Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pietrzak: Głód i gniew

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Potwornie

śmiesznym zjawiskiem jest kult internacjonalistycznych goszystów dla narodowców i politycznych katolików z IRA.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-20 14:43:18, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Nie wiem, może chodzi o to, że IRA walczyła z brytyjskim imperializmem, może o to, że ci "goszyści" mają słabość do ludzi uciskanych niezależnie od wyznania? A może po prostu bredzisz coś od rzeczy, bo pasuje Ci to do Twojej wizji lewicowej (lewackiej) krytyki KK.

autor: Baruch, data nadania: 2009-07-20 18:13:28, suma postów tego autora: 44

Baruch,

no tak. Khmerzy nie walczyli z imperializmem, więc na lewicy znaleźli niewielu obrońców.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-21 08:06:00, suma postów tego autora: 20871

dygresja

odnosnie piosenki. Pierwszy raz usłyszałam ja dawno temu na lekcjach Gaeilge (chyba to było w wykonaniu dublinersów) i nie mogę powiedzieć, że "ją uwielbiam", bo zabrzmiałoby to podobnie groteskowo jak wypowiedź znanego krytyka fimowego o "Jeremy spoken", ale... hymm z braku lepszego okreslenia- robi wrażenie. Chociaż te tricki takie niby tandetne i proste, ale ma w sobie jakąś moc. Tak mi się wydaje że w odpowiedniej aranzacji byłby z tego swietny doom metal- bo baza już jest.
Podbonie jak to "Up with halberd out with sword
On we'll go for by the lord
Feach MacHugh has given the word,
Follow me up to Carlow.".. byłby swietny epic metal (coś jak bathory w lżejszych odsłonach) Np. grane szybko coś jak "Gods of Thunder"....

autor: yona, data nadania: 2009-07-21 15:46:57, suma postów tego autora: 1517

...

chodzi mi oczywiście o "The Fields of Athenry" w podtytułach.

autor: yona, data nadania: 2009-07-21 18:07:41, suma postów tego autora: 1517

ABCD

No to śmieszą Cię goszyści popierający khmerów czy IRA? zdecyduj się.

autor: Baruch, data nadania: 2009-07-22 00:24:58, suma postów tego autora: 44

śródtytuły

pochodzą od redakcji RI, nie znałem wcześniej tej piosenki, ale mi się spodobały :-)

autor: Pietrzak, data nadania: 2009-07-22 11:04:07, suma postów tego autora: 131

ABCD co ty gadasz

a co IRA ma wspólnego z katolicyzmem,od ok 1960 nic, potem powstała OIRA była grupą marxistowską, a powstała w 1971 PIRA(tymczasowi" to grupa goszystowsko-guevarystowska+ teologia wyzwolenia,zaś odłam OIRA czyli INLA to grupa marxistowska z domieszką luksemburgizmu.CIRA i RIRA to grupy lewackie.

autor: czerwony93, data nadania: 2009-07-27 19:00:47, suma postów tego autora: 2711

@all mada faka

Neoliberalizm i neokonserwatyzm , to dziś mamy w Polsce .Rząd PO jest taki sam jak rząd Thatcher . Ta sam śpiewka: tylko prywatne i moralne nas zbawi .

Prawda jest taka .Dopóki materializm jest ponad wszystkim ,to władza zawsze czerpie korzyści z współpracą z apalogetami wyzyskującego kapitalizmu. Od początku 19 wieku ,na fali biedoty i na dzisiejszą skale niewyobrażalnego wyzysku , powstały pierwsze grupy przestępcze .Kto nie wierzy. Niech zobaczy, kiedy rodziła się Yakuza , Triada ,żydowska mafia i włoska oraz wiele przestępczych organizacji . Ten dostrzeże( jeśli tylko ze chce ),iż upodlanie ludzi do niczego dobrego nie przynosi . Głupi naród jest tylko bombą zegarową . Wcześniej czy później sam odwróć się od tych, co dziś trzyma ich u władzy .

autor: konrad, data nadania: 2009-08-14 12:27:10, suma postów tego autora: 69

Dodaj komentarz