Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Unia Pracy poparła Komorowskiego w II turze wyborów prezydenckich

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Gratulacje :(

:/

autor: Romek5, data nadania: 2010-06-25 23:59:13, suma postów tego autora: 104

Socjaldemokraci pachołkami liberałów

Warto zapoznać się nad dyskusją, która toczy się pod newsem o podobnej treści opublikowanym wczoraj rano na innym portalu
http://www.1917.net.pl/?q=node/2328

autor: warchlak, data nadania: 2010-06-26 01:13:47, suma postów tego autora: 151

kompromitacja

Kompromitacja lewicy postępuje. Każdy kto głosuje na PO i skrajny liberalizm odpowiada za niszczenie tego kraju - za zgodę na prywatyzację dosłownie wszystkiego.

autor: 1234, data nadania: 2010-06-26 03:48:13, suma postów tego autora: 873

Unia

Hańby

autor: ABCD, data nadania: 2010-06-26 05:35:14, suma postów tego autora: 20871

Wstyd!!!!!!!!!!!

Sromota, hańba i ostateczny upadek UP.

autor: red spider 666, data nadania: 2010-06-26 08:38:00, suma postów tego autora: 1549

Słabo słabo... Ale spokojnie, na szczęście lewicowy elektorat wiec co robić i żadne partyjne oświadczenia nie przełożą się automatycznie na poparcie dla gajowego. Na szczęście :)

autor: Puciaq, data nadania: 2010-06-26 08:38:25, suma postów tego autora: 113

...

Unia Pracy, po 10-u latach koalicji z SLD, jest nadgorliwa w wyrażaniu sympatii i trendów dominujących u swojego koalicjanta. Rola "satelity" zobowiązuje ;-).

Nie miałbym złudzeń, co do tego, że PO spełni zobowiązania złożone wobec partii tzw. lewicy. Nie słyszałem zresztą, aby Komorowski, Tusk, Schetyna i spółka - zadeklarowali poparcie dla przyjęcia Karty Praw Podstawowych w pełnej formule. Jak przyjdzie co do czego, to zapewne po raz kolejny usłyszymy, że "naszego państwa na to nie stać" (w związku z zapisami prosocjalnymi, propracowniczymi i propacjenckimi). Komorowski nie poparł parytetów na listach wyborczych, tylko system kwotowy - z gwarancją 35 % miejsc dla kobiet, a jako marszałek Sejmu - "mroził" projekty ustaw o in vitro. Zresztą SLD-UP również zupełnie ignorowały te kwestie, zwłaszcza wtedy kiedy były u steru władzy. Teraz szukają tylko pretekstów, aby nawiązać koalicję z PO.

A dwaj kandydaci na prezydenta, Komorowski i Kaczyński, nie różnią się zasadniczo pod względem światopoglądowym (poza rozłożeniem akcentów retorycznych). Jednak Kaczyński jest kandydatem mniej salonowym i mniej neoliberalnym, jako potencjalny prezydent - blokowałby przynajmniej niektóre reformy Platformy (jak prywatyzację szpitali czy obowiązek odpłatności za studia na uczelniach państwowych). Poza tym jest krytyczny wobec różnych - panoszących się w Polsce - korporacji zawodowych, jak np. lekarzy czy prawników. Dla mnie to on jest "mniejszym złem" w II turze wyborów prezydenckich. Już chyba wolę "kaczyzm" od "kamorryzmu" ;-).

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-06-26 09:20:58, suma postów tego autora: 1684

...

A wycofanie polskich wojsk z Afganistanu Komorowski zapowiedział na 2012/13 r., czyli na "św. Nigdy" ;-).

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-06-26 09:22:21, suma postów tego autora: 1684

...

Człowiek czyta coś takiego z rana i od razu zbiera się na wymioty... Żałosna partia, żałosnych ludzi.

