Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Adler - głosujcie na Kaczyńskiego; Legierski - oddajcie nieważny głos

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

i dobrze

i dobrze...

autor: 1234, data nadania: 2010-07-02 08:24:45, suma postów tego autora: 873

Mam dość tego cyrku!

Mam już dość tego całego cyrku z prezydentami, posłami...słowem demokracją reprezentatywną! Mam już dość, aby jeden koleś bez programu mógł sobie, za mnie decydować w każdej kwestii życia! Przecież na większość spraw (zwłaszcza lokalnych) ludzie sami powinni odpowiadać. Tak jest w Szwajcarii. Co kwartał odbywa się referendum ogólnokrajowe (i kantonalne). Efektem są najniższe podatki w Europie, mała korupcja i z głową wykorzystywane podatkowe franki.

Referenda powinny odbywać się regularnie, a bzdurne pomysły polityków powinniśmy wetować. Już sama możliwość odrzucenia ich bzdurnych ustaw zmusiłaby ich do lepszego przygotowania projektów artykułów, czy reform...

To My obywatele jesteśmy narodem, to My jesteśmy suwerenem i to my powinniśmy decydować, czego chcemy!

Istnieją idealiści, którzy właśnie o to walczą. polecam: http://www.demokracjabezposrednia.pl

autor: demokracja-bezposrednia, data nadania: 2010-07-02 09:14:34, suma postów tego autora: 4

Brawo,

przywódcy środowisk gejowskich!
Zajęli mądre stanowisko, umiejętnie łącząc skuteczny lobbying (ukaranie "liberała" Komorowskiego za odcięcie się od postulatu legalizacji małżeństw jednopłciowych) z odpowiedzialnością za kraj.

autor: ABCD, data nadania: 2010-07-02 09:22:31, suma postów tego autora: 20871

.

chyba naprawde świat się niedługo skończy skoro geje popierają konserwatystę. Nie mówię, że to zły ruch, ale bardzoooo niespodziewany. Dobra wiadomośc na poranek;)

autor: szamil, data nadania: 2010-07-02 09:39:47, suma postów tego autora: 61

Do refleksji dla gejów i lesbijek


Oto fragment teksu redaktora Wyszkowskiego z GP, w którym zastanawia się, dlaczego medialni geje i popularne lesbijki pipierają Komorowskiego: "Jarosław Kaczyński, który ma w sobie niekłamaną, głęboką tolerancję, który potrafi nie tylko osobiście przyjaźnić się z homoseksualistami, ale i powoływać ich na wysokie stanowiska państwowe, którego zachwyt dla zwierząt jest ogólnie znany, który muchy nie skrzywdzi, a dubeltówki nie weźmie do ręki, który spierając się z konkurentami potrafi ich szanować, bo poważnie traktuje każdą polskość i wszystkich Polaków, który nawet podczas przesłuchania przez SB potrafił odważnie bronić dobrego imienia polskich Żydów - jest zły. Za to człowiek, który w kraju doświadczonym przez Hitlera z szokującą bezczelnością obnosi się ze swoimi eugenicznymi poglądami, którego uśmiech jest równie pusty, jak pełna głupstw jest jego głowa, którego związki z podległymi Rosji służbami specjalnymi przypominają postawę , , , który ma tęgą żonę, ale z lepperowskim chichotem mówi o Dunkach, że są kaszalotami, który filistersko obnosi się z zaborowym hrabiostwem, którego serduszko jest tak dobre, że dla czystej przyjemności potrafi ze swojej dwururki strzelić sarence między oczy - jest dobry". I udziela odpowiedzi: "W zgniłej strukturze III RP homoseksualne gwiazdy korzystają z pieniędzy poskomunistycznych organizatorów życia publicznego. Używane są do tworzenia frontu propagandowego, który ma zabezpieczyć tych, którzy prześladowali homoseksualistów w czasach akcji Hiacynt(...). Propagandowa aktywność homoseksualnych gwiazd mediów jest jak gęganie tłustych gęsi o przyspieszenie świąt".

autor: ziuczek, data nadania: 2010-07-02 10:05:46, suma postów tego autora: 47

Chyba warto rozłożyć głosy

aby żaden z nich, aspirujących, nie czuł się "jedyny i namaszczony". Głosy nieważne też będą miały swoją ogromną wymowę, dlatego w tej sytuacji praktycznej, popieram nazwijmy to, pluralizm głosowania.

autor: AntyK, data nadania: 2010-07-02 10:07:24, suma postów tego autora: 25

...

