Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Peru: Fujimori za kratami do końca życia

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

no wreszcie :)

dobra wiadomosc na poczatek tygodnia :)

autor: MJ, data nadania: 2010-01-04 10:31:27, suma postów tego autora: 1280

A kiedy za kratami skończy bandyta

Fidel Castro?

autor: Leopard, data nadania: 2010-01-04 12:56:47, suma postów tego autora: 431

25lat więzienia za zabójstwo 25osob?

To daje 1rok więzienia za jednego zabitego jeśli dobrze zrozumiałem?
To jakaś nowa lewicowa sprawiedliwość

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-01-04 14:23:31, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Rozumiem, że bardziej przemawiałby do Ciebie wyrok w systemie anglosaskim, gdzie dostałby w sumie np 400 lat. Tylko, że problem polega na tym, że człowiek ma tylko określoną długości życia i to będzie raczej w sensie praktycznym żadna różnica, ale jeszcze od biedy można.
Ale jako słynny zwolennik kary śmierci, Ty mi odpowiedz jak to tu rozwiązać Twoim zdaniem. Należało by go 25 razy po kolei zabić, żeby "sprawiedliwości" stało się zadość?

autor: yona, data nadania: 2010-01-04 20:32:12, suma postów tego autora: 1517

Leopard

a kiedy za kratami skończy większość prezydentów USA?

autor: Fred_BB, data nadania: 2010-01-04 21:51:25, suma postów tego autora: 676

Prezydenci USA to tylko marionetki a nie realni władcy.

Pozamykać należy międzynarodową sitwę oligarchów, odpowiedzialną min przekręt z globalnym ociepleniem, świńską grypą, swietlówkam, i tych bandytów co chcą stworzyć rząd światowy, wybić 90% ludzi a pozostałych zaczipować.

autor: Leopard, data nadania: 2010-01-05 01:14:11, suma postów tego autora: 431

yona

masz racje, chyba, ze swiry z amerykanskich milicji prawicowych maja racje i swiatem rzadza reptilianie ;D Cholera wie ile takie cos zyje, wiec moze lepiej te 400 lat miec w zanadrzu? :)

autor: MJ, data nadania: 2010-01-05 02:33:56, suma postów tego autora: 1280

no tak

ale to prezydenci USA decydują o wielu interwencjach zbrodniczych itp podobnie jak korporacje,dzisiejszą władze mają korporacje którę współpracują z prezydentami USA,czyli władców Stanów Zjednoczonych również powino się oskarżyć

autor: Fred_BB, data nadania: 2010-01-05 10:55:11, suma postów tego autora: 676

Yona nie 25 razy zabić

Tylko raz a porządnie!
A tak na marginesie gdyby on ci zabił jakomś osobe na której by ci zależało to też była byś taka łaskawa dla niego?
Z drugiej strony na czym polega np.dożywocie które otrzymuje morderca na tym że do końca swoich dni żyje na koszt państwa i onic się nie musi martwić?
Jeśli tak to więżniowie są grupą uprzywilejowaną jak na dzisiejsze czasy?niesadzisz?

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-01-05 11:44:21, suma postów tego autora: 1302

antyliberał

Sądzę, że takie rzeczy może gadać tylko ktoś kto nigdy w więzieniu nie był a jednocześnie nie ma w sobie za grosz empatii. Wystarczy poczytać relacje byłych więźniów dotyczące tego czy życie w więzieniu to jest bezstresowa sielanka o której piszesz. Nie życzę ci (ani nikomu innego), żebyś kiedyś się przekonał jak tam jest.

autor: bartek_n, data nadania: 2010-01-05 14:20:14, suma postów tego autora: 138

bartek_n

Fujimori zasłużuł sobie na ciężki wyrok,dla mnie chore jest to że gwałciciel w polsce dostaje 6 lat więżenia

autor: Fred_BB, data nadania: 2010-01-05 15:01:27, suma postów tego autora: 676

Otóż nie Antyliberale

Nie sądzę. Ani trochę.
Jeżeli Ty tak sądzisz, to co Cie powstrzymuje przed dokonaniem jakiegoś nieszkodliwego przestępstwa np. nieudolnej próby obrabowania banku, dzięki której znalazłbyś się w miejscu, gdzie nie musiałbyś się o nic martwić i dołączył do grupy uprzywilejowanej?
Wprawdzie dożywocia tak raczej nie złapiesz, ale jak by Cię wypuszczali mógłbyś znowu spróbować, co miałoby tę zaletę, że przy każdym podejściu dostawałbyś więcej za recydywę.
To co Cię powstrzymuje? Wrodzona uczciwość?