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-06-26 09:23:53, suma postów tego autora: 1805

...

http://wiadomosci.onet.pl/2189960,11,wypowiedz_marszalka_wywolala_niepokoj_w_nato,item.html - "Warto by wyjaśnić naszym sojusznikom, czy takie zapowiedzi nie padają tylko na użytek kampanii wyborczej - mówi "Rzeczpospolitej" wysoki rangą polski wojskowy." :D

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-06-26 09:37:36, suma postów tego autora: 1684

Co się dzieje w SLD?

Co do UP to komentarz zbędny. Pisałem, że tego dziadostwa Napieralski też powinien się pozbyć.
Ważniejsze pytanie dotyczy tego co dzieje się w SLD?
To, że gajowego popiera Kalisz i Olejniczak wiadomo już było w I turze, bo i wtedy słabo to ukrywali. Teraz do tego grona, nie czekając na konsultacje w terenie samego Napieralskiego, dołączyła Piekarska. A tego się nie spodziewałem. Takie rzeczy szkodzą Napieralskiemu i stawiają go w trudnej sytuacji. Mają na celu odebranie mu sukcesu i znaczenia. Słowem myślę, że opozycja nie ma zamiaru się tak łatwo poddać. A co zrobi sam Napieralski, jeśli do przyszłego tygodnia, kiedy to sam ma się zdeklarować, takich publicznych oświadczeń będzie więcej? To może go stawiać w naprawdę trudnej sytuacji, wymuszenia również na nim takiego poparcia dla Komora.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-06-26 10:31:38, suma postów tego autora: 6205

Jak Komorowski "wygra" wybory prezydenckie 4 lipca

Niedziela 4 lipca 2010r. godz. 20.00
Stacja TVN i TVN 24 ogłaszają sondażowe wyniki wyborów. Komorowski 56 proc. - Kaczyński 44 proc. W sztabie kandydata Platformy Obywatelskiej wybucha euforia. "Bronek!, Bronek!""Mamy nowego Przeydenta Reczypospolitej!" - wrzeszczy spiker Platformy.

godz. 20.01
Sondażowe wyniki ogłasza TVP 1 i TVP INFO. Komorowski 51 proc. - Kaczyński 49 proc. W sztabie PO konsternacja, cichną skandowania, pojawiają się niebyt głośne oklaski.

godz. 20.15
Dziennikarz TVN prezentuje, w jaki sposób zostały przeprowadzone sondaże. Zapewnia, że tym razem zrobiono je rzetelnie.

godz. 21.30
Rozmowa Moniki Olejnik. Zaproszony do studia Kazimierz Kutz nie wierzy w sondaże TVP. "Mieliśmy ostatnio wiele sygnałów od ludzi, którzy nie głosują zazwyczaj w wyborach, że tym razem poszli, bo boją się zwycięstwa Kaczyńskiego. To ci ludzie tak naprawdę przesądzili sprawę".

godz. 21.50
Andrzej Wajda prosto ze sztabu Platformy udziela wywiadu dziennikarzom. "Taki strach jak teraz to czuło się może w 1939 roku, kiedy wchodzili Niemcy i Rosjanie. Ale jestem przekonany, że tym razem obronimy nasz kraj" - twierdzi Wajda.

godz. 22.00
Rozmowa Rymanowskiego z Palikotem. Poseł PO boi się, że jednak zwyciężył Kaczyński.

godz. 23.30
PKW ogłasza cząstkowe wyniki wyborów. Na Kaczyńskiego głosowało 57,05 proc. wyborców, a na Komorowskiego 42,95 proc. Dane pochodzą z 15 proc. komisji wyborczych.

godz. 23.35
Eksperci w studio TVN 24 mówią, że wynik jeszcze nie jest przesądzony, gdyż dane pochodzą z małych wiejskich komisji, w których jak wiadomo Kaczyński ma większość. Będziemy bliżej prawdziwych wyników, gdy poznamy, jak głosowały wielkie i średnie miasta.

