Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ruszyła Kooperatywa Spożywcza w Łodzi

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dobra inicjatywa

brawo.

autor: MJ, data nadania: 2010-06-24 15:08:51, suma postów tego autora: 1280

Świetna inicjatywa

Gratuluję!

autor: Teutonic, data nadania: 2010-06-24 15:50:59, suma postów tego autora: 333

Szypułka w tej tomacie

ma kształt pięcioramiennej gwiazdy kojarzącej się jednoznacznie z komunizmem!!! I nie ma znaczenia, że jest zielona!!! To logo podpada pod ustawę!!!
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-06-24 17:33:09, suma postów tego autora: 5956

Brawo, brawo!

Gratulacje dla twórców inicjatywy!

Oby więcej takich działań, więcej powrotów lewicy do korzeni.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2010-06-24 18:58:25, suma postów tego autora: 327

5

Co można tutaj dostać i ile wyjdzie to taniej niż w takim karfurze. Proszę o odpowiedź znawcę.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2010-06-24 19:03:53, suma postów tego autora: 2743

mam pytanie

1. czy kupowanie pomidorów i szczypiorku na targu pozwala ominąć łańcuch kapitalistycznych pośredników?

2. ile kosztował 1 kg "alternatywnie" kupowanych pomidorów? podejrzewam, że na to pytanie nie dostanę już odpowiedzi, hehe..

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-06-24 21:34:12, suma postów tego autora: 1539

jakies namiary na korporacje warszawska?

??

autor: dcio, data nadania: 2010-06-24 22:47:24, suma postów tego autora: 391

o. Tempora o' Mores:

A ja ci gratuluję ekstra nicku:) Co spojrzę, to się uraduję:)
Inicjatywa oczywiście też znakomita. Oby więcej.
No i uwaga Hyjdli o szypułce w tomacie - nadzwyczajnie celna:)

autor: zielona, data nadania: 2010-06-24 23:45:29, suma postów tego autora: 861

***

spotkałem się z czymś podobnym już wcześniej, rolnicy w jednej wsi pod częstochową sami się podzielili między sobą, który z nich co będzie na polu siał, część z nich ładuje żuki i jeździ od targu do targu już nawet nie pamiętam ile lat to już trwa, ale ponad dyszka tego będzie

autor: nikyty, data nadania: 2010-06-25 00:17:50, suma postów tego autora: 3572

dress

dress - pomidory : 4 zł/kg.

autor: Baruch, data nadania: 2010-06-25 00:30:17, suma postów tego autora: 44

...

Dresie he he nie powiem ci dokladnie jaka jest cena kilograma pomidorów ale suma sumarum zakupy w spółdzielni sa 15-20% tansze niz w sklepie.

autor: Marek, data nadania: 2010-06-25 03:55:17, suma postów tego autora: 1715

No, szypułka wymiata

kryptokomunizm jak nic. Ach, te lewaki... Już nawet z biednego pomidora musieli zrobić symbol komunizmu:)

autor: fancom, data nadania: 2010-06-25 06:20:31, suma postów tego autora: 1423

hehehehe

w moim osiedlowym warzywniaku, piekne pomidorki z uznanej podmiejskiej firmy ogrodniczej 3,69/kg, te same w hipermarkecie E. Leclerc 3,39 kg

na targu, 4,50/kg plus jazda przez pól miasta, dziękuję, hehe...



autor: dr(e)s, data nadania: 2010-06-25 08:13:45, suma postów tego autora: 1539

inicjatywa godna poparcia

Aczkolwiek w tekscie nie zostal jasno przedstawiony problem kosztow ponoszonych przez tych ktorzy zbieraja zamowienia, jezdza do producenta, dostarczaja zamawiajacym etc- a te wlasnie czynnosci skladaja sie na prace posrednikow

Dobrze byloby natomiast ograniczyc marnotrawstwo zywnosci w sklepach np. poprzez ustawowy nakaz utworzenia dzialu z zywnoscia na granicy waznosci (wczorajszym chlebem itd)z ktorego moznaby ja brac za darmo lub symboliczna oplate (1 grosz)- oczywiscie panstwo musialoby zrezygnowac z pobierania vat-u od tych produktow

autor: Prowokator, data nadania: 2010-06-25 09:42:03, suma postów tego autora: 44

W odpowiedzi

A. Warzecha:

Dostać można to, co jest wyliczone na stronie giełdy: www.zjazdowa.pl.