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/,1,3315604,aktualnosc.html

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/,1,3315753,aktualnosc.html

Kaczyński chwali Gierka - "patriotę, ale komunistycznego". Syn Gierka "obrażony" za określenie byłego I sekretarza mianem "komunistycznego" (to fakt, że od samego początku lokalna "władza ludowa" unikała tego określenia, zresztą komunizmu w Polsce tak naprawdę nie było), popiera - razem z resztą "przydUPasów" - hrabiego Komorowskiego z PO... Ale czy jest się o co gniewać? To przecież widoczne przesunięcie dyskursu publicznego na lewo ;-). Teraz, jeżeliby wygrał Kaczyński (?), będzie można powoływać się na to, że - zgodnie z zapowiedziami - ma być prezydentem "lewicowym", takim jak "za Gierka" :-D. A trzeba pamiętać, że okres urzędowania Gierka to nie tylko rozwój gospodarki i budownictwa, ale również - przestrzegany w większym stopniu, niż obecnie - rozdział Kościoła od państwa, brak religii i krzyży w szkołach publicznych czy legalna aborcja z przyczyn indywidualnych.

Zabawne, jak łatwo Kaczyński zamienił hasło "precz z komuną i postkomuną!", na "komuniści to patrioci!" ;-) i jak prędko "postkomuna" POkochała liberalną "postarystokrację". Komedia :D.

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-07-02 10:41:01, suma postów tego autora: 1684

Szczerze powiedziawszy zatkało mnie (*_*)

Trzeźwy osąd. Lepszy znany i oswojony wróg niż fałszywy przyjaciel, który sprzedałby nas za paczkę śrutu...
.
Ta przaśna twarz Kaczora i dykcja fikuśna nie podoba się wyborcom PO, bo oni, mimo że wyglądają podobnie jak Kaczor - chcą był ładniejsi, bogatsi, zdrowsi... tacy..... cholera nijacy-byle-jacy, jak doliniarze nie rzucający się oczy... by móc się łatwiej obłowić...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2010-07-02 12:35:34, suma postów tego autora: 5956

W d...ch się poprzewracało

Adler widocznie nie przeżył tego co Legierski, czyli miłującej IV RP. A dokładnie uwielbiającego gejów brata Jarka właśnie.
Nie mówię żeby głosować na Komorowskiego, to jest buc, konserwa i homofob. Mówię żeby oddać nieważny głos albo po prostu nie iść na wybory i zbojkotować POPIS.

Stracić zdrowy rozsądek przez jedną wypowiedź przedwyborczą Kaczora. Zrozumiałbym jeśliby się nigdy wcześniej nie słyszało Kaczora.

Gratulacje za wspieranie prawej nogi.

autor: ancymon, data nadania: 2010-07-02 12:39:07, suma postów tego autora: 621

Gratulacje

Prawactwo ucieszone na tę wiadomość. Po stokroć gratulacje.
Może zalegalizują wam związki homoseksualne albo chociaż przestaną nazywać gejów pedałami, jak były neofaszysta Kamiński a dziś spin doktor Jarka.

autor: ancymon, data nadania: 2010-07-02 12:45:54, suma postów tego autora: 621

Głos bezpośredni

Po co "demokraci bezpośredni" chcą apelować do posłów, parlamentarzystów i prezydentów w celu zainteresowania ich inicjatywą...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-07-02 13:02:38, suma postów tego autora: 1212

Poseł na sejm PRL, Janusz Korwin Mikke, obrońca Jaruzelskiego i przeciwnik Kiszczaka

Zastanawiające, iż do głosowania na Kaczyńskiego, namawiają z jednej strony Jurek i Mikke a z drugiej Adler.

Na szczęście są tacy, co nie chcą bać udziału w tej farsie wcale...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-07-02 13:22:46, suma postów tego autora: 1212

nawoływanie gejów do głosowania na faceta,

który chce osoby homoseksualne dochodzące swoich praw w życiu społecznym karać za łamanie Konstytucji Przenajświętszej RP jest jakimś chorym żartem. Nie wiem czy pomoże im państwo policyjne Kaczyńskiego w sytuacji kiedy wzorzec nienawiści do wszelkiej odmienności płynie z samej góry.

autor: Stirlitz, data nadania: 2010-07-02 13:45:24, suma postów tego autora: 1578