Poniedziałek 5 lipca godz. 2.00
PKW prezentuje cząstkowe wyniki wyborów z 45 proc. obwodowych komisji wyborczych. Kaczyński z 55,25 proc. głosów przed Komorowskim 44,75 proc.

godz. 0.00 - 3.00 TVN 24 uparcie prezentuje sondażowe wyniki wyborów, według których Komorowski zwyciężył różnicą 12 punktów procentowych.

godz. 6.00
PKW ogłosza cząstkowe wyniki z 94,5 proc. komisji. Kaczyński 53,30 proc. przed Komorowskim 46,70 proc.

Poniedziałek rano
Okładka tygodnika "Wprost" prezentującego szczęśliwego marszałka Sejmu z napisem "Komorowski prezydentem!".
"Wybór marszałka Komorowskiego na prezydenta Polski potwierdza tezę, że Polacy dość mają awantur i myślenia rodem z minionej epoki. Pragną natomiast spokojnego profesjonalnego współdziałania w toku wyzwań II dekady XXI wieku" - pisze w felietonie Tomasz Lis.
"Spełniło się moje marzenie" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Adam Michnik.

godz. 7.00
Wiadomości TVN 24. "Wygląda na to, że wygrał jednak kandydat PiS ale nie przesądzajmy jeszcze sprawy, gdyż nie są jeszcze znane wyniki z niektórych komisji" - wypowiada się dziennikarz.

godz. 12.00
Władysław Bartoszewski dla południowych wiadomości: "Przeżyłem okupację to i przeżyję prezydenturę Kaczyńskiego".

godz. 18.00
PKW ogłasza oficjalne wyniki wyborów. Na Prezydenta RP został wybrany Jarosław Kaczyński większością 52,90 proc. głosów, na Bronisława Komorowskiego zostało oddanych 47,90 proc. ważnych głosów.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-06-26 10:47:50, suma postów tego autora: 2157

Jeśli Napieralski nie jest głupi...

to nie poprze Komorowskiego. Zawsze, kiedy SLD zaczynało się bawić w różne LID-y, puszczać oczy do centrowców, to traciło poparcie społeczne.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-06-26 10:52:09, suma postów tego autora: 2157

IMHO nie samo poparcie jest ważne, tylko klarowne zdemaskowanie kłamstw Kaczyńskiego

i uświadomienie możliwych konsekwencji jego wyboru (łącznie z możliwą koalicją sejmową PO-PiS).

autor: west, data nadania: 2010-06-26 11:08:53, suma postów tego autora: 6709

west

Z przyczyn personalnych koalicja sejmowa PO-PiS nie jest możliwa. Raczej, po wyborach parlamentarnych, dojdzie do koalicji PO-SLD.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-06-26 11:18:16, suma postów tego autora: 2157

Kalisz I Olejniczak to dopiero szuje!!!

Dla jasności proponuję następujące wywiady:

1.Kalisz: poparcie SLD dla J. Kaczyńskiego i PiS nie wchodzi w grę! -
http://wiadomosci.onet.pl/2188240,11,kalisz_poparcie_sld_dla_j_kaczynskiego_i_pis_nie_wchodzi_w_gre,item.html

2.Były szef SLD (Olejniczak) poprze marszałka -
http://wiadomosci.onet.pl/2188267,11,byly_szef_sld_poprze_marszalka,item.html

A towarzyszom życzę smacznego podczas jedzenia tego gówna!



autor: dzeus, data nadania: 2010-06-26 14:04:32, suma postów tego autora: 1046

Jeśli wygra gajowy Komor

to sprzeda Polskę za 2 złote. A jak mu resztę wydadzą, to wsadzi ją do kabzy i zainwestuje w śrut...
Unia POpaprańców. Nawet się splunąć nie chce.
A Piekarska powinna w pufie reklamować POczątkujące nabytki. POlityczka POdupadła...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-06-26 14:05:23, suma postów tego autora: 5956

Dziwne decyzja

Komorowski bardziej lewicowy od Kaczora?

