Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Burzliwe spotkanie na temat budowy elektrowni jądrowych w Polsce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

sic

Stowarzyszenie Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej... po prostu nie do wiary :)))

autor: pk, data nadania: 2010-02-22 10:43:30, suma postów tego autora: 261

Jesem za energią jądrową

ale przeciw elektrowniom jądrowym. za podobne pieniądze można unowocześnić już istniejące elektrociepłownie albo budować elektrownie ekologiczne jak wiatrowe, na rzekach czy morskich pływów.

autor: Giskard, data nadania: 2010-02-22 13:42:28, suma postów tego autora: 303

pk

Nie ma w tym nic dziwnego. Zresztą podobnie jak członkowie owego stowarzyszenia zwolennikami atomu są zapewne znani Ci ekolodzy ze organizacji Lepszy Świat. Bo elektrownie atomowe są - wbrew temu, co głosi Greenpeace - całkowicie bezpieczną i ekologiczną formą pozyskiwania energii.

autor: RRRadykał, data nadania: 2010-02-22 16:31:23, suma postów tego autora: 1084

tak

Tak, bardzo bezpieczną, sporo osób pamięta i odczuwa np. Czarnobyl :(

autor: pk, data nadania: 2010-02-22 17:19:41, suma postów tego autora: 261

no wreszcie

dobrze, że wreszcie ktoś zaczął odkłamywać informacje dt EJ.
EJ są najbezpieczniejszym i najczystszym źródłem dużej ilości energii elektrycznej! dziwi mnie, że tzw ekolodzy (ktoś tam komentujący na początku) zachwala nie wprost elektrownie węglowe, które są źródłem m.in. CO2 i dużej ilości pyłów!

autor: azeotrop, data nadania: 2010-02-22 21:27:21, suma postów tego autora: 71

Atom to śmierć!

A elektownie: drogie, uzależniające od dostawców paliwa i zgniłe jajo dla wnuków.

autor: zdzi, data nadania: 2010-02-23 08:55:01, suma postów tego autora: 183

SLD/FMS

Poparcie dla elektrowni jądrowych przez SLD/FMS potwierdza tylko, jak niewiele wspólnego z lewicowością mają te formacje.

autor: Relek, data nadania: 2010-02-23 15:26:11, suma postów tego autora: 123

pk

to moze poczytaj ile jest rocznie wypadkow w kopalniach wegla? Widziales kiedys filmy o zanieczyszczeniach powodowanych przez elektrownie weglowe?
Przy czym jestem bardzo ostrozny w tej kwestii- to dla nas (pisze o LS) zupelna ostatecznosc.
Slyszeliscie o pierwszej w Polsce elektrowni na algi?

Przeczytajcie, niedlugo dyskusje o atomie beda miejmy nadzieje bazprzedmiotowe:

http://energetyka.wnp.pl/w-polsce-na-powstac-pierwsza-w-europie-elektrownia-zasilana-algami,68411_1_0_0.html

autor: MJ, data nadania: 2010-02-24 16:23:42, suma postów tego autora: 1280

Dodaj komentarz