Różnice cenowe są różne - nie mam niestety zestawienia jeszcze z ostatnich zakupów. Jedno mogę powiedzieć: nawet po doliczeniu kosztu benzyny i podatku na fundusz gromadzki - opłaca się :)

D(r)es:
Hehe ad. 1
Na razie różnie to bywa, wtedy kiedy możemy kupujemy bezpośrednio od producenta, niektóre warzywa były chyba jednak kupione od pośredników - niemniej, jest to i tak ominięcie łańcucha, który jest np. w przypadku chińskiego czosnku hehe. Z tego co wiem Warszawska Kooperatywa Spożywcza obecnie kupuje już tylko bezpośrednio od zaprzyjaźnionych producentów.

Ad. 2
Zależy gdzie się mieszka - dlatego w Łodzi pomidory zaczynają się od czwórki, a u ciebie mogą być tańsze. To proste :)

Dcio:
Namiary na Warszawską Kooperatywę Spożywczą: http://spoldzielnia.post.waw.pl/zamowienia/spoldzielnia.php

autor: Majrys, data nadania: 2010-06-25 10:14:40, suma postów tego autora: 230

Dokłdnie

Cena zależy od miasta, a nawet od tego czy kupujemy w centrum czy na osiedlu. O pomidorach z supermarketu nie gadajmy,bo mam odruch wymiotny.

autor: Romek5, data nadania: 2010-06-25 12:10:41, suma postów tego autora: 104

dresku

na pewno owa firemka podmiejska, nie upawia pomidorow metodami tradycyjnymi, jakich srodkow uzywaja (mechanicznych,chemicznych, gmo...), nie dowiesz sie, bo do warzywa nie ma obowiazku dostarczania takich informacji, nawet nie ma obowiazku znakowania.

--
a propos zywnosci, zgroza, ziemniaki w polsce sa drozsze od bananow, tego PRL nie pamieta, tylko co nam po bananach... :)

autor: dyzma_, data nadania: 2010-06-25 12:46:47, suma postów tego autora: 2960

Biatlonista Tomasz Sikora popiera takie inicjatywy?

Wicemistrz olimpijski z Turynu przerzucił się na spożywkę?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-06-25 13:26:57, suma postów tego autora: 6194

bananowa młodzież

bawi się w spółdzielczość - jeśli ma z tego przyjemność to fajnie. Mało kto ma czas na takie inicjatywy. Co do przedstawionych cen - nie rzucają na kolana.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2010-06-25 17:05:43, suma postów tego autora: 80

dyzma, nie bełkocz

nie wiesz co to za firma, a ja wiem

i tym się rożnimy

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-06-25 20:19:00, suma postów tego autora: 1539

a gdyby tak kupowac bezposrednio od rolnikow?

a nie na gieldzie? Byloby 2 razy taniej

autor: dcio, data nadania: 2010-06-25 20:39:16, suma postów tego autora: 391

Widzę

że do niektórych nic nie przemówi i nie przebije się przez tę twardą, ciemną zasłonę szczelnie oplatającą mózgi. Tak, to o tobie "tow." Czesławie, bo pojęcie o tym kto i dlaczego robi w Kooperatywie zakupy masz dokładnie zerowe.

Dcio - na giełdzie część sprzedających to handlarze, część producenci. Gdy tylko możemy kupujemy bezpośrednio od producentów. Tak jak pisałem wyżej, Warszawska Kooperatywa ma już sporo kontaktów bezpośrednio do producentów i porozumiała się z nimi, np. w przypadku jabłek :)

autor: Majrys, data nadania: 2010-06-26 10:42:15, suma postów tego autora: 230

Róbcie swoje i

nie przejmujcie się stękaniem malkontentów, reprezentowanych w tym narodku wyjątkowo ponadprzeciętnie.

autor: Durango 95, data nadania: 2010-06-26 13:50:49, suma postów tego autora: 3848

Psy szczekają karawana jedzie dalej

Rację ma Durango 95. Internetowym napinaczom zawsze coś będzie nie pasować, trudno takim dogodzić - i nie ma najmniejszego sensu tego robić. Sami nic sensownego nie zaproponują poza niekonstruktywną, malkontencką krytyką, rozładowywaniem emocji/frustracji/zgorzknienia z tygodnia pracy. Jedni starają się wpływać na otaczającą ich rzeczywistość, przekształcać ją, kreować, inni zaś jedynie utyskują i zajmują się jałową krytyką, krytykanctwem. Łodzianom jeszcze raz: brawo.

@zielona

dzięki :). autorski pomysł :)

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2010-06-26 15:53:49, suma postów tego autora: 327

napisanie o niewielkiej inicjatywie

zakupu warzyw nie było problemem. Pozwalanie sobie na dziecinne przytyki także nie sprawiało trudności. Działanie w realnych strukturach spółdzielczych i obchodzenie Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości - zbyteczne.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2010-07-01 22:29:56, suma postów tego autora: 80

Dodaj komentarz