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-06-26 14:06:24, suma postów tego autora: 1302

pseudolewica

No i prysł mit o lewicowości UP. Teraz już nikt nie będzie miał wątpliwości, że to pseudolewica.

autor: Relek, data nadania: 2010-06-26 15:40:42, suma postów tego autora: 123

he he

"zapłodnienia in vitro i innych deklaracji w sprawach poprawy sytuacji życiowej niezamożnej części społeczeństwa"

Z pewnością 90% biednych i wykluczonych myśli tylko jakby się tu in vitro zapłodnić.

UP powinna już wsiąknąć w SLD ostatecznie, a to w PO. Przynajmniej mielibyśmy klarowną sytuację. I nie byłoby błaznów uznających się za lewicę.

autor: Bloom, data nadania: 2010-06-26 19:18:12, suma postów tego autora: 306

co dalej

Co dalej? Grupy pseudolewicy kompromitują siebie i lewicę coraz bardziej. Doszło do jakiejś paranoicznej sytuacji - organizacje, które wspierają skrajnych neoliberałów lewicą nie są. Ale nie mają też żadnej alternatywy? Gdzie jest np. w tej sytuacji PPS i MS? Czego milczą, skoro mogą teraz ukierunkować myśl lewicową i wskazać sympatykom, że są i działają grupy poważne, nie paktujące z neoliberałami. Przejąć ludzi z UP czy SLD zgorszonych obecną sytuacją. Odciąć się od zdrajców idei.

Czy ktoś potrafi wykorzystać ten ważny moment przeobrażeń na scenie politycznej?

autor: 1234, data nadania: 2010-06-27 09:13:11, suma postów tego autora: 873

komorowski

Glos na kaczynskiego to afirmacja podsluchow, szkalowania ludzi, przesladowan. Lewicowosc Kaczynskiego to tylko pare slow rzucanych przed wyborami w stylu 3 mln mieszkan, nie jestesmy za prywatyzacja szpitali itd. Takze UP wybrala "mniejsze zło" jak się wydaje i jsak sami napisali na swojej stronie.

Napieralski powinien zaczac odbudowywac lewice ale od podstaw. Bo SLD jest w stanie rozkladu, zbutwiałe, zapleśniałe i pachnące nieświeżym jajkiem gdy SLD w regionach rządzą tacy ludzie jak np. na slasku Zaborowski, Markowski czy Klepacz.

autor: maarcin, data nadania: 2010-06-27 09:30:33, suma postów tego autora: 11

prześladowań?

Kolego, jakich prześladowań? Masz na myśli łapówkową Sawicką, płaczącą przed kamerami, jaka jest prześladowana, bo jako poseł brała łapówki?

autor: 1234, data nadania: 2010-06-27 10:44:11, suma postów tego autora: 873

Narodowy socjalizm zwycięży!

Jak widać, słychać i czuć skrajna lewica (na szczęście plankton) głosuje na narodowego-socjalistę Kaczyńskiego. Ciągnie wilka do lasu, w końcu nazizm czy komunizm mają wspólne marksistowskie korzenie. Towarzysze zawsze są gotowi ściągnąc czerwone opaski i założyć brunatne koszule jak już to raz miało miejsce w Niemczech.

autor: Stirlitz, data nadania: 2010-06-27 12:57:52, suma postów tego autora: 1578

ad 1234

Wg. Ciebie CBA pod wodzą Mariusza Kamińskiego sprawowało dobrze swoją misję ?

Nie chodzi mi o Sawicką, bo posiłkujesz się tutaj najprostszym argumentem.