autor: yona, data nadania: 2010-01-05 20:28:11, suma postów tego autora: 1517

Bartku skoro w tych polskich więzieniach jest tak żle

To czemu menele jakoś ich się nieboją?
Kiedyś powiedzialem jednemu menelowi aby przestał wariować a on mi nato żebym się zamknoł i niewtrącal bo mnie zabije?
Niebrał pod uwage ze jeśli by mnie zabił to trafiłby to tego złego więzienia w który jest tak bardzo przejebane?

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-01-06 14:01:30, suma postów tego autora: 1302

antyliberal

popieram yone- tylko ja mialbym pare bardziej konstruktywnych dla Ruchu pomyslow i z powiedzmy 80, a nie 100% ryzykiem dolaczenia do "plazowiczow"- jezeli sie piszesz, skrobnij mi maila;)

a powaznie, to po pierwsze sa wiezienia i wiezienia, po drugie jest recydywa, gangi i cala reszta. Jak trafisz pod cele z jakimis klonami po koksach, zwlaszcza mlodymi, to wspolczuje... Chyba ze lubisz meskie pieszczotki i jestes na dodatek masochista uwielbiajacym gwalty i pobicia...

Jak dla mnie model szwedzki jest optymalny. Pelna izolacja, monitoring i resocjalizacja. U nas nie ma wiezien tylko Wyzsze Uczelnie Przestepczosci Zorganizowanej. I tu jest glowny problem.

autor: MJ, data nadania: 2010-01-06 18:13:08, suma postów tego autora: 1280

Jakie kary i warunki

powinni dostać mordercy którzy się dopuścili morderstwa ze okrucieństwem czy gwałciciele?

autor: Fred_BB, data nadania: 2010-01-06 19:49:57, suma postów tego autora: 676

anty

nie wiem co miał na myśli twój szalejący kolega. Niestety nie znam go więc trudno jest mi powiedzieć, czemu chciał cię zabić i wcale się nie martwił że trafi do więzienia. Być może był pijany, może naćpany, może nie wiedział czym jest więzienie, być może nie sądził, że się tam w wyniku twojej interwencji znajdzie. Być może. Ale niezależnie co ta osoba miała na myśli to z całą pewnością nie świadczy to o tym, że więzienia to wczasy. Nie sądzisz?

autor: bartek_n, data nadania: 2010-01-06 20:54:15, suma postów tego autora: 138

polityka zawczasu 100 razy ważniejsza niż nie karanie po fakcie

Całe to gadanie o karach jest bez sensu, kara 5 lat dłuższa czy krótsza nic już nie zmieni. Cały problem w tym, żeby nie przyzwalać takim zbrodniarzom na ich występy. Cóż kiedy ten neoliberalny półmózg dorwał się do władzy i lewicowe organizacje w Peru np. MRTA alarmowały cały świat o jego zbrodniach to świat miał to głęboko gdzieś a w Polsce prasa - również "lewicowa" Trybuna - piała z zachwytu nad "demokratą" Fujimorim który rozprawił się ze złymi terrorystami no i zrobił cud gospodarczy

autor: marlena, data nadania: 2010-01-06 23:49:50, suma postów tego autora: 81

Przyszlosc jest jasna przyszczlosc to :)

A dopiero kiedy ostatnie z tych przeciwieństw obumrą lub zostaną usunięte, umysł ludzki będzie
mógł objąć władzę nad produkcją społeczną, a wtedy „skończy się prehistoria społeczeństwa ludzkiego”
(Marks); „ (...) ludzie będą tworzyli z zupełną świadomością własną historię (...) ludzkość dokona
wielkiego skoku z państwa konieczności w państwo wolności.
Wniosek: żyjemy w prehistorii.

autor: wieszcz, data nadania: 2010-01-07 11:55:31, suma postów tego autora: 7

Dodaj komentarz