Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gdynia: Hołd lewicy dla Izabeli Jarugi-Nowackiej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

bardzo mi żal

To była mądra i odważna kobieta. Wewnętrzne piękno łączyła z zewnętrznym. Szkoda, że nie żyje.

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2010-04-11 22:47:31, suma postów tego autora: 436

...

Tak, panie Jerzy teraz pan juz wiesz co znaczy smierc, taka sama smierc ktora spotkala tysiace niewinnych Irakijczyków na których w dobroci swej wysłales polskie wojsko.

autor: Marek, data nadania: 2010-04-12 02:09:17, suma postów tego autora: 1715

Marek, pomyliłeś się. W tym wątku mowa o Izie Jarudze

To była kobieta z autentycznie lewicową duszą.
Jedna z jej wypowiedzi:
"Czas zdefiniować lewicę prosto: ma stanąć po stronie mrówek, a nie mrówkojadów".

Dla zainteresowanych - wspomnienie M. Tkacz-Janik o Izie na feminotece pt. "Płakałam po Jarudze":
http://www.feminoteka.pl/readarticle.php?article_id=864

autor: zielona, data nadania: 2010-04-12 10:18:30, suma postów tego autora: 861

.

pod pałacem prezydenckim postawiłem trzy świeczki. większości tych, którzy tam zginęli nie znosiłem, ale nikomu nie życzę takiej śmierci, bo po prostu nikomu nie życzę śmierci. ale były tam też trzy osoby - wspaniały ksiądz Indrzejczyk, który mnie ochrzcił (i którego to chrztu nie chciałem, natomiast do postaci po dziś dzień mam szacunek, bo to był fajny "Tygodnikowy" katolicyzm, a nie fantycznie ociemniały kler). była Anna Walentynowicz, która niezależnie od swoich działań po 1989, zrobiła jedną rzecz dzięki której być może ten portal w ogóle może dzisiaj tak łatwo działać. no i wreszcie właśnie Jaruga-Nowacka. tutaj najzwyczajniej dopisuję własny smutek i żal. wirtualnie tak samo jak w sobotę wieczorem na Krakowskim.

autor: czerwony łunio, data nadania: 2010-04-12 11:57:41, suma postów tego autora: 164

Izabeli Jarugi-Nowackiej

żal bardzo.

autor: humpa, data nadania: 2010-04-12 15:48:54, suma postów tego autora: 208

Dodaj komentarz