Ja powiem tak - nie wiem co Ty masz z medycyną wspólnego drogi/a Kolego/Koleżanko, ale ja mam bardzo dużo i widzę co się stało w naszym kraju np. po "brawurowym zatrzymaniu doktora G." Wszystkie przeszczepy nagle siadły. Bo przeciez lekarze to bandyci, łapówkarze i złodzieje. "(..) Skoro doktor G to był bandyta który mordował pacjentów, to przeciez nie można pozwolić na oddanie organów do przeszczepu bo lekarze to bandyci i pewnie kłamią, że mój syn po wypadku ma śmierć mózgu (..) " Co z tego, że ten młody człowiek wcześniej czy później i tak będzie odłączony i jego ciało będzie pogrzebane. Śmierć mogła uratować kolejne życie.

Chodzi o coś bardziej gorszego niż może Ci się wydawać. O spiralę strachu, którą nakręcali skutecznie, bardzo zawistni ludzie. Dlatego moim zdaniem głosowanie w tym aspekcie na jakieś elementy nie szczerej lewicowości z ust prezesa PiSu, są dziwne dla mnie.

autor: maarcin, data nadania: 2010-06-27 14:13:14, suma postów tego autora: 11

dobry

Dobry przykład - lekarz - kawał bandyty, który za ratowanie ludzkiego życia brał wszystko, od kasy po seks ze zrozpaczonymi kobietami, gotowymi oddać także siebie za ratowanie męża.

I to miał być wzór dla innych lekarzy? Jak słyszę, niestety, miewa się dobrze, pracuje w jakiejś sprywatyzowanej klinice. A powinno się go pozbawić prawa do wykonywania zawodu.

autor: 1234, data nadania: 2010-06-27 15:14:53, suma postów tego autora: 873

...

Tyle mówi się o "ofiarach IV RP" - Blidzie, Sawickiej czy doktorze G., a czy ktoś jeszcze pamięta o "ofiarach III RP" - Papale czy Olewniku? W równym stopniu odległa jest mi wizja policyjnej IV RP, jak i po-okrągłostołowej III RP, jednak - z dwojga złego - Kaczyński jest kandydatem mniej neoliberalnym, a bardziej prosocjalnym. Poza tym, jako prezydent, nie miałby zbyt dużego wpływu np. na funkcjonowanie służb, a mógłby blokować przynajmniej niektóre reformy Platformy.

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-06-27 15:17:24, suma postów tego autora: 1684

i...

I jeszcze jedno - spirali strachu to się mogą bać łapówkarze i złodzieje, jakich jest pełno u nas wśród urzędników, lekarzy sędziów, całego nieoczyszczonego aparatu państwowego. Dlatego mamy taki syf, jaki mamy. Dziwne, ze wielu, w tym i ja, nie odczuwam żadnego zagrożenia ze strony tych "tajemniczych" i strasznych sił zła zrzeszonych w CBA :]

autor: 1234, data nadania: 2010-06-27 15:25:45, suma postów tego autora: 873

1234

No coz... Skoro wszystkich lekarzy powinno sie zamykac i wszyscy lekarze to zlodzieje i bandyci, zboczency, łapówkarze , to nie zycze Ci zebys kiedykolwiek musial/a sie leczyc u tych przestepcow;)

Ja jednak mowie o faktach, problem donacji narządów stał się problemem istotnym w naszym kraju, wlasnie po w/w aferze. Procent odmów w CRS wzrósł po właśnie takich bezmyślnych działaniach, które obrzydzają transplantologie.

Co innego karać kogoś za łapówkarstwo, a co innego przeciwstawiać społeczeństwo przeciwko donacji narządów i wytwarzać nienawiść do lekarzy jako ogółu.