A co ma gej wspólnego z lewica

E.Rohm był członkiem SA,F.Stahl ze Stahlhelmu,G.Litzi członek czarnych koszul ,Rodezja czyli była kolonia imperializmu brytyjskiego została założona przez fanatycznego protestanta,rasiste i 100% homo.Można wymieniać homo którzy poperali lewice ale również prawice

autor: czerwony93, data nadania: 2010-07-02 14:10:21, suma postów tego autora: 2711

dobrze

Brawo, zwłaszcza dla Legierskiego. Zwłaszcza politycy PO muszą mieć świadomość, że za homofobię i ignorowanie potrzeb LGBT płaci się wyborczą cenę. Cieszę się, że są działacze LGBT, którzy mają wystarczające poczucie godności, aby nie dawać swego poparcia za nic i wystarczająco rozwinięty indywidualizm, by nie kierować się stadnymi odruchami.

autor: Ibn Ruszd, data nadania: 2010-07-02 14:28:49, suma postów tego autora: 137

szalenstwo

Argumenty Adlera zostaly podane bardzo skrotowo - mzoe dlatego wydaja mi sie kompletnie bzdurne? To co mowi Adler jest po prostu glupie, on chyba sam sobie ztego zdaje sprawe, skoro ujmuje to ironicznie, mowiac o "biednych gejach". Z kolei argumenty Legierskiego sa podane bardzo wyczerpujaco (zastanawiajacy kontrast) i bardziej sie do nich przychylam, chociaz nie jestem gejem, tylko zwyczajna lesbijka.

autor: matylda, data nadania: 2010-07-02 15:09:43, suma postów tego autora: 5

Szamil, po każdym poranku jest i kiedyś tam zmierzch, a nawet ciemna noc.

I tak to Adler może czuć się jak przywódca większej grupy ludzi. Geje jako jedność za Kaczyńskim? Czy geje to nie ludzie? - ponoć są tacy sami jak wszyscy, tak tu było mówione, a tu proszę! - oddzielna grupa ludzka.

Cienko, oj coraz cieniej z tym Kaczyńskim...

autor: nana, data nadania: 2010-07-02 15:49:42, suma postów tego autora: 4653

Geje faktycznie są biedni

I nieszcześliwi chyba?
Kaczor sprawi że chuligani przeztaną ich zaczepiać bo on wprowadzi konserwatywny kodeks karny...
Uwierze jak zobacze

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-07-02 16:43:11, suma postów tego autora: 1302

Również oddam głos nieważny

a do tego dopiszę coś na karcie miłego. Choć gejem nie jestem to jednak popieram akcję i jestem pozytywnie nastawiony do tego środowiska.
Po prostu... nie będę wybierał między mniejszym, a większym złem.

autor: Tupack, data nadania: 2010-07-02 16:48:09, suma postów tego autora: 5

Schaff ist kein Adler

aber Adler ist kein Schaff.
to o innym Adlerze oczywiście.
Na pewno mądrzej byłby zareagował...

autor: humpa, data nadania: 2010-07-02 18:11:36, suma postów tego autora: 208

????

Przednia zabawa. Kaczor podczas występów w Sosnowcu stał się nagle gorącym zwolennikiem Edwarda Gierka apelując do jego syna Adama aby oddał na niego głos. Humor satyra jak by to określił Jabłoński z Jezioran. Gierek nagle staje się patriotą, Oleksy przestaje być komunistą a jest od tej pory lewicowcem. Nie ma już w Polsce postkomunistów, którzy przemianowani zostali na lewicowców. To wszystko w wydaniu Kaczora. Oj będzie czego żałować po wyborach.

autor: Y, data nadania: 2010-07-02 18:15:15, suma postów tego autora: 33

Wydaje mi się,

że chyba o wiele bardziej prywatnie tolerancyjny jest lubiący zwierzęta Kaczyński, niż uzbrojony pseudomaczo Komorowski.

autor: Getzz, data nadania: 2010-07-02 18:37:15, suma postów tego autora: 3554

Getzz, nie wiem czy kaczor lubi zwierzęta, wiem natomiast

że nienawidzi ludzi (-:

autor: west, data nadania: 2010-07-02 19:01:52, suma postów tego autora: 6709

Getzz

Hitler też lubił zwierzęta (przynajmniej na pokaz), był do tego wegetarianinem. Czy był tolerancyjny?

autor: Stirlitz, data nadania: 2010-07-02 19:06:52, suma postów tego autora: 1578

Polska a USA

W USA też są konserwatywni geje- żyjący w parach ale głosujący na Republikanów, sprzeciwiający się aborcji, a także co ciekawe małżeństwom jednopłciowym ( ,,bo to odbierze gejowskim związkom ich wyjątkowość'')

autor: Postsocjalista, data nadania: 2010-07-02 20:44:52, suma postów tego autora: 1953

11 powodów, dla których zagłosuję na Jarka

1. Jarek jest singlem tak jak i ja, oddanym całkowicie swojemu hobby. Bronek pełni tradycyjną rolę męża i ojca pięciorga dzieci.

