Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Meron Rapaport: Jak okupacja zmieniła Izrael

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Cechą

kultury żydowskiej jest skłonność do skrajnego autokrytycyzmu. Jest ona cenna, nie należy jednak z nią przesadzać.
Głowa do góry, izraelscy przyjaciele! Stworzyliście wspaniałe, demokratyczne i prosperujące gospodarczo państwo. Broniliście je, bronicie i będziecie bronić przed regionalnymi Hitlerami. Można z tego tylko być dumnym.
Ekstremalny autokrytycyzm zostawcie dla filmu i literatury.

autor: ABCD, data nadania: 2010-09-11 14:30:38, suma postów tego autora: 20871

***

ten bot nigdy nie przestanie mnie zadziwiać

autor: nikyty, data nadania: 2010-09-11 15:08:11, suma postów tego autora: 3572

Ani tu słowa

na temat operacji Płynny Ołów, w której efekcie Izrael zlikwidował potencjał militarny Hamasu.
Tym samym upadł mit rzekomego zagrożenia, które dla Izraela miałyby stwarzać formacje paramilitarne (Hamas, Hezbollach), finansowane przez Iran czy Arabię Saudyjską.

autor: ABCD, data nadania: 2010-09-11 15:33:42, suma postów tego autora: 20871

./..

Niech żyje Netanjahu Chan i jego niezwyciężona Tsahal Orda! (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2010-09-11 16:47:46, suma postów tego autora: 3566

Rzecz jasna, moje tezy sa jak zawsze bezdyskusyjne

...czy mowiac scislej, adyskusyjne.

ABCD14000

autor: PMB, data nadania: 2010-09-11 18:09:06, suma postów tego autora: 1628

Misiu,

ja też nie lubię Netanjahu.
A dlaczego? Bo patrz, co się dzieje.
Dowództwo Tsahal namawia Netanjahu na akcję prewencyjną, obliczoną na pozbawienie Iranu tej cześci jego potencjału militarnego, która powoduje, że jest on zagrożeniem dla regionu.
- a ilu cywilów irańskich zginie podczas tej akcji? - pyta Netanjahu.
- Około 100. - odpowiada ekspert Tsahal.
- Za dużo - decyduje Netanjahu - nie wolno wam o tym myśleć.
Sztab generalny Tsahal przynosi Netanjahu nową wersję planu akcji. Zginą tylko ci funkcjonariusze reżimu fundamentalistów, którzy odpowiadają za mordowanie Irańczyków, protestujących przeciw fałszowaniu wyborów.
Netanjahu się zastanawia.
- Musicie jeszcze pomyśleć - radzi - o gwarancjach bezpieczeństwa dla rodzin tych funkcjonariuszy.
A tymczasem Ahmedinedżad neguje Holocaust, tworzy bazę dla neofaszystów z całego świata oraz morduje Iranki i Irańczyków, ktorych jedyną winą jest to, że są lesbijkami i gejami.
"Bibi" Netanjahu! Przestaję cię lubić! Odłóż idealistycznych autorów Halachy, a także Asza, Agfnona i Szolema Alejchema. Odrób lekcję z brutalnego realisty Hobbesa!

autor: ABCD, data nadania: 2010-09-11 18:21:10, suma postów tego autora: 20871

I like it!

Atom Bomb Czadu Daje! Oto ja,

ABCD14001

autor: PMB, data nadania: 2010-09-11 18:25:33, suma postów tego autora: 1628

+

>upadł mit rzekomego zagrożenia, które dla Izraela miałyby stwarzać formacje paramilitarne (Hamas, Hezbollach), finansowane przez Iran czy Arabię Saudyjską.<
Oczywiście. W tym kontekście niezrozumiałą jest psychoza oblężonej twierdzy i cała ta militarystyczna paranoja.

autor: Angka Leu, data nadania: 2010-09-11 18:38:14, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu,

A Iran? A Saudi Arabia?
A Rosja, gdzie za Jelcyna można bylo kupować rakiety nuklearne za ekwiwalent "stakana i ogurca", i gdzie za Putina pod tym względem za dużo się nie zmieniło?
A globalne wpływy goszyzmu, którego istotą jest nie od dziś nienawiść do narodu, którego twórca, Mojżesz, potępił redukowanie czlowieka do kultu złotego cielca?
Dużo tego.
Aż za dużo.
Ale naród Schoenberga i Dajana jakoś się z tego wykaraska.

