Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ruda Śląska: Kwiaty i wieńce pod "Halembą"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

martyrologia i populizm

PPP/S'80 (a w zasadzie już PPP S'80) zawsze przypomina o sobie w momencie gdy przypadają rocznicę tragedii śląskich. Wujek, Halemba, katastrofa w chorzowskiej hali...
Po następnych wyborach znów się skompromitują, odwołają i pozwalniają nawzajem. I tak znów do grudnia...

autor: syndykalista, data nadania: 2009-11-23 20:56:30, suma postów tego autora: 181

malowany syndykalisto,

a co ty zrobiłeś dla wyjaśnienia sprawy mordu na Halembie? Sierpień 80 (czytaj uważnie newsa - nie ma tam nic o PPP) organizował demonstracje, zbierał dowody, alarmował media i umożliwił świadkom z prywatnych firm przykopalnianych składanie zeznań - bez tych wszystkich działań ty i inni pseudo-syndykaliści nadal bylibyście przekonani, że śmierć górników nastąpiła w wyniku działania sił natury, ewentualnie ich własnych błędów. I ty chcesz rozliczać innych z ich działań?
Zresztą, co się przejmujesz? W końcu jeszcze niedawno polscy pseudo-syndykaliści, pseudo-anarchosyndykaliści i pseudo-anarchiści byli przekonani, że górnicy to "uprzywilejowana część społeczeństwa, żyjąca na koszt wyzyskiwanych pracowników sektora usług i mająca złudzenia etatystyczne" - więc po co tutaj szczekasz?

autor: wojtek_orowiecki, data nadania: 2009-11-24 12:11:09, suma postów tego autora: 152

Znów akcja pod publikę ....

Takie akcje mają zamydlić ważne kwestie o których w ostatnim czsie głośno. Niech ktoś z Sierpnia 80 wytłumaczy się z etatowych pracowników w kilku gazetach. Jak to jest z opłacanymi dziennikarzami GW i NIE. Bo bardzo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć od byłych pracowników S80/PPP.

autor: A.Kruszynski, data nadania: 2009-11-24 06:16:09, suma postów tego autora: 1

Tak,

Naszym etatowym pracownikiem w "GW" jest Piotr Kalukin, a w "NIE" Jerzy Urb... Kibic!

Nie widzicie że jesteście żałośni? I jeszcze w wątku o rocznicy tragedii na Halembie.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-11-24 18:14:20, suma postów tego autora: 2743

A.Kruszynski


Sorry, ale nie można lekkomyślnie wpuszczać takich "szczurów". Jeśli się powiedziało aż tyle, to trzeba przywołać tu jakieś fakty, by nie powstał z tego faktoid. Bo już na Indy jest info-wpis, że "wkrótce będzie nowa aferka" i że "mają zostać ujawnieni "cyngle" Ziętka i ich wyczyny" :)
W "sprawie" PPP naprawdę nie trzeba fantazjować. Ogólnie znane fakty w zupełności wystarczą do oceny, a niepoparte faktami bądź wiarygodnym rozumowaniem kryminałki tylko dają asumpt do dezawuowania rzeczowej krytyki.
Tak więc albo to, co napisałeś wiarygodnie rozwiń, albo daj sobie siana.

autor: krik, data nadania: 2009-11-24 19:19:32, suma postów tego autora: 1649

Warzecho

Rafał. Rafał Kalukin gwoli ścisłości!

autor: PaKo, data nadania: 2009-11-24 21:30:36, suma postów tego autora: 90

Dlaczego nie można,

"wypuszczac takich szczurów"? Przecież to świetna metoda- rzucisz błotkiem, błoto zleci ale trochę to potrwa i plama zostanie.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-11-24 22:09:31, suma postów tego autora: 2743

Blotko

Blotko to klamstwa ze na przyklad CK-LA i Inicjatywa Pracownicza jest na sztywno powiazane z PIS co opowiadal kiedys Zietek. Sa swiadkowie. Urbanski mowil Zietek ze mu placi Kaczynski.
Wyrok sadu pracy wyniki kontroli inspekcji pracy i grzywnyto nie blotko ale to sa fakty.
Robie zrzut ekranu tego komentarza przekonany ze on nie pojdzie. Ale pojdzie gdzie indziej.

autor: Egon, data nadania: 2009-11-25 08:28:46, suma postów tego autora: 41

@ wojtek_orowiecki

- gdzie ja niby pisałem że górnicy zginęli w wyniku sił natury i że są uprzywilejowaną grupą zawodową?
- jeśli jesteśmy przy rozliczaniu; co PPP "S'80" zrobił dla tych górników? Przypominają sobie o tym przy rocznicach, tak jak władze przypominają sobie o stoczniowcach przy wielkich prazdnikach. W niczym się nie różnią, poza tym, że PPP "S' 80"oszczędza kasę na PR. Dlaczego nie pamiętali o nich w czerwcu, po wyborach? Ich działalność dzieli się na trzy etapy; milczenia, waleniu komunałów pod pomnikiem i przygotowaniu do z góry przegranych wyborów.
Potem znów milczą, walą komunały...etc, etc...

autor: syndykalista, data nadania: 2009-11-25 11:00:40, suma postów tego autora: 181

Borysku vel krik

A twierzdziłes ze macie nas w d.. i sie nie interesujecie. A tu co niusik to Twoj komentarzyk, jakie zaciekawienie przejawiasz, a jaki polot podejrzen i w ogole. Dotad myslałam ze zajmujesz sie budowa ruchu społecznego i lewicy w Polsce a tu co? Umow sie ze mna czy z innymi ludzmi na kawe, Bogdan pewnie tez nie odmowi i wyjasnij swe watpliwosci face to face. Bo bardzo nieładnie wyglada to co pisujesz i jak pisujesz. A przecie na pewno masz dobre intencje... Wiec jak? Kawa?