2. Jarek tak jak i ja lubi zwierzątka i opiekuje się nimi. Bronek to myśliwy reakcjonista, którego hobby jest ich uśmiercanie.

3. Jarek jak każdy prawdziwy lewicowy rewolucjonista wydał wojnę łże-elitom. Bronek to człowiek salonów.

4. Jarek jest inteligentniejszy od Bronka, a ja cenię ludzi inteligentnych.

5. Jarek jest samodzielnym politykiem o cechach przywódczych. Bronek bywa pierdołą, którego rola p.o. prezydenta czasem go przerasta.

6. Jarek jeszcze niedawno nie miał konta w banku. Bronek po ewentualnym zwycięstwie będzie na pasku bankierów.

7. Jarek jest człowiekiem emocjonalnym jak i ja, Bronek gra zimnego drania.

8. Jarek nie chce się za wszelką cenę podobać salonowym dziennikarzom, Bronek będzie drżał na myśl, że ktoś z "Gazety Wyborczej" czy TVN24 przedstawi go w złym świetle.

9. Jarek jest prawdziwym nonkonformistą, a ja cenię nonkonformistów. Bronek to typowy konformista.

10. Jarek jest zwolennikiem podatku progresywnego. Bronek nie miałby nic przeciwko podatkowi liniowemu, jeśli tak postanowi Donek.

11. PO jest za koncepcją szybko rozwijających się wielkich metropolii, które mają w domyśle pociągnąć prowincję. PiS jest za koncepcją zrównoważonego rozwoju.

PODSUMOWUJĄC:
Jarka uważam za Che Guevarę, a Bronka za Batistę polskiej polityki. ;)

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-07-02 21:36:45, suma postów tego autora: 2157

Gratuluję Legierskiemu

Bardzo dobrze napisał Gajowemu.

autor: sheik, data nadania: 2010-07-02 23:43:01, suma postów tego autora: 89

@ Paweł Kończyk

Fajnieś to wypunktował, całkowita zgoda z większością.

autor: Bury, data nadania: 2010-07-03 09:09:27, suma postów tego autora: 5751

Dziś twierdzić że Oleksy to komunista

a SLD postkomuniści może tylko debil.Wątpie czy kiedykolwiek Oleksy,Kwaśniewski itd byli komunistami.

Zresztą ilu w szeregach PO czy PiS jest byłych członków PZPR.

prof.Wieczorkiewicz tuza IPN był swgo czasu sekretarzem KZ/POP PZPR.

Guru PO pan L.B wykładał w Instytucie Marksizmu-leninizmu i był w gronie doradców Gierka pod koniec jego rządów.

ps.Lesbijka to mieszkanka Lesbos

autor: czerwony93, data nadania: 2010-07-03 12:37:52, suma postów tego autora: 2711

czerwony

Przedstawiciele PO i PiS-u mają duży wkład w szerzeniu takiego fałszywego obrazka...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-07-03 14:35:57, suma postów tego autora: 1212

Gej-katolik głosuje na geja -katolika

To jest dla mnie normalka i to rozumie.Współczuje gejom agnostykom.Nie mają biedacy wyboru.((

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2010-07-04 11:30:34, suma postów tego autora: 623

Bury

Nie pojmuję Twojej oceny PRL-owskich osiedli zwanych blokowiskami. Podobne blokowiska można spotkać w całej Europie, także zachodniej. I tam, faktycznie są to te gorsze dzielnice, zaś w Polsce wcale niekoniecznie. Sam mieszkam na jednym z nich. I nie jest to jedyne takie osiedle w moim ćwierćmilionowym mieście. Wszędzie jest czysto, schludnie i - jak na Polskę - dostatnio. 60-metrowe mieszkanie jest tu wyceniane na ok. 200.000 zł. Chcesz nam wmówić, że jest warte tylko 20.000?

autor: V.C., data nadania: 2010-07-04 21:48:02, suma postów tego autora: 1123

Dodaj komentarz