autor: ABCD, data nadania: 2010-09-11 18:51:07, suma postów tego autora: 20871

nie do konca na temat

Skojarzyło mi się trochę z ta awanturą we Francji, która dotyczy bądź co bądź ofiar holokaustu, ofiar w takim samym stopniu jak Żydzi. Cos niemarawe to oburzenie cywilizowanej starnej Unii, wydaje mi się. A juz dyplomacja niemiecka ze względu na swoje rzekome (widać na tym przykładzie, że bardzo rzekome) wyrzuty sumienia powinna Francje stanowczo potępić. Jakoby Sarkozy był nowym Hitlerem też jakos nie słychac w eterze. A tu to porównanie chocby ze wzgledu na układ sił jest daleko bardziej zasadne, niż w przypadku takiego np. Hanije.
Zresztą powstaje pytanie ile odszkodowań dostali Romowie od Niemiec. Cos biednie u nich. To wypłacić predziutko plus odsetki za zwłokę, może ich będzie bardziej stać na opłacenie czynszow we Francji. Ech "cywilizowani" staro unijni dalej żadnych wniosków z przeszłości, niewyuczalini jak zwykle.

autor: yona, data nadania: 2010-09-11 18:52:39, suma postów tego autora: 1517

4 litery

na bogow jak ty pieprzysz.jaka redukcja potencjalow militarnych hamasu i hezbollachu?hamas rakietki dalej produkuje i nimi sobie strzela,hezbollach jeszcze bardziej sie wzmocnil i siegnal prawie po pelnie wladzy w libanie.kurcze w jakim ty swiecie zyjesz?a to z tym ze 100 cywili to bedzie za duzo oznacza ze trzeba cie juz leczyc.jestes chory.a amerykanie zwyciezaja w afganistanie.karzaj blaga omara o rozmowy z nudow :))))

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-11 19:50:58, suma postów tego autora: 1489

A ja czekam na upadek państwa

Izraelskiego

autor: Antyliberał, data nadania: 2010-09-11 22:13:11, suma postów tego autora: 1302

pazghul,

w Afganistanie jest już general Petraeus.
Za kilka misięcy, z talibów zostanie tyle samo, co z Al-Kaidy, islamistów i baasistów w Iraku, czyli nic.

autor: ABCD, data nadania: 2010-09-13 19:40:43, suma postów tego autora: 20871

ABCD, może być się trochę uspokoił, co?

Byłeś w Izraelu? Ja akurat byłem, naprawdę nie jest to takie "wspaniałe" państwo. Raczej wręcz przeciwnie.

autor: Getzz, data nadania: 2010-09-13 22:01:13, suma postów tego autora: 3554

co to za państwo...

...które z definicji jest w konflikcie z sąsiadami, jest od nich zupełnie wyalienowane kulturowo i historycznie (pomińmy starożytny i biblijny Izrael), składa się z masowo przesiedlonych emigrantów oraz jest całkowicie zależne od wsparcia zewnetrznego: czy to prywatnych syjonistów czy to jakiegoś aktualnego supermocarstwa? Choćby nie wiem jaka arystokrację finansową stanowili ci syjoniści i choćby nie wiem jak znakomicie prezentowało się mocarstwo. Kazde mocarstwo upadnie i kazda foruna gdzieś zniknie. To jakby budować państwo na lodowcu albo wulkanie. Kompletny nonsens, choć w perspektywie 3-5 pokoleń tego nie widać.

@redctio ad hitlerum

Hitler słał na podbite ziemie osadników i Izrael też tak czyni. Jeśli Hitler ma być jakąś analogia a nie prostackim epitetem, to do Hitlera blizej kierownictwu Izraela. Ale do kogo ja gadam. Do 4 liter, który pisze teksty wrecz "samopariodiujące" się. Pełen odlot :))

autor: Panek, data nadania: 2010-09-14 02:01:05, suma postów tego autora: 896

a mnie dziwi

dlaczego w israelu jeszcze nie postawiono pomnika hitlerowi?

autor: pazghul, data nadania: 2010-09-14 14:59:02, suma postów tego autora: 1489

Dodaj komentarz