Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Andrzej Ziemski: Jan Mulak zdziałał wiele

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dobre ;-)

Teraz już wiem, dlaczego Andrzej Ziemski nie działa w PPS. Bo tak samo ocenia PPS jak Jan Mulak oceniał PZPR.

autor: Roger, data nadania: 2010-01-31 13:55:55, suma postów tego autora: 514

Odkłamać socjalizm

Dzięki za ten biograficzny rys.
Nie wiedziałem, że Jan Mulak był także działaczem politycznym.
Odkłamać socjalizm, to pierwsze zadanie dla wykonawców jego politycznego testamentu.

autor: Adrem63, data nadania: 2010-01-31 14:38:41, suma postów tego autora: 2307

Wszystko się zgadza poza faktami :-)

To pewnie nie jest specjalnie istotne, ale... Rozumiem że Andrzej Ziemski nie może pamiętać początków PPS ze zrozumiałych powodów :-). Generalnie w 1990 istniał jeden PP, który połączył się na XXV Kongresie (PPS-RD, TKK, PP Lipskiego, emigracja). Co więcej na tym Kongresie był obecny Jan Mulak a nawet wszedł do rady Naczelnej. Odrębną niewielką grupę stanowiła tzw. Odrodzona PPS skupiona wokół Osóbki-Morawskiego. Największym jej działaniem było zarejestrowanie się w sądzie (pod nr 11) przed pokongresową rejestracją właściwej PPS.
Nie było zatem niewielkiej "solidarnościowej" i dużej PPS Osóbki. To niestety bajki. Andrzej Ziemski działał w tym czasie w Partii Zielonych, choć nie pamiętam której.

autor: Nikt_ważny, data nadania: 2010-01-31 17:05:05, suma postów tego autora: 1

nieliczne grono

,,Sądzę, że mogę zaliczać się do nielicznego grona wykonawców jego politycznego testamentu."

A jest jeszcze ktoś, oprócz Ziemskiego?

autor: nosferatu, data nadania: 2010-02-02 20:20:54, suma postów tego autora: 465

Dodaj komentarz