Skoro dr G "bandzior i bandyta" jest na wolnosci, to gdzie sa sady w takim razie, ktore go jakos nie skazuja na dożywoci?;) Czyzby byly zawladniete przez nieuczciwa lewice, stary POSTKOMUNISTYCZNY uklad i zlodziejska wstretna NEOLIBERALNA PASKUDE - platforme ?;) Bo z Twoich slow tylko to mozna wywnioskowac. Zycze powodzenia w dalszym rozwoju takiego proPiSowskiego toku rozumowania;)

autor: maarcin, data nadania: 2010-06-27 18:04:15, suma postów tego autora: 11

sądy

Jakie są sądy w Polsce, wie wiele osób i ma o nic taką samą opinię - niecenzuralną. Tak dla humoru - ostatni przykład - zakaz sądowy mówienia o tym, że PO chce prywatyzować szpitale :]

Lekarz - łapówkarz i gwałciciel - rozumiem, że nie należało w ogólne informować o tym ludności, żeby nie rozkładać transplantologii? Po co ludzie mają wiedzieć, że ich organami się handluje nielegalnie? Że za nerkę dla męża żona musi się oddać lekarzowi, że trzeba dać bardzo grubą kopertę, żeby płuco dostać. Przecież dawcy nie otrzymują zapłaty za darowane narządy, więc po co to nagłaśniać? Nie tak?

autor: 1234, data nadania: 2010-06-27 19:59:20, suma postów tego autora: 873

Korupcja, jako problem społeczny, w Polsce nie istnieje

Chyba że ktoś czerpie wiedzę o rzeczywistości z "Naszego Dziennika".

autor: west, data nadania: 2010-06-28 09:48:42, suma postów tego autora: 6709

1234

Mam nadzieje, ze jestes zdrowy, bo leczyc sie u tych zboczeńców i zlodziei... to strach... Strach sie w ogole bac.

Masz jakies chyba troche inne informacje, bo z tego co ja wiem, to sa zarzuty korupcji dla tego pana. I ok. Bral lapowke - niech dostanie kare grzywne, albo wiezienie. Ok. Nie bronie go jako osoby, bo pewnie jako osoba byl personalnie kanalia. I jest to zapewne prawda, ze byl kanalia, bo w swiecie medycznym slychac bylo juz dawno o trudnym charakterze doktora Garlickiego. OK. Ja go NIE BRONIE!

Ale nie podoba mi sie, ze owczesny minister sprawiedliwosci - wszyscy dobrze wiemy kto - wrecz namawial do bojkotowania transplantologii. Powiem wiecej bardzo radykalna, katolicka propaganda wrecz naklania ludzi do tego by odmawiac dawania narzadow na przeszczep (chociaz JP2 i Kosciol Katolicki oficjalnie poparl transplantacje!). To jest wredne.

Wredne jest to, ze jak zamykaja jakiegos jednego czy drugiego lekarza to co musza byc kamery , musi byc szopka?? musza byc bezpodstawne obelgi "ten pan juz nigdy nikogo zycia nie pozbawi" (a tak ogolnie mowiac Ziobro przegral proces z Garlickim o znieslawienie i musial zaplacic kare - oficjalny WYROK SĄDU - które wg. Ciebie nie istnieja w Polsce lub sa KOMUSZE LUB WSTRETNIE NEOLIBERALNIE LAPOWKARSKIE;)

"ten pan juz nigdy nikogo zycia nie pozbawi"

autor: maarcin, data nadania: 2010-06-28 16:57:28, suma postów tego autora: 11

Odnośnie tego Garlickiego...

Nie dość, że ci ważniejsi lekarze traktują swoich pacjentów jak bydło, to porozumiewają się tylko za pomocą błędów gramatycznych i przekleństw. Takie wrażenie odniosłem po ujawnieniu rozmowy dra Garlickiego z kolegą.

autor: Getzz, data nadania: 2010-06-29 16:01:33, suma postów tego autora: 3554

...

Ja akurat stosunek Kaczyńskiego do korporacji zawodowych typu lekarzy czy prawnicy, uważam za jego "plus". Są to grupy w dużej mierze - bezzasadnie - uprzywilejowane i skorumpowane.

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-06-29 18:14:02, suma postów tego autora: 1684

Poparli

Pies im buzke lizal

autor: bogdan1951, data nadania: 2010-07-04 14:26:34, suma postów tego autora: 19

Dodaj komentarz