139

Vanzetti - czyli lewicowość SLD i Gazety Wyborczej, jedyna słuszna od 20 lat.

Zresztą, jak zapewne pamiętasz, większość studentów ISM zaczynała dzień od lektury różowej gadzinówki Michnika. A z tymi czerwonymi w kadrze to bym nie przesadzał - po tragicznej śmierci Kukułki nie został tam nikt w pełni czerwony.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-02 12:13:58, suma postów tego autora: 6195

SN

Czytając twoje kolejne wpisy co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że ty po prostu masz jakąś obsesje.
Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu. Jakie argumenty by nie zostały przytoczone ty i tak wiesz swoje najlepiej.

autor: adv, data nadania: 2009-07-02 13:40:56, suma postów tego autora: 194

adv - nie wmawiaj mi swoich własnych przywar.

Bardzo Cię o to proszę.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-02 14:44:00, suma postów tego autora: 6195

@Sumienie

Ale ostał się na przykład rusofil Bieleń. Z młodszej kadry członkiem lokalnych władz SLD jest Raś, a jakieś związki z tą partią miał chyba Księżopolski. No i nie zapominajmy o Gawryckim - specjaliście od Ameryki Łacińskiej i wielkim fanie Chaveza, Moralesa et consortes.

autor: Vanzetti, data nadania: 2009-07-02 18:42:27, suma postów tego autora: 139

Vanzetti - ja zawsze najbardziej bałem się Zięby, bo wyglądał mi na śpiocha KGB,

i do tego facjatę miał ziobropodobną. Księżopolskiego poznałem już po studiach, on chyba jest rok młodszy ode mnie, zaczął robić karierę ok. 2001 r.
No a Hal to moim zdaniem maoista :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-03 15:29:24, suma postów tego autora: 6195

@Sumienie

Odnośnie Zięby, Maciej Giertych w jednym numerze swojego pisemka zdemaskował go jako masona ;) Teraz jest zresztą całkiem jawnie stypendystą Jean Monnet Chair, więc w chwili obecnej raczej robi za śpiocha Brukseli :)

autor: Vanzetti, data nadania: 2009-07-04 14:09:57, suma postów tego autora: 139

Dodaj komentarz