autor: Ewa G, data nadania: 2009-11-25 15:14:54, suma postów tego autora: 398

załgany syndykalisto

Może trochę czytania ze zrozumieniem? W newsie nie ma ani słowa o PPP, tylko o WZZ "Sierpień 80" - czego z uporem maniaka nie chcesz zauważyć. Radzę zmienić okulary. Działania związku wymieniłem ci powyżej, ty za to jedziesz dalej z komunałami o wyborach - widać wybory to jedyna działalność, która cię interesuje - co jest typowe dla polskich pseudosyndykalistów - jedyna działalność, która was interesuje, to wydawanie oświadczeń o bojkocie wyborów.
Gdyby nie Sierpień, to pies z kulawą nogą nie zająknąłby się o tym, że górnicy z Halemby zostali zamordowani, a nie zginęli w wypadku - i zapewne taka hipoteza nie przyszłaby do żadnej syndykalistycznej główki. Dla twojej informacji: działania w sprawie bezpieczeństwa pracy na kopalniach związek prowadzi ciągle - po to, żeby do takich "wypadków" nie dochodziło. Aktualnie m.in. trzech działaczy związkowych z KWK "Szczygłowice" jest zwolnionych z pracy za to, że ujawnili fałszowanie czujników metanu na kopalni - co oczywiście nie przeszkadza tobie podobnym hienom pisać kłamstw o "przypominaniu sobie tylko przy rocznicach".
Ale słusznie, nie uprawiajmy "martyrologii", nie przypominajmy o tym, że w pogoni za zyskiem zamordowano dwudziestu trzech górników - to razi wrażliwe syndykalistyczne uszko. Lepiej milczeć o takich sprawach. Ale pocieszę cię - niedawno do śmiertelnego "wypadku" doszło w suszarni ziela w Dobrzycy, a tam nie ma związków i nikt nie uprawia - twoimi słowami - "martyrologii i populizmu". Rozumiem, że to ci bardziej pasuje. Neopseudosyndykalizm w działaniu.

autor: wojtek_orowiecki, data nadania: 2009-11-25 18:41:24, suma postów tego autora: 152

@ Ewa G.


Muszę ci wyznać, że po tej twojej propozycji poczułem się mocno nieswojo - trochę tak, jak ci rzekomi dziennikarze jakoby przyblatowani przez Sierpień :) - ten niby Kalukin itp. Z drugiej strony, nie po to poprosiłem cię o zawieszenie między nami wymiany maili, by podbijać "cenę". Zapewne źle mnie zrozumiałaś.

Z kolei "nieładnie" - to oszukiwać ideowych sojuszników, kłamać im w żywe oczy, zmuszać do tego rodzaju kłamstw członków własnej organizacji itd., itp.

Zamieszczone pod adresem:
http://www.tvs.pl/informacje/18467/
zdjęcia i jakaś relacja TV pozwala doliczyć się ledwie 76 osób na obradach III Kongresu PPP. I to wraz z gośćmi. Do deklarowanych 114 delegatów (bez gości) brakuje więc jednej trzeciej. I na tym drążenie tego wątku wypada zakończyć, bo nie ma już nad czym deliberować.

Aby zaś w sposób najbardziej lapidarny wyjaśnić - jak widzę, niezrozumiałe dla ciebie - stanowisko ideowe części tych, którzy protestują przeciwko bezmyślnej, ogłupiającej i samobójczej propagandzie - pozwolę sobie na może nieco zbyt patetyczny w tych okolicznościach cytat. Ale o to właśnie chodzi:

"Wyzwolenie robotników może być tylko dziełem samych robotników. Dlatego też nie ma większej zbrodni niż oszukiwanie mas, przedstawianie im klęsk jako zwycięstw, przyjaciół jako wrogów, przekupywanie przywódców, fabrykowanie legend, montowanie fałszywych procesów - jednym słowem, robienie tego, co robią stalinowcy".

autor: krik, data nadania: 2009-11-25 20:37:35, suma postów tego autora: 1649

Krik

hehe, natomiast mysle ze Ty mnie zrozumiałes bardzo dobrze:-). Liczyles paluszkiem dokładnie? Rzeczywiscie to niedorzeczne dyskutowac, gdy Ty swym wprawnym okiem naliczyles 76 a ja tam bylam i wiem ze było 114. Ale oczywiscie ja kłamie, no bo przeciez wiadomo co to za organizacja do ktorej naleze. I jeszcze te propozycje chyba korupcyjne, no bo jakie? I wobec dziennikarzy i teraz moja wzgledem Ciebie. Ajajaj. Tym razem na pewno Cie "zrozumiałam":-)

autor: Ewa G, data nadania: 2009-11-25 21:49:56, suma postów tego autora: 398

W 46 numerze Angory z 15 listopada b.r.

jest arcyciekawy artykuł dr. inż. Ryszarda Frączka pt. Górnicy nie muszą ginąć. Autor przez długi czas odpowiedzialny był za kontrole bezpieczństwa w kopalniach metanowych. Pisze wręcz o kryminalnym charakterze działań wierchuszki, która pomiarami manipulowała A KONTROLEROM NAKAZYWAŁA WYCOFYWAĆ DECYZJE O WSTRZYMANIU lub ograniczeniu WYDOBYCIA. Nie wiem czy jest dostęp do elektronicznej postaci tego artykułu. Z tym morderstwem WZZ S80 WCALE NIE PRZESADZA. Polecam.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-11-26 17:59:46, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz