Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Nadzwyczajna sesja Rady Miasta (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Radosław Ciszek czyli znów para poszła w gwizdek

o umowach idemnizacyjnych podpisanych przez polskie władze z kilkunastoma państwami i oznaczających, że obywatele tych krajów, którzy pozostawili w Polsce swoje budynki otrzymali już za nie odszkodowania. Pomimo to budynki te są dziś zwracane w ramach reprywatyzacji.
--
Szkoda, że nie miał odwagi powiedzeć o jakie narodowości dokładnie chodzi.

www.cud2.blogspot.com

autor: Cud2, data nadania: 2010-04-09 08:26:20, suma postów tego autora: 3207

Cudaku

Chodzi o osoby z obywatelstwem: Niemieckim, Greckim, Szwedzkim, Duńskim, Norweskim, Luksemburskim, Holenderskim, Hiszpańskim, Kanadyjskim, Amerykańskim i chyba jeszcze Portugalskim

autor: Cisza_, data nadania: 2010-04-09 08:44:10, suma postów tego autora: 2083

Cisza

To mi ulżyło.
Bo już mi tu coś anty semityzmem zaleciało.

Co zaś do moich ( wedle Ciebie ) absurdalnych pomysłów na rozwiązanie problemu mieszkalnictwa to wszystkie moje propozycje po za pomysłem budowy osiedli podmiejskich padają w artykule na stronie pisma Bez Dogmatu:

http://www.iwkip.org/bezdogmatu/

artykuł : Michał Kozłowski - Podatki polskie

przykładowe cytaty :


dzięki ulgom mieszkaniowym zachęcającym bogatych do rentierskich inwestycji w nieruchomości.

A ja właśnie to postulowałem tj. ulgi umożliwiające inwestycje w nieruchomości dzięki którym zwiększył by się udział mieszkań na wynajem w rynku nieruchomości


cytat : ramach polityki prorodzinnej zniesiono podatek spadkowy.

Zniesienie podatku spadkowego pozwoliło dziedziczyć najuboższym nieruchomości bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat

www.cud2.blogspot.com

autor: Cud2, data nadania: 2010-04-09 09:58:32, suma postów tego autora: 3207

Sesja nadzwyczajna

ale rzecz której dotyczy, w kapitaliźmie jak najbardziej banalna - mieszkanie jest towarem na który potrzebna kaska - nie ma kaski - mieszkasz pod chmurką, skąd na zimę alokujesz się na działki lub do apartamentu w kanale ciepłowniczym - wybór należy do Ciebie. Ale czyż nie o take właśnie Polskie Rodaku z komuną walczyłeś, przez płoty skakałeś, w Juwenalia mordę na Szewskiej w pijanym widzie rozbijałeś, po murach szprejem głupoty smarowałeś i w kościółkach do Haszem modły wznosiłeś? No to masz teraz czego chciałeś Grzegorzu Dyndało...

autor: Lewatywa, data nadania: 2010-04-09 10:01:22, suma postów tego autora: 32

Lewatywa

Powinno Ci się spodobać:

http://www.youtube.com/watch?v=r6MQJxdYKHQ

autor: fancom, data nadania: 2010-04-09 10:24:26, suma postów tego autora: 1424

Lewatywa

na zimę alokujesz się na działki lub do apartamentu w kanale ciepłowniczym - wybór należy do Ciebie.
---
Jak trafnie napisałeś w swym poście w kapitalizmie wszystko jest towarem np.: w Kołobrzegu na działki alokują się w okresie letnim posiadacze mieszkań wynajętym na lato Niemcom którzy w Kołobrzegu stanowią większość wypoczywających. W Warszawie działki w lecie wynajmuje się przyjezdnym robotnikom na kwatery. Niby nie można na nich mieszkać ale właściciel zawsze może zeznać, że to ekipa remontująca mu domek została na noc. Co zaś do kanałów to każdy węzeł cieplny jest pod opieką fachowca który o niego dba i pieści. W wypadku np. spłonięcia czy zamarznięcia bezdomnego wszczynane jest z urzędu śledztwo i osoba odpowiedzialna za dany węzeł ciepłowniczy jest pociągana do odpowiedzialności ze niedopełnienie swoich obowiązków czy niewłaściwe zabezpieczenie powierzonego mienia.

www.cud2.blogspot.com

autor: Cud2, data nadania: 2010-04-09 10:27:37, suma postów tego autora: 3207

a wystąpienie Jakuba Grzegorczyka?

dlaczego w niusie nie wspomniano o wystąpieniu Jakuba Grzegorczyka?

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2010-04-09 13:26:46, suma postów tego autora: 849

Pogadali, pogadali i na tym się skończy.

Kilkaset umów o najem, w takim mieście jak Warszawa, przełomu mieszkaniowego nie spowoduje. Ludzie nadal gnieździć się będą po trzy pokolenia w wielkiej płycie. Szczęście, że ta płyta kiedyś była!

autor: steff, data nadania: 2010-04-09 20:30:15, suma postów tego autora: 6626

Dodaj komentarz